Wioślarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Wioślarstwo

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lip 2019, 19:08

Lukash pisze:
14 lip 2019, 18:56
A gdyby psycholog na podstawie testów stwierdził, że jednak Baumgart tylko na końcu, a trener potrzebował szybkiego otwarcia to co? Rządzi trener czy zawodnik?

Wiadomo, że dobry trener nie dopuszcza do takich sytuacji, ale musi mieć możliwość zestawienia składu według własnej wizji. Czyli teoretycznie może wyrzucić z kadry dobrego zawodnika, bo nie chce pływać w innej osadzie.

Śmieszy mnie to, bo ja jestem raczej liberalny, ale Ty niesubordynacje poprzesz, a zawodnik (choćby mistrza świata) za niestawienie się na obligatoryjnym spotkaniu z psychologiem byś dyscyplinowała.
A jaka w tym niesubordynacja. Wybór konkurencji to jednak coś innego. To co jeśli np. ktoś w PZLA uzna, że Kotwiła nie zrobi na 200 metrów super wyników to może ją odgórnie zmusić do trenowania 400 metrów, czego mówiła sama, że nie chce? No nie sądzę.
Testy miałyby być podpowiedzią dla trenera.
Ale konsultowanie z zawodnikiem to norma, Kryk też mówił, ze siedział z Walczykiewicz i z nią rozmawiał i to ona miała sama zdecydować czy do Rio szykuje się tylko na jedynkę czy też do czwórki. I zdecydowała, że chce płynąć w obu, co jak Kryk powiedział, być może zmniejszyło jej szanse na walkę z Lisą i złoto. Ale to była jej własna decyzja.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

Lukash

Post autor: Lukash » 14 lip 2019, 19:32

Krolowa Sniegu pisze:
14 lip 2019, 19:05
Lukash pisze:
14 lip 2019, 18:56
brak walki o Fularczyk
Ona miała depresję. Mieli ją ciągnąć za uszy do wioseł?
Może właśnie dlatego, że nie ciągnęli miała depresję? W PZTW mają dość szorstkie podejście do zawodników. Mam wrażenie, że daje to dobre efekty, ale też wypala psychicznie. To nie jest przypadek, że młode dziewczyny w szczycie karier szukają szczęścia gdzie indziej.

Raczej to efekt tego, że musi na nowo poczuć jedynkę, o czym dzisiaj dużo mówiono podczas transmisji.

Pieprzyli też coś o jakiś rakach. Do tego się nie przywiązywałbym zbytnio.

Jeżeli tak jest to tym bardziej mamy kłopot z dostrojeniem go do osady, bo ciężko pracować nad rytmem gdy forma jest słaba, a jeszcze trudniej pracować nad formą gdy lider osady nie ma rytmu i czucia.

Akurat progres jest - dzisiaj popłyną bardzo dobrze, a przecież na jedynkach raczej wygrywają starci niż młodsi zawodnicy.
Przecież pisałem o perspektywie 5 letniej. Te jego wyskoki "dno-poziom światowy" są stałe i zdarzają się w czołówce tylko wagom lekkim, gdy mają problem z kilogramami.
Wybrał super przyszłość i bardzo dobrze, że postawił też na edukację. Wręcz przy młodych zawodnikach trzeba pilnować też ich edukacji. Podoba mi się np. podejście akademii Kwiatka, gdzie nie dostaniesz pomocy i stypendium bez odpowiednich wyników w nauce.
Do pewnego momentu. W momencie wejścia na światowy poziom trzeba sportowcowi tłumaczyć, że więcej osiągnie jako sportowiec, niż lekarz czy matka. Że bardziej przysłuży się Polsce gdy jest sportowcem. Że jest wybitny w tym co robi, a za przeproszeniem dziecko to może zrobić każdy, tak jak co drugi może być prawnikiem czy lekarzem.

Nie będę przyklaskiwał życiu rodzinnemu Natalii Madaj, bo nic mnie ono nie obchodzi. Jako sportowiec była wybitna, jako matka jest taka jak wszyscy. Dlatego mam wiele szacunku do świadomych swojej sportowej klasy kobiet, które decydują się poświęcić swoje prywatne życia na rzecz sukcesów sportowych.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lip 2019, 19:36

