Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
SzG

Re: Siatkówka

Post autor: SzG » 09 wrz 2019, 8:02

Vojthas pisze:
09 wrz 2019, 7:51
SzG pisze:
09 wrz 2019, 7:13
Ja widzę szansę przy "poza tureckim" gospodarzu.
Polska,Berlin,Luksemburg to byłyby dobre lokalizację i wtedy szanse są.
Jak będzie w Polsce albo w Berlinie, to biorę wolne w robocie i jadę. Tylko, kurczę, jak tak będę brał wolne (pół września mi przeleci przez Budapeszt), to kiedy zarobię na te wyjazdy? :P
Ja pewnie pojadę na sob-nd (półfinał - finał ) zakładając z góry , że Polki w tej fazie będą. Luksemburg też nie odstrasza,Turcja już tak.

Greebo

Post autor: Greebo » 09 wrz 2019, 8:03

Jeśli dobrze policzyłem to w rankingu CEV po tym turnieju wyprzedzimy Belgię, ale dalej będziemy o 2 pkt za Bułgarią, a to prawdopodobnie będzie oznaczało 3 koszyk podczas losowania grup w turnieju kwalifikacyjnym (zakładając rzecz jasna ze będą 2 grupy 4 zespołowe a nie jakiś inny system). Koszyki (jeśli będą a nie "serpentyna" ) powinny wyglądać tak:

1. Holandia, Turcja
2. Niemcy, Bułgaria
3. Polska, Belgia
4. Chorwacja, Azerbejdżan

WZP

Post autor: WZP » 09 wrz 2019, 8:46

anoda pisze:
09 wrz 2019, 6:50
Czy jest wiara na forum w możliwość pokonania takich Turczynek na kwalu w styczniu? Abstrahujac nawet od odległego terminu tego turnieju, od formy zawodniczek w tamtym okresie i od miejsca rozegrania tych zawodów? Ja nie mogę się przekonać... Za dużo rywali, za chimeryczna drużyna...
Chciałbym napisać, że szans nie ma, ale jednak to będzie bardzo specyficzny turniej, gdyż jest bardzo wiele czynników, które będą wpływały na szansę na kwalifikację.

1. Lokalizacja turnieju - wczoraj w studiu Polsatu Sport Jurek Mielewski wspomniał o styczniowym turnieju a konkretnie o lokalizacji i nie była to formuła pytająca lecz twierdząca, że na "neutralnym gruncie polskie siatkarki będą miały łatwiej" - coś w tym stylu. Uważam, że dzięki temu ten lichy polski zespół nie będzie taki łatwy do mentalnego rozbicia jak przy tureckich kibicach.
2. Trener - niestety się nie zmieni, wszystko tutaj i w internetach zostało już o nim napisane, więc nie ma co ciągnąć tematu.
3. Skład - ciężko prorokować co będzie w styczniu i jak ułożą się perypetie w lidze oraz jak będą przygotowywane przez trenerów klubowych. Tutaj może być wielka loteria, bo dużo zespołów i zawodniczek faluje z grą w początkowym i środkowym okresie ligi.
Ja wiążę wielkie nadzieje z Zuzanną Górecką - nie jest postacią anonimową dla trenera, grała podczas VNL i była z kadrą przed ME. Nawrocki nie kształci zawodniczek tylko korzysta, więc jeśli Zuza odpowiednio się wykształci w lidze w ciągu tych kilku miesięcy, może nam dać ogromną siłę defensywno-ofensywną.
Niestety, ale jak na razie nie ma co liczyć na nowe środkowe, więc trzeba liczyć, że Kąkolewska się ogarnie we Włoszech. Początek sezonu reprezentacyjnego miała świetny (Montreux) więc mam malutką nadzieję, że wróci do dobrej i trzeźwej dyspozycji. Nawrocki nie będzie przygotowywał zawodniczek, więc gorzej niż dziś raczej nie będzie.

