Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Siatkówka

Post autor: mrpotato » 04 lut 2019, 18:23

Ukassiu pisze:
04 lut 2019, 17:53
Stysiak w Łodzi. Myślę, że będą ją próbować na przyjęciu?

Wołosz,Smarzek,Stysiak,Grajber,Stenzel,Kąkolewska,Alagierska. Jeśli nie będzie Jacuś kombinował to sklad wygląda naprawdę ciekawie.

czy kobieta o takch parametrach jak Stysiak da rade nauczyć się przyjmować?

mamy problem w postaci dwóch potencjalnie swietnych atakujących i deficyt na przyjęciu, tzn brak kogos kto nie byłby dziura i przy okazji cos zaatakował

osobiscie licze ze probowana juz Twardowska dawala nadzieje

z młodych Gorecka, pytanie czy by zdazyła wejść na odp level w tym roku

z głowy nie moge nikogo innego na ten moment znalezc
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 04 lut 2019, 18:46

Urban zebrała niezłe recenzje za mecz LM z Novarą. Ale to chyba na razie melodia przyszłości.
sport-na-nowo.blogspot.com - Serdecznie zapraszam!!!

bart4

Post autor: bart4 » 05 lut 2019, 9:51

Ukassiu pisze:
04 lut 2019, 17:53
Stysiak w Łodzi. Myślę, że będą ją próbować na przyjęciu?
Próbować mogą, pytanie tylko jaki byłby sens wrzucać taką zawodniczkę na przyjęcie, w kontekście reprezentacji. To jednak 2 metry wzrostu. Na światowym poziomie, zespoły raczej mają równowagę między defensywą i ofensywą. Ona pewnych piłek nie przyjmie, nie obroni tak jak zawodniczka o lepszej koordynacji ruchów, nie zbierze się tak szybko z parkietu żeby zbić jakąś sytuacyjną piłkę.
Oczywiście mam nadzieję że nie skończy na środku bo tych wież już jest tam tyle że grzechem byłoby marnować kolejną zawodniczkę o takim wzroście.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 11 lut 2019, 23:02

Dzisiaj Stysiak na przyjęciu i podobno nieźle w tym elemencie...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 lut 2019, 8:32

Ukassiu pisze:
11 lut 2019, 23:02
Dzisiaj Stysiak na przyjęciu i podobno nieźle w tym elemencie...
staty mówią: 23 przyjęcia, 52 % dokładnego, 35 % perfekcyjnego,0 błedów

wręcz swietnie powiedziałbym, oby to powtórzyć pare razy

mtk

Post autor: mtk » 12 lut 2019, 13:03

Obejrzałem finał pucharu Włoch i stwierdzam, że Leon nie powinien mieć żadnych problemów z wkomponowaniem się w zespół mistrzów świata, on w tej Perugii oprócz świetnej gry robi też atmosferę. Wydaje się wprowadzać na parkiet bardzo pozytywną energię. Gra nierówno, ale w decydujących momentach robi ogromną różnicę. Mistrzowie, Leon i wielu, których z różnych przyczyn nie było na ostatnim mundialu (chociażby Mika, Bednorz, czy obiecująca młodzież)... z tej konkurencji powinno wyniknąć coś pięknego w Tokio. :)

rafciu2000

Post autor: rafciu2000 » 12 lut 2019, 14:51

mtk pisze:
12 lut 2019, 13:03
Obejrzałem finał pucharu Włoch i stwierdzam, że Leon nie powinien mieć żadnych problemów z wkomponowaniem się w zespół mistrzów świata, on w tej Perugii oprócz świetnej gry robi też atmosferę. Wydaje się wprowadzać na parkiet bardzo pozytywną energię. Gra nierówno, ale w decydujących momentach robi ogromną różnicę. Mistrzowie, Leon i wielu, których z różnych przyczyn nie było na ostatnim mundialu (chociażby Mika, Bednorz, czy obiecująca młodzież)... z tej konkurencji powinno wyniknąć coś pięknego w Tokio. :)
Dopiero teraz tak stwierdzasz? Gościu od 5 lat jest bezsprzecznie najlepszym siatkarzem globu, jest dla siatkówki kimś jak Messi i Ronaldo razem wzięci dla piłki nożnej. Już na zeszłorocznym zgrupowaniu naszej kadry było widać, że Leon mimo, że jest najlepszy to się nie wywyższa, jest profesjonalistą w każdym calu. Zresztą z wielu jego wywiadów bije niesamowita pokora. Przyczepie się do jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie do wymienienia Miki wśród kandydatów do reprezentacji. Że tak to delikatnie ujmę, proszę se nie robić żartów. Jak już obejrzałeś finał pucharu Włoch, to obejrzyj dla odmiany kilka meczów ARR (uprzedzam, oczy mogą zaboleć), w których gra wspomniany przez Cb kandydat do reprezentacji. Grając przez całe 4 sety potrafi 5 pkt, będąc jednocześnie najsłabiej przyjmującym zawodnikiem drużyny. Przestańcie w końcu pisać tak o Mice, który zagrał 1 dobry turniej 5 lat temu, a od 4 lat jest niby ciągle kontuzjowany. Na chwilę obecną to Miki nie ma nawet w 20 najlepszych polskich przyjmujących.
Lista 20 lepszych polskich przyjmujących od Miki:
1. Leon 2.Kubiak 3.Szalpuk 4.Bednorz 5.Śliwka 6.Kwolek 7.Semeniuk 8.Waliński 9.Fornal 10.Żaliński 11.Szymura 12.Włodarczyk 13.Łukasik 14.Buszek 15.Ferens 16.Hebda 17.Janikowski 18.Orczyk 19.Depowski 20.Wachnik 2

