Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Koszykówka

Post autor: Kuburgha » 02 gru 2018, 23:28

maruda pisze:
02 gru 2018, 22:53
W wielu miejscach tak piszą - ale to przecież oczywista nieprawda. Węgrzy mają bilans 5-5, zatem (jeżeli nie liczymy na ich porażkę) trzeba wygrać jeden mecz. A że są warianty z awansem Polaków z bilansem 6-6 to inna sprawa.
Uznałem chyba, że nie są w stanie wygrać we Włoszech. Ale teoretycznie mogą to zrobić i faktycznie minimalna porażka z Chorwacją nic nam jeszcze nie przesądza wtedy. Ale czy tak będzie, to będziemy już wiedzieć przed meczem z Holandią. Tak czy inaczej jeśli nie potrafilibyśmy ograć Holandii u siebie (bo presja i takie tam) to trzeba powtórzyć, że nie zasługujemy na awans.

Lukash

Post autor: Lukash » 02 gru 2018, 23:38

maruda pisze:
02 gru 2018, 22:00
balwan pisze:
02 gru 2018, 21:51
maruda pisze:
02 gru 2018, 20:32
Udana końcówka z Chorwacją "zrobiła" nam reprezentację? :)
Pewnie pomogła ,.ale w tych meczach różnice robi Lampe. Chwilami gra znakomicie.
Sytuacja znakomita , wystarczy wygrać z Holandią
Spodziewałem, że Lampe dziś będzie miał ok. 20 punktów - Włosi trochę nie mieli na niego odpowiedzi w tym składzie.

Ale świetnie zagrała też cała reszta - Ponitka jak zwykle super przydatny po obu stronach parkietu, 8/11 z gry, 5 przechwytów, walka na tablicach... Waczyński trafiał nie tylko z pozycji stworzonych przez kolegów, ale miał też świetne wejścia pod kosz. Kapitalny mecz Sokołowskiego itp. itd. Aż szkoda, że to już koniec okienka ;)
Mnie to nawet Lampe dziś trochę zawiódł. Punkty robił w 4 kwarcie, a miał taki moment, że odpuścił naszą tablicę, dając sobie skakać po głowie, a potem zrobił bezsensownego offensa. Tak naprawdę przy składzie Włochów(niskim) i wiecznych switchach na zasłonach to Lampe powinien tyłem do kosza zrobić na dzień 3-4 akcje. I zrobił je tylko na skuteczności 1/4. On ma już swoje lata, ale dzisiaj to nie był maksymalny potencjał.

Lukash

Post autor: Lukash » 02 gru 2018, 23:44

no name pisze:
02 gru 2018, 23:21
Mam nadzieję, że po kwalifikacji nikomu z samym "bohaterem" na czele nie przyjdzie do głowy powrót Gortata do tej reprezentacji (bo wartość marketingowa...bo to bo tamto...).
Wszystko co dobre zaczęło się lepić od czasu ewidentnego rozstania tego pana z kadrą. Dzisiaj doszedłem do wniosku, że kolejną wartością dodaną jest jakość gry Lampego, który grając z Gortatem nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca na boisku.
Gortat by się przydał, ale w miejsce Hrycaniuka. Z jego minutami i z jego rolą. A to niemożliwe- za dużo Marcin pracował na status gwiazdy w Polsce, żeby robić to co za oceanem, czyli stawiać zasłony i czasem zbierać.

No i my sami jako kibice nie zaakceptowalibyśmy go w takim wymiarze.
Pod koniec spiker powiedział dzisiaj, że z Holandią znowu w Gdańsku...To taka Hala Narodowa się zrobiła. I dobrze.
A z tego się cieszę równie mocno jak Ty.Obecność obowiązkowa.
dd100 pisze:
02 gru 2018, 22:41
Ale jestem wściekły na siebie, iż tego nie widziałem :(. Cały dzień pamiętałem, że grają i na wieczór zapomniałem, grrrrr...... Na żywo i tak bym nie obejrzał (rodzinka ogląda co innego), ale miałem sobie nagrać i obejrzeć później, ale skleroza nie boli...:(
Kolego, może następnym razem naprawdę "na żywo"? ;)

maruda

Post autor: maruda » 03 gru 2018, 0:38

Lukash pisze:
02 gru 2018, 23:44
no name pisze:
02 gru 2018, 23:21
Mam nadzieję, że po kwalifikacji nikomu z samym "bohaterem" na czele nie przyjdzie do głowy powrót Gortata do tej reprezentacji (bo wartość marketingowa...bo to bo tamto...).
Wszystko co dobre zaczęło się lepić od czasu ewidentnego rozstania tego pana z kadrą. Dzisiaj doszedłem do wniosku, że kolejną wartością dodaną jest jakość gry Lampego, który grając z Gortatem nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca na boisku.
Gortat by się przydał, ale w miejsce Hrycaniuka. Z jego minutami i z jego rolą. A to niemożliwe- za dużo Marcin pracował na status gwiazdy w Polsce, żeby robić to co za oceanem, czyli stawiać zasłony i czasem zbierać.
Oczywiście Gortat w zasłonach jest znakomity, w zbiórkach dobry. Ale przez 7 kolejnych sezonów miał dwucyfrową średnią punktów (w tym ponad 15 w sezonie 2011/12). To są piękne cyferki :)

Jeśli chodzi o podkoszowych - do mś do kadry powinien wrócić Karnowski, zobaczymy co z Kuligiem.

