Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Pawło

Re: Siatkówka

Post autor: Pawło » 20 lis 2018, 16:03

Kuburgha pisze:
20 lis 2018, 15:21
Pawło pisze:
20 lis 2018, 10:50
słuchajcie, można narzekać na wyniki, ale nie na "pecha" - niestety obie drużyny miały swój dołek, takie a nie inne wyniki i taki jest ranking.
Ale chyba trochę źle zrozumiałeś, bo nikt tu nie narzekał jakoś szczególnie na "pecha", chyba że w sensie, że boli, iż brakowało paniom tak mało - rozstrzygał pojedynczy punkt. Jasne, że udział w kwalifikacjach nasze panie zawaliły brakiem kwalifikacji na MŚ i tu są winne same sobie. Natomiast większość negatywnych komentarzy sprowadzała się do dwóch spraw:
1. Zasady kształtujące ranking dyskutuje się po fakcie, w momencie kiedy wszystko co ma się wliczać do rankingu już się odbyło.
2. Europa jest mimo wszystko, zwłaszcza u mężczyzn pokrzywdzona. Stwarza się większe szanse awansu innym kontynentom. Słusznie niektórzy podnosili, że sprawiedliwiej byłoby, gdyby najpierw odbyły się turnieje kontynentalne. A tak na pewno zabraknie u mężczyzn kogoś z grona Włochy, Polska, Francja, Serbia, a są spore szanse, że zagra np. Wenezuela czy Kolumbia.

A swoją drogą, to jednak to "szczęście" czy "pech" mają znaczenie. Czasem jedno, dwa miejsca wyżej lub niżej w którymś z turniejów liczących się do rankingu i w olimpijskich kwalifikacjach trafiamy albo do grupy "łatwej", albo do "grupy śmierci". Paradoksalnie naszym panom opłacałoby się bardziej spaść o jedno miejsce w rankingu niż o jedno awansować w stosunku do obecnej pozycji. Ale czy dlatego mieli starać się zawalić końcówkę MŚ? ;)
tak tak - raz FIVB to cyrk na kółkach i tak, było blisko tylku to inaczej to widzę, to 1-2 miejsca trzeba po prostu zdobywać w sporcie a dziewczyny po prostu przegrały z Czeszkami, w dziwnych okolicznościach. W tym nie było pecha, a umiejętności, finalny wynik. On się złożył na ranking i jasne, że zawsze szkoda że tak mało brakowało, ale ja tego nie odbieram jako "pecha" tylko logiczny ciąg faktów, skutki, konsekwencje.
A o tym co się dzieje w FIVB mam mocne zdanie, najbardziej żal mi zawodników i trenerów - zostawiają serca na parkiecie a potem się dowiadują co to oznacza - chore. Natomiast Polki, co do zasady, zawdzięczają swoją pozycję głównie sobie i akurat tu tak to widzę.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 20 lis 2018, 16:23

Porażki z Czeszkami pechową nie nazywam. Jedynie frajerską. Chyba napisałem nawet wcześniej, że w kontekście tych kwalifikacji olimpijskich, to wychodzi na to, że ta porażka była frajerstwem stulecia w całej naszej siatkówce XXI wieku. Już awans do turnieju barażowego i zajęcie w nim ostatniego miejsca dawał jak się okazało 2 punkty więcej i to dałoby awans do turnieju kwalifikacyjnego. No ale skoro nie potrafimy zakwalifikować się dwa razy na MŚ to co tu myśleć o IO...
Chociaż powtórzę, że z grupy z Rosją, Koreą i Kanadą jakaś mała szansa awansu by była. Ale tylko z tej.

Pawło

Post autor: Pawło » 20 lis 2018, 18:51

100% w punkt

Marcinho

Post autor: Marcinho » 21 lis 2018, 0:16

Glenn Hoag wraca na stanowisko trenera reprezentacji Kanady.

https://twitter.com/VBallCanada/status/ ... 6743478277

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 03 gru 2018, 13:07

Z FIVB możemy być pewni jednego - że nigdy nie możemy być niczego pewni: https://igrzyska24.poinformowani.pl/art ... o-igrzyska

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 gru 2018, 13:14

Vojthas pisze:
03 gru 2018, 13:07
Z FIVB możemy być pewni jednego - że nigdy nie możemy być niczego pewni: https://igrzyska24.poinformowani.pl/art ... o-igrzyska
pasjonujący serial
wiadomo z kim zagramy? wersja Rosja + Korea?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

mtk

Post autor: mtk » 03 gru 2018, 13:25

Ale jaja. :):):) Może nie mają tylu federacji chętnych zapłacić pół miliona i zagramy jako gospodarz. Wydaje mi się, że już wiedzą które federacje nie zgłoszą się do tych turniejów (za odpowiednią opłatą ponad te pół miliona), bo i tak szans nie mają.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 03 gru 2018, 15:08

Czekajmy na jakieś oficjalne źródło. Układ grup w takim razie też może być inny, także u panów.