Podsumowując, szansę widzę tylko w tym, że dziewczyny grają w środku ligi, bo gdyby trener miał coś z tego zbudować to by była porażka. Poza tym nasi główni rywale - Holandia i Turcja są o klasę lepsi.

pbest

Post autor: pbest » 09 wrz 2019, 9:19

anoda pisze:
Czy jest wiara na forum w możliwość pokonania takich Turczynek na kwalu w styczniu? Abstrahujac nawet od odległego terminu tego turnieju, od formy zawodniczek w tamtym okresie i od miejsca rozegrania tych zawodów? Ja nie mogę się przekonać... Za dużo rywali, za chimeryczna drużyna...
Ja jestem na pewno dużo bardziej optymistycznie nastawiony niż na początklu sezonu, ale jak już tu zostało wspomniane, miejsce rozgrywania nie będzie bez znaczenia. No i jakoś mi się tak marzy, żeby w półfinale takiego turnieju spotkały się Turczynki i Holenderki i zeby była to pięciosetowa walka na całego. A my w drugim z Niemcami/Belgią, ale to trochę takie życzeniowe podejście.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 wrz 2019, 9:25

na pewno możemy grac lepiej niż na finiszu ME gdzie imho : Malwina poniżej avg,lejące się przez ręce środkowe tym bardziej na tle swoich vis-a-vis, brak rytmu w grze, niedoróbki w ważnych końcówkach i to w wykonaniu renomowanej sypaczki + coach i jego kreatywne apele: "nie mogą nam wpadać takie piłki, dziewczyny no"

może też być gorzej: mamy ograną wąziutką grupę, jedna wypada z przyczyn losowych i już może być bieda

ale ogólnie dobry turniej w naszym wykonaniu jest w granicach realizmu, trzeba obserwować głowne i potencjalne aktorki, nawet wśród przeciwników i w styczniu przed turniejem będziemy nieco mądrzejsi, wazna będzie koncentracja na każdym kolejnym meczu, bo jak się nastawimy na Tur i Hol to spore szanse ze pogoni nas Bel,Ger moze nawet Cro która dużo lepiej wyglądała w tych Me na tle Tur niż my
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

bart4

Post autor: bart4 » 09 wrz 2019, 10:25

Meczu o brąz nie widziałem ale się spodziewałem wyniku. Niedoświadczony zespół, trochę motywacja podcięta po SF z Tur.
Na awans do Tokio oceniając obiektywnie nas przy Turczynkach czy Holenderkach w pełnym składzie wielkich szans nie ma. Chyba że przyjmujące będą w styczniu na jakiejś fali dobrej ligowej formy i środkowe zaczną piłki zabijać, a nie drapać. Wówczas nawiążą walkę. Jednak na dzień dzisiejszy jak już pisaliście, one mogą pokonać Turcję, a przegrać drugiego dnia z Niemkami. Tak bardzo ich gra faluje, tak są ograniczone tez jeśli chodzi o system gry. Chcemy się opierać o 2 atakujące, środek atrapa, przyjmująca druga do czapowania.

Jednak ME ogólnie fajnie wyszły, Stysiak się ograła w meczach o "coś", szkoda tylko wtopy z Belgią na własne życzenie. Poza tym najważniejszy mecz, pewnie dla Nawrockiego czyli z Niemkami wygrały.

Oglądał ktoś finał? Wgl dlaczego tylko MVP przyznano?

WZP

Post autor: WZP » 09 wrz 2019, 10:52

bart4 pisze:
09 wrz 2019, 10:25

Jednak ME ogólnie fajnie wyszły, Stysiak się ograła w meczach o "coś", szkoda tylko wtopy z Belgią na własne życzenie. Poza tym najważniejszy mecz, pewnie dla Nawrockiego czyli z Niemkami wygrały.

Oglądał ktoś finał? Wgl dlaczego tylko MVP przyznano?
Jakby nasze wygrały z Belgią to by w ćwierć grały z Rosją więc tak pięknie jak jest dla niektórych to by nie było :lol:

