Wioślarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Wioślarstwo

Post autor: Ukassiu » 30 wrz 2017, 19:09

Ja na 10 bo prędzej czy później zaczna budować W2-.
Mamy przy założeniu powrotu starszej Wierzbowskiej do czwórki wolne:
-Świeżo upieczoną medalistke MŚ,
-Sobieszek, ktora do końca rywalizowala z Olgą o miejsce na MŚ,
-Lemańczyk, czyli tą czwartą zawodniczką z osady dwukrotnych złotych medalistek MMŚ,
-Hentke czyli aktualną medalistke IO.

Nie próbowanie stworzenia osady W2- było by skończonym kretynizmem.

Do tego mamy finalistki MŚj w W4-, podobno mega zdolne. Są w programie Team 100.
A co roku będą pojawiać się nowe zdolne zawodniczki więc myślę, że kwestią czasu jest rozpoczęcie budowy ósemki. Już nie na Tokio, ale na Paryż pewnie tak.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

balwan

Post autor: balwan » 30 wrz 2017, 19:27

Budowa ósemki z głową ma sens ale boje się że w Polsce tego zabraknie.

Popatrzmy na męską kadrę mamy ósemkę ale nie mamy dwójki i czwórki.

no name

Post autor: no name » 30 wrz 2017, 19:28

Jesteście pewni, że powrót drugiej siostry będzie oznaczał wzmocnienie tej osady?
Czasami właśnie z powodu takich nieszczęśliwych przypadków i wymuszonych zmian powstają niespodziewanie lepsze układy...

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 wrz 2017, 19:36

no name pisze:
30 wrz 2017, 19:28
Jesteście pewni, że powrót drugiej siostry będzie oznaczał wzmocnienie tej osady?
Czasami właśnie z powodu takich nieszczęśliwych przypadków i wymuszonych zmian powstają niespodziewanie lepsze układy...
Tak jak moim zdaniem było z dwójką wagi lekkiej. Ja uważam, że sensu zmieniać na razie tego nie ma, jak wróci to niech wróci do dwójki

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 wrz 2017, 19:37

balwan pisze:
30 wrz 2017, 19:27

Ósemkę trzeba budować w perspektywie Paryża i tylko takiej. Wziąć zawodniczki, które nie mają przydziału czwórka, dwójka, najlepiej juniorki i tworzyć

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 30 wrz 2017, 19:37

balwan pisze:
30 wrz 2017, 19:27

I właśnie i to chodzi by najpierw stworzyć mocną czwórkę(już mamy) i dwójkę, którą mam nadzieję od przyszłego sezonu zaczniemy tworzyć, a dopiero później jeśli będzie odpowiednia ilość dobrych dziewczyn próbować ósemke. Z roku na rok jest coraz więcej dziewczyn u nas w wioślarstwie więc raczej kwestia "kiedy", a nie "czy".

Co do Wierzbowskiej to może faktycznie niech próbuje sił w dwójce z, którąś z dziewczyn... Czasu do Tokio jest sporo więc można eksperymentować. Jak zaczniemy wystawiać i czwórkę i dwójkę na pucharach świata to będzie też czas na to by wymieniać zawodniczki w osadach.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

L__

Post autor: L__ » 30 wrz 2017, 19:49

Bardzo udany dzień.

Dziwią mnie trochę opinię, które tutaj się pojawiają. Szczególnie, że mam wrażenie że ciężko je uznawać za eksperckie. W zasadzie w większości podzielam opinię no name'a, którego w temacie wioślarstwa od kilku lat traktuję jako poważną osobę. Dlatego wszystkich opinii nie chcę powielać.

Ale po kolei:

Natan- kolejny rok słaby, z dobrym przygotowaniem do imprezy docelowej. Czekam aż chłopak wróci do kraju, bo nawet jak nie będziemy mieć skiffisty na poziomie to w oparciu o tego gościa nadal można zbudować super osadę.

2xLM - osada z wiecznym potencjałem, z roku na rok coraz bliżej sukcesu. Oby podtrzymali progres, choć będzie coraz trudniej.

