Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
no name

Re: Siatkówka

Post autor: no name » 12 sie 2019, 8:12

WZP pisze:
11 sie 2019, 23:29
tomi2525 pisze:
11 sie 2019, 23:20
A czy Bułgaria miała dzisiaj jakaś piłkę meczowa w 3 secie?
Mój skład:
Drzyzga, Komenda
Kurek, Konarski
Nowakowski, Bieniek, Kłos
Kubiak, Leon, Szalpuk, Śliwka
Zatorski
Moim zdaniem zdecydowanie Kochanowski za Kłosa.
Ze względu na pobyt w Bydgoszczy nie oglądałem meczów w Gdańsku i nie wiem jaką rolę odegrał w nich Kłos. Ale na przestrzeni kilku ostatnich lat pamiętam wiele sytuacji, kiedy to w istotnych meczach nie dźwigał presji i grał po prostu słabo.
A ćwierćfinał na igrzyskach, bez względu na to z kim, trzeba będzie wygrać blokiem. tak jak wygraliśmy tajbreaka z USA w półfinale MŚ.

Ryszard_1

Post autor: Ryszard_1 » 12 sie 2019, 8:28

Co Wy widzicie w tym Śliwice? Dla mnie nasze zdecydowanie najsłabsze ogniwo tego turnieju, a w ataku po prostu nie istniał.

airborell

Post autor: airborell » 12 sie 2019, 8:38

Co my widzimy? Defensywnego przyjmującego mogącego w razie czego zastąpić libero.

Masz jakieś lepsze propozycje?

Pawło

Post autor: Pawło » 12 sie 2019, 8:43

Maxxie pisze:
11 sie 2019, 22:42
Chyba Chile. Ktokolwiek by to nie był, ma farta. ;)
Dokładnie - Chile, Wenezuela i Kolumbia skaczą z radości, Kuba, Meksyk i Puerto Rico odwrotnie

WZP

Post autor: WZP » 12 sie 2019, 8:46

no name pisze:
12 sie 2019, 8:12
WZP pisze:

Mój skład:
Drzyzga, Komenda
Kurek, Konarski
Zatorski
Ze względu na pobyt w Bydgoszczy nie oglądałem meczów w Gdańsku i nie wiem jaką rolę odegrał w nich Kłos. Ale na przestrzeni kilku ostatnich lat pamiętam wiele sytuacji, kiedy to w istotnych meczach nie dźwigał presji i grał po prostu słabo.
A ćwierćfinał na igrzyskach, bez względu na to z kim, trzeba będzie wygrać blokiem. tak jak wygraliśmy tajbreaka z USA w półfinale MŚ.
To obejrzyj powtórkę meczu ze Słowenią i zobacz kto blokował. Kochanowski na dzień dzisiejszy nie ma tylu atutów co Kłos.
Ryszard_1 pisze:
12 sie 2019, 8:28
Co Wy widzicie w tym Śliwice? Dla mnie nasze zdecydowanie najsłabsze ogniwo tego turnieju, a w ataku po prostu nie istniał.
Tak, Olek był słaby wczoraj, ale:
1. Podczas VNL zaprezentował się z bardzo dobrej strony w ofensywie.
2. Wczoraj grał z Łomaczem i dostał kilka śmieci i nie w tempo.
3. Potrafi przytrzymać przyjęcie.
4. Jest drugą opcją libero i (trzecią) atakującego.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 sie 2019, 12:42

Mój skład:
Drzyzga, Komenda
Kurek, Muzaj
Nowakowski, Bieniek, Kochanowski
Kubiak, Leon, Bedorz, Śliwka
Zatorski
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

rafciu2000

Post autor: rafciu2000 » 12 sie 2019, 12:52

no name pisze:
12 sie 2019, 8:12
WZP pisze:

