Piłka ręczna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Greebo

Re: Piłka ręczna

Post autor: Greebo » 16 cze 2019, 19:33

Emocje jak w PO ME czy MŚ, i wszystko byłoby cacy gdyby nie Niemcy którzy pokazują że to nie nasi rywale wykonali potężny skok w górę, tylko że my w dół..

Dark777

Post autor: Dark777 » 16 cze 2019, 19:35

26:23...ufff..

Marcinho

Post autor: Marcinho » 16 cze 2019, 19:57

No meczarnie. Ale wazne ze jedziemy na Euro.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 16 cze 2019, 21:43

Po prostu bali się wygrać zbyt wysoko by nikt nie napisał o "pogromie" :lol:

Pawło

Post autor: Pawło » 17 cze 2019, 16:56

Kuburgha pisze:
13 cze 2019, 18:26
Pawło pisze:
12 cze 2019, 22:49
Tego się nie da odzobaczyć
Tym bardziej się cieszę, że nie widziałem więcej niż kilka ostatnich akcji. Swoją drogą kto by pomyślał po Rio, że aż tak szybko będziemy grali na takim poziomie. I cieszyli się z akcji dającej nam remis w ostatniej sekundzie z zawsze groźnym, szczególnie u siebie, Kosowem. Wypada powtórzyć za trenerami naszych ligowych drużyn w kopanej, wygłaszanym po kolejnym pucharowym łomocie: w Europie nie ma już słabych drużyn. W ręcznej kilka jest. I Polska jest jedną z nich na dziś.
Wiadomo, że to przerabialiśmy, ale właśnie ta cecha najbardziej mnie martwi w polskim sporcie. Brak systematyczności, dramatyczne spadki jakości. Od prawie finału igrzysk do bolesnej gry ze słabymi drużynami w 3 lata. Każdemu możę przydarzyć się dołek, trochę słabsze pokolenie, ale taki dół w tak krótkim czasie...za często się nam to zdarza

maruda

Post autor: maruda » 28 cze 2019, 19:38

Polacy w grupie na przyszłorocznych ME zagrają ze Szwecją, Słowenią i Szwajcarią.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 28 cze 2019, 19:44

Czyli 3 przegrane i do domciu.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Outsider

Post autor: Outsider » 28 cze 2019, 21:38

Chcę wierzyć, pomimo wyników sparingów ze stycznia, że jednak Szwajcarię uda się pokonać. Inna sprawa, że to w końcowym rozrachunku i tak nic nie da. Liczenie na coś więcej to już byłby niepoprawny optymizm.

agd

Post autor: agd » 17 lip 2019, 13:36

Czytam i aż trudno uwierzyć
http://sport.tvp.pl/43505039/pilka-recz ... k-recznych

a eliminacje do ME tuż, tuż i to ważny mecz.

Outsider

Post autor: Outsider » 17 lip 2019, 16:29

Będzie chyba mały serial z Krowickim. Iwona Niedźwiedź dementuje i twierdzi, że Krowicki zostanie:
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczn ... nie-honoru

mrpotato

Post autor: mrpotato » 17 lip 2019, 18:21

to chyba była seria błędów ZPRP

- odpuszczenie bez walki Rasmussena [to hipoteza luźna, Węgrów nie wiadomo czy bysmy przebili ale pytanie czy w ogóle walczyliśmy, można załozyc ze Rasmussen dawałby naszej stronie jakies preferencje]

-rzucenie dziewczyn po kilku latach solidnej pracy na zawsze ryzykowne spotkanie z polską myslą szkoleniową

-zgoda na odpuszczenie pracy w klubie i stosowne rekompensaty w umowie ze związkiem i to w momencie gdy były już twarde dane że Krowicki nie orzeł i do Tokio niekoniecznie doleci

i w tym momencie mamy faceta przy kurku z kasą, zablokowane są srodki i tracony czas na zatrudnienie ew. nazwiska z zagranicy a jak alternatywą ma być Niewrzawa to chyba wszystko jedno kto będzie kolejny rok ciągnął ten wózek, a taniej wyjdzie opcja z Krowickim niż płacenie dwóm w tym jednemu za nic.... cóż trenerów mamy jakich mamy, parafrazując Krowickiego...tylko tych resztek potencjału sportowego szkoda
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Outsider

