Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Koszykówka

Post autor: mrpotato » 18 wrz 2017, 9:34

tradycyjna bałkańska smykałka do gier zespołowych,wiadomo
górzystość kraju pomagajaca w dyscyplinach alpejskich czy kolarstwie,wiadomo
zamożność kraju,ok

ale ciekawe jakie jest przełożenie na systemowe konkrety?

poza tym, tu bazuje na swojej ubogiej wiedzy historycznej,Słowenia przeszła przez
tą rzeźnie związaną z rozpadem Jugosławii bezboleśnie,szybko i w ogóle jakby bez udziału

to by mi kazało rozumiec ich nacjonalizm jako cichą i solidną prace u podstaw a nie nóż w zębach
i szukanie wrogów
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

anoda

Post autor: anoda » 18 wrz 2017, 11:35

Gdyby nie ta frajrska porażka z Finami, ocenilbym nasz występ jako niezły. I ja jednak widzę w tej drużynie potencjał w odróżnieniu do niektórych. Inauguracyjna porażka ze Słowenia nabiera teraz trochę innego znaczenia, minimalna porażka z Francja i walka do pewnego czasu z Grekami daje nadzieje, ze może niedługo ta drużyna pójdzie do przodu i takie końcówki jak na Euro będzie rozstrzygać na swoją korzyść. Niestety potencjał kadrowy mamy ograniczony, jednak patrząc na nasze inne dyscypliny drużynowe to koszykówka mężczyzn może wybić sie na drugie miejsce w drużynowych( nie licząc nie olimpijskiej rywalizacji piłkarzy).
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

marti

Post autor: marti » 18 wrz 2017, 11:54

Jest coś w tym, że to nie fenomen samej Słowenii, tylko fenomen postjugosłowiański. Przecież taka Chorwacja ma około 4 mln ludu, zaś jest silna w praktycznie każdej grze zespołowej: nożna, kosz, ręczna, wodna. Nie liczą się w zasadzie tylko w siatce, chociaż swego czasu mieli bardzo mocne siatkarki (w zasadzie teraz też mają indywidualne gwiazdy, tylko o dziwo nie mogą tego przekuć w silny zespół). Idżmy dalej- Serbia, która była stopniowo pozbawiana kolejnych terytoriów, a mimo to nadal jest kużnią talentów w grach zespołowych w każdych z jej form. Nawet taka Macedonia- stosunkowo najbiedniejsza w tamtym regionie potrafiła być 4 na ME w kosza w 2011r., i regularnie grać na dużych imprezach w piłce ręcznej. Kiedyś jadąc przez Chorwację zastanawiałem się nad jej fenomenem i doszedłem do wniosku, że u nich popularność danego sportu drużynowego zależy od regionu. I tak ręczna i kosz są popularne na płn kraju, woda na płd i wyspach, zaś nożna w całym kraju. W przypadku Chorwatów dochodzę jeszcze świetni tenisiści (Cilić, Ancić, kiedyś Ljubicić i Ivanisević), czyli kolejny prestiżowy i popularny sport na świecie. Nic, tylko zazdrościć.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 18 wrz 2017, 16:37

Ryszard1 pisze:
18 wrz 2017, 9:00
Do tego dodałbym Słowenię w ręczną oraz Chorwację, Serbię i mająca ogromny potencjał Czarnogórę w piłce wodnej. Właściwie jedyną grą zespołową , w której kraje bałkańskie się nie liczą , to hokej na trawie.
Zależy jak na to patrząc, dodałbym jeszcze mimo wszystko piłkę nożną. Oczywiście się liczą, ale mi bardziej chodzi o to, że potencjał zawsze większy niż ostateczne wyniki, zawsze czegoś brakuje, poza wyskokiem Chorwatów we Francji

hesse

Post autor: hesse » 18 wrz 2017, 21:00

Dobra decyzja o zdjęciu na ostatnich kilka minut Dragicia, który rzucał na siłę i widać było po nim zmęczenie.

balwan

Post autor: balwan » 07 paź 2017, 16:45

https://sport.onet.pl/koszykowka/reprez ... go/1nq422g

Wydaje mi się że biorąc pod uwagę skład grupy naszej i ew. Grupy w drugiej fazie oraz to że NBA i Euroliga nie robią okieniek na kadrę szanse awansu na MŚ są duże .

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 07 paź 2017, 17:19

My tylko bez Waczyńskiego. Spora strata, ale w porównaniu do innych krajów to nic. Oby tylko się nic nie zmieniło i nasi najwięksi rywale byli bez największych gwiazd.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

balwan

Post autor: balwan » 07 paź 2017, 17:42

Ja napiszę tak , wolałbym aby Polacy ograli Litwinów będących w najmocniejszym składzie ale przy takiej sytuacji Polacy muszą powalczyć. Każdy wygrany mecz z Litwa przybliży nasz do awansu do MŚ.

W Hiszpańskiej lidze za nami dwie kolejki, jednak Michalak odbiega jeszcze poziomem od pozostałych Polaków w tej lidze. Mam nadzieję ze cały czas będzie dostawał szanse .

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 07 paź 2017, 17:44

Rewanż z Litwą juz z graczami na NBA.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Greebo

Post autor: Greebo » 07 paź 2017, 20:20

Jesli FIBA nie dogada się z Euroligą to z eliminacji zrobi się szopka. Zresztą cały pomysł z przeniesieniem MS na rok przedolimpijski uważam za samobój tej organizacji.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 07 paź 2017, 20:30

Moim zdaniem MŚ powinny być w 2018, ale pomysł z przedłużonymi kwalifikacjami dobry, tak powinno to wyglądać
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

hesse

Post autor: hesse » 08 paź 2017, 9:45

A co z Eurobasketem? Widzę na wikipedii, że teraz będzie rozgrywany co 4 lata.

Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 08 paź 2017, 18:44

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;)

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 17 paź 2017, 17:49

Jest kadra na el.MŚ. cala 12 z ME + troche nowych nazwisk. Szczególnie cieszy fakt, ze powołanie dostał Aleksander Balcerowski. Podobno wielki talent. Nawet Hiszpanie namawiali go do przyjęcia hiszpańskiego obywatelstwa. Jest Waczyński bo podobno jeszcze mają negocjować udział zawodników NBA. Nie ma niestety Macieja Lampe. Z innycg ciekawych twarzy jest też młody Ponitka, brat Mateusza.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 14 lis 2017, 15:01

Ktos wie czemu w kadrze nie gra Kobryn?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

ODPOWIEDZ