Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Siatkówka

Post autor: Kuburgha » 16 paź 2018, 21:56

Vojthas pisze:
16 paź 2018, 21:42
Totallympics to forum i w odpowiednim wątku już są informacje o nowym systemie. Natomiast chcę sprostować - tamten dokument to nie ich własna publikacja, to oficjalny dokument FIVB po zatwierdzeniu przez MKOl. Równie dobrze mógłbym go wrzucić tu na forum, bo wciąż mam go na swoim pendrive i efekt będzie ten sam. To źródło wtórne.
Przecież nie napisałem, że to oni go wytworzyli. Powtórzę tylko to co pisałem już wcześniej - wisiał u nich, ale nie było go chyba na stronie FIVB i stąd były moje obiekcje. Jeśli były uzasadnione wątpliwości czy obowiązuje (a od kilku miesięcy były) to może nie powinien wisieć u nich pośród wszystkich innych jako oficjalny. Oczywiście skądś się to wzięło, że za taki został uznany, ale o tych uzasadnionych wątpliwościach już pisałem. Wyszło na to, że anglojęzyczna Wikipedia tym razem okazała się wiarygodniejszym źródłem. Chyba, że jak już ktoś tu zauważył, nic tu jeszcze nie jest ostateczne. W końcu mamy przed sobą kongres FIVB za kilka tygodni. No ale to już byłyby jaja.

mtk

Post autor: mtk » 16 paź 2018, 22:44

Najlepsze jest to, że Brazylia będzie (prawdopodobnie) pierwsza w rankingu 01. 2019 m.in. dzięki punktom za 2011 rok (!) :lol:
Takie rzeczy tylko w FIVB

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 16 paź 2018, 23:27

Skąd masz informacje o tych punktach za 2011 rok? Dotychczas ranking obejmował najwyżej ostatnie 4 lata.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 17 paź 2018, 6:58

Chodzi zapewne o punkty za PŚ z 2011, w 2015 nie brali udziału.

mtk

Post autor: mtk » 17 paź 2018, 8:42

Dokładnie. Mnie w nowym systemie nie pasuje brak meczów o stawkę. W końcu sport oglądamy dla emocji. Tymczasem w przyszłym roku będą (przynajmniej dla mnie) trzy emocjonujące mecze siatkarskie, a cała reszta to mecze towarzyskie. Meczów dla siatkarzy nie ma mniej, ale większość kompletnie niepotrzebna.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 17 paź 2018, 17:41

mtk pisze:
17 paź 2018, 8:42
Dokładnie. Mnie w nowym systemie nie pasuje brak meczów o stawkę. W końcu sport oglądamy dla emocji. Tymczasem w przyszłym roku będą (przynajmniej dla mnie) trzy emocjonujące mecze siatkarskie, a cała reszta to mecze towarzyskie. Meczów dla siatkarzy nie ma mniej, ale większość kompletnie niepotrzebna.
No już nie przesadzaj. Może faktycznie nie będą miały znaczenia wobec IO, ale to wciąż mistrzostwa Europy. Te ekipy, które będą już miały pewny awans z interkontynentalnego nie będą się oszczędzać przed turniejem kontynentalnym. A może mistrzostwa Europy będą miały wpływ na kwalifikację do kontynentalnego turnieju (choćby punkty do rankingu CEV) - tego nie wiemy. Niektóre drużyny mogą w ten sposób namieszać w kontekście kwalifikacji, nawet jeśli nie wezmą w nich udziału.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 paź 2018, 20:18

