Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Vojthas

Re: Siatkówka

Post autor: Vojthas » 07 wrz 2019, 22:27

sharkinator pisze:
07 wrz 2019, 21:37
Turczynkom ładnie chodził atak z obiegnięcia. Czemu my gramy to tak rzadko? Klasyczna krótka to trochę za mało. Kąkolewska jest chyba najbardziej drewnianą środkową na poziomie reprezentacyjnym spośród wszystkich liczących się ekip, nie mogę patrzeć na jej zdrapki albo jak próbuje uderzyć piłkę z przechodzącej, choć dziś akurat jej się to udawało. Dziwi mnie też to, że została wybrana kapitanem tej drużyny.

W styczniu będzie potrzeba dużo szczęścia. Może Turczynki się wykrwawią w grupie albo 1/2? Naprawdę wierzę w ten awans.
Została kapitanem jako najbardziej doświadczona, gdy nie było Asi Wołosz. Wołosz wróciła, ale kapitana już nie zmieniono.

barnaba

Post autor: barnaba » 07 wrz 2019, 22:41

sharkinator pisze:
Turczynkom ładnie chodził atak z obiegnięcia. Czemu my gramy to tak rzadko? Klasyczna krótka to trochę za mało. Kąkolewska jest chyba najbardziej drewnianą środkową na poziomie reprezentacyjnym spośród wszystkich liczących się ekip, nie mogę patrzeć na jej zdrapki albo jak próbuje uderzyć piłkę z przechodzącej, choć dziś akurat jej się to udawało. Dziwi mnie też to, że została wybrana kapitanem tej drużyny.
Kapitanem niekoniecznie zostaje najlepszy.
Kąkolewska ma dobry blok, dobrą zagrywkę. Atak faktycznie taki sobie- ale pytanie czy mamy lepszą od niej środkową?
Atak z obiegnięcia trzeba dobrze wyćwiczyć na zgrupowaniach. Pewnie to się jeszcze nie udało.

PS.
Przed turniejem 4 miejsce bralibyśmy w ciemno. A tak jutro w razie porażki będzie spory niedosyt
Do wygrania kwalifikacji na IO dalej nie jesteśmy faworytem. Będą tam lepsi od nas

Greebo

Post autor: Greebo » 08 wrz 2019, 9:30

SzG pisze:
07 wrz 2019, 20:50
Greebo pisze:
07 wrz 2019, 20:36

A upraszczając, wynik do przewidzenia, wygrał lepszy.
Tak samo,gdyby pojedyncze akcje w końcówce nie wyszły koszykarzom to też można by mówić to samo.
Niby tak, ale jednak jak dla mnie różnica miedzy koszykarzami a Rosją (zwłaszcza w tym składzie) jest jednak mniejsza niż miedzy siatkarkami a Turcją, do tego grającą u siebie. Zresztą to jak grała Rosja w tym turnieju tez dawało dodatkowe powody do optymizmu przed meczem a to jak Turcja ograła Holandię kazało jeszcze mocniej wątpić w nasze szanse.

I podtrzymuje to co pisałem przed półfinałem - szanse w walce o brąz oceniam wyżej niż we wczorajszym półfinale choć kluczowe tu będzie nastawienie Włoszek.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 wrz 2019, 10:01

Greebo pisze:
08 wrz 2019, 9:30
SzG pisze:
07 wrz 2019, 20:50

Tak samo,gdyby pojedyncze akcje w końcówce nie wyszły koszykarzom to też można by mówić to samo.
Niby tak, ale jednak jak dla mnie różnica miedzy koszykarzami a Rosją (zwłaszcza w tym składzie) jest jednak mniejsza niż miedzy siatkarkami a Turcją, do tego grającą u siebie. Zresztą to jak grała Rosja w tym turnieju tez dawało dodatkowe powody do optymizmu przed meczem a to jak Turcja ograła Holandię kazało jeszcze mocniej wątpić w nasze szanse.

