Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
italianista

Re: Siatkówka

Post autor: italianista » 08 cze 2018, 0:07

Twardowska pod koniec trzeciego seta zaatakowała nad blokiem belgijskiej przyjmującej. W czwartym secie po tym co zrobiła w poprzednim Belgijki ustawiały się na siatce szeroko przy bloku a nie wąsko. To ułatwiło łatwo dokończyć mecz. Para przyjmujących Grajber-Twardowska powinna być docelowo zgrywana na kwalifikacje olimpijskie. Mędrzyk niech wchodzi na zagrywkę. Za Polańską. I wtedy jest to logiczne, bo w obronie może popracować lepiej niż środkowe. Przy trudnej zagrywce rywala Twardowska nie obciążała przyjęcia, a w ataku potrafiła atakować obok bloku, nad blokiem, przełamywać blok.

cube

Post autor: cube » 08 cze 2018, 10:41

Mecz jeszcze trwa ale już postanowiłem się wypowiedzieć. Jednak nie na temat gry naszych a na temat sędziów.

Ja rozumiem, że rozwijamy sport na całym świecie ale to co dzisiaj wyprawiają sędziowie wszyscy to już jest jakiś kabaret, Pan sędzia liniowy pod własnym nosem nie widzi dotknięcia antentki, panowie od systemu weryfikacji co chwilę coś źle zaznaczają. Mistrzostwo jednak osiągnął w 4 secie Pan sędzia główny w 1 akcji pokazał na raz piłkę niesioną i w boisku po naszej stronie, gdy nasz trener chciał to sprawdzić on zmienił decyzję i pokazał, że jednak bez punktu akcja, co zablokowało tą możliwość, po czym za jakieś 3, czy 4 akcje ten punkt został Włochom dodany. Rozumiem, że to nie finał IO, ale bez przesady.

Kolejną rzeczą z systemem challenge jest wręcz bezczelność Włochów. Pokazywaliby atak po bloku chyba nawet jakby uderzali na pustej siatce. Pomijając aspekty uczciwości czy fair play czy naprawdę zawodnicy na tym poziomie nie rozumieją, że upierając się na dotknięcie bloku przy stanie np 5:5 tracą okazję do sprawdzenia, która może przesądzić na koniec o wygranym secie.

italianista

Post autor: italianista » 08 cze 2018, 20:30

Stysiak przechodzi do Chemika Police. Będzie grała na ataku. Klub opuszcza Smarzek, która zagra w Bergamo. Kończy się więc trwająca kilka miesięcy telenowela pt. czy "Smarzek zagra w lidze włoskiej". To samo w przypadku Grajber - już wiadomo, że zagra w Chemiku. Niewiadomą jest wciąż Kąkolewska, która na pewno opuszcza Budowlanych Łódź. Prawdopodobnie zagra w lidze włoskiej.

Ciekawe, czy Stysiak będzie pierwszą atakującą i czy wygra rywalizację z leworęczną słabiuteńką Holston. Nawet jakby nie była, to i tak jest dobrze, bo Abbondanza realizuje podwójną zmianę. Z Chemikiem Police łączone są jeszcze Pleśnierowicz, Grejman i grająca na belgijskiej licencji Sobolska.

Ciekawe, czy granie na ataku w Policach otworzy Stysiak drogę do gry na dwójce (na przyjęciu) w reprezentacji. Czy też dwójkę na lata zdominuje Twardowska. Ciekawe też, co z Bałuk. Czy nastąpi kolejny ruch między SMS Police a Chemikiem Police? Wątpię. Wg mnie przejdzie do jakiegoś klubu z dołu ligi. Stawiam na Wrocław, o ile zbiorą środki na przedłużenie działalności klubu. Murek najprawdopodobniej zagra w Budowlanych Łódź, więc Wrocław pozostaje bez przyjmującej. Jest duża szansa, że Murek będzie grała w parze z Twardowską, o ile wygra rywalizację z Muszyńską.