CEV wpadł na pomysł by ogłosić najlepsze zawodniczki w mediach społecznościowych a nie podczas ceremonii dekoracji. Do dzisiaj nie wiadomo kiedy nastąpi to ogłoszenie i w jakich mediach.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 wrz 2019, 13:21

bart4 pisze:
09 wrz 2019, 10:25
Oglądał ktoś finał?
oglądał, meczycho!, polecam nawet z poślizgiem kiedyś tam obejrzec
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

barnaba

Post autor: barnaba » 09 wrz 2019, 15:46

Greebo pisze:
09 wrz 2019, 8:03
Jeśli dobrze policzyłem to w rankingu CEV po tym turnieju wyprzedzimy Belgię, ale dalej będziemy o 2 pkt za Bułgarią, a to prawdopodobnie będzie oznaczało 3 koszyk podczas losowania grup w turnieju kwalifikacyjnym (zakładając rzecz jasna ze będą 2 grupy 4 zespołowe a nie jakiś inny system). Koszyki (jeśli będą a nie "serpentyna" ) powinny wyglądać tak:

1. Holandia, Turcja
2. Niemcy, Bułgaria
3. Polska, Belgia
4. Chorwacja, Azerbejdżan
Dwie drużyny zdecydowanie lepsze od naszej. Wielkich nadziei bym sobie nie robił, nawet gdyby jakimś zrządzeniem losu turniej miał odbyć się w Polsce.

Greebo

Post autor: Greebo » 09 wrz 2019, 19:12

Jest juz ranking fivb bo ME:

https://www.cev.eu/Rankings/Women.aspx

Czyli zgodnie z tym co napisałem powyżej. Dla nas IMO byłoby korzystne by zastosowano "serpentynę" bez żadnych korekt (np przesunięcie gospodarza na 1 miejsce). Wtedy w grupie mielibyśmy Holandię, Bułgarię i Azerbejdżan,ma w drugiej zagrałaby Turcja, Niemcy, Belgia i Chorwacja. Wielkiej różnicy nie ma, ale jedna ta nasza wydawałyby sie wtedy dla mnie trochę łatwiejsza.

agd

Post autor: agd » 09 wrz 2019, 20:01

no name pisze:
09 wrz 2019, 7:11
Miejsce jest kluczowe.
W Turcji szans nie widzę, Na neutralnym terenie tak. Jesteśmy bliżej Turcji i Holandii niż 4 i 8 lat temu.
Od Holandii osiem lat temu byliśmy lepsi, z Turcją mniej więcej na równi, choć to one zagrały na IO - niestety.

agd

Post autor: agd » 09 wrz 2019, 20:40

WZP pisze:
09 wrz 2019, 8:46
anoda pisze:
Chciałbym napisać, że szans nie ma, ale jednak to będzie bardzo specyficzny turniej, gdyż jest bardzo wiele czynników, które będą wpływały na szansę na kwalifikację.

1. Lokalizacja turnieju - wczoraj w studiu Polsatu Sport Jurek Mielewski wspomniał o styczniowym turnieju a konkretnie o lokalizacji i nie była to formuła pytająca lecz twierdząca, że na "neutralnym gruncie polskie siatkarki będą miały łatwiej" - coś w tym stylu. Uważam, że dzięki temu ten lichy polski zespół nie będzie taki łatwy do mentalnego rozbicia jak przy tureckich kibicach.
2. Trener - niestety się nie zmieni, wszystko tutaj i w internetach zostało już o nim napisane, więc nie ma co ciągnąć tematu.
3. Skład - ciężko prorokować co będzie w styczniu i jak ułożą się perypetie w lidze oraz jak będą przygotowywane przez trenerów klubowych. Tutaj może być wielka loteria, bo dużo zespołów i zawodniczek faluje z grą w początkowym i środkowym okresie ligi.
Ja wiążę wielkie nadzieje z Zuzanną Górecką - nie jest postacią anonimową dla trenera, grała podczas VNL i była z kadrą przed ME. Nawrocki nie kształci zawodniczek tylko korzysta, więc jeśli Zuza odpowiednio się wykształci w lidze w ciągu tych kilku miesięcy, może nam dać ogromną siłę defensywno-ofensywną.
Niestety, ale jak na razie nie ma co liczyć na nowe środkowe, więc trzeba liczyć, że Kąkolewska się ogarnie we Włoszech. Początek sezonu reprezentacyjnego miała świetny (Montreux) więc mam malutką nadzieję, że wróci do dobrej i trzeźwej dyspozycji. Nawrocki nie będzie przygotowywał zawodniczek, więc gorzej niż dziś raczej nie będzie.