I podtrzymuje to co pisałem przed półfinałem - szanse w walce o brąz oceniam wyżej niż we wczorajszym półfinale choć kluczowe tu będzie nastawienie Włoszek.
jak nastawienie Włoszek będzie dobre to chyba szanse podobne jak wczoraj, ale gdybyśmy to jakkolwiek przepchnęli to byłby to dla mnie jasny punkt tych mistrzostw bo dotąd ok, 1/2 cieszy ale wchodząc w szczegóły to mamy na rozkładzie drużyny z 2 ligi, porazke z Belgią, wygraną z Italią która miała już ugrane co potrzebowała no i wygraną z Niemkami (dzięki Stysiak show na zagrywce w tb) na własnym terenie czyli nie jakieś Himalaje wyczynu dla kogos kto choćby pobieżnie śledzi tą dyscyplinę

medal jest medal, licze ze obie druzyny pokażą maxa, tym bardziej ze mam w planie obejrzec
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Greebo

Post autor: Greebo » 08 wrz 2019, 10:19

mrpotato pisze:
08 wrz 2019, 10:01

1/2 cieszy ale wchodząc w szczegóły to mamy na rozkładzie drużyny z 2 ligi, porazke z Belgią, wygraną z Italią która miała już ugrane co potrzebowała no i wygraną z Niemkami (dzięki Stysiak show na zagrywce w tb) na własnym terenie czyli nie jakieś Himalaje wyczynu dla kogos kto choćby pobieżnie śledzi tą dyscyplinę
No wyniki na miarę realnych możliwości i dobrej drabinki która wytworzyła sie po porażce Rosji z Niemcami. Słabeusze ograni, ze średnikami (BEL, GER) mecze na styku, z Turcja coby nie mówić zdecydowana porażka + mała niespodzianką na plus czyli wygrana z Włoszkami (mała, bo jednak trzeba mieć w głowie ze dla rywalek nie był to kluczowy mecz).

Dla mnie to potwierdzenie tego że jesteśmy ok 6 miejsca w Europie, przy czym IMO ciągle nam ciut bliżej to drużyn 7,8,9 niż do tych co nas wyprzedzają. No może poza Rosją - tu żałuje ze nie doszło do bezpośredniego starcia. I co ważne, mamy skład który jednak ma papiery na to by iść w górę w takim zestawieniu. Te IO (a raczej kwalifikacje do nich) sa dla nas - obym sie mylił - jeszcze o ten rok - dwa za wcześnie, ale już od najbliższych MŚ poziom 8-ki na świecie i 3-4 miejsca w Europie (ale patrząc z punktu widzenia układu sił a nie szczęśliwej drabinki) powinny być osiągalne.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 wrz 2019, 10:29

Greebo pisze:
08 wrz 2019, 10:19
Te IO (a raczej kwalifikacje do nich) sa dla nas - obym sie mylił - jeszcze o ten rok - dwa za wcześnie, ale już od najbliższych MŚ poziom 8-ki na świecie i 3-4 miejsca w Europie (ale patrząc z punktu widzenia układu sił a nie szczęśliwej drabinki) powinny być osiągalne.
w teorii jakby kwal był na neutralnym terenie, co w tym momencie jest najbardziej prawdopodobne i znając mobilność naszych kibiców to atmosfera mogłaby być pod nas chyba ze kibice Hol sciagną do Lux ale inne aspekty naszej gry mi ciężko przewidzieć, jak jadąca na oparach Smarzek będzie wyglądac w styczniu, czy Stysiak się ciut jeszcze rozwinie i czy zagrywka będzie jej siedzieć tak jak z Ger czy bardziej jak z Tur np.?

niestety sporo apektów naszej gry jest mocno nieprzewidywalnych, na szczęście rywalki typu Hol tez pokazały pare problemów na dziś wiec może się pojawić szansa ale nie skreslabym tez lekkich underdogów w postaci Bel i Ger moze nawet Cro, te dwie pierwsze druzyny chyba na lekkiej wznoszącej przynajmniej mnie ich progres trochę zaskoczył in plus

Guidetti wczoraj po meczu podał swoją hierarchię: Srb i Ita potem Hol a potem grupa Tur,Pol,Ger,Bel i Rus...poza tym pochwalił Jacka :)

