Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
balwan

Re: Siatkówka

Post autor: balwan » 27 wrz 2017, 18:20

No chyba że PZPS postawi na jakiegoś naprawdę dobrego trenera z zagranicy to jestem za, ale gdyby znów wybrali jakiegoś tylko z znanym nazwiskiem to sorry ale wolę Nawrockiego

balwan

Post autor: balwan » 27 wrz 2017, 18:23

no name pisze:
27 wrz 2017, 18:19

Na dodatek dwóch zawodniczek, które jeszcze liznęły klimat wcześniejszych tłustszych czasów, potrafią grać i zgłaszały gotowość poprowadzenia młodych i pomocy tej kadrze z niewiadomych powodów nie ma...Jakby kto pytał mam na myśli Zaroślińską i Tomsię...
Zaroslinska walczy z kontuzjami , czytałem wywiad z nią dwa tygodnie temu i mówiła że nie ma Jej kadrze bo problemy zdrowotne i chciała wszystko zaleczyć. O ile.dobrze pamiętam w tym wywiadzie powiedziała że nigdy nie odmówi gry w kadrze kiedy będzie zdrowa.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2017, 18:23 przez balwan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 27 wrz 2017, 18:23

no name pisze:
27 wrz 2017, 18:19
Jakby kto pytał mam na myśli Zaroślińską i Tomsię...
Zaroślińska udzieliła wywiadu dla Chemika Police, w którym powiedziała że ma dość oskarżeń że się wypina na kadrę albo, że jej unika. Ona akurat rzeczywiście była kontuzjowana. Zresztą to nie atak jest problemem, Malwina dobrze ciągęła grę.
Natomiast Tomsia też podobno kontuzjowana, choć to akurat chyba wymówka, bo wyjechała do Włoch gdzie normalnie trenuje. W tym przypadku mogło o coś pójść na linii trener-zawodniczka.

Awatar użytkownika
italianista

Post autor: italianista » 27 wrz 2017, 18:24

Nawrocki i Wołosz przegrają w pizdu wszystko obojętnie jaki nie byłby to skład i ile lat by minęło. Wołosz rozpieprzy każdą dobrą grę reszty drużyny. To co zaprezentowała w sparingach z Holandią i na ME wołało o pomstę do nieba. Nawrocki będzie pieprzył dalej i dalej. Dla mnie oboje są głównymi winowajcami rozpieprzania non stop reprezentacji.

Chrzanić to co było, ważne to co będzie. Chrzanić Nawrockiego i Wołosz.

ŻĄDAM GRABKI NA ROZEGRANIU.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 27 wrz 2017, 18:26

Co tak wzywasz tą Grabkę? Przecież ona też stawia świeczki na prawo i lewo. Dziewczyna ma jeszcze czas, ale dobrze byłoby ją pomalutku wprowadzać. Chcesz czy nie, ale Aśka Wołosz to jedyna zawodniczka, którą chcą zagranicą dobre kluby, teraz dołączy pewnie Malwina.

bart4

Post autor: bart4 » 27 wrz 2017, 18:27

Szkoda że Nawrocki zostanie. Za 10 miesięcy się wiele zmieni jak niektóre zawodniczki stwierdzą że Jacus w kadrze nie ma im nic do zaoferowania poza partactwem to same zrezygnują. Po co się silić, szargać zdrowie skoro trener wnosi tyle że druzyna męczy się z Czeszkami czy Ukrainkami.

no name to statystyka którą powinien sobie Jacuś powiesić na ścianie i oprawić w ramkę.

balwan

Post autor: balwan » 27 wrz 2017, 18:33

Moim zdaniem oczywiście są argumenty do ostrej krytyki Nawrockiego , ale też i są argumenty do jego obrony.
Każdy ma prawo do swojego zdania.

Jednak co ta nam nowy trener ? Do gry w kadrze raczej żadna z gwiazd nie wróci , bo w sumie już takich nie ma . Werblinska czy Bednarek to może by się w kadrze i przydały ale przede wszystkim Werblinskiej ja nie widzę w kadrze. Zdecydowanie wolę Murek , Twardowską i Grajber.
A nowy trener to większe ryzyko że kolejne zrezygnują w kadrze.

