Piłka ręczna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Piłka ręczna

Post autor: mrpotato » 17 gru 2017, 22:28

meczyk z dobrym napięciem i co by nie mowić zaskakującym wynikiem
ale za to lubimy sport i bedziemy lubić do końca świata

w kontekscie "Tokio a sprawa polska" powiedziałbym ze sytuacja sie mocno komplikuje
do szerokiej i znanej grupy kandydatek doszły Czeszki, Słowenki też bym powoli zaczął uwzględniać
jako powaznego rywala...ciezkie Euro przed nami, chyba ze(patrzac na grupy kwalifikacyjne) jakims cudem Ukraine trafimy w grupie to wtedy mozna miec nadzieje na łatwiejszy mecz

L__

Post autor: L__ » 17 gru 2017, 22:43

Ja zespół naszych szczypiornistek zdążyłem już skreślić w kontekście IO. Spodziewałem się powrotu do ery sprzed Rasmussena. I nagle przyszły dobre mecze w eliminacjach, alert o świetnym turnieju przed MŚ i znakomite rozpoczęcie mistrzostw.

I nagle wszystko padło w meczu z Czeszkami, reszta jest dla mnie naturalną konsekwencją, bo psychicznie nie jest łatwo się po czymś takim podnieść. Gdzie zatem jest polska kadra? Czy to zespół wygrywający z BRA czy SWE czy raczej nie potrafiący nawiązać walki z HUN i NOR?

Wielkiej przyszłości nie ma. Zawodniczki na poziomie Kudłacz możemy się długo nie doczekać, ale z drugiej strony geriatria to jest tylko na lewym skrzydle i to geriatria na tyle przyjemna, że i z 5 lat może pociągnąć.

Niby zmiana sposobu gry jest widoczna i bardziej pasuje to do predyspozycji zawodniczek. Z drugiej strony wyraźnie słabsza jest obrona, kosztem płynności brakuje nam typowej zawodniczki do obrony, a dodatkowo nie ma kiedy dać odsapnąć liderkom. O ile Niedzwiedź od jakiś 4 lat nie pomagała znacząco rzutem, to jednak jej wkład w grę defensywną był nieoceniony. Widać to szczególnie teraz, kiedy jej brakuje.

Ale personalnie na pewno nie jest gorzej, niż w czasach 4 miejsc na MŚ. Zdecydowanie lepsza bramka, Kobylińska też powinna jeszcze zrobić progres. I nawet jeżeli tamte wyniki były ponad stan to na załapanie się do IO na pewno nas stać.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 22 gru 2017, 13:22

Szmal w szerokiej kadrze na turniej w Portugalii. I to jest gość. Pewnie nie pojedzie, ale jak Morawski czy Kornecki dostali by kontuzji to jest gotowy pomóc. Inaczej niż Jurecki czy Jurkiewicz...

Pawło

Post autor: Pawło » 05 sty 2018, 19:21

jeszcze rozumiem porażkę z ARG przed IO w Rio, ich kontynent, szansa, budowali fajny team

teraz? powiem krótko....czasem wszystko opada

balwan

Post autor: balwan » 12 sty 2018, 18:28

Trwa Mecz Polska - Kosowo.
Komentatorzy transmisje rozpoczęli tekstem " i tak ten mecz wygramy "

Po 15 minutach 4:7.

RychuGKM

Post autor: RychuGKM » 12 sty 2018, 18:38

już 10-10 , ale takie komentarze są po prostu żałosne!
Najsłynniejszym ostatnio był chyba komentarz Szaranowicza podczas rzutu dyskiem w Rio

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 12 sty 2018, 19:00

Żałosne to jest, że wynik w tym meczu ratuje nam Morawski. Bez kilku jego interwencji, to byłoby już gorąco.

SzG

Post autor: SzG » 12 sty 2018, 19:13

Od kiedy SKS-y pokazują w tvp Sport?

anoda

Post autor: anoda » 12 sty 2018, 20:02

Męski szczypiorniak będzie przechodił największy kryzys w sportach zespolowych, wiekszy niz pilkarze w 90-tych czy siatkarki od kilku lat. Skonczylo kariere pokolenie, ktore zrodzilo sie nie wiadomo z czego, na bazie gry w niemieckich klubach. Ani mody nie bylo na reczna ani na polski sport, a tu nagle pokazaly sie gwiazdy swiatoeej recznej jak bracia Lijewscy, Bielecki, Szmal, Jurasik, Tkaczyk itd... Nie wydaje mi sie zebysmy w nastepnym dziesiecioleciu czy tez dzuesiecioleciach doczekali sie jakiejs porzadnej ekipy, czekaja nas lata sredniactwa, co najwyzej okraszonych awansami na MS, moze jakims cudem na IO. Nie wiem po co to pisze, bo i tak wszyscy o tym wiedza :)
W oczekiwaniu na... no dobra, może choćby jakieś zimne ognie w Pjongczang

Awatar użytkownika
italianista

Post autor: italianista » 12 sty 2018, 22:35

anoda pisze:
12 sty 2018, 20:02
Męski szczypiorniak będzie przechodił największy kryzys w sportach zespolowych, wiekszy niz pilkarze w 90-tych czy siatkarki od kilku lat. Skonczylo kariere pokolenie, ktore zrodzilo sie nie wiadomo z czego, na bazie gry w niemieckich klubach. Ani mody nie bylo na reczna ani na polski sport, a tu nagle pokazaly sie gwiazdy swiatoeej recznej jak bracia Lijewscy, Bielecki, Szmal, Jurasik, Tkaczyk itd... Nie wydaje mi sie zebysmy w nastepnym dziesiecioleciu czy tez dzuesiecioleciach doczekali sie jakiejs porzadnej ekipy, czekaja nas lata sredniactwa, co najwyzej okraszonych awansami na MS, moze jakims cudem na IO. Nie wiem po co to pisze, bo i tak wszyscy o tym wiedza :)
Tylko, że siatkarki już są w końcowej fazie przezwyciężania kryzysu i mają kontakt ze światową siatkówką dzięki grze w Lidze Narodów, a szczypiorniści i szczypiornistki nie mają możliwości gry z najlepszymi oprócz zbierania batów w turniejach towarzyskich. Największym problemem siatkówki w Polsce jest brak dobrych trenerów, bo ci szkolący się w USA wraz z powstaniem amerykańskiej ligi zawodowej zostali bezpowrotnie straceni. W piłce ręcznej problem jest nierozwiązywalny, bo dotyczy nie trenerów tylko zawodników i zawodniczki.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 sty 2018, 23:44

Spokojnie. Najważniejszy mecz jest z Portugalią.

maruda

Post autor: maruda » 14 sty 2018, 8:29

Niestety nie potrafiliśmy ograć należycie Cypru i remis z Portugalią oznacza awans gospodarzy.
A faworytem meczu wg buków jest Portugalia - niezły regres notujemy...

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 14 sty 2018, 9:37

znów poniosły mnie emocje i koniec męskiego szczypiorniaka będzie oznaczał koniec moich $$$$ na sts-ach :p

maruda

Post autor: maruda » 14 sty 2018, 9:50

123qwe pisze:
14 sty 2018, 9:37
znów poniosły mnie emocje i koniec męskiego szczypiorniaka będzie oznaczał koniec moich $$$$ na sts-ach :p
Nie wiem czy Cię pocieszę, ale coś czuję że nasi dadzą radę :)

anoda

Post autor: anoda » 14 sty 2018, 20:00

Emocje jak w polfinale olimpijakim
W oczekiwaniu na... no dobra, może choćby jakieś zimne ognie w Pjongczang

ODPOWIEDZ