Post autor: Outsider » 17 lip 2019, 19:46

Mnie też bardzo "powalają" takie informacje, jak ta, że pewne decyzje były odkładane, bo szef związku Andrzej Kraśnicki jest jednocześnie Prezesem PKOL. I moim zdaniem to jest coś, co powinno być ukrócone już wcześniej.
Nie wiem, jak problem rozwiąże ZPRP, wydaje się, że awans na ME jest obowiązkiem, chociaż zadanie i tak jest trudniejsze niż w przypadku mężczyzn. Zresztą dzisiaj, nie wiem, czy to jakikolwiek wyznacznik, Polska U-19 zremisowała z Ukrainą U-19 w ME tej kategorii w dywizji B.
Inna sprawa, że w ogóle mamy ogromną zapaść w naszej kobiecej ręcznej. Po wycofaniu Gdyni z Superligi w tamtym sezonie, teraz zabraknie drużyny Pogoni Szczeciń, prawdopodobnie także, mającej sporo talentów Korony Kielce. Ta ostatnia jeszcze walczy z procesem licencyjnym, szanse ma niewielkie, chociaż jakąś okolicznością może być, że dopuszczonych do startu w lidze jest na ten moment tylko 8 zespołów! Dodatkowo w europejskich pucharach wystąpią tylko szczypiornistki z Lublina i Lubina. W Pucharze Challenge grać nie chciał nikt ...
To jest ostatni dzwonek, by nie było zapaści na długie lata, raczej nie marzę o 4 miejscu na MŚ, ale po prostu o europejskim średniactwie.

agd

Post autor: agd » 17 lip 2019, 23:30

Outsider pisze:
17 lip 2019, 19:46
Mnie też bardzo "powalają" takie informacje, jak ta, że pewne decyzje były odkładane, bo szef związku Andrzej Kraśnicki jest jednocześnie Prezesem PKOL. I moim zdaniem to jest coś, co powinno być ukrócone już wcześniej.
Własnie, też tego nie rozumiem, ale nie rozumiem wielu rzeczy dziejących się w polskich związkach. Kadra koszykarek jakby nie istnieje, w siatkówce przepływ informacji taki, że trener ma przez związek przebukowany bilet, a prezes o tym nie wiem, w ręcznej to. Ludzie! Na miłość boską, jak ten sport ma funkcjonować, jak to wszystko stoi na głowie?
Outsider pisze:
17 lip 2019, 19:46
Inna sprawa, że w ogóle mamy ogromną zapaść w naszej kobiecej ręcznej. Po wycofaniu Gdyni z Superligi w tamtym sezonie, teraz zabraknie drużyny Pogoni Szczeciń, prawdopodobnie także, mającej sporo talentów Korony Kielce. Ta ostatnia jeszcze walczy z procesem licencyjnym, szanse ma niewielkie, chociaż jakąś okolicznością może być, że dopuszczonych do startu w lidze jest na ten moment tylko 8 zespołów! Dodatkowo w europejskich pucharach wystąpią tylko szczypiornistki z Lublina i Lubina. W Pucharze Challenge grać nie chciał nikt ...
To jest ostatni dzwonek, by nie było zapaści na długie lata, raczej nie marzę o 4 miejscu na MŚ, ale po prostu o europejskim średniactwie.
Kilka młodych, co bardziej utalentowanych, pojechało zagranicę i tam będą zdobywać doświadczenie. Przy tym poziomie to te osiem zespołów może nie być złe, drużyny pewnie zagrają cztery rundy, dzięki temu będzie więcej meczów na odpowiednim poziomie.

Co do reprezentacji to jeszcze trzeba patrzeć na zmianę pokoleniową, nie wiadomo co z niektórymi zawodniczkami, wątpię by Kudłacz-Gloc jeszcze grała. Pytanie co z Byzdrą itd.

Pomyśleć, że w czteroleciu przed Rio byliśmy dwa razy na IV miejscu w MŚ...

Outsider

Post autor: Outsider » 19 lip 2019, 1:17

Pawło

Post autor: Pawło » 19 lip 2019, 8:52

Przeczytałem artykuł...wnioski mam smutne. Staram się wciąż "wierzyć", ale jeśli tak serio to działa...to może lepiej skupić się na audio i nie tracić niepotrzebnie energii. My sami się wykańczamy, nie potrzebujemy nawet wroga :). Kto podpisał z nim taki kontrakt w tej sytuacji?
Dlaczego nie odpowiada / odpowiadają osobiście za takie decyzje? (odpowiedzialność finansowa "urzędników"). Jak taki związek po takiej fali sukcesów może nie mieć 100 tys. euro :D :D, chyba musieli to przewidzieć w budżecie skoro zawarli taki kontrakt. Nie? O wow. A jacy kandydaci jako skutek tego...Kabaret Olgi Lipińskiej był poważniejszy

ODPOWIEDZ