Inna sprawa, że jestem przekonany, że w razie jakichś urazów Gortat przyjąłby awaryjne powołanie :P

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 03 gru 2018, 2:07

Serio? W ostatnim okienku właśnie taką sytuacje mieliśmy. A co robi wyśmiewany na forum wielokrotnie Koszarek?

Co do kwalifikacji to na MŚ nie pojedzie Mistrz Europy Słowenia. Problem z kwalifikacją mogą mieć Serbowie czyli aktualni medaliści MŚ,ME i IO , Rosjanie i oby Chorwaci.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mtk

Post autor: mtk » 03 gru 2018, 2:46

Nie wiem co kto pisał o Koszarku, ale jest aktualnie the best. Zagrał dwa świetne mecze. SUPER.
Gortatowi też bym już dał spokój, Lampe wystarczy. ;)

no name

Post autor: no name » 03 gru 2018, 4:53

Wielokrotnie krytykowałem Koszarka i teraz też obawiałem się jego gry po powrocie. Oczywiście dał radę i chyba znacznie lepiej się czuje jako zmiennik AJ, niż jako ktoś kto musi ciągnąć grę przez 40 min.
A poza tym łatwiej gra się rozgrywającym, kiedy ma pod ręką 6-7 graczy, z których każdy stanowi zagrożenie dla rywala i każdemu w każdej chwili może odpalić "kwarta", albo mecz sezonu (tak luźno skojarzyło mi się z jakością gry siatkarzy z tegorocznych MŚ lub za czasów Lozano z roku 2006).

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 gru 2018, 8:05

Jak juz nawet zwykle chłodnawy w reakcjach Slaughter pokazuje pozytywną mowe ciala to znaczy ze zrobil sie duzy team spirit na ktorym mozna daleko zajechac ...oby zdrowie bylo
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

no name

Post autor: no name » 03 gru 2018, 8:17

W każdym razie wszystko wskazuje na to, że koszykarze będą drużyną najdłużej nie odhaczoną do kategorii "bez szans" na IO.
Dobijak w którym najprawdopodobniej zagramy (poważny dobijak bo z 4 miejscami) odbędzie się w czerwcu 2020 czyli właściwie już w klimacie igrzysk.

pbest

Post autor: pbest » 03 gru 2018, 10:18

no name pisze:
03 gru 2018, 8:17
W każdym razie wszystko wskazuje na to, że koszykarze będą drużyną najdłużej nie odhaczoną do kategorii "bez szans" na IO.
Dobijak w którym najprawdopodobniej zagramy (poważny dobijak bo z 4 miejscami) odbędzie się w czerwcu 2020 czyli właściwie już w klimacie igrzysk.
\
Dobrze rozumiem, że żeby zagrać w tym dobijaku trzeba zająć w fazie grupowej przynajmniej trzecie miejsce żeby być w TOP24?
No i na jakiej zasadzie są wybierane po dwie dodatkowe drużyny z tzw. regionów?

no name

Post autor: no name » 03 gru 2018, 10:34

pbest pisze:
03 gru 2018, 10:18
no name pisze:
\
Dobrze rozumiem, że żeby zagrać w tym dobijaku trzeba zająć w fazie grupowej przynajmniej trzecie miejsce żeby być w TOP24?
No na to mniej więcej wygląda.
A te dodatkowe to trudno powiedzieć. Albo dzikie karty po prostu, albo z Eurobasketu. Tyle, że Eurobasketu do IO to już chyba nie będzie więc musieliby z 2017 dobierać.

maruda

Re:

Post autor: maruda » 03 gru 2018, 12:18

Ukassiu pisze:
03 gru 2018, 2:07
Serio? W ostatnim okienku właśnie taką sytuacje mieliśmy.
A Gortat dostał wtedy powołanie? :)
Zresztą nie wiemy w jakim punkcie kariery będzie Gortat za te kilka miesięcy (kończy mu się kontrakt). A jego (było nie było) udanej karierze brakuje takiego turnieju jak mś. Ale jak sam napisał "na mś lecą ci, którzy wywalczyli awans", mówimy o jakiejś sytuacji awaryjnej.

mtk

Post autor: mtk » 03 gru 2018, 13:20

pbest pisze:
03 gru 2018, 10:18
no name pisze:
\
Wg ang. wikipedii będzie druga faza grupowa o miejsca 17-32, więc w tej fazie trzeba być w grupie co najmniej drugim. Te dwie z regionów to obstawiam, że w Europie będą "wybrane" Chorwacja i Słowenia.

Pawło

Post autor: Pawło » 03 gru 2018, 15:05

nie sądzę by dali taki duet z b. Jugosławii, ciężko przewidzieć wyniki - Chorwacja/Słowenia i Łotwa/Ukraina to moje strzały (zobaczymy jak się skończy MNE-LAT). Myślę, że Finlandia ma też szanse

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 03 gru 2018, 15:32

no name pisze:
Ja tylko doprecyzuje, że będą cztery dobijaki z sześcioma drużynami i awansuje zwyciężca każdej grupy. Zadanie będzie w dalszym ciągu bardzo trudne, w dalszym ciągu jest dużo lepszych drużyn od nas, co nam pokazał poprzedni EuroBasket.

ODPOWIEDZ