Koszykówka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
SzG

Re: Koszykówka

Post autor: SzG » 26 lut 2018, 22:17

maruda pisze:
26 lut 2018, 21:53
bartex pisze:
26 lut 2018, 21:46
Za taka gre to w Korei Polnocnej zostali by skazani na ciezkie roboty. Szkoda pisac.
Z top7 polskich koszykarzy (ranking polskikosz.pl z 2017) był tylko Ponitka.
Ale Węgrzy byli dziś słabi - bolesna porażka.
Ciekawe będzie kolejne okienko, w Polsce z Litwą i wyjazd do Kosowa...
Kolejne okienko będzie w takim terminie,że pies z kulawą nogą nie będzie wiedział,że mecze w kosza się odbyły.

maruda

Post autor: maruda » 26 lut 2018, 22:26

SzG pisze:
26 lut 2018, 22:17
maruda pisze:
bartex pisze:
Za taka gre to w Korei Polnocnej zostali by skazani na ciezkie roboty. Szkoda pisac.
Kolejne okienko będzie w takim terminie,że pies z kulawą nogą nie będzie wiedział,że mecze w kosza się odbyły.
Mam nadzieję, że jednak transmisja w tv będzie, pomimo mundialu :)

marti

Post autor: marti » 26 lut 2018, 22:29

W czerwcu Litwa będzie grać w dużo mocniejszym składzie, zatem nawet u siebie ciężko będzie wygrać. W przypadku porażki Polska wchodzi z bilansem 1-3 do kolejnej fazy. Sytuacja byłaby bardzo zła, gdyby nie fatalna postawa Chorwacji, która na dziś w ogóle nie wchodzi do 2 rundy!!! Oczywiście są jeszcze 2 spotkania w czerwcu, gdzie mogą dołączyć do nich kilku ważnych graczy z NBA i Euroligi, ale wcale to nie gwarantuje im wygranej we Włoszech, bez której praktycznie będą wyeliminowani z dalszych gier. W takiej sytuacji awans do MŚ mają zarezerwowany prawie na pewno Litwini, Włosi i ktoś z czwórki: POL, HUN, RUM, NED. Każda z tych ekip jest w naszym zasięgu i nawet z tak beznadziejną grą ten awans będzie można jakoś wyszarpać. Bardzo ważne może okazać się dziś to, że przegraliśmy na Węgrzech niżej, niż wygraliśmy u siebie. Trzeba w każdym razie kibicować Włochom, żeby wyautowali wzmocnioną Chorwację w czerwcu i wtedy starać się wymęczyć ten awans z równie słabymi, jak my drużynami.

italianista

Post autor: italianista » 26 lut 2018, 22:56

bartex pisze:
26 lut 2018, 22:05
maruda pisze:
bartex pisze:

Koszykowka dno, pilka reczna dno, siatkarki dno o innych dyscyplinach nie wspominajac. Tylko siatkarze jakis tam potencjal maja ale nie robil bym sobie nadzieji.Wyjdzie na to ze w tym wieku na medal druzynowki sie nie doczekamy.
Rzeczywiście, sytuacja koszykarek jest fatalna. Koszykarze potrafią czasem zaskoczyć dzięki indywidualnym umiejętnościom, ale brakuje monolitu, drużyny. Szczypiorniści grają jakby byli w minionej epoce, szczypiornistki muszą liczyć na farta, bo czasem nawet własna dobra gra nie wystarczy.

Siatkarki to zupełnie inna bajka, bo one mają gwarantowany rozwój do 2024 dzięki Lidze Narodów, a zapotrzebowanie na siatkówkę w Polsce jest ogromne w porównaniu z innymi krajami. Już w tym momencie mamy wysoki potencjał i całkiem ograną za Nawrockiego kadrę z Wołosz, Smarzek i Kąkolewską jako trzon reprezentacji. Smarzek powinna grać na ataku, bo to jej naturalna pozycja. Potrafi kręcić jako atakująca o wiele lesze statystyki w ofensywie niż kiedy jest ustawiona na przyjęciu. Do tego dochodzi młodzież, z której na ten moment najbardziej interesującą postacią jest Stysiak. Nawet jeśli nie uda się awansować do Tokio, przyszłość dla reprezentacji rysuje się znakomicie.

Siatkarze mają chyba największy potencjał na świecie i obrona tytułu MŚ w tym roku wcale by mnie nie zdziwiła. Warunkiem jest pożegnanie Kubiaka, Kurka, Konarskiego i Drzyzgi. Wg mnie Heynen to zrobi, bo Polsat podyktował pewne warunki Kasprzykowi. Potencjał nawet bez Leona jest ogromny, wręcz galaktyczny z najlepszego okresu Brazylii. Jedyny problem - pozycja rozgrywającego.
Wołosz musi wrócić na rozegranie, Stysiak musi grać w szóstce na ataku, a Smarzek na przyjęciu, trenerem nie może być ani Nawrocki ani Kawka. I wtedy żeńska siatkówka jest w stanie awansować do Tokio.

