Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
agd

Re: Koszykówka

Post autor: agd » 22 lip 2019, 14:57

maruda pisze:
21 lip 2019, 20:08
Łukasz Kolenda w tym turnieju 6/42 za trzy.
A z atutów mieliśmy tu tylko Kolendę i centymetry Boguckiego.

Trochę szkoda spadku, bo "skazujemy" zdolne roczniki na walkę w dywizji B.
W sumie u nas wszystkie roczniki są w dywizji B i to wcale nie na czołowych miejscach.

Od 2017 roku to był jedyny udział polskiej reprezentacji w dywizji A na ME kadetów/juniorów/młodzieżowców.

Pawło

Post autor: Pawło » 22 lip 2019, 15:09

maruda pisze:
22 lip 2019, 14:43
Pawło pisze:
22 lip 2019, 14:37
Lampe ponoć w ogóle się nie przygotowuje do MŚ o czym sam gdzieś pisał jak o 100% info;p
Może absencja Gielo go zmiękczy, ale pytanie czy atmosfera nie siądzie. Tak jak byśmy byli Serbią, która może sobie gwiazdeczki przebierać...vqrvia mnie to trochę
Sprawa Lampe wydaje się beznadziejna, ale łudzę się że związek i Lampe prowadzą jakąś grę w mediach - żeby druga strona się ugięła.

Prawda jest taka, że jesteśmy bliscy wysłania na mś zestawu podkoszowców typu: Cel, Balcerowski, Wyka, Kulig, Hrycaniuk. Dramat.
Dokładnie. Ja się jednak zawsze zastanawiam jaki i czy jest sens wysłania obrażonej gwiazdy - chodzi mi zarówno o stronę mentalną jak i czysto fizyczną (nie jest w treningu chyba). Wyglądali jak zgrany team, osiągnęli sukces wielolecia ;)...i qrna zaczęło się pospolite ruszenie szlacheckie..., trzymajcie mnie!! trzymajcie mnie!!! ;)

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 22 lip 2019, 15:12

Jeśli Lampe faktycznie chce milion za grę na MŚ to niech s...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 22 lip 2019, 15:34

Rozumiem, że Gortat last minute nie wchodzi w grę?

maruda

Post autor: maruda » 22 lip 2019, 15:41

runfixe pisze:
22 lip 2019, 15:34
Rozumiem, że Gortat last minute nie wchodzi w grę?
Nie.
Wybieramy z tych co są w szerokiej kadrze, w tej chwili (już bez Gielo, ale jeszcze Lampego liczymy) bodaj 18-osobowej.

maruda

Post autor: maruda » 22 lip 2019, 20:58

Ceniony w Europie amerykański skrzydłowy Deon Thompson ma wzmocnić reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej na mś w Chinach (dla mniej wtajemniczonych: to nasz grupowy rywal).

mtk

Post autor: mtk » 23 lip 2019, 14:15

Może jednak Gortat wróci jeszcze na kwalifikacje olimpijskie - jeśli sie do nich zakwalifikijemy. Jeśli Lampe nie chce, to może jednak Gortat zachce... A może np. Balcerowski będzie objawieniem MS i nie będzie takiej potrzeby?
Dziś, jak nasi sportowcy nie startują (więc nie przegrywają), bo poodpadali wcześniej zaraz mój optymizm się uruchamia :)

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 23 lip 2019, 14:19

Koszykówka to u nas taki dziwny sport, że tak, to prawda, że w sportach drużynowych są na czwartym miejscu z kolei, ale jednak mimo to cały czas wydaje mi się, że z popularnością nie jest tak źle. Pomógł Gortat, ale też o NBA widzę coraz więcej ludzi, którzy się interesują (albo to złudne wrażenie). I w sumie mamy te talenty (dwaj nie bardzo lubiący się wzajemnie Ponitkowie, Balcerowski, Kolenda i paru innych), w zasadzie w każdym roczniku możemy wskazać kogoś, kto miał/ma potencjał na dobrego reprezentacyjnego zawodnika, ale potem ponad bycie średniakiem europejskim nie możemy się wybić i tak.

No ale czego my chcemy, jak w ładnym stylu wchodzimy do MŚ, a topowy zawodnik kadry ma to gdzieś i strzela fochy, nie pierwszy raz zresztą.

Greebo

Post autor: Greebo » 23 lip 2019, 14:50

Kazulinho pisze:
23 lip 2019, 14:19
Koszykówka to u nas taki dziwny sport, że tak, to prawda, że w sportach drużynowych są na czwartym miejscu z kolei, ale jednak mimo to cały czas wydaje mi się, że z popularnością nie jest tak źle.
Bo koszykówka to sport ogólnie rzecz biorąc popularniejszy niż ręczna czy siatkówka. Gdyby u nas była na takim poziomie jak siatka, czy - jeszcze nie dawno - ręczna - to biłaby tamte dyscypliny zdecydowanie (oczywiście w męskim wykonaniu). W Polsce pewnie trochę osób kojarzy najlepszych na świecie siatkarzy czy piłkarzy ręcznych ale to głownie dzięki temu ze reprezentacje i kluby z nimi na co dzień rywalizowały o najwyższe stawki. Gdybyśmy byli średniakami to takie Hanseny czy Andersony byliby dla większości anonimowi. A gwiazdy koszykówki - zwłaszcza z NBA - jednak przyciągają uwagę cały czas.