mtk pisze:
16 paź 2018, 22:44
Najlepsze jest to, że Brazylia będzie (prawdopodobnie) pierwsza w rankingu 01. 2019 m.in. dzięki punktom za 2011 rok (!) :lol:
Takie rzeczy tylko w FIVB
Faktycznie, zapomniałem o tym, że nie uczestniczyli w PŚ w 2015. Ale tu bym się akurat nie czepiał FIVB. Jest to jakaś rekompensata za to, że nie grali w tych rozgrywkach, chociaż mieli do tego prawo. Trudno oczywiście przewidzieć jaki wynik by osiągnęli, ale przecież ewentualne 3 miejsce (a za takie z 2011 im się liczą punkty) nie wydaje się, że mogłoby być dla nich nieosiągalne w 2015. Zresztą nawet 4 miejsce w 2015 tez pewnie pozwoliłoby im zachować liderowanie w nowym rankingu, o ile zbytnio nie zmienią się jego zasady.
Vojthas pisze:
17 paź 2018, 17:41
A może mistrzostwa Europy będą miały wpływ na kwalifikację do kontynentalnego turnieju (choćby punkty do rankingu CEV) - tego nie wiemy. Niektóre drużyny mogą w ten sposób namieszać w kontekście kwalifikacji, nawet jeśli nie wezmą w nich udziału.
A pamięta ktoś jak było 4 lata temu? Czy ME 2015 liczyły się przy ustalaniu składy turnieju kontynentalnego czy ten był już zaklepany wcześniej? Pewnie liczyły, ale nie pamiętam. Dla naszych panów (o ile musieliby grać w tym turnieju kwalifikacyjnym) ME nie mają w rankingu CEV chyba większego znaczenia. Ale dla pań może to być dość istotne. Są obecnie 8 w tym rankingu. Niby ostatnie miejsce dające awans, ale mają pewien zapas, bo z turniejów interkontynentalnych awansuje pewnie kilka drużyn z Europy będących wyżej. Ale jednak nie jest on aż tak wielki nad drużynami za naszymi plecami. Jeśli z turniejów interkontynentalnych awansowałyby tylko 2 drużyny z Europy (katastrofalny występ) to mogłoby jeszcze coś nam grozić przy słabym wyniku na ME. Jeśli awansują ze 3, to chyba nasze są całkiem bezpieczne.

A na totallympics pojawił się jakiś projekt rankingu FIVB mężczyzn. Sugerowałbym wobec niego pewną ostrożność. Chociaż kolejność w nim bardzo przypomina tę jaką przewiduję, to jednak dostrzegam dwa "ale". Po pierwsze liczy punkty z LN, czego podobno miało nie być. No ale może akurat FIVB zmienia zdanie? Ale jest drugie, ważniejsze "ale". Tak sprawdzając na szybko wydaje mi się, że jest to kalkulacja ze strony VolleyMob, a nie przecieki z FIVB. Więc traktowałbym to z dystansem. Podobnie jak wszelkie swoje wyliczenia.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 17 paź 2018, 20:59

Kuburgha pisze:
17 paź 2018, 20:18
A pamięta ktoś jak było 4 lata temu? Czy ME 2015 liczyły się przy ustalaniu składy turnieju kontynentalnego czy ten był już zaklepany wcześniej? Pewnie liczyły, ale nie pamiętam.
Liczyły. Oto link do rankingu, na podstawie którego ustalano skład turnieju kwalifikacyjnego: https://web.archive.org/web/20160708005 ... s/Men.aspx W skrócie liczyły się wtedy dwa ostatnie ME oraz IO, MŚ, PŚ, IE i LŚ/LE. Najważniejsze oczywiście ME, za resztę imprez połowa tych punktów, albo nawet mniej. W najnowszym notowaniu (wrzesień roku ubiegłego?!) uwzględnione są dwie edycje ME oraz MŚ i LŚ/LE.
Kuburgha pisze:
17 paź 2018, 20:18
A na totallympics pojawił się jakiś projekt rankingu FIVB mężczyzn. Sugerowałbym wobec niego pewną ostrożność. Chociaż kolejność w nim bardzo przypomina tę jaką przewiduję, to jednak dostrzegam dwa "ale". Po pierwsze liczy punkty z LN, czego podobno miało nie być. No ale może akurat FIVB zmienia zdanie? Ale jest drugie, ważniejsze "ale". Tak sprawdzając na szybko wydaje mi się, że jest to kalkulacja ze strony VolleyMob, a nie przecieki z FIVB. Więc traktowałbym to z dystansem. Podobnie jak wszelkie swoje wyliczenia.
Oby się nie sprawdził, trafilibyśmy na Francję i Niemcy. Wolałem wcześniejsze obliczenia, w których trafialiśmy na Iran. No, ale to takie gdybania. Bez wiedzy na temat tego co zamierza zrobić FIVB można sobie liczyć.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 17 paź 2018, 21:43

