Wioślarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Ukassiu

Re: Wioślarstwo

Post autor: Ukassiu » 29 gru 2017, 14:52

Jest tyle dziewczyn, że z Madaj można stworzyć nową mocną dwójkę.

bartex

Post autor: bartex » 29 gru 2017, 14:57

Krolowa Sniegu pisze:
29 gru 2017, 14:10
SzG pisze:
29 gru 2017, 14:03
Złoto Olimpijskie, Mistrzostwo Świata i Europy. Wygrała wszystko co mogła. Ma z pewnością moralne prawo zrezygnować jak i kontynuować karierę jeszcze przez wiele lat. Jeden z najlepszych sportowców Polski w XXI wieku(subiektywnie minimum czołowa 10).
Jedna z dominatorem i gwiazd naszego sportu, pewnie trochę niedoceniona przez uprawianą dyscyplinę, ale wielka. Pamiętam jak po wynikach plebiscytu w zeszłym roku niektórzy na SF pluli się, że jak to jakieś tam kajakarki (dla nich nie ma różnicy :P) mogły być wyżej niż żużlowcy, w końcu im wyszedł jeden wyścig na IO :P Mamy mocną czwórkę podwójną, jest kilka wolnych dziewczyn, jest Natalia. Uważam, że z IO w 2020 wiosła muszą wrócić z minimum 4 medalami :P
Minimum 4 medale? Dlatego ze w roku poolimpijskim zdobylismy 3 medale ms? W 2009 roku rowniez byly bardzo dobre mistrzostwa a na igrzyskach braz. Nie ma sie co podniecac.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 gru 2017, 15:12

Nie, dlatego, ze mamy kilka bardzo mocnych, rozwojowych ekip, ktore pokazaly w Rio, ze z roku na rok sa coraz mocniejsze. Wiekszosc to mlodzi rozwojowi zawodnicy.
Wystarczy wyliczyć nasze osady: W4x, W2x (które wraca), W4-, LW2x, nie skreślam W1x (bo może Natalia spróbuje sił na jedynce, w końcu jako juniorka i zawodniczka młodzieżowa zdobywała na niej medale?)
A u panów: M2x, M4x i LM2x. Do tego dochodzi Natan i ósemka :)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 29 gru 2017, 23:32

Inni też mają mocne ekipy i swoje marzenia. Cztery medale w Tokio to byłby mega sukces wioseł. Owszem, zdarzają się takie imprezy, gdzie niemal wszystko wychodzi, jak np. zapaśnikom klasycznym w Atlancie czy lekkoatletom w Sydney (chociaż tam były i porażki). W wiosłach jakoś na Tokio tego nie widzę. Zwłaszcza jak rezygnuje Fularczyk. Dla mnie super będzie jak wiosła razem z kajakami uzbierają 5 medali czyli lepiej niż w Rio. Do niedawna myślałem, że powinno się udać. Odejście Plocha i Fularczyk trochę ostudziło mój optymizm.

bartex

Post autor: bartex » 30 gru 2017, 8:07

Dokladnie, potegi przygotowuja sie na igrzyska do tego wroca zawodnicy ktorzy teraz odpoczywali.
Jakby odeszla Fularczyk to jakikolwiek medal bedzie juz sukcesem.
W kajakach obawiam sie ze moze byc gorzej, Carington szykuje sie na zdobycie 4 medali, pokazaly ze moga, do tego wegierki i niemki. Jakos ciezko mi szukac optymizmu.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 gru 2017, 11:26

bartex pisze:
30 gru 2017, 8:07
Dokladnie, potegi przygotowuja sie na igrzyska do tego wroca zawodnicy ktorzy teraz odpoczywali.
Jakby odeszla Fularczyk to jakikolwiek medal bedzie juz sukcesem.
W kajakach obawiam sie ze moze byc gorzej, Carington szykuje sie na zdobycie 4 medali, pokazaly ze moga, do tego wegierki i niemki. Jakos ciezko mi szukac optymizmu.
Jakikolwiek medal bedzie sukcesem brzmi dramatycznie i patetycznie wrecz. Poczekamy, zobaczymy. W kajakach owszem bedzie trudniej, ale tez nie wiadomo czy przy ukladzie konkurencji Lisa poplynie wszystkie. A Kryk, ktoremu warto zaufac, mowil ze juz w sezonie 2018 bedzie mial mocniejsza ekipe niz ta w Rio.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 30 gru 2017, 11:28

No i nie zapominajmy, że męskie wiosła są z roku na rok coraz mocniejsze i na dzień dzisiejszy obstawiam jeden medal.

