Wioślarstwo

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Re: Wioślarstwo

Post autor: runfixe » 02 paź 2017, 13:10

A czy waszym zdaniem jest szansa byśmy do Tokio zdołali wyselekcjonować jedną zawodniczkę, która by mogła powalczyć o kwalifikację w W1x?

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 02 paź 2017, 13:22

Zdecydowanie tak. Awans w jedynce to nie wielki wyczyn tylko pytanie czy jest sens wysyłać po to by zajęła na IO 15 miejsce? Z drugiej strony spróbować jakąś mlodą dziewczyne w PŚ nie zaszkodzi...

L__

Post autor: L__ » 02 paź 2017, 13:24

runfixe pisze:
02 paź 2017, 13:10
A czy waszym zdaniem jest szansa byśmy do Tokio zdołali wyselekcjonować jedną zawodniczkę, która by mogła powalczyć o kwalifikację w W1x?
Tak, tylko jaki to ma sens?

Znalezienie się w gronie 32 zawodniczek z zastrzeżeniem jednej na kraj nie jest wielkim osiągnięciem.

L__

Post autor: L__ » 02 paź 2017, 13:39

Merlin pisze:
01 paź 2017, 13:37
no name pisze:
30 wrz 2017, 23:52
Myśle, że byłoby to podobnie szybko jak w przypadku ósemki męskiej.Czyli po tym jak trzy lata z rzędu w sytuacji, w której konkurencję traktuje na serio 9-10 państw - my przez te trzy lata regularnie nie mieścimy się w "6".
Niewielka ilość startujących ósemek nie wynika z niepoważnego traktowania tej konkurencji przez inne kraje, tylko z braku takiej ilości zawodników na odpowiednim poziomie. Ósemka, to najbardziej klasyczna i prestiżowa konkurencja wioślarska i na pewno nikt nie podchodzi do niej z przymrużeniem oka. A czy to wstyd, że my zajmujemy np. siódme miejsce przy 10-12 startujących? Przecież gdyby ósemkę wystawiło 50 państw, to nasza nadal byłaby na tym samym, siódmym miejscu. I nie bardzo mi się chce wierzyć, że rozbicie ósemki na mniejsze osady od razu sypnęłoby medalami w dwójkach, czy czwórkach.
Chyba nie musisz nam tłumaczyć prestiżu 8+. Wszyscy wiemy, że w tej konkurencji najtrudniej zdobyć medal, choć też relatywnie najłatwiej zająć miejsce w TOP8.

My jako kraj z drugiego szeregu powinniśmy szukać "darmowych" medali, a nie "naparzać się" z zamorskimi potęgami tam, gdzie one budują imperium.

Starty w 8+ są wygodne dla zawodników, łatwe stypendium, niewielka konkurencja. Jak bijesz się o miejsce w mniejszej osadzie to musisz dać coś ekstra, w większej czasami wystarczy wyraźnie nie odstawać.

Nie wiemy czy w składzie tej 8+ jest na przykład 2 zawodników wyraźnie lepszych, ale przykład Gutorskiego i Godka pokazał, że nie trzeba być wybitnym wioślarzem, aby w 2- pływać na poziomie finału MŚ. Nie wiem też czy oczekiwaliście, że rozbicie 4x może dać medal w 2x. Wioślarstwo to nie kajaki i czasem ciężko zrozumieć, że 2+2=5.

Reszta na swoim poziomie, a wręcz W4- jak dla mnie ponad stan po wypadku Wierzbowskiej
To dla mnie też dziwny nurt. Jakby Wierzbowska była jakąś wybitną wioślarką. Dla mnie ten medal z nią w składzie byłby takim samym zaskoczeniem.

Tak sobie myślałem też w perspektywie Tokio i magii roku poolimpijskiego. U nas w wiosłach wygląda to w XXIw. tak, żeby aby zdobyć złoto olimpijskie to trzeba przez dobrych kilka lat utrzymywać się na podium dużych imprez. Z kolei medale z innego kruszcu przyszły łatwiej,bo zdobywały je osady, które w 4 leciu wcale wielkich medalowych wyników nie robiły.

no name

Post autor: no name » 02 paź 2017, 15:36

Jedno jest budujące.
Poza naszymi nieobecnymi tu debeściarkami wszystkie osady z nadziejami na dobry wynik w Tokio mają status "wchodzących-atakujących".
Tam nikt nie odcina kuponów, nikt nie broni pozycji, nikt nie jest obciążony jakąś niewykorzystaną szansą i negatywną niespodzianką.
I ten status pozostanie przez najbliższe trzy lata, bez względu na wyniki uzyskiwane w kolejnych sezonach.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 03 paź 2017, 0:11

L__ pisze:
02 paź 2017, 13:39

To dla mnie też dziwny nurt. Jakby Wierzbowska była jakąś wybitną wioślarką. Dla mnie ten medal z nią w składzie byłby takim samym zaskoczeniem.
Jak dla mnie to nie tyle chodzi o jakąś przewagę Wierzbowskiej, co o wpływ jej wypadku i związanej z nim zmiany w składzie na psychikę pozostałych dziewczyn i to, że obawiałem się, czy zmiana nie wpłynie na zgranie z nową.