Mój skład:
Drzyzga, Komenda
Kurek, Konarski
Zatorski
Najbliższy sezon klubowy zdecyduje o obsadzie środka na IO. Kochanowski, Kłos i Huber grają w jednym klubie, więc ten co przegra rywalizację o miejsce w pierwszym składzie Skry raczej ma nikłe szanse na IO.
Co do Kłosa to należy pamiętać, że przez cały sezon klubowy mógł buty czyścić Kochanowskiemu, dopiero podczas kadry był lepszy, co poniekąd było spowodowane problemami zdrowotnymi Kuby.
Bieniek tak samo nie jest dla mnie żadnym pewniakiem, bo o miejsce w składzie będzie rywalizował z Simonem i jest duże prawdopodobieństwo, że tę rywalizację przegra, więc może cały sezon przesiedzieć na ławce poza kilkoma meczami w Lidze Mistrzów.
Największym pewniakiem jest chyba Nowakowski wg mnie, bo ma pewne miejsce w składzie w klubie (pod warunkiem, że Onico się nie rozpadnie), poza tym jest najbardziej doświadczony i ma zakończyć karierę po IO i zwolnić miejsce w reprezentacji.

WZP

Post autor: WZP » 12 sie 2019, 14:23

Huber nie ma szans na IO z tym składem. Uczę się filozofii Heynena a on stawia na tych ogranych i mających doświadczenie na głównych imprezach.
Kochanowski będzie musiał wrócić do dobrej dyspozycji zanim będzie brany pod uwagę a jak narazie to Kłos jest lepszy i oceniając jego grę, wręcz świetnej dyspozycji co pokazał wczoraj; wartościowy zmiennik.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 12 sie 2019, 14:35

balwan pisze:
12 sie 2019, 7:17
Wilczek19857 pisze:
11 sie 2019, 23:37
Muzaj w tym turnieju był ważną postacią i na ten moment bym go widział w składzie na igrzyska
W mojej opinii zależy czy Kurek pojedzie, jeśli tak to Konarski będzie drugim. Dlaczego ? a dlatego ze On jest dość stabilny. Muzaj ma większy szczyt ale z tego co kojarze w lidze grał nie równo. Nie możemy postawić na samą ofensywę. trzeba się zabezpieczyć przed tym ze coś nie wyjdzie. Dlatego zgadzam się ze Śliwka musi być. W ataku On nie istnieje ale przyjmuje znakomicie.
Stabilności Konarskiemu w reprezentacji odmówić nie można. To na pewno. Ale na jakim poziomie to stabilność to inna sprawa.

Tak jak kiedyś (do czasu) nie umiałem sobie przypomnieć ani wyobrazić skoku Kubackiego na HS, tak w przypadku Konarskiego nie potrafię sobie przypomnieć kiedy on w reprezentacji zaatakował normalnie siłowo i piłka weszła w parkiet niedotknięta lub niepodbita. Taki atakujący nie powinien mieć miejsca w drużynie walczącej o medale olimpijskie.

Nasza kadra wygląda świetnie, ale drugi atakujący to chyba jedyny problem. Jest Kurek i nic. Ja wolę Muzaja, bo choć jest nierówny, to jak złapie piłkę na pełnym zasięgu to nie ma co zbierać zazwyczaj. Jak Konarski złapie piłkę na pełnym zasięgu to przy odrobinie szczęścia obije blok, ale nie jest to zbyt pewne

bart4

Post autor: bart4 » 12 sie 2019, 17:11

WZP pisze:
12 sie 2019, 14:23
Kochanowski będzie musiał wrócić do dobrej dyspozycji zanim będzie brany pod uwagę a jak narazie to Kłos jest lepszy i oceniając jego grę, wręcz świetnej dyspozycji co pokazał wczoraj; wartościowy zmiennik.
Pełna zgoda. Ja się tam ciesze że Kłos wrócił do kadry i doszedł do najwyższej formy ale tym to nie wybory mistera sympatii tylko zawodników którzy maja stworzyć najlepszą 12, taką w której każdy zastąpi każdego bez szkody na jakości gry. Na dzień dzisiejszy obiektywnie oceniając, Kłos znacznie nie odbiega od Bieńka i Nowakowskiego. Zdecydowanie jest trzecim silnym środkowym.