Ja bym się trzymał Nawrockiego i do Tokio go widzę jako trenera. Bo szanse na awans są małe ale patrząc na wiek dziewczyn grających w kadrze można w to wierzyć
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2017, 18:35 przez balwan, łącznie zmieniany 1 raz.

cube

Post autor: cube » 27 wrz 2017, 18:34

Arsene Wenger trenuje Arsenal wiele lat. W tym klubie często była fajna paka z wieloma młodymi zdolnymi ( chociażby wczesny Fabregas ) która Zachwycała oczy a ostatecznie kończyła ligę na 4 miejscu. W tym czasie ManU często grał tak że ciało się płakać gdy jednak przyszło co do zego wygrywał ligę. Po jednym z meczów wygranych 1:0 przez MU z Arsenalem dIennikarz zapytał Patrica Evre czy zdziwił go sukces. Francuz odpowiedzial:
" Nie zdziwilem się. Jak gram z dzieciaki na podwórku też koniec końców zawsze wygrywam".
Zaznaczam nie widziałem dzisiejszego meczu i nie chce bronić Jacka ani nie jestem jego zwolennikiem. Chętnie widziałbym na tym stanowisku chociażby ponownie Bonite czy Anastasiego gdyby jakimś cudem się zgodził. Musimy jednak zdawać sobie sprawę gdzie jest nasza drużyna jeśli chodzi o doswiadczenie

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 wrz 2017, 18:55

Jeśli już pojawiły się głosy, że Jacuś powinien zostać a jestem pewien, że zostanie (plus z tej porażki taki, że maleją jego szanse na męską kadrę) to przytoczyłbym istotne słowa śp. Trenera Kazimierza Górskiego: "trener dobry, tylko wyników nie ma". Tyle w temacie Nawrockiego, rzekomo dobrego trenera.
cube pisze:
27 wrz 2017, 18:34
Musimy jednak zdawać sobie sprawę gdzie jest nasza drużyna jeśli chodzi o doswiadczenie
Myślę, że to Twoje zdanie powinno być kubłem zimnej wody na rozgorączkowane głowy tych wszystkich co domagają się radykalnego odmłodzenia kadry mężczyzn i wywalenia z niej rzekomo za starych "przeciętniaków" i "miernot". Będziemy wtedy w takiej samej d...e jak z kadrą kobiet.

A dzisiejszy mecz wreszcie nawet dał się oglądać bez nadmiernego zgrzytania zębami (przynajmniej to co widziałem, czyli 3 i 4 set).

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 27 wrz 2017, 18:59

Myślę, że popełniacie jeden błąd - liczycie Nawrockiemu nieudane kwalifikacje IO do dorobku drużyny po nich. A to są dwie ZUPEŁNIE różne drużyny. Ta drużyna od ubiegłego roku powstaje od zera i budowa jej zabierze trochę czasu. Jeśli PZPS wierzy, że Nawrocki jest w stanie to zrobić, to prawdopodobnie oleje nawet brak kwalifikacji na Tokio i da mu pracować do Paryża, JEŚLI będzie widoczny postęp w grze, tj. (według mnie) utrzymanie w LŚ, dobry występ na następnych ME i ogólnie poprawa stylu gry. Dzisiaj widzieliśmy potencjał tej drużyny - odrabianie strat (w drugim secie siedmiu punktów, w czwartym dwa w krytycznym momencie) co prawda nie miało skutku w końcówce (co widzieliśmy np. w czwartym secie z Niemkami), ale coś już jest.
I nie zrozumcie mnie źle - ja nie bronię Nawrockiego, ale próbuję zrozumieć, co on jeszcze robi w tej drużynie. Krótko mówiąc - buduje na przyszłość. A kiedy ta przyszłość nadejdzie i czy w ogóle, to dopiero zobaczymy.

bart4

Post autor: bart4 » 27 wrz 2017, 19:27

Tylko że siatkówka to często gra na odrabianie strat i serie punktów. Nie róbmy z tego nie wiadomo jakiego wyczynu.
Wyczyn byłby gdyby wygrały dzisiaj, przynajmniej dzisiaj.
Przyszłość Nawrocki buduje bez skutecznie 3 rok ponad. Taki oklepany argument zawsze będzie, przecież starsze Wołosz, libero, Efimienko należałoby odsunąć od kadry - cel? Odmładzamy, budujemy, kleimy, tworzymy, zwał jak zwał w imię nowego.

