Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
balwan

Re: Koszykówka

Post autor: balwan » 14 wrz 2018, 22:04

Jeśli chcemy pojechać na MŚ musimy wygrać oba mecze z Holandią , w rewanżu pokonać Wlochy i wygrać jedno z spotkań z Chorwacją. Zakładając że Litwa by nam pomogła wygrywając wszystkie spotkania to jedno zwycięstwo mniej by mogło dać awans.
Czy cel realny ? Ciężko powiedzieć ale na pewno łatwiejszej drogi na MŚ nigdy nie będzie. Najgorsze co nam mogło by się przytrafić to jeśli by się okazało że porażka z Węgrami była decydująca.

Jednak aby dalej liczyć że coś ugramy to na kolejne spotkania ( na poniedziałek już niemożliwe ) zdrowy muszą być wszyscy. Przy ewentualnych kontuzjach Waszyńskiego , Ponitki , Slaughtera czy Karnowskiego Polska traci znacząco.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 14 wrz 2018, 23:07

Z Chorwatami to będzie bardzo ciężko Z Włochami mozna powalczyć.Włosi Z Węgrami teraz. Sam nie wiem jaki lepszy wynik byłby dla nas w meczu Włochów.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 17 wrz 2018, 16:11

Czechy, Niemcy i Grecja z awansem na MŚ.
Wczoraj Niemcy wygrali z Izraelem po dogrywce. Czesi z Bosnią a Grecy z Gruzinami.
Dla Czechów to debiut na mundialu.

maruda

Post autor: maruda » 17 wrz 2018, 22:47

Mieliśmy dzisiaj mniej zawodników na poziomie europejskim niż Chorwaci z NBA...
A jednak cenna wygrana 79:74, każdy z Polaków dołożył cegiełkę (świetny Hrycaniuk!), wielkie brawa :)

Lukash

Post autor: Lukash » 17 wrz 2018, 22:53

Bliżej awansu na MŚ możemy już nie być. Trzeba ograć tych Holendrów i to się może dobrze ułożyć.

maruda

Post autor: maruda » 17 wrz 2018, 22:54

Lukash pisze:
17 wrz 2018, 22:53
Bliżej awansu na MŚ możemy już nie być. Trzeba ograć tych Holendrów i to się może dobrze ułożyć.
Holendrzy aż tacy słabi nie są, jak się niektórym wydaje. Jest też np. mecz w Polsce z Włochami... No ale jesteśmy w grze o mś i o to chodziło :D

Lukash

Post autor: Lukash » 17 wrz 2018, 23:00

maruda pisze:
17 wrz 2018, 22:54
Lukash pisze:
Holendrzy aż tacy słabi nie są, jak się niektórym wydaje. Jest też np. mecz w Polsce z Włochami... No ale jesteśmy w grze o mś i o to chodziło :D
Nie mam złudzeń. Nasza kadra może przegrać z prawie każdym. Na Polska-Włochy na pewno się wybiorę i liczę, że makaroniarze trochę odpuszczą. Myślę, że drugi taki mecz w którym "nie wyglądają dobrze"(czyli na 65% skuteczności za "3") im się nie powtórzy, więc powinniśmy powalczyć.

U nas przydałby się najmocniejszy skład. Gortat nie wróci, ale Karnowski i Kulig powinni. Jednak Waczyński i Slauther to trzon tej kadry. W kontekście IO taki awans na MŚ też ustawiłby nas w interesującej pozycji. Niestety droga wciąż daleka.

maruda

Post autor: maruda » 17 wrz 2018, 23:05

Lukash pisze:
17 wrz 2018, 23:00
maruda pisze:
Lukash pisze:
Nie mam złudzeń. Nasza kadra może przegrać z prawie każdym. Na Polska-Włochy na pewno się wybiorę i liczę, że makaroniarze trochę odpuszczą. Myślę, że drugi taki mecz w którym "nie wyglądają dobrze"(czyli na 65% skuteczności za "3") im się nie powtórzy, więc powinniśmy powalczyć.

U nas przydałby się najmocniejszy skład. Gortat nie wróci, ale Karnowski i Kulig powinni. Jednak Waczyński i Slauther to trzon tej kadry.
Liderem tej reprezentacji jest Ponitka (zobacz jak się zachowują Polacy w trakcie czasów i na kim koncentruje się obrona przeciwnika). Może Lampe z Chin przyleci? :)

Lukash

Post autor: Lukash » 17 wrz 2018, 23:12

maruda pisze:
17 wrz 2018, 23:05
Lukash pisze:
17 wrz 2018, 23:00
maruda pisze:

U nas przydałby się najmocniejszy skład. Gortat nie wróci, ale Karnowski i Kulig powinni. Jednak Waczyński i Slauther to trzon tej kadry.
Liderem tej reprezentacji jest Ponitka (zobacz jak się zachowują Polacy w trakcie czasów i na kim koncentruje się obrona przeciwnika). Może Lampe z Chin przyleci? :)
Na Włochów by się przydał, oni mają tych podkoszowych mięciutkich. Ponitka ze swoim rzutem nigdy nie będzie przeze mnie traktowany w ten sposób, ale chodziło mi to, że Waczyńskiego i AJa w paru meczach bardzo brakowało. A Ponitka(co bardzo cenię) jest jak Hrycaniuk- na każde wezwanie.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 17 wrz 2018, 23:22

Litwini także jadą na MŚ. Nieźle męczyli sie z Holandią.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 17 wrz 2018, 23:27

Kulig olał kadrę w takim momencie więc ja bym go nie powoływał. Liczę, że kadra bez urazów Lampego,Wojciechowskiego i Karnowskiego będzie mocniejsza pod koszem.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

no name

Post autor: no name » 17 wrz 2018, 23:35

Właśnie wróciłem z Ergo Areny.
Świetne emocje.
Hrycaniuk 40 min użerania się z dryblasami z NBA. Duze brawa.
Waczyński ma szansę stać się kimś w rodzaju Tkaczyka koszykówki. Z kamienną twarzą robi swoje i raz na jakiś czas pokazuje tej drużynie, że można.
Włosi w grudniu w Gdańsku raczej bez ludzi z NBA, tak samo Chorwaci w kolejnych meczach. A po dzisiejszym meczu rozumiem dlaczego grając bez nich właśnie mieli problemy z wyjściem z grupy z Holandią i Rumunią...
Co do dywagacji personalnych na przyszłość dodałbym jedno. Nie chciałbym powrotu Koszarka...

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 17 wrz 2018, 23:58

I nie będzie. Chyba, że będą problemy z kontuzjami jak np. teraz pod koszem, ale wtedy to zrozumiałe.

I najważniejsze by Slaugter czy Waczyński byli w kadrze na kolejne mecze.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

balwan

Post autor: balwan » 18 wrz 2018, 5:33

Przyznam się wam że po pierwszej połowie poszedłem spać ( niestety grypa jakaś łapie ) , gdyby Polska wygrała oba mecze Węgrami to teraz bylibyśmy w znakomitej sytuacji.
Już po losowaniu napisałem że kolejny raz takiego szczęścia nie będziemy mieli i trzeba to wykorzystać.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 18 wrz 2018, 11:27

Marcinho pisze:
17 wrz 2018, 16:11
Czechy, Niemcy i Grecja z awansem na MŚ.
Dla Czechów to debiut na mundialu.
I tak, i nie ;) Kilkakrotnie grała Czechosłowacja, a w kadrze byli wtedy prawie sami Czesi.

ODPOWIEDZ