barnaba

Post autor: barnaba » 12 sie 2019, 17:42

OK, system kwalifikacji jest dość dyskusyjny, ale zauważmy, że 90% faworytów jednak się na tych IO znajdzie.
Już zakwalifikowały się: Argentyna, Brazylia, Rosja, USA, Włochy i Polska. Z Ameryki Płn pewnie dojdzie Kuba, albo grająca na ostatnich IO Kanada. Z Azji- Iran. Z Europy Francja albo Serbia. Z Afryki- pewnie Tunezja, ale ktokolwiek by się nie zakwalifikował i tak zajmie pewnie 6 miejsce w grupie.
Jedyną anomalią jest odpadnięcie jednej silnej drużyny europejskiej, kosztem której w turnieju znajdzie się słaby zespół z Ameryki Płd. Ale ty błąd powstał przez system rozstawiania w turniejach- Francja/ Serbia prawdopodobnie bez problemu poradziłyby sobie z Argentyną, która wygrała zdecydowanie najsłabiej obsadzony turniej.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 12 sie 2019, 17:52

barnaba pisze:
12 sie 2019, 17:42
OK, system kwalifikacji jest dość dyskusyjny, ale zauważmy, że 90% faworytów jednak się na tych IO znajdzie.
Już zakwalifikowały się: Argentyna, Brazylia, Rosja, USA, Włochy i Polska. Z Ameryki Płn pewnie dojdzie Kuba, albo grająca na ostatnich IO Kanada. Z Azji- Iran. Z Europy Francja albo Serbia. Z Afryki- pewnie Tunezja, ale ktokolwiek by się nie zakwalifikował i tak zajmie pewnie 6 miejsce w grupie.
Jedyną anomalią jest odpadnięcie jednej silnej drużyny europejskiej, kosztem której w turnieju znajdzie się słaby zespół z Ameryki Płd. Ale ty błąd powstał przez system rozstawiania w turniejach- Francja/ Serbia prawdopodobnie bez problemu poradziłyby sobie z Argentyną, która wygrała zdecydowanie najsłabiej obsadzony turniej.
A chodzi o to żeby zakwalifikowali się faworyci, czy żeby zasady były równe i sprawiedliwe dla wszystkich? Chcemy interesującego turnieju na najwyższym sportowym poziomie, czy zderzenia dwóch światów? Dwa zespoły "ogórków" (trzy, jeśli liczyć Japończyków) w dwunasto-zespołowym turnieju to bardzo dużo. Takie Argentyna czy Kuba też nie musiałyby się okazać lepsze od Francji, Bułgarii, czy Serbii. Dla mnie osobiście już sama idea pul kontynentalnych w sportach drużynowych (oraz indywidualnych, gdzie liczba miejsc jest mocno ograniczona) jest chora, ale jakoś się z nią godzę. Natomiast zmniejszanie jeszcze na siłę liczebności drużyn europejskich... Cóż, dopowiedz sobie z kontekstu ;-)

barnaba

Post autor: barnaba » 12 sie 2019, 17:57

Col_Frost pisze:
12 sie 2019, 17:52
barnaba pisze:
12 sie 2019, 17:42
A chodzi o to żeby zakwalifikowali się faworyci, czy żeby zasady były równe i sprawiedliwe dla wszystkich? Chcemy interesującego turnieju na najwyższym sportowym poziomie, czy zderzenia dwóch światów? Dwa zespoły "ogórków" (trzy, jeśli liczyć Japończyków) w dwunasto-zespołowym turnieju to bardzo dużo. Takie Argentyna czy Kuba też nie musiałyby się okazać lepsze od Francji, Bułgarii, czy Serbii.
Sprawiedliwie to nigdy nie będzie, chyba że zrezygnujemy z systemu kontynentalnego i z miejsca dla gospodarza Igrzysk (co akurat czasem ma sens- wyobraźmy sobie, że Polska organizuje IO i musi wystawić drużynę w softballu, albo kobiecej piłce wodnej).
Od początku było wiadomo, że drużyna z Afryki będzie odstawać poziomem. Że Japonia nie będzie należeć do faworytów.

