Żeglarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Żeglarstwo

Post autor: Ukassiu » 08 sie 2019, 7:29

Były 16, rozpoczął się 11 wyścig.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

mtk

Post autor: mtk » 08 sie 2019, 7:41

Awans na igrzyska pewny, ale jakoś ta łódka im przestała płynąć... Denerwujący ci nasi żeglarze :roll:

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 08 sie 2019, 7:49

Za to ładnie płyną w 11. wyścigu. Są w czołówce podczas pierwszego kursu na wiatr, zobaczymy jak będzie na znaku.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 08 sie 2019, 7:55

Na znaku 10. miejsce

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 08 sie 2019, 8:30

Ostatecznie 11. miejsce.

no name

Post autor: no name » 08 sie 2019, 8:34

no name pisze:
06 sie 2019, 13:18
Zobaczymy co wydarzy się w drugiej części zawodów...
No tak...zobaczyliśmy i w tej drugiej części poza możliwością dopisania kwalifikacji nic dobrego już się nie wydarzyło. Szczególnie słabo wyglądało to w wyścigu 11, gdzie wystartowały w ścisłym czubie i o ile w pierwszych dwóch dniach taki start spokojnie dowoziły do mety o tyle dzisiaj z każdym kilometrem były połykane przez kolejne łódki.

Nie znam się za bardzo na specyfice żeglarstwa, ale na zdrowy rozum przychodzą trzy możliwe przyczyny.
Kolejność od najbardziej do najmniej niepokojącej w perspektywie IO
- lepsza lub znacznie lepsza umiejętność rywalek dopasowania się do warunków i akwenu w miarę kolejnych dni zawodów,
- braki kondycyjne,
- motywacja (przyjechały tu tylko po kwalifikację, resztę zostawiając na przyszły rok i po osiągnięciu celu adrenalina mocno opadła).

Greebo

Post autor: Greebo » 08 sie 2019, 10:09

Po tym 11 wyścigu nasze na 7 miejscu. Realnie mogą skończyć na pozycjach 6-10, i chyba byłoby to odzwierciedleniem ich możliwości. Wszystkie 6 łódek które są przed nimi miało już zapewniony awans na IO, wiec ciężko mówić o przypadku.

Oprócz naszych kwalifikację wywalczyły: AUS, BRA, NED, NZL i GER. Pod kreską Szwajcarki które ostatniego dnia dały się wyprzedzić dobrze finiszującym Nowozelandkom.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 08 sie 2019, 11:02

no name pisze:
08 sie 2019, 8:34
no name pisze:
06 sie 2019, 13:18
Zobaczymy co wydarzy się w drugiej części zawodów...
No tak...zobaczyliśmy i w tej drugiej części poza możliwością dopisania kwalifikacji nic dobrego już się nie wydarzyło. Szczególnie słabo wyglądało to w wyścigu 11, gdzie wystartowały w ścisłym czubie i o ile w pierwszych dwóch dniach taki start spokojnie dowoziły do mety o tyle dzisiaj z każdym kilometrem były połykane przez kolejne łódki.

Nie znam się za bardzo na specyfice żeglarstwa, ale na zdrowy rozum przychodzą trzy możliwe przyczyny.
- lepsza lub znacznie lepsza umiejętność rywalek dopasowania się do warunków i akwenu w miarę kolejnych dni zawodów,
- braki kondycyjne,
- motywacja (przyjechały tu tylko po kwalifikację, resztę zostawiając na przyszły rok i po osiągnięciu celu adrenalina mocno opadła).
Wszystkich wyścigów nie widziałem, ale akurat śledziłem początek jedenastego, więc mogę się na jego temat wypowiedzieć. Polki zaczęły dobrze, ale na kursie na wiatr jest to często mylące. Po pierwsze popłynęły na prawy hals, a więc musiały zrobić przynajmniej dwa zwroty przed dopłynięciem do znaku. W momencie, gdy prowadziły, wciąż miały jeszcze jeden zwrot przed sobą, podczas gdy niektóre załogi płynęły już prosto na boję. Po drugie mogły wpaść w jakąś bezwietrzną dziurę, bo w pewnym momencie straciły na prędkości i dużo było kręcenia w prawo i w lewo, wtedy też kilka łódek je wyprzedziło. Po pierwszym znaku musiałem przerwać oglądanie, ale biorąc pod uwagę, że potem spadły tylko o jedno miejsce, zaryzykowałbym stwierdzenie, że dalej żeglowały już dobrze.
Bazując na moich obserwacjach i (co zaznaczam) domysłach, w tym konkretnym przypadku nie winiłbym naszych. Ot, specyfika żeglarstwa. Dlatego właśnie medali nie rozdaje się po jednym wyścigu.

