Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Koszykówka

Post autor: Kuburgha » 10 wrz 2019, 19:57

Mam mieszane odczucia. W sumie sporo wpisów oddaje co czuję. Jeśli to był nasz najlepszy mecz, a Hiszpanie jednak wyraźnie nam odjechali, to wszelkie nadzieje na awans tu, czy z turnieju kwalifikacyjnego (gdzie kogoś mocnego trzeba jednak klepnąć) raczej są (były) iluzoryczne. No ale to się łatwo pisze na spokojnie, a gdy nasi zbliżyli się w pewnym momencie na kilka punktów, to człowiekowi się wydaje, że nie ma dla nich nic niemożliwego.

Jednak porównanie do siatkarzy z 2006 roku, którego dokonał kilka dni temu no name wydaje mi się mocno na wyrost. Zasadnicza różnica - indywidualne możliwości. Tamci siatkarze mieli jednak chyba zupełnie nieporównywalny potencjał z kadrą koszykarzy. I Lozano potrafił to wykorzystać. Wydaje się, że teraz Taylor wyciska nawet więcej, 110% możliwości, a starcza to "tylko" na powalczenie.

Co tym bardziej nakazuje mega szacun za ten ćwierćfinał.

Outsider

Post autor: Outsider » 10 wrz 2019, 20:26

Kuburgha pisze:
10 wrz 2019, 19:57
Jednak porównanie do siatkarzy z 2006 roku, którego dokonał kilka dni temu no name wydaje mi się mocno na wyrost. Zasadnicza różnica - indywidualne możliwości. Tamci siatkarze mieli jednak chyba zupełnie nieporównywalny potencjał z kadrą koszykarzy. I Lozano potrafił to wykorzystać. Wydaje się, że teraz Taylor wyciska nawet więcej, 110% możliwości, a starcza to "tylko" na powalczenie.
Oczywiście, że porównanie na wyrost. Tamci siatkarze rok wcześniej grali w "Final 4" Ligi Światowej, mieli 5 miejsce ME, dwa lata wcześniej w ćwierćfinale IO. Myśmy przed tym turniejem w Japonii na pewno byli w "8" faworytów do gry o medale.
Mi się wydaje, że porównanie do piłkarek ręcznych Rasmussena jest adekwatne. W kadrze Kima niewiele zawodniczek robiło karierę zagranicą, większość latami grała w przeciętnej lidze w naszym kraju. Też najważniejszy był duch zespołowości i determinacja.

Koszykarze wycisnęli z tego turnieju absolutne maksimum, jeżeli jeszcze uda im się coś wygrać, to już w ogóle nie będzie wątpliwości. W kontekście kwalifikacji, to ćwierćfinaliści (może poza Czechami), Litwa, Grecja i być może Brazylia to jest chyba wciąż wyższy poziom. Niemcy i Kanada gdzieś 50/50, bardzo dużo zależy od składów, a z pozostałymi rywalami mamy spore szanse. Boję się jednak, że będzie tak, że zarówno tutaj, jak i w kwalach skończy się jednym meczem od IO.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 10 wrz 2019, 20:31

Poczekajmy jak sie tu ułoży sytuacja...dzis brakowalo budzacego respekt podkoszowego i center Esp klepał w trumnie srednio przejmujac sie AH czy DK, gdyby tam stał Lampe z długimi łapami mogloby byc nieco inaczej...moze wroci na kwal plus Gielo ktory byl niezlym punktem w elim. bylaby szansa dorzucic jakosci i moze przepchnac jakby los byl w miare laskawy
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 11 wrz 2019, 0:19

Outsider pisze:
10 wrz 2019, 20:26
Koszykarze wycisnęli z tego turnieju absolutne maksimum, jeżeli jeszcze uda im się coś wygrać, to już w ogóle nie będzie wątpliwości. W kontekście kwalifikacji, to ćwierćfinaliści (może poza Czechami), Litwa, Grecja i być może Brazylia to jest chyba wciąż wyższy poziom. Niemcy i Kanada gdzieś 50/50, bardzo dużo zależy od składów, a z pozostałymi rywalami mamy spore szanse. Boję się jednak, że będzie tak, że zarówno tutaj, jak i w kwalach skończy się jednym meczem od IO.
W kontekście kwalifikacji to trudno uznać, że będziemy faworytem z Rosją - zwłaszcza jeżeli wrócą ich gwiazdy, a także np. z Nigerią.

Był taki moment w połowie 4. kwarty, że Polacy doszli na 4 punkty (jeśli się nie mylę), Hiszpanie spudłowali i w sumie to naszym było względnie łatwo o zbiórkę, Hrycaniuk (świetny turniej!) się zagapił, Hiszpanie dobili, potem trafili za 3 i znowu było ok. 10 punktów różnicy...