Lukash pisze:
14 lip 2019, 19:32
Pieprzyli też coś o jakiś rakach. Do tego się nie przywiązywałbym zbytnio.
Tylko o rakach klepał dziennikarz, a to o jedynce mówiła nasza medalistka olimpijska.
Lukash pisze:
W momencie wejścia na światowy poziom trzeba sportowcowi tłumaczyć, że więcej osiągnie jako sportowiec, niż lekarz czy matka. Że bardziej przysłuży się Polsce gdy jest sportowcem. Że jest wybitny w tym co robi, a za przeproszeniem dziecko to może zrobić każdy, tak jak co drugi może być prawnikiem czy lekarzem.
No do pewnego tak. Ale nie akceptuję i wkurza mnie zachowanie jak jednego trenera piłkarzy i to chyba juniorów, który opowiadał, że edukacje mogą odłożyć. Odłożyć można jak są perspektywy na emeryturę olimpijską :p Zresztą są i tacy, którzy nie odłożyli (Kowalczyk, Guzik, Wyciszkiewicz).
Lukash pisze:
Nie będę przyklaskiwał życiu rodzinnemu Natalii Madaj, bo nic mnie ono nie obchodzi. Jako sportowiec była wybitna, jako matka jest taka jak wszyscy. Dlatego mam wiele szacunku do świadomych swojej sportowej klasy kobiet, które decydują się poświęcić swoje prywatne życia na rzecz sukcesów sportowych.
No cóż - Matusiński powiedział na marginesie, że jeśli panie będą chciały po Tokio rodzić to on nie będzie ich namawiał na zostanie w kadrze, bo to dla nich może być ważniejsze.

Lukash

Post autor: Lukash » 14 lip 2019, 19:37

Krolowa Sniegu pisze:
14 lip 2019, 19:08

A jaka w tym niesubordynacja. Wybór konkurencji to jednak coś innego. To co jeśli np. ktoś w PZLA uzna, że Kotwiła nie zrobi na 200 metrów super wyników to może ją odgórnie zmusić do trenowania 400 metrów, czego mówiła sama, że nie chce? No nie sądzę.
A ja sądzę. Wyrzuca ją ze szkolenia centralnego i tyle. Choć w LA nie mamy problemów z limitami i konieczności budowania osad.

W piłce nożnej zawodnik, który gra w ataku choć trener każe mu grać w obronie schodzi z boiska i więcej się nie pojawia. To są profesjonaliści, mają płacone za to, żeby trenowali i startowali zgodnie z wytycznymi.

I powtarzam- to są skrajne przypadki - mądry trener rozmawia z zawodnikami. Czasami wystarczy postraszyć- pamiętacie Fiodorow przed Zurychem? ;)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 14 lip 2019, 19:40

Lukash pisze:
14 lip 2019, 19:37
A ja sądzę. Wyrzuca ją ze szkolenia centralnego i tyle. Choć w LA nie mamy problemów z limitami i konieczności budowania osad.
Jeśli się będzie łapać do finału ME albo 12 i robić stypendium to raczej dadzą jej pracować, ale to już zbyt dalekie odejście od tematu.

Dla mnie Natan będzie wybitnym jedynkarzem i co najmniej do Paryża będzie w M1x.

Lukash

Post autor: Lukash » 14 lip 2019, 19:45

Krolowa Sniegu pisze:
14 lip 2019, 19:36

No do pewnego tak. Ale nie akceptuję i wkurza mnie zachowanie jak jednego trenera piłkarzy i to chyba juniorów, który opowiadał, że edukacje mogą odłożyć. Odłożyć można jak są perspektywy na emeryturę olimpijską :p Zresztą są i tacy, którzy nie odłożyli (Kowalczyk, Guzik, Wyciszkiewicz).
Nie porównujmy AWFu z wyjazdem do USA, gdzie zamiast trenować do skiffa trenuje w osadzie i potem- ja napisałaś- "musi się wdrożyć". Ale mamy pełną zgodność. Jak są perspektywy to można odłożyć edukację kosztem sportu. Natan je miał i na szczęście ma je dalej.

No cóż - Matusiński powiedział na marginesie, że jeśli panie będą chciały po Tokio rodzić to on nie będzie ich namawiał na zostanie w kadrze, bo to dla nich może być ważniejsze.
Uwaga - będzie brutalnie. Matusiński zapłodniając 10 lat młodszą zawodniczkę zakończył jedną karierę sportową, więc nie ma dystansu właściwego dla tej sprawy. Byłby hipokrytą, gdyby publicznie mówił co innego.

A na marginesie- w tej blond ekipie dobrze, że chociaż Tokio jest cezurą czasową.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 14 lip 2019, 20:21

no name pisze:
14 lip 2019, 17:57
dla własnej równowagi psychicznej warto więcej wnioskować, a mniej wierzyć
Nasi szermierze, judocy, zapaśnicy itp. stosują się do tej zasady, a masz do nich pretensje, że nie wierzą ;)

A co do tego PŚ, to kilka potęg pokazało swoją moc.

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 14 lip 2019, 22:09

Krolowa Sniegu pisze:
13 lip 2019, 22:55
Nie każdy będzie Barańskim, ale ten to fenomen.
Żeby uznać kogoś za fenomen, ten musi coś osiągnąć. Na razie zrobił furorę, wszedł przebojem w seniorski świat wioślarstwa. Ale to tylko puchar świata. Jak będzie czarował tak dalej na mś i za rok, wtedy zasłuży na takie określenie.
Dla zobrazowania przykład z innej konkurencji, fenomenem była Szewińska, natomiast Sukniewicz nazwiemy niepełnionym talentem.