Po LN juniorki w ramach przygotowań do ME będą trenować razem z pierwszą reprezentacją.

italianista

Post autor: italianista » 12 cze 2018, 16:44

Pleśnierowicz w Chemiku Police. Przy Abbondanzy postęp gwarantowany, więc nie widzę potrzeby powoływania Wołosz w przyszłym sezonie. Dobrze wiemy, jakby to się skończyło. Znowu ciężko byłoby wygrać z Węgierkami, Czeszkami, Rumunkami, bo Wołosz miałaby immunitet na grę w szóstce. Idealnie byłoby, gdyby Nawrocki w przyszłym sezonie dalej stawiał na Pleśnierowicz i Nowicką i kontynuował podwójną zmianę. Powrót Wołosz tylko zniszczyłby reprezentację, bo Pleśnierowicz musiałaby ratować mecze wchodząc w trzecim secie, a nie zawsze jest to możliwe. Pleśnierowicz ma lepszą zagrywkę, Wołosz lepiej blokuje, ale nie potrafi rozgrywać. Bilans jest korzystniejszy dla Pleśnierowicz, mimo że jest niższa o 5 cm.

bart4

Post autor: bart4 » 12 cze 2018, 17:07

Mnie osobiście bardzo się podoba sposób prowadzenia męskiej kadry przez Heynena. Nie ma tam budowania "pomników" , wielkich liderów. NA MŚ zagrają najlepsi i każdy z 14-tki ma być filarem drużyny, wejść jak trzeba i grac porządnie a nie w totalnym strachu wiedząc że pierwszy raz od 15 spotkań dostaje szansę na grę.
Młodzi zawodnicy, wchodzący do kadry pokazują duże zaangażowanie, chęci ale również fajne umiejętności. Nie ma potrzeby żeby Kubiak był na siłę w 6 jeśli nie będzie w odpowiedniej dyspozycji, czy każdy inny ze starszych zawodników.

Nawrocki z kolei popełnia ogromny błąd za który znowu zapłaci. Teraz sobie grają LN bez oczekiwań bo i tak nic nie osiągnęły przez ostatnie kilka lat, zobaczymy jak przyjdzie zderzenie z oczekiwaniami na ME, obrona miejsca z LN za rok i nie będzie opcji grania ciągle ta samą szóstką. Zreszta już widać że takie Murek, Bociek mają bardzo duże kłopoty z wejściem na boisko bez kompleksów. Nie może tak być.
Smarzek nie może być wiecznie liderką a reszta jak gorsze uczennice zapatrzone w nią, ta kadra już przerabiała Glinkę, Skowrońską. Jak tylko miały słabszy dzień to od razu była wtopa.

italianista

Post autor: italianista » 12 cze 2018, 17:51

Zgrywanie głębi składu jest istotne, ale zgrywanie pierwszej szóstki też. Moim zdaniem pierwsza szóstka na kwalifikacje olimpijskie jest już prawie wyłoniona. Pozostaje tylko kwestia tego, czy w szóstce ma grać Mędrzyk czy Twardowska.

Nawrocki nie ma takiego pola manewru jak Heynen, że obojętnie kto nie zagra to i tak nie będzie spadku poziomu gry. Podwójną zmianę realizuje od początku LN. W ostatnich meczach zaczął już zmieniać przy korzystnym wyniku przyjmujące. Brakuje tylko wejścia Stenzel.