De Giorgi po kilku miesiącach wyleciał, dlaczego teraz po słabym wyniku dziewczyn psiapsiółka trenera pan prezes i wszyscy inni nie wrzeszczą o koniecznych zmianach, decyzjach, rozmowach?

mrpotato

Post autor: mrpotato » 27 wrz 2017, 19:42

momenty były szanse były, Turczynki reke podawały jak miały podawać ale okazuje sie ze to i tak za mało
przynajmniej nie bede miał dylematu: Koszelewa, którą uwielbiam kontra nasze orlice

potencjał naszej druzyny widze na poziomie ekip typu Niemcy Bułgaria Ukraina Białoruś
potencjał coacha jest constans, tak jak nie miał rozeznania co do swoich zawodniczek w kwal do IO tak nie miał i teraz, budowania czegokolwiek tak jak patrze na ostatni rok to niespecjalnie widze, wydaje mi sie ze F4 WGP2 wyglądało z naszej strony duzo ciekawiej

ale oczywiscie wydzwiek ME bedzie jasny i w stylu: "trener miał niedoswiadczona druzyne która pokazała sie z dobrej strony, wszystko idzie w dobrym kierunku, trener ma nasze pełne zaufanie" itd itp

to ile punktów uciułalismy w kontekscie IO?

Awatar użytkownika
italianista

Post autor: italianista » 27 wrz 2017, 19:45

Vojthas pisze:
27 wrz 2017, 18:59
Myślę, że popełniacie jeden błąd - liczycie Nawrockiemu nieudane kwalifikacje IO do dorobku drużyny po nich. A to są dwie ZUPEŁNIE różne drużyny. Ta drużyna od ubiegłego roku powstaje od zera i budowa jej zabierze trochę czasu. Jeśli PZPS wierzy, że Nawrocki jest w stanie to zrobić, to prawdopodobnie oleje nawet brak kwalifikacji na Tokio i da mu pracować do Paryża, JEŚLI będzie widoczny postęp w grze, tj. (według mnie) utrzymanie w LŚ, dobry występ na następnych ME i ogólnie poprawa stylu gry. Dzisiaj widzieliśmy potencjał tej drużyny - odrabianie strat (w drugim secie siedmiu punktów, w czwartym dwa w krytycznym momencie) co prawda nie miało skutku w końcówce (co widzieliśmy np. w czwartym secie z Niemkami), ale coś już jest.
I nie zrozumcie mnie źle - ja nie bronię Nawrockiego, ale próbuję zrozumieć, co on jeszcze robi w tej drużynie. Krótko mówiąc - buduje na przyszłość. A kiedy ta przyszłość nadejdzie i czy w ogóle, to dopiero zobaczymy.
Nigdy nie wierz w takie brednie. Nawrocki zmienia skład co roku jak rękawiczki. Nie zmienia się tylko mózg drużyny - pierdoła Wołosz. Nie zmienią się też libero, Kąkolewska i Smarzek za wypracowanie sobie ciężką pracą i wpojeniem do pały Jacusia, że są zawodniczkami, które nigdy nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 27 wrz 2017, 20:38

Brawo, właśnie podałeś cztery z siedmiu zawodniczek (czyt. ponad połowę) wyjściowego składu, które grały w ubiegłorocznych el. ME w Bielsku i dzisiaj jako dowód, że zmienia się skład. Do tego ja dokładam Efimienko oraz Grajber i mamy 6/7.
Zresztą, czy zmiany w składzie czyt. szukanie odpowiednich zawodniczek nie jest właśnie znakiem tego, że zespół jest w budowie od zera i trzeba szukać nowych opcji, żeby zobaczyć, która jest lepsza? A może są one skutkiem kontuzji (prawdziwych lub nie)? Nawałka też zmieniał stoperów - raz Szukała, raz Salamon, w odwodzie Cionek, a w końcu miejsce zagrzał Pazdan. On też nie wie, co robi?

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 27 wrz 2017, 22:32

Pocieszę wszystkich zatroskanych osobą pozostająca za sterami naszej kadry pań. Jacek Nawrocki już w 2030 roku osiągnie wiek emerytalny. Chyba że w międzyczasie wiek ten zostanie podwyższony.
mrpotato pisze:
27 wrz 2017, 19:42
to ile punktów uciułalismy w kontekscie IO?
Nic? Zresztą jeśli nie będzie osobnego europejskiego turnieju kwalifikacyjnego, to dla naszych pań ranking CEV nie ma już chyba w kontekście najbliższych igrzysk żadnego znaczenia.

ODPOWIEDZ