Wioślarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Kuburgha

Re: Wioślarstwo

Post autor: Kuburgha » 01 paź 2017, 23:31

Greebo pisze:
01 paź 2017, 21:53

Ale chyba nikt o gradzie medali w Tokio nie wspominał, tylko o przedziale taki jak podałeś 2-4.
Nikt?
Krolowa Sniegu pisze:
29 wrz 2017, 21:50
Ja daję szanse, po obejrzeniu wcześniejszych wyścigów: czwórka podwójna kobiet, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, czwórka podwójna mężczyzn i czwórka bez sterniczki. Minimum na jutro dwa medale, piątka za trzy medale, szóstka za cztery, szóstka z plusem za pięć krążków :)
I to jednego dnia, a nie na całych mistrzostwach ;) Inna sprawa, że wszystkie te osady dały w sezonie jakieś podstawy do wiary, a 5 krążków miało być na super ocenę, a dolna granica okazała się prawdziwa. Jako mocarstwowy uznałem też wpis pbesta, bo ostrożniej niż na MS oceniam olimpijskie szanse w lekkiej.
Greebo pisze:
Pbest pisał o 7-8 ale licząc razem wioślarstwo i LA, a przecież liczba 4-5 medali w LA jest całkowicie realna.
2-4 medale pisałem w kontekście tych MŚ. W Tokio stawiam 2-3. A co do lekkiej to 3-5, więc moje widełki są szersze 5-8 w wiosłach i lekkiej. Dolna granica d..y nie urywa, taka jak w Rio. Ale to i tak tylko takie zabawy 3 lata przed igrzyskami. Dużo mądrzejsi będziemy po MŚ za rok.
Greebo pisze:
Potęgą we wioślarstwie oczywiście nie jesteśmy (tak jak i w LA), ale w obu tych dyscyplinach można nas zaliczać do szerokiej światowej czołówki, co w wypadku innych letnich dyscyplin byłoby juz mocnym nadużyciem.
Myślę, że można mówić, że jesteśmy czołówką światową w obu dyscyplinach i może nawet można sobie darować słowo szeroką. Nie jesteśmy tylko jakąś szczególną potęgą, co będzie kosić Bóg wie ile medali. Szeroką światową czołówką chyba ciągle jesteśmy też w męskiej siatkówce, chyba że następny sezon potwierdzi jakiś głębszy kryzys. Reszta letnich dyscyplin olimpijskich to rzeczywiście byłoby nadużycie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 02 paź 2017, 8:32

Kuburgha pisze:
01 paź 2017, 23:31

Nikt?
Krolowa Sniegu pisze:
29 wrz 2017, 21:50
Ja daję szanse, po obejrzeniu wcześniejszych wyścigów: czwórka podwójna kobiet, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, czwórka podwójna mężczyzn i czwórka bez sterniczki. Minimum na jutro dwa medale, piątka za trzy medale, szóstka za cztery, szóstka z plusem za pięć krążków :)
I to jednego dnia, a nie na całych mistrzostwach ;) Inna sprawa, że wszystkie te osady dały w sezonie jakieś podstawy do wiary, a 5 krążków miało być na super ocenę, a dolna granica okazała się prawdziwa. Jako mocarstwowy uznałem też wpis pbesta, bo ostrożniej niż na MS oceniam olimpijskie szanse w lekkiej.
No i minimum na pierwszy dzień się sprawdziło :P
To był wykaz tego, kto według mnie ma największe szanse na medale w tej kolejności. Faktycznie, okazała się ta wizja nieco zbyt idealistyczna. Szkoda dwójki panów, bo oni byli blisko.
Ogólnie 3 medale/6 konkurencji to jest b.dobry wynik, tym bardziej, że w 6/8 konkurencjach byliśmy w finałach A i są miejsca punktowane. Do tego jeszcze Natan z wygranym finałem B w jedynce.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 02 paź 2017, 8:39

Punktowo w porównaniu z Rio wypada to lepiej +7 punktów na naszym koncie:

M1x 2p./2p.
M2x 0p./7p.
LM2x 3p./5p.
M4x 5p./4p.
M8+ 4p/0p.

Razem: 14p./18p.

W2x 8p./0p.
LW2x 2p./5p.
W4x 6p./7p.
W4- X/7 p.

