Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kazulinho

Re: Koszykówka

Post autor: Kazulinho » 12 gru 2018, 20:42

maruda pisze:
10 gru 2018, 17:50
Kazulinho pisze:
10 gru 2018, 15:28
mrpotato pisze:
03 gru 2018, 22:03
Koszarek i Hrycaniuk to dyżurni wieloletni chłopcy do bicia, flekowani przez znawców tego sportu których liczba w kraju nad Wisłą wynosi ok 40 milionów

a że obiektywnie zostawili kawał zdrowia dla reprezentacji to życze im ładnego zaakcentowania kariery wystepem na mś a może i czymś więcej
Zostawili kawał zdrowia dla reprezentacji - zgoda, szacunek. Ale czemu mają nie być chłopcami do bicia, skoro przez większość czasu tego zostawiania zdrowia grali marnie, a w przypadku Hrycaniuka to jest już bardzo znacząca większość?
Prawdę mówiąc, to Hrycaniuk był/jest jednak w kadrze bardzo przydatny. Koszarek też, ale to oczywistość, a i o alternatywy dla niego trudniej :)
Z Hrycaniukiem bym mocno dyskutował, że aż tak bardzo. Z Koszarkiem się zgadzam, ale to tak jak napisałem wcześniej - solidny lub dobry zmiennik kogoś, kogo nie mamy

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 gru 2018, 21:13

Kazulinho pisze:
12 gru 2018, 20:41
mrpotato pisze:
10 gru 2018, 18:33
Kazulinho pisze:
10 gru 2018, 15:28

Zostawili kawał zdrowia dla reprezentacji - zgoda, szacunek. Ale czemu mają nie być chłopcami do bicia, skoro przez większość czasu tego zostawiania zdrowia grali marnie, a w przypadku Hrycaniuka to jest już bardzo znacząca większość?
skoro byli powolywani przez wielu roznych trenerów to mozna założyc ze ich zdrowi i gotowi konkurenci zagrali by jeszcze marniej

grają co umieją i to co sie z grubsza gra na tej długosci i szerokosci geograficznej, oczekiwanie ze Koszarek bedzie Parkerem a Hrycaniuk Gasolem to przesada
Skoro byli powoływani to znaczy, że nie było lepszych, ale to nie znaczy, że byli dobrzy czy bardzo dobrzy. Solidni od czasu do czasu, a Hrycaniuk głównie irytujący poza paroma meczami. Grają co umieją, ale to nie znaczy, że nie będą krytykowani, jak umieją mało. Nikt nie oczekuje bycia Gasolem, ale akurat podkoszowych paru bardzo dobrych to Polska wypuściła, więc oczekiwać czegoś więcej można, chociaż regularnej solidności, a nie trzech dobrych meczów na krzyż w 10 lat i wiecznej irytacji. A to, że Hrycaniuk jest kloc bez techniki i więcej nie umie niż wchodzić na siłę tyłkiem pod kosz to ja jak najbardziej wiem.

A na tej długości i szerokości geograficznej grają m.in. Lampe, wcześniej Gortat, Waczyński, Ponitka, kiedyś Wójcik, Ignerski i paru innych, którzy są/byli klasę ponad Koszarkiem i dwie ponad Hrycaniukiem. To nie można oczekiwać chociaż dorównania poziomu?
nasuwa sie pytanie, skoro Hrycaniuk nic nie umi to dlaczego Taylor go powołuje?
a)bo jest idiotą i sabotażystą
b)Hrycaniuk ma na niego kwity
c) nie ma lepszych a jak są to zdrowie nie pozwala czyli tak jakby ich nie ma

ostatnio chyba robi przyzwoitą robotę, jak sie nie wyłonią z mgły gracze lepsi to niech robi swoje na poziomie "3+"
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Lukash

Post autor: Lukash » 13 gru 2018, 17:03

A to, że Hrycaniuk jest kloc bez techniki i więcej nie umie niż wchodzić na siłę tyłkiem pod kosz to ja jak najbardziej wiem.
Zasłony, kolego.