Szczerze mówiąc chciałem zrobić takiego newsa na 1 kwietnia, bo np się wycofała Kenia 😁

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 03 gru 2018, 15:25

Pytanie czy wchodzimy na miejsce tej drużyny czy jako ostatnia drużyna. Jeśli jako ostatnia 24 to na kogo trafimy?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 03 gru 2018, 15:33

Serbia, Portoryko,Tajlandia w takim wypadku.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 gru 2018, 15:38

Vojthas pisze:
03 gru 2018, 13:07
Na razie nie doszukiwałbym się sensacji. Wygląda na to, że wszystko jest zgodne z podanym wcześniej harmonogramem. Pełen skład grup miał zostać podany po potwierdzeniu przez wszystkich chęci gry. Ktoś nie potwierdził i wchodzimy my, jako pierwsi pod kreską.
mrpotato pisze:
03 gru 2018, 13:14
pasjonujący serial
wiadomo z kim zagramy? wersja Rosja + Korea?
Jeśli mam rację powyżej, to mało realny scenariusz z Rosją. Serpentyna się "przesuwa", wchodzimy z ostatniego miejsca czyli gramy z pierwszą Serbią. Chyba, że zrezygnuje więcej drużyn, to wtedy w zależności od tego ile zrezygnowało dalej mamy możliwości: Chiny, USA, Brazylia i dopiero przy rezygnacji 5 drużyn Rosja. Zajęcie czyjegoś miejsca w serpentynie byłoby już chyba naruszeniem ogłoszonych zasad.

W każdym razie fajnie, że zagramy, ale szanse na awans z takiego turnieju minimalne (chyba, że gra z Rosją)

mtk pisze:
03 gru 2018, 13:25
Ale jaja. :):):) Może nie mają tylu federacji chętnych zapłacić pół miliona i zagramy jako gospodarz. Wydaje mi się, że już wiedzą które federacje nie zgłoszą się do tych turniejów (za odpowiednią opłatą ponad te pół miliona), bo i tak szans nie mają.
Chcesz powiedzieć, że wypadałoby zgłosić do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa korupcyjnego przez PZPS ;)

SzG

Post autor: SzG » 03 gru 2018, 16:14

Ukassiu pisze:
03 gru 2018, 15:25
Pytanie czy wchodzimy na miejsce tej drużyny czy jako ostatnia drużyna. Jeśli jako ostatnia 24 to na kogo trafimy?
Ja bym się nie zdziwił,gdyby wchodziło się na miejsce rezygnującej drużyny. W zasadach nie jest nic jednoznacznie napisane, oprócz tego ,że w przypadku rezygnacji wchodzi kolejna drużyna z rankingu. Ponadto jest ładna tabelka z miejscami rankingowymi w poszczególnych turniejach , więc ,albo trzeba zmienić ranking usuwając niechętną drużynę ,albo wpasować drużynę nr 25 w jakiś Kamerun.
To głupia logika, niesprawiedliwa i bez sensu,ale próbuję zrozumieć myślenie FIVB.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 gru 2018, 16:35

SzG pisze:
03 gru 2018, 16:14
Ukassiu pisze:
03 gru 2018, 15:25
Ja bym się nie zdziwił,gdyby wchodziło się na miejsce rezygnującej drużyny. W zasadach nie jest nic jednoznacznie napisane, oprócz tego ,że w przypadku rezygnacji wchodzi kolejna drużyna z rankingu. Ponadto jest ładna tabelka z miejscami rankingowymi w poszczególnych turniejach , więc ,albo trzeba zmienić ranking usuwając niechętną drużynę ,albo wpasować drużynę nr 25 w jakiś Kamerun.
To głupia logika, niesprawiedliwa i bez sensu,ale próbuję zrozumieć myślenie FIVB.
Czyli jeśli (kompletnie absurdalnie) zrezygnowałaby Serbia to weszlibyśmy na miejsce nr 1? Powtórzę, że na razie wszystko wygląda na zgodne z tym o czym była już mowa (chyba np. Przedpełski podawał taki harmonogram):
1. Najpierw pytanie do drużyn uprawnionych czy grają w kwalifikacjach.
2. Jeśli ktoś zrezygnuje, wtedy pytanie do następnej federacji z listy (trafił nam się taki wypadek).
3. Gdy mamy komplet potwierdzeń, to drużyny podstawiamy zgodnie z rankingiem FIVB pod liczby z podanej serpentyny i mamy składy turniejów.
4. Wybieramy gospodarzy (a raczej federacje kupują sobie prawo do tego).
5. Gramy turnieje.

Komplikacja byłaby chyba tylko w przypadku rezygnacji po oficjalnym ogłoszeniu składów turniejów (dlatego FIVB pyta wcześniej). Gdyby jednak tak się stało, to pewnie nowa drużyna wskoczyłaby na miejsce rezygnującej. Ale nie sądzę, aby tak się stało (taka rezygnacja), bo pewnie groziłoby to już wtedy sankcjami ze strony FIVB (przecież ktoś wcześniej potwierdził chęć gry). Dlatego ewentualny żart primaaprilisowy na ten temat, o czym wspomniał sharkinator mało wiarygodny ;)

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 03 gru 2018, 16:50

Szansa na ogranie Serbii moim zdaniem i tak jest większa (bardzo mała) niż użeranie się z Holandia, Turcja i kilkoma innymi ekipami na turnieju europejskim. Uważam, że szansa wzrosła dwukrotnie, tak na moje oko na 20% zagramy w Tokio.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 gru 2018, 17:01

SzG pisze:
03 gru 2018, 16:14

ale próbuję zrozumieć myślenie FIVB.
potężne wyzwanie intelektualne, zaimponowałeś mi ambicją

dziwny jest ten przepływ informacji, na stronie federacji chyba cisza a przeciez powinno byc info kto zrezygnował i kto (czyt: my) wchodzi jako lucky loser, info jakoś chaotycznie są dawkowane

przyznaje ze info o pot. rywalach poza Rosją, Koreą gasi mój entuzjazm, emocje około eventowe byłyby spore ale szansa malutka
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

ODPOWIEDZ