barnaba

Post autor: barnaba » 08 sie 2019, 13:58

no name pisze:
A jak wyglądała siła wiatru? Generalnie nasze załogi dobrze sobie radzą przy silnym wietrze.
Jeśli wiatr "zdechnie", natychmiast spadają w klasyfikacji- świetnym przykładem były IO w Pekinie i Londynie.
no name pisze:
- braki kondycyjne,
Dodałbym jeszcze do tego "żeglarskie szczęście". Odczytanie układu wiatru, prądów morskich czasem nie jest możliwe nawet dla najlepszego żeglarza.

I na koniec jeszcze jedna uwaga- regaty olimpijskie są dość kameralne (inaczej się pływa, gdy załóg jest 20, a inaczej gdy 40) i nie da się ich popłynąć drużynowo (jedna łódka walczy o zwycięstwo, druga "zabiera wiatr" ich najgroźniejszym konkurentom).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 08 sie 2019, 14:10

no name pisze:
No szczerze raczej nie wierzę w to, żeby odpuściły medal MŚ.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 09 sie 2019, 7:30

Polki na pocieszenie wygrały wyścig medalowy, ale ostatecznie zajęły tylko 7 miejsce w MŚ.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2019, 8:44

Wygląda na to, że nie doceniłem naszych dziewczyn. Patrząc na ich wyniki, miejsce w "10" nie było tak niespodziewane jak sądziłem i chyba nawet przy większej liczbie startujących (jednak w Japonii łódek nie było zbyt wiele) wywalczyłyby je. W każdym razie nie zdołały mnie do siebie przekonać na tyle, bym zaczął wierzyć w medal w ich wykonaniu w przyszłym roku. Największymi faworytkami są dla mnie na dzień dzisiejszy Brytyjki i Japonki, a zaraz za nimi Hiszpanki (Depares i Reina), Słowenki i Francuzki, które fajną załogę zmontowały. Polki gdzieś w trzecim rzędzie.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 09 sie 2019, 10:01

Ja czekam na kilka słów od nich, bo jakby się okazało że to przez awarię na łódce były te straty w ostatnich dniach to by sporo tłumaczyło. Może być też tak, że dobrze pływają przy specyficznych wiatrach, tak chyba było parę lat temu.

No cóż, ja na dziś bym ich nie liczył do grona medalistów, ale zbiorczo liczę na jeden medal w żaglach, w Tokio będziemy mieli 4 silne łódki i ktoś z tej czwórki powinien się włączyć do walki o podium.

barnaba

Post autor: barnaba » 09 sie 2019, 17:42

runfixe pisze:
09 sie 2019, 10:01
Ja czekam na kilka słów od nich, bo jakby się okazało że to przez awarię na łódce były te straty w ostatnich dniach to by sporo tłumaczyło. Może być też tak, że dobrze pływają przy specyficznych wiatrach, tak chyba było parę lat temu.

No cóż, ja na dziś bym ich nie liczył do grona medalistów, ale zbiorczo liczę na jeden medal w żaglach, w Tokio będziemy mieli 4 silne łódki i ktoś z tej czwórki powinien się włączyć do walki o podium.
Na razie mamy 3 silne łódki. W Laserze to jednak nie ta liga. Może obudzi się jeszcze 49er, ale to też chyba nie jest załoga medalowa.
Sam jestem ciekaw, co się stało. Wygrany wyścig medalowy pokazuje, że możliwości są.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2019, 18:41

barnaba pisze:
09 sie 2019, 17:42
Sam jestem ciekaw, co się stało. Wygrany wyścig medalowy pokazuje, że możliwości są.
Nie chcę tu deprecjonować tego wyniku, ale trzeba wziąć pod uwagę charakterystykę takiego wyścigu. Walczący o medale pilnują tylko siebie nawzajem, reszta ich nie obchodzi. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że ci którzy sięgają po medale, w wyścigu medalowym zajmują dalsze miejsca.

ODPOWIEDZ