italianista

Post autor: italianista » 27 lut 2018, 15:58

Akurat w meczu z Kosowem widać było dobrą grę po obwodzie i mnóstwo trójek. Tak jakby było to ustalone przed meczem, że tak będą grać. Z Węgrami był powrót do "normalności" i chaos, lipna prowizorka, przypadek.
Wołosz musi wrócić na rozegranie, Stysiak musi grać w szóstce na ataku, a Smarzek na przyjęciu, trenerem nie może być ani Nawrocki ani Kawka. I wtedy żeńska siatkówka jest w stanie awansować do Tokio.

cube

Post autor: cube » 27 lut 2018, 18:42

Meczu z Węgrami nie oglądałem. Z tego co piszecie wychodzi, że nie mam czego żałować. Co do naszej reprezentacji mam takie wrażenie że oni są w takim momencie jak Piłka Ręczna przed/na początku ery Wenty. Naprawdę mamy teraz kilku chłopaków na super poziomie ( chociażby mój faworyt w tym momencie w polskiej drużynie Mateusz Ponitka), potrafią zagrać fragmenty dobrze. Wydaję mi się, że gdyby w końcu coś spektakularnego im wyszło moglibyśmy mieć dobrą reprezentację na kilka lat jak to było w ręcznej

Lukash

Post autor: Lukash » 27 lut 2018, 19:03

cube pisze:
27 lut 2018, 18:42
Meczu z Węgrami nie oglądałem. Z tego co piszecie wychodzi, że nie mam czego żałować. Co do naszej reprezentacji mam takie wrażenie że oni są w takim momencie jak Piłka Ręczna przed/na początku ery Wenty. Naprawdę mamy teraz kilku chłopaków na super poziomie ( chociażby mój faworyt w tym momencie w polskiej drużynie Mateusz Ponitka), potrafią zagrać fragmenty dobrze. Wydaję mi się, że gdyby w końcu coś spektakularnego im wyszło moglibyśmy mieć dobrą reprezentację na kilka lat jak to było w ręcznej
Po Londynie rozpocząłem temat koszykówka z podobnymi nadziejami. Wydaję mi się, że jednak temat się wypalił. Gortat zrezgynował, część graczy się zestarzała(w sensie pokończyła kariery, bo mam świadomość że zestarzała się nie część a wszyscy ;) ), a młodzi nie zrobili oczekiwanych postępów. Dodatkowo wypaliła się kolejna naturalizacja.

Z Taylorem wygląda to coraz bardziej średnio, a mecz oglądałem w przekonaniu, że skoro mamy zaciętą końcówkę to pewnie przegramy. Dodatkowo w pewnym momencie było oczywiste, że potrzeba trójek, a na boisku przebywał jeden zawodnik z dobrym rzutem czyli Koszarek(który dla równowagi nie umie nic poza tym rzutem). Braki rzutowe Ponitki są tak samo widoczne jak z 5 lat temu, więc chłopak pewnego poziomu nie przeskoczy. Tak jak cała nasza kadra.

A co jest najlepsze? Że sytuacja w grupach układa się w ten sposób, że jedna z reprezentacji na naszym poziomie awansuje do MŚ. Trzeba wierzyć, bo to naprawdę możemy być my.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 18 cze 2018, 22:10

Druga drużyna żegna się z Tokio (no, trzecia, jeśli liczyć waterpolistki) - ponieważ nasze koszykarki nie mają szans ani na mistrzostwo świata, bo nie wystąpią na nich, ani na szóstkę EuroBasketu, bo na nim nie wystąpią, nie zaprezentują się na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 18 cze 2018, 23:44

Dwa lata temu spodziewałem się jednak bardziej zaciętej walki o kwalifikacje.

maruda

Post autor: maruda » 27 cze 2018, 9:36

Gortat w Clippers (nie wiadomo na jak długo).

maruda

Post autor: maruda » 27 cze 2018, 20:17

Jutro o 19 mecz z Litwą w ramach eliminacji mś.
Transmisja w TVP HD.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 28 cze 2018, 14:25

Ktoś się bardziej orientuje czemu nie ma np. Karnowskiego w kadrze? Kontuzja czy co?

Zresztą nieważne, na rozegraniu i tak 45-letni Koszarek. Ja nie rozumiem, czemu nawet pół talentu na jedynce nie możemy sobie wychować

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 28 cze 2018, 17:00

Kontuzja podobnie jak Wojciechiwski. Dobrze, że jest chociaż Lampe.

Slaughter odmówił gry w kadrze. Podobno miał kontrakt na 3 lata... Kontrakt z kadrą, porazka jak dla mnie.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mrpotato

Post autor: mrpotato » 28 cze 2018, 18:02

Koszarek ze Skibniewskim beda klepac jeszcze ze 3 cykle olimpijskie ;)
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 28 cze 2018, 18:34

Na pewno nie. Koszarek po tym okienku napewno zawiesza a być może kończy kariere reprezenracyjną.

Marcel Ponitka, Kobel, Kolenda. To jest najbliższa przyszłość na rozegraniu.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

ODPOWIEDZ