Razem: 16p./19p. - oczywiście doszła czwórka bez sterniczki.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 paź 2017, 9:46

Ateny 2004 - 6
Pekin 2008 - 5
Londyn 2012 - 7
RIO 2016 - 8

To liczba naszych osad na IO w XXI wieku. Wyraźnie idziemy w górę. Teraz mamy duze szanse na 9( jedynie ósemka niepewna bo tam jest tylko 7 osad w turnieju olimpijskim), a wszyscy mówimy o tym, że jesteśmy w stanie stworzyć mocną W2-.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 02 paź 2017, 11:21

Ukassiu pisze:
02 paź 2017, 9:46
Ateny 2004 - 6
Pekin 2008 - 5
Londyn 2012 - 7
RIO 2016 - 8

To liczba naszych osad na IO w XXI wieku. Wyraźnie idziemy w górę. Teraz mamy duze szanse na 9( jedynie ósemka niepewna bo tam jest tylko 7 osad w turnieju olimpijskim), a wszyscy mówimy o tym, że jesteśmy w stanie stworzyć mocną W2-.
Oby tylko za wieksza iloscia miejsc na IO szlo wiecej medali :)

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 paź 2017, 12:52

Każda z osad to też spora jakość. Większość z szansami na medale, a wszystkie ze sporymi szansami na final A.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 02 paź 2017, 13:10

A czy waszym zdaniem jest szansa byśmy do Tokio zdołali wyselekcjonować jedną zawodniczkę, która by mogła powalczyć o kwalifikację w W1x?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 paź 2017, 13:22

Zdecydowanie tak. Awans w jedynce to nie wielki wyczyn tylko pytanie czy jest sens wysyłać po to by zajęła na IO 15 miejsce? Z drugiej strony spróbować jakąś mlodą dziewczyne w PŚ nie zaszkodzi...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

L__

Post autor: L__ » 02 paź 2017, 13:24

runfixe pisze:
02 paź 2017, 13:10
A czy waszym zdaniem jest szansa byśmy do Tokio zdołali wyselekcjonować jedną zawodniczkę, która by mogła powalczyć o kwalifikację w W1x?
Tak, tylko jaki to ma sens?

Znalezienie się w gronie 32 zawodniczek z zastrzeżeniem jednej na kraj nie jest wielkim osiągnięciem.
L__=Lukash

L__

Post autor: L__ » 02 paź 2017, 13:39

Merlin pisze:
01 paź 2017, 13:37
no name pisze:
30 wrz 2017, 23:52
Myśle, że byłoby to podobnie szybko jak w przypadku ósemki męskiej.Czyli po tym jak trzy lata z rzędu w sytuacji, w której konkurencję traktuje na serio 9-10 państw - my przez te trzy lata regularnie nie mieścimy się w "6".
Niewielka ilość startujących ósemek nie wynika z niepoważnego traktowania tej konkurencji przez inne kraje, tylko z braku takiej ilości zawodników na odpowiednim poziomie. Ósemka, to najbardziej klasyczna i prestiżowa konkurencja wioślarska i na pewno nikt nie podchodzi do niej z przymrużeniem oka. A czy to wstyd, że my zajmujemy np. siódme miejsce przy 10-12 startujących? Przecież gdyby ósemkę wystawiło 50 państw, to nasza nadal byłaby na tym samym, siódmym miejscu. I nie bardzo mi się chce wierzyć, że rozbicie ósemki na mniejsze osady od razu sypnęłoby medalami w dwójkach, czy czwórkach.
Chyba nie musisz nam tłumaczyć prestiżu 8+. Wszyscy wiemy, że w tej konkurencji najtrudniej zdobyć medal, choć też relatywnie najłatwiej zająć miejsce w TOP8.

My jako kraj z drugiego szeregu powinniśmy szukać "darmowych" medali, a nie "naparzać się" z zamorskimi potęgami tam, gdzie one budują imperium.

Starty w 8+ są wygodne dla zawodników, łatwe stypendium, niewielka konkurencja. Jak bijesz się o miejsce w mniejszej osadzie to musisz dać coś ekstra, w większej czasami wystarczy wyraźnie nie odstawać.

Nie wiemy czy w składzie tej 8+ jest na przykład 2 zawodników wyraźnie lepszych, ale przykład Gutorskiego i Godka pokazał, że nie trzeba być wybitnym wioślarzem, aby w 2- pływać na poziomie finału MŚ. Nie wiem też czy oczekiwaliście, że rozbicie 4x może dać medal w 2x. Wioślarstwo to nie kajaki i czasem ciężko zrozumieć, że 2+2=5.

Reszta na swoim poziomie, a wręcz W4- jak dla mnie ponad stan po wypadku Wierzbowskiej
To dla mnie też dziwny nurt. Jakby Wierzbowska była jakąś wybitną wioślarką. Dla mnie ten medal z nią w składzie byłby takim samym zaskoczeniem.