Greebo

Post autor: Greebo » 08 wrz 2019, 10:36

mrpotato pisze:
08 wrz 2019, 10:29

Guidetti wczoraj po meczu podał swoją hierarchię: Srb i Ita potem Hol a potem grupa Tur,Pol,Ger,Bel i Rus...poza tym pochwalił Jacka :)
Jak dla mnie pozycje Turcji obniżył kurtuazyjnie o 1 poziom :) A z resztą się zgadzam :) Mówił zresztą też o tym co rzuca się że nam brakuje zbilansowania gry - atak ok, obrona juz nie.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 wrz 2019, 10:45

Greebo pisze:
08 wrz 2019, 10:36
mrpotato pisze:
08 wrz 2019, 10:29

Jak dla mnie pozycje Turcji obniżył kurtuazyjnie o 1 poziom :) A z resztą się zgadzam :) Mówił zresztą też o tym co rzuca się że nam brakuje zbilansowania gry - atak ok, obrona juz nie.
chyba bardziej atak-przyjecie, przynajmniej ja tak zapamietałem

cobra

Post autor: cobra » 08 wrz 2019, 11:32

A propos Guidettiego - oglądałem dzisiaj rano mecz z odtworzenia nie znając wyniku i jak spojrzałem przed meczem na obu trenerów to sobie pomyślałem: "to nie może się udać". Kojarzę tego trenera, ze z wieloma reprezentacjami odnosił sukcesy i konfrontując go z Nawrockim to różnica kilku klas. I takie też pytanie mi się nasunęło - czy on kiedyś przegrał z Polską jakiś mecz o stawkę? Chociażby w Lidze Narodów?

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 08 wrz 2019, 11:52

Nie chce mi się sprawdzać, czy ci sami użytkownicy, którzy umniejszają teraz półfinałowi siatkarek, byli tymi, którzy w wątku koszykarskim krytykowali tweet Gortata. Nie obchodzi mnie to.
Zgadzam się, że wszystko można różnie interpretować - sam zawsze krytykowałem styl zwycięstw kadry Nawałki, do dziś uważam i zawsze uważał będę EURO 2016 za klęskę pomimo ćwierćfinału. Możemy mówić, że Włoszki miały gdzieś czwartego seta i tie-breaka (zresztą wpuszczenie w czwartym secie Danesi za Chirichellę i jej gra zdaje się to potwierdzać). Możemy mówić, że przegraliśmy z Belgią. Możemy mówić, że z Niemkami graliśmy na styku. Ale możemy też to odwrócić - że mecz z Belgią był na styku, a mecz z Niemkami wygraliśmy. Kwestia nastawienia. Drabinka to łut szczęścia - ale bez naszych wyników nawet to by nie pomogło.
I wreszcie na koniec - nawet przyjmując waszą pesymistyczną opinię, o przegranej z Belgią i grą na styku z Niemcami - czy mecz na styku z Serbią we Wrocławiu był już tak dawno, że zapomnieliście o nim i dlatego uważacie, że nie jesteśmy w stanie bić się na serio z czołówką?

agd

Post autor: agd » 08 wrz 2019, 11:56

barnaba pisze:
07 wrz 2019, 22:41
sharkinator pisze:
Kapitanem niekoniecznie zostaje najlepszy.
Kąkolewska ma dobry blok, dobrą zagrywkę. Atak faktycznie taki sobie- ale pytanie czy mamy lepszą od niej środkową?
Atak z obiegnięcia trzeba dobrze wyćwiczyć na zgrupowaniach. Pewnie to się jeszcze nie udało.
Ataku z obiegnięcia, póki co nie ma, bo po prostu nie ma go z kim grać. Kąkolewska, Alagierska czy Witkowska to zawodniczki na typową krótką przy rozgrywającej, oczywiście z dwiema ostatnimi były próby gry tego zagrania, ale wyglądało to jak wyglądało.

Klaudia ma nawet dobre najście - przynajmniej do szerokiego zagrania do antenki, ale zupełnie nie opanowane kierunki ataku, obserwację bloku i techniczne wykończenie piłki w tego typu zagraniach, co było widać w LN. Ona to jeszcze częściej grała w Legionowie, bo w ŁKSie już była ustawiana przy rozgrywającej, może to się zmieni w przyszłym sezonie klubowym i będzie to pewnie z korzyścią dla reprezentacji.