Zresztą kogo to dziwi, że ceni się wysokich i silnych zawodników, nawet jeżeli nie potrafią grać? Taki jest ten sport i taki też mamy w nim potencjał. Mnie Hrycaniuk frustrował od lat i dalej uważam, że jego obecność świadczy tylko o "sile" tej kadry, ale nie przypominam sobie, żeby dostał miejsce na wyrost i nie byłbym w stanie wskazać zawodników, którzy powinni je dostać zamiast niego.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 16 gru 2018, 22:13

mrpotato pisze:
12 gru 2018, 21:13
Kazulinho pisze:
mrpotato pisze:
10 gru 2018, 18:33

skoro byli powolywani przez wielu roznych trenerów to mozna założyc ze ich zdrowi i gotowi konkurenci zagrali by jeszcze marniej

grają co umieją i to co sie z grubsza gra na tej długosci i szerokosci geograficznej, oczekiwanie ze Koszarek bedzie Parkerem a Hrycaniuk Gasolem to przesada
Skoro byli powoływani to znaczy, że nie było lepszych, ale to nie znaczy, że byli dobrzy czy bardzo dobrzy. Solidni od czasu do czasu, a Hrycaniuk głównie irytujący poza paroma meczami. Grają co umieją, ale to nie znaczy, że nie będą krytykowani, jak umieją mało. Nikt nie oczekuje bycia Gasolem, ale akurat podkoszowych paru bardzo dobrych to Polska wypuściła, więc oczekiwać czegoś więcej można, chociaż regularnej solidności, a nie trzech dobrych meczów na krzyż w 10 lat i wiecznej irytacji. A to, że Hrycaniuk jest kloc bez techniki i więcej nie umie niż wchodzić na siłę tyłkiem pod kosz to ja jak najbardziej wiem.

A na tej długości i szerokości geograficznej grają m.in. Lampe, wcześniej Gortat, Waczyński, Ponitka, kiedyś Wójcik, Ignerski i paru innych, którzy są/byli klasę ponad Koszarkiem i dwie ponad Hrycaniukiem. To nie można oczekiwać chociaż dorównania poziomu?

ostatnio chyba robi przyzwoitą robotę, jak sie nie wyłonią z mgły gracze lepsi to niech robi swoje na poziomie "3+"
Ludzie, wy czytacie co ja piszę? Przecież ja cały czas piszę, że nie ma lepszych i dlatego są powoływani. A ty zadajesz mi pytanie czemu go powołuje jak odpowiedź masz w poście, który cytujesz.

Zrozumiałbym, gdyby to było w środku mojego posta, to wtedy bym uznał, że po dwóch zdaniach przestałeś czytać. Ale to jest w pierwszym zdaniu mojej odpowiedzi.

Jeżeli nie ma lepszych to niech gra, przecież nie każę go wyrzucać z tej reprezentacji. Ale to nie znaczy, że nie mogę go krytykować, bo "tyle zdrowia oddał dla kadry".

A co do Lukasha to tak, zasłony, faktycznie jego gabaryty mu to trochę ułatwiają. Ale przykre, że startujący podkoszowy reprezentacji umie tylko to, jak były kiedyś takie nazwiska. Chociaż Gortata największym atutem też są zasłony, tylko że on jest w tym światowym topem, nawet być może na pierwszym miejscu, a nie tylko solidnym zawodnikiem

mrpotato

Post autor: mrpotato » 16 gru 2018, 22:41

Kazulinho pisze:
16 gru 2018, 22:13
mrpotato pisze:
12 gru 2018, 21:13
Kazulinho pisze:

Ludzie, wy czytacie co ja piszę? Przecież ja cały czas piszę, że nie ma lepszych i dlatego są powoływani. A ty zadajesz mi pytanie czemu go powołuje jak odpowiedź masz w poście, który cytujesz.

Zrozumiałbym, gdyby to było w środku mojego posta, to wtedy bym uznał, że po dwóch zdaniach przestałeś czytać. Ale to jest w pierwszym zdaniu mojej odpowiedzi.

Jeżeli nie ma lepszych to niech gra, przecież nie każę go wyrzucać z tej reprezentacji. Ale to nie znaczy, że nie mogę go krytykować, bo "tyle zdrowia oddał dla kadry".

musisz zdobyc sie na odrobine milosierdzia,z godziny pisania wnioskuje ze mogłem byc na zmeczeniu ;)

krytykowac mozesz, kazdy moze, nawet MJ był krytykowany aczkolwiek głownie po tym jak zamienił Bulls na White Sox ;)

jaki jest sens wieszania psów na Hrycaniuku skoro wiemy ze lepszych nie ma a sam Hrycaniuk zasadniczo lepszy nie bedzie a juz na pewno nigdy nie bedzie Gasolem...trzeba grac systemem który wykorzysta lepsze elementy w jego grze i maksymalnie ukryje słabosci...rozdmuchana krytyka w jego przypadku wydaje mi sie jednak dosc jałowa
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 19 gru 2018, 20:16