Większość reprezentacji gra jedną szóstką. Różnica polega tylko na prowadzeniu przez trenerów w trakcie meczu: Nawrocki ma opory, żeby zrobić pełną zmianę na przyjęciu, kiedy sypie się gra. Ale w ostatnim meczu z Belgią taką zmianę już przeprowadził. Wg mnie ani Murek ani Bociek nie są kluczowymi zmienniczkami do ogrywania. Tym bardziej jak Mucha wróci do formy w nadchodzącym sezonie klubowym w Bielsku-Białej, a do kadry dołączą w przyszłym roku (miejmy nadzieję) Stysiak i Bałuk. Jeśli ogrywać Murek to tylko w parze z Grajber na przyjęciu, ale w LN został może już tylko jeden rywal z którym można byłoby to robić, czyli Dominikana. Bociek to w tej chwili trzecia atakująca w hierarchii Nawrockiego.

italianista

Post autor: italianista » 12 cze 2018, 23:29

Nawrocki prawie przegrał mecz prowadząc 2:1 i 16:9 w czwartym, ale ostatecznie udało się wygrać na przewagi z Japonią. Dla mnie jest niezrozumiałe, że on nie korzysta z Twardowskiej, a wprowadził Murek. Twardowska i tak poradziłaby sobie z przyjęciem mając do pomocy Stenzel i Grajber, a i tak nie byłoby pewne, czy Japonki by w nią zagrywały. A z Twardowską na boisku blok rywalek od razu stanąłby szerzej co pokazał mecz z Belgią. Mędrzyk ma przebywać na boisku tylko dlatego, że dobrze zagrywa? Paranoja.

Dzisiaj Polska miała problemy z zablokowaniem/wyblokowaniem/obroną ataku Japonek z obiegnięcia. Ale to się powtarza przez całą LN. Stenzel dobrze kryje skos w obronie, ale Pleśnierowicz nie może rozgrywać, bo Grajber i Mędrzyk nie dysponują regularnym atakiem, tylko próbują kończyć akcje sposobem. A właśnie siła zbicia jest ważna przeciw Japonkom i Tajkom, bo one bazują na obronie. Brak Twardowskiej dzisiaj na boisku to ogromny błąd Nawrockiego.

Jedynym plusem tego meczu jest to, że po stracie przewagi i wymknięciu się wygranego meczu udało się zakończyć spotkanie w tie breaku. Gdyby znowu siatkarki przegrały wygrany mecz tak jak z Tajlandią, coś mogłoby się osadzić na ich psychice.

Nawrocki powinien wzmocnić rywalizację na środku, bo tylko Kąkolewska utrzymuje poziom w każdym meczu. I dodać ognia na dwójce, jeśli nie na stałe to przeciw konkretnym przeciwnikom albo w trakcie rozwoju meczu. Szkoda mi Twardowskiej, bo dysponuje takim potencjałem, że może być de facto drugą atakującą na przestrzeni całego meczu.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2018, 8:25

dla leniwych: ledwo udało się wymęczyć z dużego prowadzenia, coach jak nie rotował tak nie rotuje

dziś Rosja, pociągnąć dziewuszki zagrywką i może sie uda, przy okazji nie rotować broń boże i dorżnąć Malwinę do końca
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

bart4

Post autor: bart4 » 13 cze 2018, 8:49

Mnie się gra Kąkolewskiej w ataku podobała, było już więcej dynamiki w tym. Oby poprawiła się w przyszłym sezonie klubowym pod względem motorycznym i siłowym.

Stenzel bardzo dobrze, popełniła chyba tylko jeden błąd w przyjęciu taki ewidentny.

Jeśli Malwina ma nam grac kilka lat to nie tedy droga i koniecznie trzeba Mędrzyk kreowana na tą "ofensywną" przyjmującą wymienić na Twardowską żeby było równe wsparcie na lewym, dalej ogrywać Łukasik bo to ona będzie musiała brać na klatę takie mecze jak ten z Argentyną czy innymi słabymi zespołami.