Podsumowując, szansę widzę tylko w tym, że dziewczyny grają w środku ligi, bo gdyby trener miał coś z tego zbudować to by była porażka. Poza tym nasi główni rywale - Holandia i Turcja są o klasę lepsi.
Ale chimeryczna jest większość tych reprezentacji. Holenderki czy Turczynki też można ustrzelić zagrywką i nie zawsze grają niebotyczną siatkówkę, patrz chociażby mecz w 1/8 z Chorwacją (w zasadzie to z Fabris :) ), niewiele brakowało, a mogłoby ich nie być w ósemce, zresztą dwa lata temu w 1/8 męczyły się z Polską. Tam każdy z każdym może wygrać, Azerki dzięki Rahimowej też są nieobliczalne. Najsłabiej wyglądają chyba Bułgarki, bez Rabadziewej, Rusewej czy Nikłowej, a jedynie z Wasiliewą, choć jak będzie w styczniu ze składem to też niewiadomo.

Dla naszych ze Scandicci czy Novary dobre jest to, że USA (Courtney) czy Holandia (Sloetjes) zagrają na PŚ, w okresie przygotowawczym i na początku sezonu dziewczyny mogą mieć sporo szans na grę. Stysiak będzie po przekątnej, ale podobno ma też trenować przyjęcie w klubie. Słabo wygląda u nas ze środkiem, nie ma zawodniczek do których można by wrzucać co chwilę piłkę, jak swego czasu do Bednarek czy Tomsi. Szkoda, że Bera zmieniła pozycję, z jej motoryką od lat byłaby w szóstce naszej reprezentacji. Pozostaje liczyć na rozwój Klaudii, obudzenie Agnieszki? Może Jasek? Może Centka? Gryka będzie grała w USA, chyba tam gdzie Asia Kaczor, ale to melodia przyszłości jeżeli chodzi o reprezentację.

Co do całego sezonu to mam ambiwalentne odczucia, wyniki rzeczywiście dobre, F6, czwórka w ME, walka w kwalifikacjach, ale nie zgadzam się, że to ogromne sukcesy. Awansu do IO nie ma, medalu ME też, a styl z decydujących meczów zostawia wiele do życzenia. Dziewczynom fajnie ułożyła się drabinka i to wykorzystały, ale równie dobrze mogły wylecieć z turnieju w 1/8. Trąbienie o wielkim wyniku trochę śmieszy. Tak samo jak deprecjonowanie wygranej z Białorusią na ME 2015, że niby anonimowe rywalki, przy jednoczesnym wychwalaniu zwycięstwa nad Niemkami w Łodzi, bo one przecież takie znane, w najlepszych ligach świata, że strach się bać.

Co śmieszniejsze wielu mówi o poprawie jakościowej, że niby jest, ale przy co drugiej zawodniczce eksperci mówią, że w rozgrywkach ligowych grała lepiej :lol: . I szczerze nie widzę myśli w budowaniu drużyny, bo ilość zawodniczek, które przewinęły się przez skład za czasów Nawrockiego - pomijam okres do stycznia 2016 - jest ogromna. Co roku inna wyjściowa szóstka, co roku części dziękujemy i powołujemy inne, także na jeden sezon, nie mówmy więc o ciągłości bo jej po prostu nie widać.

SzG

Post autor: SzG » 09 wrz 2019, 20:43

Sposób na awans jest jeden. Zrezygnować z pozycji do dojenia,nie stać po dziewiątych metrach i będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 wrz 2019, 20:52

agd pisze:
09 wrz 2019, 20:40
Dziewczynom fajnie ułożyła się drabinka i to wykorzystały, ale równie dobrze mogły wylecieć z turnieju w 1/8.
Wyrwane z kontekstu może dotyczyć również Turczynek :P

agd

Post autor: agd » 09 wrz 2019, 20:55

Vojthas pisze:
09 wrz 2019, 20:52
agd pisze:
09 wrz 2019, 20:40
Dziewczynom fajnie ułożyła się drabinka i to wykorzystały, ale równie dobrze mogły wylecieć z turnieju w 1/8.
Wyrwane z kontekstu może dotyczyć również Turczynek :P
Trochę wyżej sam to napisałem ;)

ODPOWIEDZ