Wiadomo, że pewnego poziomu nie przeskoczy, ale czasem jest po prostu irytujący nie tym, że czegoś nie umie, a np. decyzjami na boisku, które spokojnie mógłby poprawić. Gdyby go wpasować do systemu to pewnie, zasłony itd., ale z tym różnie. No ja mam w głowie jak na którymś Eurobaskecie złapał ofensywną zbiórkę i nie trafił dobitki na pusty kosz, tego wymagać możemy chyba ;)

maruda

Post autor: maruda » 19 gru 2018, 20:37

Kazulinho pisze:
19 gru 2018, 20:16
Wiadomo, że pewnego poziomu nie przeskoczy, ale czasem jest po prostu irytujący nie tym, że czegoś nie umie, a np. decyzjami na boisku, które spokojnie mógłby poprawić. Gdyby go wpasować do systemu to pewnie, zasłony itd., ale z tym różnie. No ja mam w głowie jak na którymś Eurobaskecie złapał ofensywną zbiórkę i nie trafił dobitki na pusty kosz, tego wymagać możemy chyba ;)
https://www.youtube.com/watch?v=WC25abFB3co ;)

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 19 gru 2018, 20:45

maruda pisze:
19 gru 2018, 20:37
Kazulinho pisze:
Kompletnie nie ma co porównywać ;) wsadu nie trafić jest dużo łatwiej i zdarza się to wszystkim, a nie trafić layupa umieją tylko wyjątkowi, w NBA przypominam sobie tylko Brandona Knighta w przepięknych okolicznościach. A gdyby zrobić taki film o Hrycaniuku to by nam pełnometrażówka wyszła z jego kariery, a MJ tylko 1.12 ;)

maruda

Post autor: maruda » 19 gru 2018, 20:50

Kazulinho pisze:
19 gru 2018, 20:45
maruda pisze:
19 gru 2018, 20:37
Kazulinho pisze:
Kompletnie nie ma co porównywać ;) wsadu nie trafić jest dużo łatwiej i zdarza się to wszystkim, a nie trafić layupa umieją tylko wyjątkowi, w NBA przypominam sobie tylko Brandona Knighta w przepięknych okolicznościach. A gdyby zrobić taki film o Hrycaniuku to by nam pełnometrażówka wyszła z jego kariery, a MJ tylko 1.12 ;)
https://www.youtube.com/watch?v=9xCF5chTWf8 :P
Wiadomo, że Hrycaniuk wirtuozem nie jest i już nie będzie. A w historii koszykówki często się zdarzało, że rezerwowy center jest drewniany i raczej walczy niż wykazuje się techniką :)

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 21 gru 2018, 18:47

maruda pisze:
19 gru 2018, 20:50
Kazulinho pisze:
19 gru 2018, 20:45
https://www.youtube.com/watch?v=9xCF5chTWf8 :P
Wiadomo, że Hrycaniuk wirtuozem nie jest i już nie będzie. A w historii koszykówki często się zdarzało, że rezerwowy center jest drewniany i raczej walczy niż wykazuje się techniką :)
No właśnie, 4 minuty zebrane z wielu sezonów, czyli wyjątki. Zresztą jak obejrzałem trochę - albo utrata kontroli nad piłką, albo nieumiejętność decyzji czy chce się zadunkować czy layup (w co najmniej trzech przypadkach), a to dużo mniejszy wstyd niż jak się od początku do końca ma kontrolę nad piłkę i planuje layup a mimo to się nie trafia. Taki rzucił mi się w oczy tylko Gallinariego na tym filmiku.

No i mój ukochany filmik - https://www.youtube.com/watch?v=wa1jyWbqF-s

maruda

Post autor: maruda » 10 sty 2019, 19:40

Lutowy mecz z Holandią w TVP1.

maruda

Post autor: maruda » 18 sty 2019, 19:04

W szerokiej kadrze reprezentacji na lutowe mecze w el. mś są m.in. Damian Kulig (kilka dni temu podpisał nieoczekiwanie kontrakt z klubem z Torunia) czy brylujący na parkietach I ligi zdolny Aleksander Dziewa (zgłoszony do poprzedniego i przyszłego draftu NBA :P).

maruda

Post autor: maruda » 25 sty 2019, 10:57

Damian Kulig ostatecznie zrezygnował z gry w reprezentacji Polski.

Marcinho

Post autor: Marcinho » 11 lut 2019, 19:05

https://twitter.com/polskikosz/status/1 ... 0932919297

Skład na mecze z Chorwacją i Holandią

gliese832c

Post autor: gliese832c » 22 lut 2019, 15:41

Dzisiaj o 18 mecz z Chorwacja na wyjeździe. Bukmacherzy stawiają na Polskę. Chorwacja gra drugim składem czy nasi grają jakoś wybitnie. Pytam bo nie śledziłem ostatnio tego wątku i nie wiem skąd taki kurs :)

ODPOWIEDZ