Piłka ręczna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
no name

Re: Piłka ręczna

Post autor: no name » 11 wrz 2019, 15:45

Co do przydatności Grzyb... nie wiem, czas pokaże.
Natomiast jest to jakiś wskaźnik i symptom, że stara gwardia już trochę skażona ewentualnym odejściem z ruiny, którą pozostawił Krowicki spróbuję jeszcze raz. A to fajna ekipa jest.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 wrz 2019, 15:46

Grzyb pewnie w roli mentorki dla młodych skrzydłowych na starcie, bo wieku nie oszuka

Gęgi fanem nigdy nie byłem, Rasmussen tez się do niej nie przekonał jako aktorki pierwszoplanowej, u Krowickiego grała wybitnie w paru sparingach i to by było na tyle, ale potencjał ma, może akurat ten trener do niej trafi
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Outsider

Post autor: Outsider » 11 wrz 2019, 16:01

Lukash pisze:
11 wrz 2019, 15:33
W oparciu o Grzyb będzie budował kadrę pod Paryż 2024? Do Kingi mam duży szacunek, ale jej obecność w kadrze dziś, w kontekście celu tej reprezentacji jest całkowicie irrelewantna.
Podstawowym celem reprezentacji jest kwalifikacja na Euro 2020, a potem na MŚ 2021, w przypadku których dobry występ na Euro ułatwi kwalifikację. Ja wiem, że to forum olimpijskie, ale myślę, że Paryż to jednak zbyt odległa perspektywa, skoro nie jesteśmy na ścieżce regularnej gry w turniejach mistrzowskich. Poza tym myślę, że skoro Kinga zgodziła się na powrót, to i bez problemu z kadry zrezygnuje, jeżeli ona lub trener uzna, że inne skrzydłowe są na wyższym poziomie.
Na pozycji Kingi mamy w tej chwili Sobiech, myślę, że przyszłością są Zawistowska i Nocuń, a liczę też bardzo, że w Lublinie odbuduje się Gadzina. Tutaj ewentualnie pytanie, czemu nowy trener nie dał szansy Wiertelak, która dobrze wypadała na tle koleżanek w el MŚ. Przy czym na ten moment żadna z nich, moim zdaniem takiej indywidualnej jakości jak Kinga jeszcze nie wnosi.

Co do Gęgi, to ona fantastyczne mecze przeplata ze słabszymi, jest nierówna, ale potrafi pociągnąć grę zespołu, przynajmniej lubelskiego MKS-u, ale i w kadrze pamiętam mecze, gdzie się wyróżniała. Natomiast tutaj, też nie ma zbyt dużych wątpliwości, że jest to zawodniczka w perspektywie krótkoterminowej.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 wrz 2019, 16:23

Outsider pisze:
11 wrz 2019, 16:01
Podstawowym celem reprezentacji jest kwalifikacja na Euro 2020
przy rywalach W Owcze, Ukr i Rum i okienku Pol-W Owcze, Ukr-Pol jeszcze we wrześniu można być jedną noga na Euro, chyba ze Ukrainki się jakos dzwigneły

agd

Post autor: agd » 11 wrz 2019, 19:49

W sumie to dopiero pierwsze powołania, zobaczymy co będzie dalej.

Ja mam nadzieję, że potem zacznie odmładzać reprezentację, kilka utalentowanych dziewczyn jest np. Uścinowicz, która będzie teraz w duńskiej lidze grać.

Outsider

Post autor: Outsider » 12 wrz 2019, 0:06

To jeszcze bardzo słodki cytacik od nowego trenera odnośnie Kingi Grzyb (za sport.tvp.pl)
"– Przede wszystkim wysłałem do Kingi Grzyb wiadomość z pytaniem, czy byłaby zainteresowana powrotem do reprezentacji. Wiem, że była przez wiele lat podporą drużyny narodowej i szczerze mówiąc jest najlepszą skrzydłową jaką widziałem w życiu. Kiedy dano mi szansę poprowadzenia reprezentacji Polski, to oczywiście musiałem po nią sięgnąć. Jej odpowiedź była pozytywna i stwierdziła, że jest gotowa do gry – powiedział norweski szkoleniowiec."