2xLW- świetny wynik w świetnym sezonie. W kontekście IO to tegoroczne sukcesiki niewiele wnoszą, bo naprawdę czołówka w roku poolimpijskim często robi sobie wolne. A i zwycięstwo w PŚ nie oznacza bycia najlepszą osadą na świcie- to nie skoki narciarskie. Sami liczymy na 2xW, a zapominamy o reszcie świata. A ocenianie taktyki i zmian bez posiadania żadnej wiedzy o treningu wydaję mi się totalnie niepoważne. Nawet po suchych wynikach widać jak wyglądała Mikołajczak, dziewczyny od miliona lat trenują we 3, także nie sądzę żeby takie zmiany robiły duże znaczenie, a i pisałem przed MŚ- nasze panie realnie mogły celować z formą na ME i tam zapewnić sobie stypendium, bo możliwe że ich forma przerosła realne oczekiwania ich samych.

4-W to dla mnie wielka niespodzianka. W kontekście mądrości dotyczących budowania osad- celem była budowa 8-, także po to żeby potem z tej osady wyciągać mniejsze, jednakże dołączono do programu konkurencji olimpijskich 4-, co na ogół skutkuje możliwością zdobycia medalu w konkurencji z niższym poziomem. Potencjał ludzki też był ograniczony. Dlaczego nie wystawiono 2-W? Po pierwsze- co chyba oczywiste- kontuzja Wierzbowskiej sprawiła, że z 6 dziewczyn pozostało 5 i jedna osada nam uciekła. Po drugie- co widać w naszych wiosłach- unikamy pompowania składu i nie zapewniamy w sztuczny sposób stypendiów, tak aby pozostała właściwa hierarchia.

4xW to duża klasa i tutaj możemy oczekiwać wielkich sukcesów w przyszłości. Wiadomo, że Holenderki zjadają nas na finiszu, ale jeżeli dziewczyny okrzepną, technika pozostanie to przyszłość rysuje się w jasnych barwach

4xM to także dobry występ w finale. Czy jest możliwe zapewnienie sobie dwóch medali w wiosłach krótkich? Przykład pań w Rio pokazał, że tak, a przecież w roku poolimpijskim Fularczyk i Madaj pływały w 4x. Na dziś mamy dwa finały. W dwójce warto atakować, bo tam była bezwzględna dominacja braci Sinković. Czemu oni zmienili konkurencję? Nie wiem. Dziś przegrali, oby chcieli się odkuć i do wioseł krótkich już nie wracali. A nasi niech korzystają.

8+M bardzo słabo. Swoje zdanie o budowie tej osady pisałem wielokrotnie- inwestycja w 8+ zabija polskie wiosła długie. I jeżeli tak pływa 8+, gdzie wrzucamy to co najlepsze to jaki jest sens wysyłania 2-M, w której zawsze pływał 9. i 10. zawodnik kadry?
L__=Lukash

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 wrz 2017, 19:57

L__ pisze:
30 wrz 2017, 19:49
Bardzo udany dzień.

Dziwią mnie trochę opinię, które tutaj się pojawiają. Szczególnie, że mam wrażenie że ciężko je uznawać za eksperckie. W zasadzie w większości podzielam opinię no name'a, którego w temacie wioślarstwa od kilku lat traktuję jako poważną osobę. Dlatego wszystkich opinii nie chcę powielać.

4-W to dla mnie wielka niespodzianka. W kontekście mądrości dotyczących budowania osad- celem była budowa 8-, także po to żeby potem z tej osady wyciągać mniejsze, jednakże dołączono do programu konkurencji olimpijskich 4-, co na ogół skutkuje możliwością zdobycia medalu w konkurencji z niższym poziomem. Potencjał ludzki też był ograniczony. Dlaczego nie wystawiono 2-W? Po pierwsze- co chyba oczywiste- kontuzja Wierzbowskiej sprawiła, że z 6 dziewczyn pozostało 5 i jedna osada nam uciekła. Po drugie- co widać w naszych wiosłach- unikamy pompowania składu i nie zapewniamy w sztuczny sposób stypendiów, tak aby pozostała właściwa hierarchia.
To nie jest forum eksperckie, tylko forum pasjonatów sportu to po pierwsze.
Po drugie, W2- nie było przez cały sezon, gdy Wierzbowska była jeszcze w całości, nawet w Poznaniu nie spróbowano startu takiej osady, co jest zwykłym marnotrawstwem, bo jak pokazała Michałkiewicz numer 5 nie odstawał od podstawowego składu.