Col_Frost pisze:
17 paź 2018, 20:59
Liczyły.
Dzięki.
Col_Frost pisze:
17 paź 2018, 20:59
Oby się nie sprawdził, trafilibyśmy na Francję i Niemcy. Wolałem wcześniejsze obliczenia, w których trafialiśmy na Iran.
Te wyliczenia, że trafiamy na Iran pochodziły sprzed MŚ lub z ich początku. To, że Włosi nas wyprzedzą było niemal pewne przed MŚ (chociaż na totallympics mamy tyle samo punktów, więc dlaczego są tam przed nami?) Jeśli zostaną punkty za LŚ 2017 i nic się nie zmieni w zasadach rankingu, to już pisałem wcześniej, że prawdopodobnie trafimy na Francję. Pierwsze dwójki w każdej grupie podane w tym projekcie rankingu na totallympics niemal w całości zgadzają się z moimi wyliczeniami. Nie patrzyłem kogo moglibyśmy trafić oprócz Francji - jeśli liczyć punkty za LŚ a nie LN to jednak może być ciut inaczej na dalszych miejscach.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 18 paź 2018, 14:54

Kuburgha pisze:
17 paź 2018, 21:43
Te wyliczenia, że trafiamy na Iran pochodziły sprzed MŚ lub z ich początku. To, że Włosi nas wyprzedzą było niemal pewne przed MŚ (chociaż na totallympics mamy tyle samo punktów, więc dlaczego są tam przed nami?) Jeśli zostaną punkty za LŚ 2017 i nic się nie zmieni w zasadach rankingu, to już pisałem wcześniej, że prawdopodobnie trafimy na Francję. Pierwsze dwójki w każdej grupie podane w tym projekcie rankingu na totallympics niemal w całości zgadzają się z moimi wyliczeniami. Nie patrzyłem kogo moglibyśmy trafić oprócz Francji - jeśli liczyć punkty za LŚ a nie LN to jednak może być ciut inaczej na dalszych miejscach.
Jestem pewien, że gdzieś na totallympics widziałem zestawienie, w którym trafiamy na Iran i jestem również pewien, że było to stosunkowo niedawno i po MŚ. Oczywiście wiarygodność takich wyliczeń to inna sprawa, a mnie nie chciało się wówczas wszystkiego przeliczać, więc nie sprawdzałem. Zresztą pytanie czy działacze FIVB nie wyskoczą z jakąś nową rewelacją, co też by mnie specjalnie nie zdziwiło. Pamięta ktoś może kiedy ogłaszano ranking po MŚ 2014? Też była taka duża przerwa po tamtych mistrzostwach?

Marcinho

Post autor: Marcinho » 18 paź 2018, 15:00

Rząd ma przekazać 15 mln zł siatkarzom i Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej.

matt_

Post autor: matt_ » 18 paź 2018, 15:09

Col_Frost pisze:
18 paź 2018, 14:54
Pamięta ktoś może kiedy ogłaszano ranking po MŚ 2014? Też była taka duża przerwa po tamtych mistrzostwach?
Właśnie nie, ranking pojawił się 22 września (czyli dzień po zakończeniu turnieju):
http://web.archive.org/web/201409260508 ... 014-09.asp

Aktualizacja ma podobno być w listopadzie (nie pamiętam już jednak, gdzie to wyczytałem), czyli chcą pewnie zrobić zarówno męski jak i żeński ranking za jednym zamachem (MŚ siatkarek kończą się w sobotę). Albo rzeczywiście coś kombinują i czekają na kongres FIVB.

Pawło

Post autor: Pawło » 18 paź 2018, 15:18

będzie ciekawie...fivb od zawsze było dla mnie tylko ciut lepsze od AIBA więc po prostu czekam na to co akurat na bieżąco wymyślą, współczuję trenerom i zawodnikom

matt_

Post autor: matt_ » 18 paź 2018, 15:30

Korzystając z okazji (nie było jeszcze tej informacji na forum), podczas listopadowego kongresu w Meksyku ma być wybrany gospodarz MŚ 2022, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Zgłaszać się można było od 3 do 30 września.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 18 paź 2018, 16:54

Raczej Rosje wybiorą. Największe szanse na goszczenie turnieju w przypadku otrzymania przez nich prawa do organizacji imprezy mają: Moskwa, Petersburg, Kazań, Kaliningrad, Jekaterynburg, Nowosybirsk i Krasnojarsk.

ODPOWIEDZ