Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
agd

Re: Siatkówka

Post autor: agd » 02 lut 2020, 23:01

Vojthas pisze:
02 lut 2020, 22:19
agd pisze:
02 lut 2020, 21:17
W tym roku jakoś mało wyrównana walka we Włoszech, wiele klubów zrobiło rewolucję w składach w okienku transferowym.
Conegliano rewolucji nie potrzebuje, Piccinini nie pomogła Busto, Novara nie robi nic (i to mnie dziwi najbardziej)...
Część klubów ma związane ręce z powodu limitu obcokrajowców. Trochę brakuje mocnych Włoszek powyżej 25 roku życia. Tam jest bardzo zdolna młodzież, ale w pewnej grupie wiekowej jest zapaść, starsze pokończyły, a młode dopiero wchodzą w tę dorosłą siatkówkę.

Kolejny bdb. mecz Bednorza, znów ponad 60% w ataku.

WZP

Post autor: WZP » 04 lut 2020, 9:10

Kiedyś tutaj z kimś rozmawiałem o wypatrywaniu nowych talentów i mówiłem, że czekam na nową Mireyę Luis a ktoś wspomniał, że czeka chociażby na nową Werblińską. Przypomniałem sobie tę rozmowę w niedzielę podczas meczu LSK - ŁKS-Bydgoszcz. Grała tam, z resztą już znana tutaj, Monika Fedusio i muszę przyznać, że jestem zachwycony tą dziewczyną. Podczas tego meczu pierwszy raz widziałem ją w zagrywce z wyskoku (zdobyła 4 asy) i strasznie mi przypominała Werblińską, ma bardzo podobną technikę wyrzutu piłki. Poza tym imponuje mi w dwudziestoletniej dziewczynie tak wielka świadomość w ataku oraz fakt, że ciągle się udoskonala. Dla mnie ta dziewczyna to przyszłość reprezentacji i chciałbym ją ochrzcić nową Werblińską polskiej siatkówki. W kadrze siatkarek jest z czego wybierać, gdyby tylko PZPS chciał "współpracować".

mrpotato

Post autor: mrpotato » 04 lut 2020, 9:52

WZP pisze:
04 lut 2020, 9:10
Kiedyś tutaj z kimś rozmawiałem o wypatrywaniu nowych talentów i mówiłem, że czekam na nową Mireyę Luis a ktoś wspomniał, że czeka chociażby na nową Werblińską. Przypomniałem sobie tę rozmowę w niedzielę podczas meczu LSK - ŁKS-Bydgoszcz. Grała tam, z resztą już znana tutaj, Monika Fedusio i muszę przyznać, że jestem zachwycony tą dziewczyną. Podczas tego meczu pierwszy raz widziałem ją w zagrywce z wyskoku (zdobyła 4 asy) i strasznie mi przypominała Werblińską, ma bardzo podobną technikę wyrzutu piłki. Poza tym imponuje mi w dwudziestoletniej dziewczynie tak wielka świadomość w ataku oraz fakt, że ciągle się udoskonala. Dla mnie ta dziewczyna to przyszłość reprezentacji i chciałbym ją ochrzcić nową Werblińską polskiej siatkówki. W kadrze siatkarek jest z czego wybierać, gdyby tylko PZPS chciał "współpracować".
zdrowie dopisze, głowa nadąży, będzie europejskiej klasy siatkarką, od początku tego sezonu jest w gazie i ne da się tego przegapić

ja uważam że w tym segmencie zawodniczek to i Bączyńska by nam mogła dać sporo radości ale jakos jest kompletnie pomijana a ma soczystą zagrywke z wyskoku, porządne parametry fizyczne, dynamikę ataku
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

agd

Post autor: agd » 04 lut 2020, 13:55

mrpotato pisze:
04 lut 2020, 9:52
ja uważam że w tym segmencie zawodniczek to i Bączyńska by nam mogła dać sporo radości ale jakos jest kompletnie pomijana a ma soczystą zagrywke z wyskoku, porządne parametry fizyczne, dynamikę ataku
W Łodzi nie potrafi złapać regularności, w sumie najrówniej grała w Legionowie. W pewnym momencie mówiło się o zagranicznym wyjeździe i chyba szkoda, że do niego nie doszło. Ale z pewnością zyska na odejściu Leys, tym bardziej, że Twardowska prezentuje się od niej słabiej.