Asystentami Senstada w kadrze będą Reidar Moistad - Norweg pracujący niegdyś w Koszalinie i mieszkający w Polsce na co dzień i Monika Marzec, pracująca ostatnio jako asystent z kadrą B, a wcześniej główny trener reprezentacji młodzieżowej.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 wrz 2019, 10:08

Outsider pisze:
12 wrz 2019, 0:06
To jeszcze bardzo słodki cytacik od nowego trenera odnośnie Kingi Grzyb (za sport.tvp.pl)
"– Przede wszystkim wysłałem do Kingi Grzyb wiadomość z pytaniem, czy byłaby zainteresowana powrotem do reprezentacji. Wiem, że była przez wiele lat podporą drużyny narodowej i szczerze mówiąc jest najlepszą skrzydłową jaką widziałem w życiu. Kiedy dano mi szansę poprowadzenia reprezentacji Polski, to oczywiście musiałem po nią sięgnąć. Jej odpowiedź była pozytywna i stwierdziła, że jest gotowa do gry – powiedział norweski szkoleniowiec."
ale posłodził...oby mu się wiodło, wprawdzie dopływ młodych talentów u nas chyba ubogi tak jak u facetów ale przynajmniej nie będzie chlapał publicznie po polsku że "mamy zawodniczki jakie mamy"

ktoś śledzi na tyle żeby podac krótka liste rozgrywających która mogłaby dziwgnąć zadania,może jakies młode zdolne?

Outsider

Post autor: Outsider » 12 wrz 2019, 12:44

mrpotato pisze:
12 wrz 2019, 10:08
ktoś śledzi na tyle żeby podac krótka liste rozgrywających która mogłaby dziwgnąć zadania,może jakies młode zdolne?
Natalia Nosek, miała ciężką kontuzję, była bliska rezygnacji ze sportu, teraz ma szansę w Lublinie się odbudować. Poza tym Patrycja Świerżewska, która teraz zaczęła grę w norweskim Byasen, więc trener na pewno będzie miał dobre info. Z takiej grupy młodych, zdolnych, 20-21 letnich to Kinga Jakubowska z Kobierzyc, Paulina Uścinowicz, która teraz będzie grała w czołowym duńskim klubie z Kopenhagi. Na liście obserwowanych na pewno też Alicja Pękala, która zagra w nowym sezonie w Elblągu, wcześniej dobrze spisywała się w Kobierzycach i zawodniczka już zadomowiona w Elblągu, czyli Justyna Świerczek. I myślę, że trzeba wspomnieć o Wiktorii Śliwie, grającej w Norwegii - 18 latce, zdaje się, że wychowywanej w tamtejszym systemie szkolenia, ale gry na żywo tej zawodniczki nie widziałem.
Były w Kielcach dwie zdolne dziewczyny Magda i Dominika Więckowskie, klub nie dostał licencji na grę w Superlidze a dziewczyny chyba zostały. Boję się, że to bardzo zmarnowany potencjał.
Z niepowołanych zawodniczek na pewno wciąż trzeba pamiętać też o Romanie Roszak, absolutna czołówka ligi, tylko pojawiły się jakieś spięcia z działaczami z Koszalina i dziewczyna chyba zostanie bez klubu. Najpierw pojawiały się plotki o ciąży, ale chyba zostały zdementowane, więc sytuacja rozwojowa.

Jakbym miał robić taką skalę potencjału w kontekście Paryża, to tą szeroką kadrę sobie wyobrażam tak:
lewe rozegrania: Rosiak, Świerżewska, Magda Więckowska lub Uścinowicz
środek rozegrania: Achruk, Roszak/Kochaniak
prawe rozegranie: Kobylińska, Zych, Nosek, Jakubowska

ODPOWIEDZ