Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Marcinho

Re: Koszykówka

Post autor: Marcinho » 24 wrz 2018, 19:06

Awatar użytkownika
matt_

Post autor: matt_ » 25 wrz 2018, 15:03

Dopiero wczoraj zauważyłem, że na tych MŚ nie ma Serbek (brązowe medalistki ostatnich IO), ale skoro na Eurobaskecie zajęły odległą pozycję to widocznie tak musi być :P

Słabo z transmisjami, tylko Unibet pokazuje na swojej stronie mecze?

SzG

Post autor: SzG » 25 wrz 2018, 15:51

sport.tvp.pl pokazuje mecze.

Awatar użytkownika
matt_

Post autor: matt_ » 25 wrz 2018, 15:56

Rzeczywiście, dzięki!

Marcinho

Post autor: Marcinho » 29 wrz 2018, 0:30

Pary półfinałowe MŚ koszykarek:
Australia- Hiszpania
Belgia - USA

Belgijki debiutantki na mundialu ograły Francuzki.

Greebo

Post autor: Greebo » 30 wrz 2018, 22:55

W trakcie mistrzostw było kilka małych niespodzianek, ale koniec końców pierwsza trojka zgodna z oczekiwaniami: USA, Australia, Hiszpania. Miejsca 4-7 tez dziwić nie mogą (no może Kanada powinna być trochę wyżej, imo nawet na 4 pozycji) natomiast 8 miejsce Nigerii to juz dla tej reprezentacji świetny wynik. To ten zespół obok medalistów jest największym wygranym mistrzostw. Na plus turniej zaliczyć może tez drugi afrykański zespół czyli Senegal. Na drugim biegunie 3 europejskie nacje - Łotwa, Turcja i Grecja.

balwan

Post autor: balwan » 02 paź 2018, 21:12

Kto lubi koszykówkę to od dziś ma co oglądać. Rusza EuroCup z Arką Gdynia , Waczynskim i Mateuszem Ponitka. Mecze Arki i drużyn Polaków będzie pokazywał Eurosport.

Trwają także kwalifikacje do Ligi Mistrzów z Polskim Cukier Toruń

Oglądam mecz Arki Gdynii i fajnie wygląda gra Polskiej drużyny, u rywali Ponitka i kilku naprawdę dobrych koszykarzy nawet z przeszłością NBA

Naprawdę jestem optymistą jeśli chodzi o Polską koszykówkę. Na dzień dzisiejszy koszykarzom daje większe szanse na awans do IO niż Piłkarzom ręcznym . Ale w obu przypadkach byłaby to sensacja

Marcinho

Post autor: Marcinho » 15 paź 2018, 17:24

Smutna informacja. Zmarł Patrick Baumann, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Koszykówki. Prawdopodobnie atak serca. Miał 51 lat

maruda

Post autor: maruda » 17 lis 2018, 1:12

W składzie na najbliższe mecze el. mś (w Holandii i w Polsce z Włochami) m.in. Koszarek, Slaughter, Kolenda, Waczyński, Sulima, Lampe i ... Dariusz Wyka.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 17 lis 2018, 2:41

Oby Lampe był zdrowy i gotowy na kadrę. Brakowało nam środkowych w ostatnich meczach.

A Koszarek dlatego, że Lączyński ma mieć zabieg.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

balwan

Post autor: balwan » 17 lis 2018, 6:40

Oglądałem w tym roku kilka spotkań Arki to Wyka był naprawdę rewelacyjny i nie widzę nic dziwnego że Go powołano. Dobrze by było żeby Karnowski i Lampę byli w formie. Dwie wygrane otworzą nam duże szanse na MŚ. A na MŚ według mnie wszystko możliwe. Siatkarze , piłkarze ręczni i piłkarki ręczne gdy pierwszy raz na imprezę mistrzowskiej w tym wieku dochodzili wysoko byli ekipą o poziomie podobnym ( przynajmniej ja to tak pamiętam że nikt nie liczył na siatkarzy w Japonii)

maruda

Post autor: maruda » 17 lis 2018, 8:00

balwan pisze:
17 lis 2018, 6:40
Oglądałem w tym roku kilka spotkań Arki to Wyka był naprawdę rewelacyjny i nie widzę nic dziwnego że Go powołano. Dobrze by było żeby Karnowski i Lampę byli w formie. Dwie wygrane otworzą nam duże szanse na MŚ. A na MŚ według mnie wszystko możliwe. Siatkarze , piłkarze ręczni i piłkarki ręczne gdy pierwszy raz na imprezę mistrzowskiej w tym wieku dochodzili wysoko byli ekipą o poziomie podobnym ( przynajmniej ja to tak pamiętam że nikt nie liczył na siatkarzy w Japonii)
Karnowskiego nie ma - kontuzja (Kulig dalej obrażony :/), m.in. stąd Wyka.

Greebo

Post autor: Greebo » 17 lis 2018, 9:30

Ja podobnie jak wy wypadku siatkarek jestem bardzo sceptyczny co do możliwości koszykarzy. Wyka? Ja widziałem go w dwóch meczach eurocapu i jego gra była dokładnie taka jak statystyki. Co nie znaczy ze uważam ze to błąd ze jest w kadrze. Po prostu mamy jak dla mnie 3 przyzwoitych w skali europejskiej koszykarzy (Ponitka, Waczyński, pan made in USA) i tyle. Do MŚ może się jakoś wkręcimy, ale awans z nich na MŚ byłby dla mnie połączeniem szczescia (dobre losowanie) i grania na absolutnie maksymalnym poziomie przy dozo słabszej od możliwości grze bezpośrednich rywali bo w samej europie jest od nas kilkanaście dużo mocniejszych personalnie ekip.

Tak w skali świata to już te wspomniane siatkarki stoją IMO dużo wyżej w hierarchii, i w sumie ich awans na IO nie byłby dla mnie jakąś sensacją gdyby nie ten dyskryminujący Europe system kwalifikacji. W wypadku koszykarzy system nie ma natomiast już znaczenia, po prostu brakuje umiejętności.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 17 lis 2018, 21:34

Polki przegrały w Turczynkami 68-49

mtk

Post autor: mtk » 23 lis 2018, 15:11

Zbliżają się kolejne mecze kwalifikacji do MS mężczyzn. Dobrze, że Malagi nie ma już w Eurolidze, bo nasz chyba obecnie najlepszy koszykarz Adam Waczyński będzie mógł grać. Natomiast Włosi będą mocno osłabieni. Otwiera się spora szansa na awans. Jak nie teraz to kiedy...?

ODPOWIEDZ