Dla mnie w Tokio w całych wiosłach powinny być minimum 3 medale, inaczej będę zawiedziony.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 30 gru 2017, 11:42

Sukcesem będzie jakikolwiek medal... serio?

bartex

Post autor: bartex » 30 gru 2017, 13:26

Nie widze wielkich szans na to zeby bylo lepiej, najlepsze panstwa przygotowuja sie na igrzyska i wtedy nasze wyniki sa jakie sa, wiec kazdy medal to sukces. Trzeba byc wielkim optymista zeby liczyc na minimum 3-4 medale.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 gru 2017, 13:57

To takie typowe polskie myślenie, często pojawiające się również u sportowców, że przecież my możemy tylko coś zdziałać jak nie ma najlepszych, że trzeba szukać szans na pomniejszych imprezach jak ME, żeby tam wywalczyć stypendium itd. Tak myśleć nie można, jesteśmy mocnym wioślarsko krajem i trzeba aspirować do bycia jedynym z najlepszych.
Tak jak w kajakach założenie z góry, że przecież z Niemkami i Węgierkami nie wygramy, więc jak dojdą NZL to po wszystkim. No kurde, czy my raz nie możemy myśleć optymistycznie, a chociaż obiektywnie? Bo założenie, że jeden medal to sukces to myślenie bardzo negatywne.
Wiosła to akurat jeden ze sportów, gdzie jesteśmy zdecydowanie na fali wznoszącej, co pokazują ostatnie duże imprezy.

pbest

Post autor: pbest » 30 gru 2017, 16:16

Dokładnie, ze świecą szukać w Polsce drugiej dyscypliny z taką falą wznoszącą (może poza lekką, ale tam specyfika inna i często europejskie sukcesy plus brak Rosji trochę zniekształcają rzeczywistość). Ja myślę, że trzy medale w Tokio to powinien być plan minimum dla wioseł, dwa uznam za mały zawód, a jeden za klapę.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 30 gru 2017, 16:56

Ja akurat nie napisałem, że zadowoli mnie każdy pojedynczy medal. Cała dyskusja o medalowych szansach wioślarzy w Tokio zaczęła się teraz od wpisu:
Krolowa Sniegu pisze:
29 gru 2017, 14:10

Uważam, że z IO w 2020 wiosła muszą wrócić z minimum 4 medalami :P
Myślę, że największy, przynajmniej dla mnie, problem to użyte słowo MUSZĄ. Uważam, że na razie to każdy medal w naszych wiosłach jest wielkim sukcesem (pomimo tej fali wznoszącej). Póki co żadna osada nie jest jeszcze takim dominatorem, by pisać, że medal olimpijski zdobyć musi. A złotej dwójki pewnie już nie będzie. Może natomiast np. W4x taką osadą się stanie. Ale póki co chyba jeszcze nie.
Krolowa Sniegu pisze:
30 gru 2017, 13:57
To takie typowe polskie myślenie, często pojawiające się również u sportowców, że przecież my możemy tylko coś zdziałać jak nie ma najlepszych, że trzeba szukać szans na pomniejszych imprezach jak ME, żeby tam wywalczyć stypendium itd. Tak myśleć nie można, jesteśmy mocnym wioślarsko krajem i trzeba aspirować do bycia jedynym z najlepszych.
Super, trzeba aspirować. We wszystkim co sami robimy. Ja i Ty powinniśmy starać się być w swej profesji jak najlepsi (może najlepsi w swojej wsi lub w firmie). I każdego z takiego podejścia należałoby rozliczać. A od sportowców, trenerów i działaczy nie można tego nie wymagać. Myślenie, że z kimś się nie da wygrać, to w sporcie grzech śmiertelny. Tu pełna zgoda. Ale czym innym jest subiektywna wiara kibica. Wynikająca zwłaszcza z aktualnej oceny poziomu, a nie tylko z samego przekonania. To czy ktoś z nas wierzy w 1, 2 czy przynajmniej 4 medale (bo tyle "muszą" zdobyć nasi) to chyba jednak coś innego niż przytaczane przez Ciebie "typowo polskie myślenie", że się nie uda. Nie Ty i nie ja walczymy o te medale. Nie od nas one zależą.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 31 gru 2017, 12:06

"W grupie jest 12 zawodniczek i Urban zakłada, że oprócz dwóch czwórek, w przyszłorocznych regatach pojawią się także dwójki (podwójna i bez sterniczki), które są również konkurencjami olimpijskimi."

Z wywiadu na onecie z trenerem wioślarek.
https://sport.onet.pl/wioslarstwo/kadra ... nu/0vpm0e7

Nie ma wśród nich Fularczyk i Madaj. Może jeśli Fularczyk zakończy kariere to próbować Madaj w jedynce?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 31 gru 2017, 13:54

Ukassiu pisze:
31 gru 2017, 12:06
"W grupie jest 12 zawodniczek i Urban zakłada, że oprócz dwóch czwórek, w przyszłorocznych regatach pojawią się także dwójki (podwójna i bez sterniczki), które są również konkurencjami olimpijskimi."

Z wywiadu na onecie z trenerem wioślarek.
https://sport.onet.pl/wioslarstwo/kadra ... nu/0vpm0e7

Nie ma wśród nich Fularczyk i Madaj. Może jeśli Fularczyk zakończy kariere to próbować Madaj w jedynce?
Madaj kiedys jako mloda zawodniczka robila medale w jedynce wiec moglaby sprobowac :)

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 31 gru 2017, 15:24

Chyba jednak większy pożytek byłby z wmontowania jej w jakąś osadę.

I tak jeszcze trochę o ilości medali na Tokio. Zwróciliście uwagę: "O medale będzie trudniej, dlatego gdyby udało się zdobyć choć jeden, to ja będę zadowolony." To nie cytat ze mnie czy bartexa ale z naszego trenera ;)
Oczywiście mówił o najbliższych mś a nie Tokio.

ODPOWIEDZ