balwan

Post autor: balwan » 30 wrz 2017, 20:02

Budowa ósemki na juniorkach może spowodować że za 6 lat będzie ósemka ale nie będzie innych osad.
Ósemka powinna być tą najmniej ważną osadą bo jeśli będzie inaczej to będziemy mieli dobra ósemkę ale kosztem innych osad.
Podejrzewam że gdyby zbudować ósemkę i powsadzac wszystko co mamy najlepsze w kobiecych wiosłach to bysmi byli w stanie z każdej imprezy medal przywodzić ale mam nadzieję że do tego nie dojdzie.

Najlepiej żeby ta ósemka była traktowania jako zaplecze dla dwójki i czwórki. Bo popatrzmy na ten sezon że dziewczyny które nie dostały się do czwórki to miały ubogi sezon na arenie międzynarodowej. Taka ósemka to szansa też na stypendia. Patrząc na poziom sportowy na świecie i Europie to o top 8 na ME pewnie by były w stanie walczyć

pbest

Post autor: pbest » 30 wrz 2017, 20:12

O TOP 8 w ósemkach kobiecych na ME to chyba nawet nie trzeba specjalnie walczyć bo rzadko kiedy więcej osad w ogóle startuje. Nie za dużo reprezentacji może sobie pozwolić na start w tej konkurencji.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 30 wrz 2017, 20:16

Na MŚ teraz jest 8 osad...
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

no name

Post autor: no name » 30 wrz 2017, 20:26

L__ pisze:
30 wrz 2017, 19:49
Czy jest możliwe zapewnienie sobie dwóch medali w wiosłach krótkich? Przykład pań w Rio pokazał, że tak, a przecież w roku poolimpijskim Fularczyk i Madaj pływały w 4x...
Tak, tylko, że jak one jeszcze pływały w czwórce to jednocześnie czwórki juniorskie i młodzieżowe już zaczynały dominować w swoich grupach wiekowych. U panów obecnie takiego komfortu nie mamy.

Ale mimo to niewykluczone, przy opcji pozostawienia silnej M2x słabsze ogniwa obecnej czwórki czyli Czaję i Wicenciaka w drodze do Tokio podmieni ktoś z tegorocznych finalistów MŚ U23.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2017, 20:29 przez no name, łącznie zmieniany 2 razy.

balwan

Post autor: balwan » 30 wrz 2017, 20:28

Na ME w tym roku 5 ósemek kobiet.

marti

Post autor: marti » 30 wrz 2017, 21:42

runfixe pisze:
30 wrz 2017, 18:28
Ostatecznie opóźnienie przez problem zdrowotny i zmianę w składzie Brytyjczyków na 10 min przed startem.
W takim razie ogromne gratulacje za srebro. Dużo większy wyczyn, niż Polek w W4-. Napisałeś o problemach Polaków i oglądałem wyścig przez pryzmat tej informacji. Myślałem, że wadliwy sprzęt i nerwowość z tym związana spowodowała taki, a nie inny wyścig w wykonaniu Polaków. Skoro jednak chodziło o Brytyjczyków, to na pewno nasi zawiedli i muszą wyciągnąć wnioski z tej porażki.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 wrz 2017, 22:05

marti pisze:
30 wrz 2017, 21:42
runfixe pisze:
30 wrz 2017, 18:28
Ostatecznie opóźnienie przez problem zdrowotny i zmianę w składzie Brytyjczyków na 10 min przed startem.
W takim razie ogromne gratulacje za srebro. Dużo większy wyczyn, niż Polek w W4-. Napisałeś o problemach Polaków i oglądałem wyścig przez pryzmat tej informacji. Myślałem, że wadliwy sprzęt i nerwowość z tym związana spowodowała taki, a nie inny wyścig w wykonaniu Polaków. Skoro jednak chodziło o Brytyjczyków, to na pewno nasi zawiedli i muszą wyciągnąć wnioski z tej porażki.
Taki zawód jaki zawód, rzuciliśmy po prostu najmocniejszych na dwójkę, czyli Biskupa i Ziętarskiego, a tutaj rzuciliśmy tych słabszych i wyszło jak wyszło.

ODPOWIEDZ