Kamila pewnie będzie ustawiona przy rozgrywającej, bo w klubie ma Hawryłę, Polańską i Efimienko.

A Zuza cóż, najście ma jakie ma, szerokie zagranie, czy też takie na 2/3 siatki ma takie tempo, że szkoda słów. Choć trzeba powiedzieć, że jedną nogę tuż za głową rozgrywającej potrafi grać efektownie i efektywnie, ale to niestety nie poziom Akman, już nie mówiąc o Erdem, żeby liczyć na szerszy wachlarz zagrań.

Z szerokiego składu Jasek tego zagrania nie gra, Centka też jest ustawiana przy rozgrywającej, zobaczymy jak to będzie wyglądało w Kaliszu, ale tam też Ptak - dobra z jednej nogi.

A z młodych najlepiej wyglądała gra Gryki z obiegnięcia, ale ona doznała tej paskudnej kontuzji na MEJ, w tym sezonie wróciła, zdobyła nawet złoto MPJ, ale w kadrze na MŚJ jej nie było, teraz ma grać zagranicą. Jest jeszcze Laskowska, która będzie w Radomiu, i Rybak w Kaliszu, ale jakie one tam mają szanse na grę?

agd

Post autor: agd » 08 wrz 2019, 12:00

cobra pisze:
08 wrz 2019, 11:32
A propos Guidettiego - oglądałem dzisiaj rano mecz z odtworzenia nie znając wyniku i jak spojrzałem przed meczem na obu trenerów to sobie pomyślałem: "to nie może się udać". Kojarzę tego trenera, ze z wieloma reprezentacjami odnosił sukcesy i konfrontując go z Nawrockim to różnica kilku klas. I takie też pytanie mi się nasunęło - czy on kiedyś przegrał z Polską jakiś mecz o stawkę? Chociażby w Lidze Narodów?
Przegrywał i to wielokrotnie, chociażby dwa raz w kwalifikacjach olimpijskich, a w jednych z nich trenerem Polek był Polak.

Gio to fantastyczny trener, ale jego zespoły nie są jakieś nieosiągalne dla reszty.

cobra

Post autor: cobra » 08 wrz 2019, 12:10

agd pisze:
08 wrz 2019, 12:00
cobra pisze:
08 wrz 2019, 11:32
Przegrywał i to wielokrotnie, chociażby dwa raz w kwalifikacjach olimpijskich, a w jednych z nich trenerem Polek był Polak.

Gio to fantastyczny trener, ale jego zespoły nie są jakieś nieosiągalne dla reszty.
Dzięki za odp, rozumiem że przegrywał że złotkami Niemczyka, bardziej mi chodziło o współczesne czasy. Tak czy inaczej jest jakaś nadzieja na styczeń chociaż dalej ciężko sobie wyobrazić że Nawrocki to zrobi.

SzG

Post autor: SzG » 08 wrz 2019, 12:17

Paradoksalnie uważam , że wczorajszy mecz,a nawet porażka może tylko pomóc w styczniu. Gdyby teren był neutralny Polkom będzie grało się łatwiej. Ciekawe jak po dzisiejszym meczu Jacek określi dalsze priorytety.

agd

Post autor: agd » 08 wrz 2019, 12:31

cobra pisze:
08 wrz 2019, 12:10
agd pisze:
08 wrz 2019, 12:00

Dzięki za odp, rozumiem że przegrywał że złotkami Niemczyka, bardziej mi chodziło o współczesne czasy. Tak czy inaczej jest jakaś nadzieja na styczeń chociaż dalej ciężko sobie wyobrazić że Nawrocki to zrobi.
Przegrywał z kadrą Niemczyka, Bonity, Matlaka, Świderka. Choć faktycznie, chyba od meczu z 2012 z Niemkami, nie wygraliśmy z reprezentacją prowadzoną przez niego w meczu o punkty.

ODPOWIEDZ