Krolowa Sniegu pisze:
14 lip 2019, 13:51
Nie ma człowieka nie do złamania, więc psycholog może przydać się każdemu. Ale tą dyskusję juz raczej skończyliśmy. Na marginesie w norweskiej kadrze biegaczek wszystkie pracowały z psychologiem.
Zakładając optymistycznie prawdziwość twojej tezy, to zastanawia mnie inna rzecz. Mamy rzesze fatalnych trenerów, działaczy, polityków, czy dziennikarzy. Skąd ta wiara, że wśród psychologów sportowych są tylko profesjonaliści, którzy niosą pomoc. Aż trudno uwierzyć, że nie ma tam osób które nie załapały się do innych obszarów psychologii, dostały się bo są kogoś córkami, znajomymi, kochankami. A finalnie o ich zatrudnieniu przy sportowcu decydują działacze pokroju tak cenionych przez Ciebie Tajnerów, czy Małyszy.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 14 lip 2019, 22:54

barania głowa pisze:
14 lip 2019, 22:09
Aż trudno uwierzyć, że nie ma tam osób które nie załapały się do innych obszarów psychologii, dostały się bo są kogoś córkami, znajomymi, kochankami. A finalnie o ich zatrudnieniu przy sportowcu decydują działacze pokroju tak cenionych przez Ciebie Tajnerów, czy Małyszy.
Czyją kochanką był/jest Jan Blecharz? :P Chyba że tezy broni fakt, że Tajner i Małysz nie byli wtedy działaczami.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 18 lip 2019, 19:14

Jest deklaracja , że wystawiamy na MŚ te same osady co na ostatnim PŚ i raczej w tych samych skladach.

http://pztw.pl/aktualnosci/wiadomosci/9 ... Y9adMptJRs
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 18 lip 2019, 20:41

Ukassiu pisze:
18 lip 2019, 19:14
Jest deklaracja , że wystawiamy na MŚ te same osady co na ostatnim PŚ i raczej w tych samych skladach.

http://pztw.pl/aktualnosci/wiadomosci/9 ... Y9adMptJRs
No to żeby nie szukać daleko ;-)
Skład reprezentacji Polski:

Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) - LM2x
Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - LM2x

Weronika Deresz (Niezrzeszona) - LW2x
Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) - LW2x

Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - M1x

Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - M2-
Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin) - M2-

Mateusz Biskup (RTW Lotto Bydgostia) - M2x
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) - M2x

Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia) - M4-
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) - M4-
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) - M4-
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz ) - M4-

Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa ) - M4x
Wiktor Chabel (Posnania Poznań ) - M4x
Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa ) - M4x
Fabian Barański (WTW Włocławek) - M4x

Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków) - W2-
Anna Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) - W2-

Martyna Radosz (RTW Lotto Bydgostia) - W2x
Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) - W2x

Monika Chabel(RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Joanna Dittmann (RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - W4-

Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - W4x
Maria Springwald (AZS AWF Kraków) - W4x
Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - W4x
Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - W4x

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 18 lip 2019, 21:13

Liczba kwalifikacji do zdobycia
Mężczyźni:
M1x -9
M2x -11
M2- 11
LM2x- 7
M4x -8
M4- 8
Kobiety:
W2x- 11
W2--11
LW2x- 7
W4x - 8
W4- -8

Pewniaki: M2x,M4x,M4-,W4x. Reszta z szansami. Myślę, że dojdzie też Natan, W2x,W4- choć tu może być na styku. Dwójki wagi lekkiej będą mieć ciężko bo tylko 7 miejsc. Większe szanse daje dwójce męskiej.
W dwójkach bez sternika najwięcej miejsc, ale tam jesteśmy najsłabsi. 7 kwalifikacji to byłby dobry wynik.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 19 lip 2019, 0:09

Realnie uważam, że M2x, M4x, M4-, M1x wejdą u panów + u pań W4x i W4-. Do tego liczę na LM2x i W2x. 8 kwalifikacji i będę zadowolona.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 19 lip 2019, 8:36

Z wywiadu z Deresz

"Na igrzyskach w Tokio po raz ostatni będzie rozgrywana kategoria, w której startuję, czyli dwójka wagi lekkiej."

To już pewne? Planują coś w zamian?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 19 lip 2019, 9:22

Ukassiu pisze:
19 lip 2019, 8:36
Z wywiadu z Deresz

"Na igrzyskach w Tokio po raz ostatni będzie rozgrywana kategoria, w której startuję, czyli dwójka wagi lekkiej."

To już pewne? Planują coś w zamian?
Mówili coś o tym chyba w zeszłym roku. Jest to pokłosie ograniczenia liczby startujących na IO w Paryżu zawodników, a plan ten zakładał zabranie wioślarstwu dwóch konkurencji (albo zastąpienie ich mikstem, ale na to FISA się nie zgodziła), jako najbardziej zagrożone wskazywano właśnie dwójki wagi lekkiej. Nie słyszałem jednak żeby ktoś to przyklepał na 100%.

ODPOWIEDZ