Piłka ręczna

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Piłka ręczna

Post autor: runfixe » 03 cze 2018, 22:39

Wiem, że to żaden sukces - Polki awansowały na ME - ale w dołku w jakim jest polska piłka ręczna trzeba i z tego się cieszyć. Odnotowuję więc przejście z powodzeniem kwalifikacji.

L__

Post autor: L__ » 03 cze 2018, 22:57

runfixe pisze:
03 cze 2018, 22:39
Wiem, że to żaden sukces - Polki awansowały na ME - ale w dołku w jakim jest polska piłka ręczna trzeba i z tego się cieszyć. Odnotowuję więc przejście z powodzeniem kwalifikacji.
To nie do końca tak. Sukces może i jest, ale wiedzieliśmy o tym, gdy w zeszłym roku pokonaliśmy Słowaczki, dając nadzieję przed MŚ, że drużyna Krowickiego nie musi być gorsza, niż ta Kima.
L__=Lukash

mrpotato

Post autor: mrpotato » 04 cze 2018, 7:26

słabe i niepokojące jest to że gra stara gwardia a próby szukania nowych kadr chyba ugrzęzły patrząc
na to jak rzeźbiły wczoraj zmienniczki
ja tu w każdym razie żadnej wartości dodanej od czasu Kima nie widze a bywało juz przecież obiecująco typu start Mś
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 04 cze 2018, 7:57

A ile szans dostała Rosiak? Mało grała Sobiech czy Nocuń bo trener chyba chciał zajechać Grzyb. Mam nadzieję, że z Niemkami zmienniczki dostaną szanse.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 cze 2018, 13:29

Kobiety wylosowały dość trudne rywalki na Euro

Grupy ME 2018 we Francji:

Grupa A (Nantes): Dania, Szwecja, Polska, Serbia
Grupa B (Nancy): Francja, Rosja, Słowenia, Czarnogóra
Grupa C (Montbeliard): Holandia, Węgry, Chorwacja, Hiszpania
Grupa D (Brest): Norwegia, Niemcy, Czechy, Rumunia
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

italianista

Post autor: italianista » 12 cze 2018, 16:21

3 mecze i koniec turnieju. Ale one ponoć miały podbijać igrzyska, a nie siatkarki. Szczypiorniści - kolejni, którzy podbijają. No ale ja się nie znam na piłce ręcznej tak dobrze, mimo to przewidziałem przewidywalne.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 12 cze 2018, 16:38

Jak dobrze wiadomo nadrzędnym celem tego forum jest wyłonięcie najlepszego jasnowidza ziemi polskiej, który zastąpi ośmiorniczkę na kolejnym mundialu.

Tak się jednak składa, że szczypiornistki zajmowały dwa razy czwarte miejsca na MŚ. Wszyscy dobrze wiedzą o mojej słabej pamięci, ale za mojego życia siatkarki nie zagrały nawet w ćwierćfinale...

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 cze 2018, 16:59

nie ma dla nas łatwych grup na Euro i nie było nawet jak team grał 3 razy lepiej
ale mysle ze cien szansy jest zeby kogos puknąć, najszybciej Serbie ofc
inne grupy, ze dwie, wydają mi sie bardziej wymagajace

italianista

Post autor: italianista » 12 cze 2018, 17:24

Obecna reprezentacja siatkarek jest młoda poza dwoma środkowymi Efimienko i Polańską i dopiero zaczyna pokazywać swoją dobrą grę. Ale eksplozja nastąpi dopiero w 2019-2020. Jeśli Nawrocki zgra w tym roku Twardowską na pozycji nr 2 na zgrupowaniach do turnieju w Montreux, to reprezentacja stanie się samograjem.

Szczypiornistki dwa razy weszły do półfinałów MŚ mając masę farta po drodze. W meczach o medale zanotowały klapę. One już sportowo spadają tam gdzie ich miejsce, czyli maksymalnie przełom pierwszej dwunastki w Europie. To czy uda się tym razem osiągnąć pierwszą dwunastkę w Europie jest mocno wątpliwe, bo trzeba pokonać Serbię. Samo zwycięstwo ze Szwecją albo Danią nic nie da, co pokazały ostatnie MŚ, bo one mając dwa punkty i tak przegrają z Serbią i spadną na ostatnie miejsce w grupie.