Hiszpanie świetnie wyłączyli Ponitkę (warto zaznaczyć, że miał 11 zbiórek!). Część meczu bez Marca Gasola na parkiecie wygraliśmy 10 punktami :P

Ja za Gielo aż tak nie tęsknie - w dużej mierze jego rolę (energiczny skrzydłowy z ławki) pełni tutaj Sokołowski - i robi to znakomicie.

Jedna ważna sprawa przed meczem z (najprawdopodobniej) Czechami. Nasi rywale będą mieli mniej niż dobę na odpoczynek - to daje Polakom istotną przewagę.

no name

Post autor: no name » 11 wrz 2019, 5:45

Kuburgha pisze:
10 wrz 2019, 19:57
Jednak porównanie do siatkarzy z 2006 roku, którego dokonał kilka dni temu no name wydaje mi się mocno na wyrost.
Nie wiem do której mojej wypowiedzi się odnosisz, ale jeżeli do tej z 65 strony wątku to zawiera ona jedynie porównanie i nawiązanie do pewnego "deja vu" czyli faktów, a nie ocen odnośnie miejsca rozgrywania zawodów, pory roku, zagranicznego trenera i zbliżonego układu przeciwników w poszczególnych fazach.
Ani słowa co do specyfiki czysto sportowej, więc nie wiem co miałoby być "na wyrost"...?

mrpotato

Post autor: mrpotato » 11 wrz 2019, 8:46

maruda pisze:
11 wrz 2019, 0:19
Ja za Gielo aż tak nie tęsknie - w dużej mierze jego rolę (energiczny skrzydłowy z ławki) pełni tutaj Sokołowski - i robi to znakomicie.
sprawdziłem kluczowe mecze w elim. i faktycznie statystyki takie sobie, wygląda na to że Lampe na pewno by się przydał w konteskcie oqt a dalej moja wiedza się konczy, chyba nikt z naszej ligi w każdym razie bo to trzeba jakies poważne granie na co dzien uprawiac

chyba to wczorajsze -4 przed kluczową fazą meczu (5 minut) to jest nasza sciana w meczu z przyzwoicie grającym topowym przeciwnikiem

potem 6 trójek spudłowanych, prosty faul w ataku....

plus taki ze zadnej Q nie przegraliśmy więcej niż 4-ema i to dawało jakie takie emocje
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 wrz 2019, 10:12

mrpotato pisze:
11 wrz 2019, 8:46
chyba to wczorajsze -4 przed kluczową fazą meczu (5 minut) to jest nasza sciana w meczu z przyzwoicie grającym topowym przeciwnikiem
Było nawet -2 i nasza piłka, akcja zakończona chyba niecelnym rzutem, lub stratą Koszarka i już pisałem na forum "Remis!!!", ale ostatecznie nie mogłem tego wysłać :(

Greebo

Post autor: Greebo » 11 wrz 2019, 10:47

runfixe pisze:
11 wrz 2019, 10:12
mrpotato pisze:
11 wrz 2019, 8:46
Było nawet -2 i nasza piłka, akcja zakończona chyba niecelnym rzutem, lub stratą Koszarka i już pisałem na forum "Remis!!!", ale ostatecznie nie mogłem tego wysłać :(
W 4 kwarcie nie było. Najmniej -4 (72-76) - i tak jak ktoś pisał potem akcja 2+1 Hiszpanów po zbiórce w ataku.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 wrz 2019, 11:17

To pewnie zapamiętałem jeszcze drugą kwartę kiedy było 39-37

Greebo

Post autor: Greebo » 11 wrz 2019, 13:45

Francja do przerwy +6 z USA

mtk

Post autor: mtk » 11 wrz 2019, 14:01

USA do boju! Szkoda by było, żeby już dziś skończyły się emocje... ;)

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 wrz 2019, 14:06

Mówiłem już, że żaden wynik na tych MŚ mnie nie zdziwi? No to mówię ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 11 wrz 2019, 14:26

Francja tanip skóry nie chce sprzedać 63:66 po 3 kwartach dla USA, oby nie udało się trojkolorowym wygrać

Greebo

Post autor: Greebo » 11 wrz 2019, 14:27

Col_Frost pisze:
11 wrz 2019, 14:06
Mówiłem już, że żaden wynik na tych MŚ mnie nie zdziwi? No to mówię ;-)
Ewentualna wygrana Francji byłaby az takim zaskoczeniem?

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 wrz 2019, 14:29

Greebo pisze:
11 wrz 2019, 14:27
Ewentualna wygrana Francji byłaby az takim zaskoczeniem?
Myślę, że mniej więcej na poziomie wczorajszego zwycięstwa Argentyny. W każdym razie nie odnosiłem się tylko do tego jednego meczu, ale wszystkich pozostałych do końca.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

ODPOWIEDZ