Ogolnie brakuje nam wysokich na lewym, awaryjnie jest Stysiak, ale też nie wiadomo na jak długo. A zawsze kogoś trzeba mieć w rezerwie. A tu Fedusio, Murek, Górecka, Bałuk, P. Damaske, Orzoł, Kuligowska, Borowczak.

W SMSie z wysokich najlepiej radzi sobie Piasecka (2002 rocznik), zarówno w ataku, jak i przyjęciu. Szkołę w tym roku kończy Szlagowska, z 2003 jest Czyrniańska. Ale to melodia przyszłości. A nam trzeba kogoś na MŚ 2022.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2020, 16:19 przez agd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 04 lut 2020, 14:08

A ile lat ma Stasiak, która jest już czołową postacią na kadrze? Trzeba odważnie stawiać na młode. Mam wrażenie, że taka Stysiak czy Stenzel mogły przynajmniej na rok wcześniej zadebiutować w kadrze zamiast żyłować pierwszy skład na lidze narodów
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

agd

Post autor: agd » 04 lut 2020, 14:14

Ukassiu pisze:
04 lut 2020, 14:08
A ile lat ma Stasiak, która jest już czołową postacią na kadrze? Trzeba odważnie stawiać na młode. Mam wrażenie, że taka Stysiak czy Stenzel mogły przynajmniej na rok wcześniej zadebiutować w kadrze zamiast żyłować pierwszy skład na lidze narodów
Świetnie by było gdyby któraś tak szybko wskoczyła na taki poziom, ale póki co się na to nie zanosi, aczkolwiek nigdy nie mów nigdy. Ale dla mnie to zawodniczki raczej bardziej jak Smarzek, że trochę trzeba będzie dłużej poczekać niż w przypadku Magdy.

agd

Post autor: agd » 06 lut 2020, 7:34

Niestety ŁKS najprawdopodobniej odpadnie z LM, słaby mecz w wykonaniu Polek, zarówno Wójcik, jak i Alagierska się nie popisały. Klaudia jeszcze pograła coś w bloku. Najlepiej chyba Bociek się zaprezentowała, ale ona w oczach Nawrockiego to już chyba atakująca nr 4.

Ciekawe czy kontuzja Lazovic będzie poważna, bo to stawiało by w ciężkiej sytuacji Serbki przed IO.

Górecka w Novarze nie pograła, a Di Iulio była w szóstce.

Scandicci przegrało, a Magda po ostatnich słabszych występach rozpoczęła mecz na ławce. Kąkolewska za to w wyjściowym.

agd

Post autor: agd » 06 lut 2020, 18:30

https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... ad/nyvkg9p

Wywiad z najlepszą rozgrywającą KMŚ i MVP finałów Pucharu Włoch. Niestety Joanny Wołosz najprawdopodobniej nie zobaczymy już w tym roku w meczach reprezentacji. Zostają Kowalewska, Nowicka i Grabka. Choć Marlena już też grała cztery sezony z rzędu bez dłuższej przerwy i kto wie czy też nie będzie chciała jakiegoś wolnego.

Ciekawe jak długa będzie lista nieobecnych. Myślę, że młode mogą szeroką ławą wejść do składu na VNL.

agd

Post autor: agd » 09 lut 2020, 21:25

A w Serie A Górecka nie grała mimo, że Novara dość gładko przegrała z Busto. Smarzek wygrała, ale sama meczu nie zaliczy do udanych 2/9 w ataku i zmieniona przez młodą Kanadyjkę. Scandici przegrało z Monzą, wszystkie Polki zaczęły na ławce, ale każda pojawiła się na parkiecie. Stysiak zdobyła 15 punktów, 41% w ataku.