mtk

Post autor: mtk » 12 lut 2019, 15:02

Przyznam, że rzadko oglądam ligową siatkówkę (mój "ligowy" czas poświęcam hokejowi i piłce), więc oczywiście możesz mieć rację co do Miki. Gry Leona też wcześniej nie śledziłem jakoś szczególnie, dlatego dopiero teraz się doszkalam w tym temacie - "co jest takiego w tym Leonie" - i po prostu sam zobaczyłem, że bardzo wiele ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 lut 2019, 15:13

w polsacie przy okazji jakiegos studia siatkarskiego postawili już krzyzyk na Mice, przynajmniej miedzy wierszami

już nie wiem czy to kwestia ze cały projekt pt Asseco Resovia lezy i kwiczy aktualnie czy sam Mika faktycznie już zdrowotnie jest wrakiem

jako jego spory fan musze wyrazić zal, w pełni zdrowia i formy przydałby sie

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 lut 2019, 11:19

dziś w tv polsat o 20.30 ciekawie zapowiadajacy się mecz Grot-Chemik
może to być kolejny test przyjęcia Stysiak, tym razem na poważniejszym przeciwniku

podobno ww jest przewidziana w tym roku na sciezke młodzieżową ale jakby pokazała talent to mysle ze Nawrocki by ja wziął pod uwagę w kontekście kwalifikacji olimpijskich

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 15 lut 2019, 11:28

Już teraz jest wyróżniającą zawodniczką. Nie ma na co czekać.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 lut 2019, 23:19

no dziś Stysiak została sprawdzona poważniej i róznie to było
gdyby kwale były jutro to by nie zrobiła raczej istotnej różnicy w meczu z poważnym przeciwnikiem
ale jest jeszcze sporo czasu i powinna pojsc w gore, ma w druzynie Brakocevic w zadziwiająco dobrej formie wiec jest od kogo się uczyc i to wielu rzeczy, w tym trzymania sylwetki
na plus na pewno psycha, siła i szybka ręka - jak popracuje nad sobą to będzie dużo pociechy, oby jak najszybciej

bardzo przyzwoity mecz Martyny Łukasik w Policach

gdyby tak Smarzek i Stysiak przyjmowały co nieco to razem z Łukasik mielibysmy niezła siłe ognia, ale to mrzonka raczej i trzeba jednak liczyc ze Stysiak zrobi progres i do niej jakąs przyjmującą ale z mocniejszym klepnieciem w ataku niż Grajber

sporo czasu do kwali, jest szansa ze Nawrockiemu spadnie manna z nieba oby tylko właściwie wyselekcjonował

gliese832c

Post autor: gliese832c » 09 mar 2019, 8:02

Ciekawy artykuł o pomysłach FIVB na najbliższe imprezy.
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... _pozostale

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 mar 2019, 10:10

Nie mogę się pozbyć wrażenia, że ranking testowy będzie stworzony tylko po to, żeby w odpowiednim momencie wybrać, który jest bardziej korzystny dla niektórych zespołów (nie wnikam jakich konkretnie), testowy czy klasyczny. Przecież to testowanie jest bez sensu. Nie można było zebrać meczów z ostatnich lat i porównać do obecnego rankingu?

Widzę też, że działacze FIVB sami już nie wiedzą czego chcą od PŚ. Raz jest to kwalifikacja olimpijska, potem nie, potem znów tak. A te kwoty startowe to tylko próba ratowania tegorocznej edycji. Ciekawe czy to coś pomoże?

Format kwalifikacji do MŚ podoba mi się. Nie rozumiem tylko dlaczego druga faza samego turnieju aż tak różni się w zależności od płci.

bart4

Post autor: bart4 » 09 mar 2019, 10:35

Pewnie wynika to z tego że Kobiece MŚ, współorganizujemy z Holandia i sądzę że np. gr. A zagra swoje mecze w Holandii, a gr. B w Polsce. Łatwiej zorganizować turniej i zakwaterować drużyny w jednym mieście niż rozdzielać je po różnych miejscach, narażając dodatkowo na ewentualne problemy komunikacyjne. Tak mi się wydaje. Być może też dlatego żeby sprawdzić na ile system z tylko dwoma grupami w II fazie ograniczy ilość spotkań o nic. Mnie bardziej pasuje właśnie ten z MŚ Kobiet, nie będzie tak że po jednym meczu i 2 setach kolejnego już wyłonimy półfinalistki.
Kwalifikacje do MŚ też mi się podobają, to dobry pomysł. Zaś sam PŚ, w tym roku za kasę, profity, za 4 lata ponownie główna nagroda to awans na IO, z tym że tylko dla 1 zespołu.
Ja bym był za tym żeby 3 najlepsze zespoły miały awans z PŚ, zresztą kilka lat temu już tutaj dyskutowaliśmy o tym, albo w ogóle go nie organizować.

ODPOWIEDZ