Siatkarki są na fali wznoszącej co najmniej do Paryża. Przewidywałem, że LN będzie okazją do rozwoju i nie myliłem się. Jeszcze rok temu Polska miała problemy z pokonaniem Czeszek. W tym sezonie w dwóch sparingach przed LN już była demolka. Gdyby takie sparingi zorganizować po LN to uważam, że różnica byłaby jeszcze większa. A szczypiornistki grając np. z Danią, Szwecją, Norwegią, Hiszpanią, Francją, Rosją, Holandią, Czarnogórą od razu mogą dopisywać sobie porażkę. Ledwo łapią kontakt z Czechami. Słowacja to jest europejski outsider, ale jak zwykle Polki miały farta w układzie kwalifikacji, stąd awans i jak zwykle 2 porażki z wyżej notowanym rywalem. Jak natomiast siatkarki grają przeciw mistrzowi olimpijskiemu/świata/Europy/Brazylii to wynik przed meczem wcale nie jest pewny. I to jest kolejna różnica. Plus dodatkowo polskie ligi siatkarskie ogłosiły na dniach, że w obu będzie obowiązywać taki sam system rozgrywek a u kobiet system challenge będzie wprowadzony we wszystkich meczach. Piłka ręczna jest mało przejrzysta, jest grą brutalną, gdzie o wyniku decyduje sędzia i katarskie łapówki. Mało się robi dla rozwoju tej dyscypliny na świecie, natomiast ekonomista Graca wprowadził do siatkówki powszechny system challenge, skończył z drukowaniem paszportów i wyborem licencji (teraz ma się jedną), wprowadził LN, która wg mnie jest strzałem w dziesiątkę, dlatego że każda reprezentacja gra 15 meczów z 15 innymi reprezentacjami a nie jak wcześniej się zdarzało 2 albo 4 z jedną i żadnego z pozostałymi. To nie jest krytyka tylko polskiej piłki ręcznej, która jest aktualnie europejskim średniakiem w wydaniu żeńskim i męskim, ale ogólnie piłki ręcznej jako dyscypliny niereformowalnej. W siatkówce wprowadzono w drugiej połowie lat 90. pozycję libero i środkowi nie przebywali już cały czas na boisku. W piłce ręcznej powinno się zabronić szybkich wznowień, bo to jest po prostu parodia jak ktoś strzela gole wykorzystując tylko i wyłącznie gwizdek sędziego.

L__

Post autor: L__ » 12 cze 2018, 21:24

Szczypiornistki dwa razy weszły do półfinałów MŚ mając masę farta po drodze. W meczach o medale zanotowały klapę. One już sportowo spadają tam gdzie ich miejsce, czyli maksymalnie przełom pierwszej dwunastki w Europie. To czy uda się tym razem osiągnąć pierwszą dwunastkę w Europie jest mocno wątpliwe, bo trzeba pokonać Serbię. Samo zwycięstwo ze Szwecją albo Danią nic nie da, co pokazały ostatnie MŚ, bo one mając dwa punkty i tak przegrają z Serbią i spadną na ostatnie miejsce w grupie.
Jak zwykle dziękujemy za inspirujący wywód. Nie będę się odnosił do części siatkarskiej, bo i tak na pewno odpowiesz sobie sam w 100 innych tematach.

Co do oceny szans, runfixe chyba wyjaśnił wszystko. Naprawdę nikt tu nie życzy źle siatkarkom i poza Tobą nikt ich nawet nie porównuje z szansami innych drużyn w pozostałych dyscyplinach.

Co do meritum, polska piłką ręczna kobiet jest chyba właśnie tam gdzie wskazałeś i jest to całkiem niezła pozycja. Pozwala przy odrobinie szczęścia awansować na turniej kwalifikacyjny, a tam na IO. Jesteśmy jedną z kilku/kilkunastu drużyn, która na IO ma realną szansę, z zastrzeżeniem że drużyn na naszym poziomie jest z 10, a na IO zagrają ze dwie, bo pozostałe miejsca zajmą lepsi i lepiej usytuowani(geograficznie).