Cieszy dobra gra Martyny Łukasik na lewym skrzydle, tym bardziej, że przeciwnik nie byle jaki, bo Budowlani Łódź. Martyna zdystansowała zarówno Bączyńską, jak i Twardowską z zespołu przeciwnego.

agd

Post autor: agd » 09 lut 2020, 21:28

A Bednorz 15/23 w ataku, najlepiej punktujący w Modenie.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 lut 2020, 21:46

agd pisze:
09 lut 2020, 21:25
A w Serie A Górecka nie grała mimo, że Novara dość gładko przegrała z Busto.
Dzisiaj wyżej w hierarchii była już nie tylko Di Iulio, ale i nominalna libero, Napodano - jako druga libero w kwadracie stała... środkowa, Piacentini. Barbolini błądzi jak dziecko we mgle. Albo odpuścił walkę o drugie miejsce i szuka "mniej banalnych" pomysłów na sprawdzanie swojego zaplecza.

WZP

Post autor: WZP » 10 lut 2020, 10:45

agd pisze:
Cieszy dobra gra Martyny Łukasik na lewym skrzydle, tym bardziej, że przeciwnik nie byle jaki, bo Budowlani Łódź. Martyna zdystansowała zarówno Bączyńską, jak i Twardowską z zespołu przeciwnego.
Martyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Bardzo dobra praca ciała w przyjęciu, szybkość i dynamika w ataku. Występ na 5+. To chyba był pierwszy występ Martyny na przyjęciu w takim wymiarze i można śmiało powiedzieć, że można myśleć o niej w kontekście przyjęcia w reprezentacji.

agd

Post autor: agd » 10 lut 2020, 13:50

WZP pisze:
10 lut 2020, 10:45
agd pisze:
Martyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Bardzo dobra praca ciała w przyjęciu, szybkość i dynamika w ataku. Występ na 5+. To chyba był pierwszy występ Martyny na przyjęciu w takim wymiarze i można śmiało powiedzieć, że można myśleć o niej w kontekście przyjęcia w reprezentacji.
Turek na nią stawia na lewym, daje jej szanse i co prawda różnie to bywa z ich wykorzystaniem, ale ogranie jest bezcenne. Tym bardziej, że chyba Mędrzyk ma jakieś problemy zdrowotne, a Grajber to Grajber. Chemik ma szansę na wygranie wszystkiego w Polsce, a także spore szanse na finał Pucharu CEV, także muszą kombinować.

Wczoraj Martyna zagrała o wiele lepiej od Bączyńskiej, czy bardzo słabo grającej Twardowskiej. Liczę jeszcze, że w końcu Magdalena Damaske odpali, bo zapowiada się w końcu sezon bez żadnych przerw na leczenie kontuzji u niej. Niestety reszta jak już w miarę dobrze atakuje, to w przyjęciu słabo, jak Wójcik czy Różański. A poza nimi mamy tylko młode, perspektywiczne, ale niskie zawodniczki o których wspomniałem kilka postów wcześniej.

Julita Piasecka ma w przyszłym sezonie w ŁKSie grać, oby na przyjęciu!

A jak Martyna na lewym, to ciekawie kto będzie grał w kadrze na prawym, może Rasińska? Bo Bociek ma średni sezon.

WZP

Post autor: WZP » 11 lut 2020, 7:19

agd pisze:
10 lut 2020, 13:50
A jak Martyna na lewym, to ciekawie kto będzie grał w kadrze na prawym, może Rasińska? Bo Bociek ma średni sezon.
Obstawiam Stysiak. Aczkolwiek Olę Rasińską z chęcią bym zobaczył w kadrze.

agd

Post autor: agd » 11 lut 2020, 8:54

WZP pisze:
11 lut 2020, 7:19
agd pisze:
10 lut 2020, 13:50
Obstawiam Stysiak. Aczkolwiek Olę Rasińską z chęcią bym zobaczył w kadrze.
Jak będzie Smarzek to pewnie ona, ale jak jej nie będzie to pewnie Stysiak wróci na prawe, albo Rasińska właśnie pogra. Zależy też jaką moc w ataku będą miały dziewczyny na lewym.

ODPOWIEDZ