Fajny zespół się z nich zrobił, niestety poziom komentatorski w PS na poziomie szamba... nie zdziwią mnie nawet pytania typu czy jedna lubi drugą żeby mącić bo to taki rodzaj komentarza i wywiadów.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 cze 2018, 9:01

Moim zdaniem już teraz powinny grać w pierwszej 6 Stenzel i Twardowska. Powinniśmy też szukać środkowych np. Alagierska.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2018, 9:27

Ukassiu pisze:
13 cze 2018, 9:01
Moim zdaniem już teraz powinny grać w pierwszej 6 Stenzel i Twardowska. Powinniśmy też szukać środkowych np. Alagierska.
do Alagierskiej jakos nie moge sie w pełni przekonac, w kontekscie repry
zal mi Tokarskiej, niestara, mobilna, jak trzeba sie zgiac ponizej linii kolan to da rade bez ryzyka kontuzji etc

czy Twardowska która ratowała nam tyłek w ostatnim weekendzie Ligi wąchała wczoraj parkiet?
ja nie zauwazyłem, oglądałem "drugą połowę" meczu-----jak nie wąchała to o co tu chodzi?
Bociek tez bym ruszył, moze i chimeryczna ale jaki potencjał, trzeba byc slepcem zeby nie widziec

za to coach rusza Murek która wyrwana od maturalnego stresu robi błąd na błędzie

klocki są na tyle niezłe ze ktos ogarnięty by zrobił cos interesującego z tego, ale to trzeba w centrali chcieć,ech

balwan

Post autor: balwan » 13 cze 2018, 22:11

Najpierw powodują niemal omdlenie trenera Niemieckich siatkarek, a dziś to trener Rosjanek chyba nie wiedział co się dzieje.
Mi gra Polek straszne się podoba w polskiej części Ligi narodów ( wcześniejszych spotkań nie oglądałem w całości ).

pbest

Post autor: pbest » 13 cze 2018, 22:33

Ja dziś oglądałem dopiero pierwsze spotkanie Polek w tym roku i z tego co widziałem chyba nie mogłem trafić lepiej. Taką grę aż chce się oglądać.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 13 cze 2018, 22:52

zawsze mozna powiedzieć że rywal cieniował nieco bo jak na rosyjskie standardy jest to repra słaba po prostu
ale to nie nasze zmartwienie

wazne ze budujemy pewnosc siebie zespolu i chęć do dalszej pracy nad sobą
cieszy że Grajber i w ofensywie coś zaczyna niesmiało pokazywac
jak klepniemy jutro Dominikane to byłby w porządku występ z piękną serią zwyciestw na koniec

italianista

Post autor: italianista » 13 cze 2018, 22:55

Grają dobrze w Polsce co może być ważne w kontekście niemających znaczenia ME 2019. We wcześniejszych latach zwykle granie przed własną publicznością kończyło się klapą. Ten sygnał jest ważny, bo PZPS musi się starać o europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk w styczniu 2020. Można też zorganizować turniej finałowy LN. Wg mnie do 2024 na bank w którymś roku finały LN odbędą się w Polsce.

Jeśli chodzi o grę to patrząc na całą LN do poprawy jest gra w ataku quickiem na lewym skrzydle. Grajber funkcjonuje tu z Pleśnierowicz o wiele lepiej niż Mędrzyk, która nie za bardzo radzi sobie na przyspieszonej piłce. Do poprawy jest też blok na środku siatki kiedy rywal wyprowadza atak z szóstej strefy - skrzydłowe nie uszczelniają miejsca przy środkowej.

Widać, że Nawrocki bunkruje przyjęcie i warstwę defensywną. Gdyby udało się znaleźć drugą taką środkową jak Kąkolewska, można by było już zrezygnować z siły ognia na dwójce, której Mędrzyk nie jest w stanie zapewnić w pełnym regularnym wymiarze. Tylko, że aktualnie nie ma w Polsce poza Efimienko i Polańską dwumetrowej środkowej bardziej ogarniętej we wszystkich elementach. Nawrocki mógłby ewentualnie popróbować Stysiak na środku.

Stenzel utrzymuje przyjęcie i gra w obronie, czyli tak jak we Wrocławiu. Mam nadzieję, że ona i Pleśnierowicz nie oddadzą już swoich pozycji w reprezentacji. W przyszłym roku tylko jeden czynnik może rozwalić reprezentację - Wołosz.

ODPOWIEDZ