Pawło

Post autor: Pawło » 23 lip 2019, 14:57

Po prostu kosz to dyscyplina, która podobnie jak nożna, sama się obroni. W pewnym sensie prostota, popularność, potencjalne zarobki. Nie potrzebuje większego wsparcia jak ręczna i siata. Wystarczy spojrzeć na liczbę federacji narodowych czy startujących w kontynentalnych imprezach.
Przypuszczam, że po nożnej i LA to trzeci najpopularniejszy sport i nawet małe kraje mają aktywne związki, czego o siatce i ręcznej powiedzieć się w skali światowej nie da.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 23 lip 2019, 16:21

Pawło pisze:
23 lip 2019, 14:57
Wystarczy spojrzeć na liczbę federacji narodowych czy startujących w kontynentalnych imprezach.
Przypuszczam, że po nożnej i LA to trzeci najpopularniejszy sport i nawet małe kraje mają aktywne związki, czego o siatce i ręcznej powiedzieć się w skali światowej nie da.
Z ciekawości spojrzałem i chociaż z Twoim założeniem co do popularności się zgadzam to jednak liczby mówią zupełnie coś innego. Za wytyczną przyjąłem liczbę drużyn startujących w kwalifikacjach do ostatnich MŚ (2018 w przypadku siatkówki i 2019 w przypadku ręcznej i kosza). Oto co mi wyszło:
- koszykówka - 86 drużyn (37 z Europy, po 16 z Afryki, Azji+Oceanii oraz Ameryk, no i gospodarz)
- piłka ręczna - 85+ drużyn (39 z Europy, 10+ z Afryki, 14 z Azji+Oceanii, 19+ z Ameryk, 2 gospodarzy i obrońca tytułu)
- siatkówka - 130 drużyn (39 z Europy, 21 z Afryki, 20 z Azji+Oceanii, 8 z Ameryki Płd., 39 z Ameryki Płn., gospodarze i obrońca tytułu)

Warto zaznaczyć, że w przypadku ręcznej za kwalifikację do MŚ uznawałem już kwalifikacje do mistrzostw kontynentalnych, które z kolei były kwalifikacjami do MŚ. Nie udało niestety ustalić się dokładnej liczby drużyn w kwalifikacjach do afrykańskiego i amerykańskiego czempionatu. Jeśli zaś chodzi o Europę to w kwalifikacjach do ME startowało 37 drużyn, ale w bezpośrednich kwalifikacjach do MŚ 39. Nie uwzględniałem drużyn, które się zgłosiły, ale potem zrezygnowały.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

airborell

Post autor: airborell » 23 lip 2019, 16:27

No ale różnicę zrobiły wysepki karaibskie, nie wiem o czym to ma świadczyć za bardzo.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 23 lip 2019, 18:01

O tym, że koszykówka, przynajmniej z punktu widzenia ilości startujących reprezentacji, to niekoniecznie
Pawło pisze:
23 lip 2019, 14:57
najpopularniejszy sport i nawet małe kraje mają aktywne związki, czego o siatce i ręcznej powiedzieć się w skali światowej nie da
Paniał?
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 24 lip 2019, 2:13

Według rankingu totalsporteka, który wziął pod uwagę 13 czynników i mi np. całkiem się podoba, popularność wygląda następująco:

1. Piłka nożna
2. Koszykówka
3. Krykiet
4. Tenis
5. Lekkoatletyka
6. Rugby
7. Formuła 1
8. Boks
9. Hokej
10. Siatkówka

I ja jestem w stanie to mniej więcej uwierzyć i uznać, że tak mniej więcej jest, choć na tym forum stawiam, że byłoby oburzenie chociażby o krykiet.

A światowo koszykówka to sport #2, lekkoatletyka przez nas z wiadomych przyczyn jest przeceniana pod tym względem.

Outsider

Post autor: Outsider » 24 lip 2019, 2:38

Kazulinho pisze:
24 lip 2019, 2:13
I ja jestem w stanie to mniej więcej uwierzyć i uznać, że tak mniej więcej jest, choć na tym forum stawiam, że byłoby oburzenie chociażby o krykiet.
Indie, Bangladesz, Pakistan, Sri Lanka i mamy niemal 2 miliardy ludzi, dla których obok hokeja na trawie nic więcej w sporcie się nie liczy (oczywiście upraszczając). Do tego kraje anglosaskie, ale tam jednak zainteresowanie ciut niższe.
Jako ciekawostka, w poprzednią niedzielę rozgrywano finał MŚ, z udziałem reprezentacji tego kraju (Anglia zdobyła swój pierwszy tytuł). W tym samym czasie był finał mężczyzn na Wimbledonie. Tenis wygrał minimalnie, mając 9,6 mln widzów, Krykiet 8,3 mln w całej Wielkiej Brytanii.

ODPOWIEDZ