Gdyby wyobrazić sobie turniej, gdzie graja Kuba, Argentyna, Serbia/Francja, Belgia, Finlandia, Słowenia, to wytypowanie drugiej z dwóch awansujących drużyn wcale nie było by proste :)

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 12 sie 2019, 18:08

barnaba pisze:
12 sie 2019, 17:57
Col_Frost pisze:
12 sie 2019, 17:52

A chodzi o to żeby zakwalifikowali się faworyci, czy żeby zasady były równe i sprawiedliwe dla wszystkich? Chcemy interesującego turnieju na najwyższym sportowym poziomie, czy zderzenia dwóch światów? Dwa zespoły "ogórków" (trzy, jeśli liczyć Japończyków) w dwunasto-zespołowym turnieju to bardzo dużo. Takie Argentyna czy Kuba też nie musiałyby się okazać lepsze od Francji, Bułgarii, czy Serbii.
Sprawiedliwie to nigdy nie będzie, chyba że zrezygnujemy z systemu kontynentalnego i z miejsca dla gospodarza Igrzysk (co akurat czasem ma sens- wyobraźmy sobie, że Polska organizuje IO i musi wystawić drużynę w softballu, albo kobiecej piłce wodnej).
Od początku było wiadomo, że drużyna z Afryki będzie odstawać poziomem. Że Japonia nie będzie należeć do faworytów.

Gdyby wyobrazić sobie turniej, gdzie graja Kuba, Argentyna, Serbia/Francja, Belgia, Finlandia, Słowenia, to wytypowanie drugiej z dwóch awansujących drużyn wcale nie było by proste :)
Już dawno powinni zrezygnować z tej reguły, albo rozszerzyć turniej do 16 drużyn. Oczywiście jedno i drugie jest mniej więcej tak samo prawdopodobne, więc dyskusja jest czysto teoretyczna. Wracając jednak do bardziej praktycznych kwestii, głupia zmiana kolejności rozgrywania turniejów i większość wad tego systemu zostaje rozwiązana. A tak mistrz świata (jeśli jest z Europy) musi trząść portkami przed początkiem kwalifikacji, czy na pewno się dostanie.

Greebo

Post autor: Greebo » 12 sie 2019, 18:15

Col_Frost pisze:
12 sie 2019, 18:08
Już dawno powinni zrezygnować z tej reguły, albo rozszerzyć turniej do 16 drużyn. Oczywiście jedno i drugie jest mniej więcej tak samo prawdopodobne, więc dyskusja jest czysto teoretyczna. Wracając jednak do bardziej praktycznych kwestii, głupia zmiana kolejności rozgrywania turniejów i większość wad tego systemu zostaje rozwiązana. A tak mistrz świata (jeśli jest z Europy) musi trząść portkami przed początkiem kwalifikacji, czy na pewno się dostanie.
Zgadzam się. To że nie można "naprawić" wszystkiego, bo jednak trudno sobie wyobrazić by gospodarze nie mieli prawa wystawić drużyny w grze zespołowej, czy tez by pomijać tutaj któryś kontynent, to nie znaczy ze można poprawić tego co sie da. A system - najpierw kwalifikacje kontynentalne, dopiero potem światowe to juz krok w dobrym kierunku.

Natomiast o ile widzę gospodarza i przedstawiciela każdego z kontynentów w grach zespołowych (o ile sami nie zrezygnują) o tyle już nie znajduje uzasadnienia by ta zasada obowiązywała w sztafetach czy drużynach w sportach indywidualnych. Tam w zupełności wystarczyłyby zagwarantowanie prawa startu w zawodach indywidualnych, resztę niech zawodnicy wywalcza sobie sami.

ODPOWIEDZ