Tak sobie myślałem też w perspektywie Tokio i magii roku poolimpijskiego. U nas w wiosłach wygląda to w XXIw. tak, żeby aby zdobyć złoto olimpijskie to trzeba przez dobrych kilka lat utrzymywać się na podium dużych imprez. Z kolei medale z innego kruszcu przyszły łatwiej,bo zdobywały je osady, które w 4 leciu wcale wielkich medalowych wyników nie robiły.
L__=Lukash

no name

Post autor: no name » 02 paź 2017, 15:36

Jedno jest budujące.
Poza naszymi nieobecnymi tu debeściarkami wszystkie osady z nadziejami na dobry wynik w Tokio mają status "wchodzących-atakujących".
Tam nikt nie odcina kuponów, nikt nie broni pozycji, nikt nie jest obciążony jakąś niewykorzystaną szansą i negatywną niespodzianką.
I ten status pozostanie przez najbliższe trzy lata, bez względu na wyniki uzyskiwane w kolejnych sezonach.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 paź 2017, 0:11

L__ pisze:
02 paź 2017, 13:39

To dla mnie też dziwny nurt. Jakby Wierzbowska była jakąś wybitną wioślarką. Dla mnie ten medal z nią w składzie byłby takim samym zaskoczeniem.
Jak dla mnie to nie tyle chodzi o jakąś przewagę Wierzbowskiej, co o wpływ jej wypadku i związanej z nim zmiany w składzie na psychikę pozostałych dziewczyn i to, że obawiałem się, czy zmiana nie wpłynie na zgranie z nową.

L__ pisze:
Tak sobie myślałem też w perspektywie Tokio i magii roku poolimpijskiego. U nas w wiosłach wygląda to w XXIw. tak, żeby aby zdobyć złoto olimpijskie to trzeba przez dobrych kilka lat utrzymywać się na podium dużych imprez. Z kolei medale z innego kruszcu przyszły łatwiej,bo zdobywały je osady, które w 4 leciu wcale wielkich medalowych wyników nie robiły.
Świetny przykład to W2x, gdzie prawidłowość zauważona przez Ciebie widoczna jak na dłoni. Przed złotem w Rio i brązem w Londynie wyniki osady na MŚ szalenie się różniły ;)

L__

Post autor: L__ » 03 paź 2017, 8:55

Kuburgha pisze:
03 paź 2017, 0:11
L__ pisze:

Jak dla mnie to nie tyle chodzi o jakąś przewagę Wierzbowskiej, co o wpływ jej wypadku i związanej z nim zmiany w składzie na psychikę pozostałych dziewczyn i to, że obawiałem się, czy zmiana nie wpłynie na zgranie z nową.

L__ pisze:
Świetny przykład to W2x, gdzie prawidłowość zauważona przez Ciebie widoczna jak na dłoni. Przed złotem w Rio i brązem w Londynie wyniki osady na MŚ szalenie się różniły ;)
Też sądziłem, że wypadek Wierzbowskiej zaszkodzi drużynie, ale nawet z nią w składzie nie obstawiłbym medalu. Raczej coś między było 5 miejsce, a będzie 6 lub 7.

W2x to była klasa. Wiadomo, nie wszystkie MŚ były udane, bo wypadały kontuzje, ale na PŚ przy dobrym wietrze gromiły, na MŚ 2014 zrobiły wspaniały pokaz siły w półfinale, na ME były regularne. Celowo pisałem o dużych imprezach, a nie MŚ.
L__=Lukash

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 03 paź 2017, 20:28

Wilczek19857 pisze:
27 wrz 2017, 12:04
W para wioślarstwie jest mix2x więc wielce prawdopodobne, że będzie wprowadzone również w walce pełno sprawnych zawodników
W para wioślarstwie jest to od przynajmniej 15 lat więc nie rozumiem czemu od razu podniosły się głosy o "niszczeniu pięknego sportu". Wy tak na serio panikujecie, czy to tylko figury retoryczne?

Za to inna ciekawsza rzecz - według Korola do programu zawodów juniorskich zostaje włączone W4+. Może od początku wsadzając młodzież do tej łódki kiedyś powstanie nasza W8+?
Źródło : http://www.pztw.pl/aktualnosci/wiadomos ... daj%20Boże

pbest

Post autor: pbest » 22 lis 2017, 21:28

Z innej beczki... Weronika Deresz grała dziś w Milionerach, wygrała już 20.000 i wciąż ma do dyspozycji wszystkie koła ratunkowe. W następnym odcinku gra dalej.

ODPOWIEDZ