Bardziej, niż o medal na ME trzeba walczyć o dobre rozstawienie przed el. MŚ.
L__=Lukash

Awatar użytkownika
matt_

Post autor: matt_ » 27 lip 2018, 16:46

Nie dotyczy to bezpośrednio reprezentacji czy Igrzysk, ale ma spory wpływ na losy tej dyscypliny w Polsce i moim zdaniem jest warte odnotowania.

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-re ... ow/g1x32r5

Dla niewtajemniczonych w skrócie: okazało się, że Vive Kielce ma problemy finansowe. Klub będzie nadal istniał i wystartuje we wszystkich rozgrywkach, ale wiąże się to z obniżeniem pensji, być może z wycofaniem zaplanowanych na przyszłość transferów. Właściciel drużyny Bertus Servaas zwrócił się o pomoc do miasta, które nie było tym zainteresowane. Ostatecznie pojawił się dzisiaj news, że znalazło się kilku sponsorów i dzięki temu, przyszłość zespołu jest stabilna. To dobra wiadomość dla całej polskiej piłki ręcznej, bo bez dobrej kanwy klubowej trudniej byłoby się odbudować reprezentacji. Kontakt z czołówką będzie utrzymany.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 17 sie 2018, 16:50

podbije troche w gore ta dyscypline przynajmniej na forum bo patrząc na zaplecze to nie wygląda to obiecująco
Załączniki
handball.jpg
handball.jpg (49.79 KiB) Przejrzano 897 razy

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 wrz 2018, 13:06

Jeslir jeszcze ktoś nie wie to Polska stara się o ME kobiet wspólnie z Czechami i Słowacją oraz o ME mężczyzn w 2026 roku razem z Białorusią.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Outsider

Post autor: Outsider » 09 wrz 2018, 23:25

Niemieckie Bietigheim pokazało niestety miejsce w szeregu polskiej lidze kobiet. MKS Lublin nie zagra w Lidze Mistrzyń po nokaucie ze strony v-ce mistrzyń Niemiec w kwalifikacjach (34:19), mimo, że drużyna zdaje się być jeszcze lepsza od ubiegłorocznej i gromadzi w zasadzie pół kadry ... Wynik koszmarny, pewnie stać było dziewczyny na więcej, ale umówmy się, że na sportowy awans do LM polskich drużyn kobiecych na ten moment nie stać.
Dużym minusem niedawnego startu sezonu jest też niemal całkowity rozpad ekipy z Gdynii, która jeszcze niedawno grała w tych prestiżowych rozgrywkach (miała wówczas miejsce "z urzędu"). Wydaje się, że poziom ligi przez to mocno się obniży.

Kadra Narodowa na następujące wydarzenia:
- 20.09-25.09.2018 – Szczyrk, COS – konsultacja szkoleniowa
- 26.09-01.10.2018 – Aarhus (DEN) – Turniej Golden League (DEN, NOR, FRA, POL):

Achruk Kinga – SPR Lublin SSA
Gawlik Weronika – SPR Lublin SSA
Łabuda Aneta – SPR Lublin SSA
Szarawaga Joanna – SPR Lublin SSA
Matuszczyk Sylwia – SPR Lublin SSA
Rosiak Aleksandra – SPR Lublin SSA
Urtnowska Ewa – SPR Lublin SSA
Drabik Joanna – Siofok KC (Węgry)
Grzyb Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A
Janiszewska Katarzyna – Union Halle Neustadt (Niemcy)
Kobylińska Monika – TuS Metzingen (Niemcy)
Kordowiecka Weronika – Kisvardai KC (Węgry)
Kudłacz-Gloc Karolina – SG BBM Bietigheim (Niemcy)
Lisewska Sylwia – CS Minaur Baia Mare (Rumunia)
Płaczek Adrianna – Fleury Loiret Handball (Francja)
Roszak Romana – Piłka Ręczna Koszalin S.A.
Sobiech Bogna – HSG Bensheim/Auerbach Flames (Niemcy)
Zych Aleksandra – Metz Handball (Francja)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 27 wrz 2018, 22:28

w pierwszym meczu ww turnieju porazka z Norwegią 27:34, ważne ze można pograc z tak mocnymi rywalami i ze ktoś nas jeszcze zaprasza na takie salony

ważniejsze jest to ze kontuzjowana jest Karolina Kudłacz i wystep w ME pod dużym znakiem zapytania podobno

ODPOWIEDZ