L__ pisze:
Tak sobie myślałem też w perspektywie Tokio i magii roku poolimpijskiego. U nas w wiosłach wygląda to w XXIw. tak, żeby aby zdobyć złoto olimpijskie to trzeba przez dobrych kilka lat utrzymywać się na podium dużych imprez. Z kolei medale z innego kruszcu przyszły łatwiej,bo zdobywały je osady, które w 4 leciu wcale wielkich medalowych wyników nie robiły.
Świetny przykład to W2x, gdzie prawidłowość zauważona przez Ciebie widoczna jak na dłoni. Przed złotem w Rio i brązem w Londynie wyniki osady na MŚ szalenie się różniły ;)

L__

Post autor: L__ » 03 paź 2017, 8:55

Kuburgha pisze:
03 paź 2017, 0:11
L__ pisze:

Jak dla mnie to nie tyle chodzi o jakąś przewagę Wierzbowskiej, co o wpływ jej wypadku i związanej z nim zmiany w składzie na psychikę pozostałych dziewczyn i to, że obawiałem się, czy zmiana nie wpłynie na zgranie z nową.

L__ pisze:
Świetny przykład to W2x, gdzie prawidłowość zauważona przez Ciebie widoczna jak na dłoni. Przed złotem w Rio i brązem w Londynie wyniki osady na MŚ szalenie się różniły ;)
Też sądziłem, że wypadek Wierzbowskiej zaszkodzi drużynie, ale nawet z nią w składzie nie obstawiłbym medalu. Raczej coś między było 5 miejsce, a będzie 6 lub 7.

W2x to była klasa. Wiadomo, nie wszystkie MŚ były udane, bo wypadały kontuzje, ale na PŚ przy dobrym wietrze gromiły, na MŚ 2014 zrobiły wspaniały pokaz siły w półfinale, na ME były regularne. Celowo pisałem o dużych imprezach, a nie MŚ.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 03 paź 2017, 20:28

Wilczek19857 pisze:
27 wrz 2017, 12:04
W para wioślarstwie jest mix2x więc wielce prawdopodobne, że będzie wprowadzone również w walce pełno sprawnych zawodników
W para wioślarstwie jest to od przynajmniej 15 lat więc nie rozumiem czemu od razu podniosły się głosy o "niszczeniu pięknego sportu". Wy tak na serio panikujecie, czy to tylko figury retoryczne?

Za to inna ciekawsza rzecz - według Korola do programu zawodów juniorskich zostaje włączone W4+. Może od początku wsadzając młodzież do tej łódki kiedyś powstanie nasza W8+?
Źródło : http://www.pztw.pl/aktualnosci/wiadomos ... daj%20Boże

pbest

Post autor: pbest » 22 lis 2017, 21:28

Z innej beczki... Weronika Deresz grała dziś w Milionerach, wygrała już 20.000 i wciąż ma do dyspozycji wszystkie koła ratunkowe. W następnym odcinku gra dalej.

pbest

Post autor: pbest » 10 gru 2017, 12:24

Bradley Wiggins chce pojechać na szóste igrzyska...jako wioślarz...

https://www.sbs.com.au/news/wiggins-com ... wing-debut

no name

Post autor: no name » 29 gru 2017, 13:27

Co prawda nic jednoznacznego z tego jeszcze nie wynika, ale artykuł trochę niepokojący...

http://eurosport.interia.pl/aktualnosci ... Id,2483352

Pawło

Post autor: Pawło » 29 gru 2017, 13:30

dziewczyna swoje wygrała i wycierpiała...jej wybór, szacun na zawsze

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 gru 2017, 13:54

Ma prawo zacząć żyć normalnie, Natalia pewnie jeszcze zostanie i będzie podstawą kolejnego duetu.

SzG

Post autor: SzG » 29 gru 2017, 14:03

Złoto Olimpijskie, Mistrzostwo Świata i Europy. Wygrała wszystko co mogła. Ma z pewnością moralne prawo zrezygnować jak i kontynuować karierę jeszcze przez wiele lat. Jeden z najlepszych sportowców Polski w XXI wieku(subiektywnie minimum czołowa 10).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 29 gru 2017, 14:10

SzG pisze:
29 gru 2017, 14:03
Złoto Olimpijskie, Mistrzostwo Świata i Europy. Wygrała wszystko co mogła. Ma z pewnością moralne prawo zrezygnować jak i kontynuować karierę jeszcze przez wiele lat. Jeden z najlepszych sportowców Polski w XXI wieku(subiektywnie minimum czołowa 10).
Jedna z dominatorem i gwiazd naszego sportu, pewnie trochę niedoceniona przez uprawianą dyscyplinę, ale wielka. Pamiętam jak po wynikach plebiscytu w zeszłym roku niektórzy na SF pluli się, że jak to jakieś tam kajakarki (dla nich nie ma różnicy :P) mogły być wyżej niż żużlowcy, w końcu im wyszedł jeden wyścig na IO :P Mamy mocną czwórkę podwójną, jest kilka wolnych dziewczyn, jest Natalia. Uważam, że z IO w 2020 wiosła muszą wrócić z minimum 4 medalami :P

ODPOWIEDZ