Siatkówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Vojthas
Posty: 332
Rejestracja: 02 lut 2017, 20:08

Re: Siatkówka

Post autor: Vojthas » 23 lut 2018, 16:30

Krytykowałeś Wołosz nawet z czasów, gdy z Busto Arsizio wygrywała Ligę Mistrzyń, mówiąc "Sukcesy klubowe są bez znaczenia, bo słaba rozgrywająca to nawet wystawiając świece albo niedokładnie i nie w tempo tak jak Wołosz z Niemkami będzie notować rezultaty mając u boku takie siatkarki jak choćby Diouf." A ponadto twierdziłeś, że "Teraz Wołosz idzie psuć grę do ligi włoskiej". link, teraz twierdzisz, że samo wejście do Serie A podnosi jej poziom. Chyba faktycznie ktoś miał rację - trollujesz.

Awatar użytkownika
italianista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2017, 12:07

Re: Siatkówka

Post autor: italianista » 23 lut 2018, 18:29

Nie, pisałem i piszę poważnie. Forma sportowca, jego nastawienie, rozwój stale się zmieniają. Także opinia na temat danego sportowca. Trzeba też pamiętać, że jej pozycja jest ściśle zależna od reszty drużyny. Mnie w zupełności satysfakcjonowałoby to, gdyby dokładnie wystawiała piłki, szczególnie do Kąkolewskiej, która w Budowlanych Łódź zaczyna coraz lepiej funkcjonować dostając wysoką piłkę, bo wtedy blok drużyny przeciwnej już jest w fazie opadania, a ona z wyprostowanej ręki ma taki zasięg, że często potrafi zaatakować nad opadającym blokiem. Wołosz nie musi być artystką rozegrania.

Zmieniłem też opinię odnośnie Nawrockiego. Teraz już wiem, że nie można mieć wszystkiego w momencie, kiedy polska siatkówka żeńska stale się rozwija. Ewentualny sukces, np. brąz poprzednich ME, mógłby tylko zaburzyć proces budowania polskiej siatkówki. Lepiej jest odnieść sukces w sposób świadomy i zaplanowany. Patrząc na to z kim zagra Polska w Lidze Narodów nie widzę powodów, dla których nie można by było odnieść wielu zwycięstw. Mam tu na myśli przede wszystkim takich rywali jak Argentyna, Tajlandia, Belgia, Dominikana, Korea Południowa, Niemcy, Turcja czy Japonia. Ale i pozostałe reprezentacje mogą być również do ogrania, zwłaszcza, że prawdopodobnie większość z 14 drużyn Ligi Narodów zagra po części rezerwowym składem i potraktuje te rozgrywki bardziej ulgowo (z grona 16 drużyn tylko Polska i Belgia nie wystąpią na MŚ). Mnie najbardziej cieszy reforma tych rozgrywek. W końcu Polska jest w elicie i tej elity już nigdy nie opuści. Innym krajom jest to nie na rękę ze sportowego punktu widzenia, bo w Polsce zapotrzebowanie na siatkówkę jest ogromne i znacznie przewyższa choćby zapotrzebowanie na siatkówkę w Serbii. Myślę, że trzeba świadomie dochodzić do awansu na igrzyska. Teraz rozumiem to jako proces rozwoju siatkówki w Polsce a nie pojedynczy mecz, turniej, sezon. Na razie jesteśmy na dnie z punktu widzenia rankingu, szacowania szans. Media w Polsce też piszą w takim tonie, jakby Polska była totalnym outsiderem. Popatrzmy na to z tej strony: nie ma nas na MŚ, ale czy np. wyjście z grupy czy sam udział w turnieju dla Trynidadu i Tobago, Argentyny, Portoryko, Kazachstanu, Kamerunu, Kanady, Kuby, Meksyku, czy Kenii coś zmieni w ich siatkówce? Poza punktami rankingowymi i zwiększeniem szans na udział w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk? W zdecydowanej większości nie zmieni to niczego. To, co mówił Ze Roberto przy okazji zeszłorocznych sparingów Polski z Brazylią wcale nie było kurtuazją. Zresztą potwierdziła to później chęć transferu Kąkolewskiej do klubu prowadzonego przez niego w Brazylii. A powiedział po prostu tyle, że obecna pozycja i wyniki Polski nie odzwierciedlają jej potencjału, bo ten jest wyższy. W kontekście trenerów chyba czas podziękować w lidze szkole włoskiej, która bardzo negatywnie odnosi się w niemal każdym wywiadzie do polskiej siatkówki żeńskiej. Ten trend chyba już ma miejsce.

*Wołosz zdobyła srebro Ligi Mistrzyń grając w Busto Arsizio.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość