Piłka ręczna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Piłka ręczna

Post autor: mrpotato » 05 lis 2018, 21:25

ludzie tez nie pomagają, na trybunach pustki

ja rozumiem ze to nie jest top liga (reczna czy siatka K) ale na zywo to sa dobre emocje
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

SzG

Post autor: SzG » 05 lis 2018, 21:38

Nic tak nie przyciąga kibiców jak sukcesy - klubowe, czy tym bardziej reprezentacyjne. Nie wiem jak teraz, ale na pewno jeszcze niedawno Hala Legionów była przynajmniej dwukrotnie za mała na swoich kibiców.
W tym roku bilety na skoki w Zakopanem zostały wykupione w ciągu kilkunastu minut(w sumie pierwszy raz), podejrzewam, że na najbliższe mecze siatkarzy w kraju będzie ogromne parcie, a popularna piłka nożna po mundialowej porażce doprowadziła do obniżenia przez pzpn cen biletów na listopadowe mecze, a gra tam ten sam Lewandowski.
Ciekawe, czy short track ma szanse zagościć przy sobotnio-niedzielnych obiadach , jak skoczkowie, czy JK w ostatnich latach?

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 05 lis 2018, 21:53

Co do zespołu z Gdynii. Pewnie osoby zorientowane w realiach sportu w Trójmieście mogłyby powiedzieć więcej na ten temat, ale z tego co udało mi się dowiedzieć (oczywiście z mediów) wina leży po stronie pana prezesa. Wycofanie się Vistalu ze sponsoringu (co ciekawe na ich stronie internetowej nadal można znaleźć informację, że sponsorują drużynę piłki ręcznej) było pierwszym ciosem w drużynę, ale nie musiało oznaczać początku jej końca. Miasto rzuciło kasą i to z tego co pamiętam niemałą jak na realia kobiecej piłki ręcznej w Polsce. Potem jeszcze pojawił się projekt, żeby przyłączyć drużynę do Arki, co się zresztą udało. Także pieniądze były. Co prawda dokładnej kwoty nie przytoczę, ale wydaje mi się, że spokojnie powinna ona wystarczyć do utrzymania zespołu w Ekstralidze, może niekoniecznie do walki o czołowe miejsca. A tymczasem pensje nie były wypłacane, sztab szkoleniowy był zmniejszany, w tym roku nie było nawet w klubie fizjoterapeuty. Drużyny młodzieżowa i juniorska trzymały się właściwie już tylko dzięki rodzicom zawodniczek. Klub miał coraz większe długi i nie było go nawet stać na wykupienie licencji (kwota 30 tys. zł), wobec czego dostał licencję warunkową do dnia 31 października. W końcu trener wraz z zawodniczkami postanowił powalczyć i zebrać wymaganą kwotę, ale nie udało się. Miasto wspomóc finansowo klub mogło dopiero od stycznia, a to już było za późno. Ze swej strony wyciągnęło jakąś niewielką kwotę, żeby uratować drużyny młodzieżową i juniorską. Można sobie zadać pytanie co stało się z tą całą kasą jaką dostał klub, skoro na wszystko brakowało? Pytanie też czy właśnie sprzeniewierzanie środków nie było powodem zerwaniem umowy przez Vistal?

W każdym razie ta konkretna sytuacja z poziomem gry czy też mniejszą popularnością dyscypliny od np. piłki nożnej nie ma niczego wspólnego.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 08 lis 2018, 19:48

Selekcjoner Leszek Krowicki podał skład Polek na ME 2018. Kadra zostanie jeszcze skrócona o dwie zawodniczki.

Bramkarki: Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik.

Skrzydłowe: Kinga Grzyb, Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda, Bogna Sobiech.

Rozgrywające: Kinga Achruk, Aleksandra Rosiak, Ewa Urtnowska Joanna Wołoszyk,Romana Roszak, Aleksandra Zych, Sylwia Lisewska, Monika Kobylińska, Karolina Kudłacz-Gloc.

Obrotowe: Joanna Drabik, Joanna Szarawaga, Sylwia Matuszczyk.

no name

Post autor: no name » 08 lis 2018, 21:12

Z dzisiejszego artykułu w PS wynika, że jakiekolwiek problemy ze zdrowiem Kudłacz są już za i wszystko idzie normalnym trybem.

Outsider

Post autor: Outsider » 09 lis 2018, 0:36

Kadra praktycznie identyczna jak na Golden League, zamiast Wołoszyk była wtedy trzecia bramkarka Kordowiecka, której powołanie też nie byłoby błędem.
Z tej kadry dla mnie do odstrzału dwie rozgrywające: Wołoszyk i Urtnowska. Wołoszyk wychodzi na ten moment jako czwarta lewa rozgrywająca i podyktowane jest to chyba tylko obawą o Kudłacz-Gloc. Urtnowska prezentuje się w Lublinie bardzo przeciętnie, na pewno słabiej niż w poprzednich sezonach. Z tej szerokiej kadry to i tak chyba najlepsze zestawienie, ale może szkoda, że nie dano szansy Honoracie Syncerz, zdecydowanie prowadzącej wśród strzelczyń w Superlidze.
Ewentualnie zamiast jednej z rogrywających ze składu może jeszcze wypaść kołowa. Matuszczyk jest dużo lepsza od Szarawagi w ataku, ale nie wiem czy w obronie i ja zostawiłbym trzy obrotowe na cały turniej, bo to pozwoli na więcej rozwiązań taktycznych.
Pięć zawodniczek w tej kadrze ma cyfrę 8 na trzeciej pozycji w roku urodzenia. Mając w rezerwie Nocuń, Królikowską, Kordowiecką czy Zawistowską, być może kiedyś też Syncerz wydaje się, że ta kadra w przyszłości powinna utrzymywać wciąż wysoki poziom. Osobiście liczę, że będą to mistrzostwa Drabik i Kobylińskiej, które wyrosną na liderki tej kadry. Na celowniku pod tym kątem też Roszak i Rosiak. A jeżeli "swoje" zagrają Grzyb, Achruk i Kudłacz-Gloc to może być naprawdę świetny turniej. Na ten moment miejsce w "8" uznam za taki.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 lis 2018, 8:09

to ciężki turniej i zakładam ze moze byc to co w latach poprzednich czyli walczymy o wyjscie z grupy (min 3 miejsce) i tym samym klepniecie sobie rozstawienia w playoffach do ms 2019 bo bez rozstawienia rosnie astronomicznie ryzyko wpadniecia na minę = nie pojechania na ms = zamkniecia sobie drogi na IO

aczkolwiek 4 miejsce z najlepszym bilansem czyli 13 ogólnie tez chyba da rozstawienie do mś

na oko wydaje się ze mecz z Serbią na wejsciu bedzie fundamentalny
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Marcinho

Post autor: Marcinho » 14 lis 2018, 18:34

TVP Sport pokaże turniej towarzyski piłkarek ręcznych w Alicante.
W turnieju bierze udział 4 reprezentacje: Hiszpanki ,Polki ,Brazylijki i Niemki.
Mecze Polek:
23 listopada
godz. 21:00 Hiszpania - Polska
24 listopada
godz. 19:00 Polska - Brazylia
25 listopada
godz. 18:00 Niemcy - Polska

ODPOWIEDZ