Kolarstwo górskie

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
agd

Re: Kolarstwo górskie

Post autor: agd » 03 lip 2019, 0:07

balwan pisze:
08 kwie 2019, 8:34
W kolarstwie Górskim zbliżamy się do półmetku kwalifikacji.
Na te chwile w rankingu mężczyzn jesteśmy na 18 miejscu ( trzeba być w top 21 aby jeden zawodnik pojechał ) w tej chwili tylko Wawak zdobywa punkty do rankingu

W rankingu kobiet jesteśmy na 6 miejscu i tu cel to dwa miejsca czyli Top 7, myślę że może być o to ciężko.
Co się podziało w tym kolarstwie? Była "polska mafia" Włoszczowska, Szafraniec i Sadłecka, a do tego młode, siostry Pyrgies czy Dawidowicz. Wydawało się, że przez lata będziemy w ścisłej czołówce. A tu...

balwan

Post autor: balwan » 03 lip 2019, 10:12

agd pisze:
03 lip 2019, 0:07
balwan pisze:
08 kwie 2019, 8:34
W kolarstwie Górskim zbliżamy się do półmetku kwalifikacji.
Na te chwile w rankingu mężczyzn jesteśmy na 18 miejscu ( trzeba być w top 21 aby jeden zawodnik pojechał ) w tej chwili tylko Wawak zdobywa punkty do rankingu

W rankingu kobiet jesteśmy na 6 miejscu i tu cel to dwa miejsca czyli Top 7, myślę że może być o to ciężko.
Co się podziało w tym kolarstwie? Była "polska mafia" Włoszczowska, Szafraniec i Sadłecka, a do tego młode, siostry Pyrgies czy Dawidowicz. Wydawało się, że przez lata będziemy w ścisłej czołówce. A tu...
Wydaje mi się ze problemy w PZKOL najbardziej własne uderza w kolarzy górskich. Obawiam się ze jak Maja skończy karierę to to może być kolejny sport Olimpijski w którym będziemy tłem. Popularizacja kolarstwa amatorskiego na te chwilę kompletnie nie przekłada się na poziom sportowy. Ale zobaczymy może trzeba jeszcze kilka lat poczekać.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 lip 2019, 10:19

to ciezki sport, trzeba mieć mega talent fizjologiczny i włozyc jakies 10 lat pracy żeby osiagnac ~olimpijski poziom, do tego element pecha związany ze sprzętem...utalentowane dziewczyny rozsypują się psychicznie po drodze, stad jest co jest...pomijam bolączki systemowe, dość biedny rynek itp

nie zanosi się zebysmy mieli wieksza "gwiazde" niż Andrzej P. w najbliższym czasie

ps.osobiscie mam jedna dziewczyne na radarze, z papierami, dojrzałym podejściem i w miare obiecującymi wynikami w kategorii ale na razie jest młoda wiec daleka droga ew. przed nią, nie chce palic nazwiska, najlepiej jakby sama się przedstawiła wynikami szerszej publicznosci
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

barnaba

Post autor: barnaba » 03 lip 2019, 18:36

agd pisze:
Najpierw mieliśmy kilka zawodniczek klasy światowej, więc młodzi zdolni rezygnowali, bo nie mogli się przebić do kadry (coś podobnego mamy teraz w skokach narciarskich).
Potem zaczęły się problemy zdrowotne, dzieci, inne pomysły na życie- została tylko Włoszczowska, która chyba jako jedyna indywidualnie miała szanse na podium MŚ/IO.
A po drodze rozleciały się finanse PZKol, trener Andrzej P. wyleciał z hukiem (i to dwa razy), więc następców nie ma.

agd

Post autor: agd » 03 lip 2019, 19:27

barnaba pisze:
03 lip 2019, 18:36
agd pisze:
Najpierw mieliśmy kilka zawodniczek klasy światowej, więc młodzi zdolni rezygnowali, bo nie mogli się przebić do kadry (coś podobnego mamy teraz w skokach narciarskich).
Potem zaczęły się problemy zdrowotne, dzieci, inne pomysły na życie- została tylko Włoszczowska, która chyba jako jedyna indywidualnie miała szanse na podium MŚ/IO.
A po drodze rozleciały się finanse PZKol, trener Andrzej P. wyleciał z hukiem (i to dwa razy), więc następców nie ma.
Maja była, jest najbardziej regularna, jeżeli chodzi o wyniki, ale Szafraniec to też była czołówka światowa. Kilka razy na podium PŚ, wysokie miejsca w rankingu UCI, srebro MŚ 2002, a do tego kilka razy punktowane miejsca podczas MŚ czy ME, ostatnim jej bardzo dobrym sezonem był 2009 rok. W sumie już teraz nawet nie pamiętam dlaczego nie załapała się do składu na Pekin.

Zresztą Dawidowicz też miała papiery na bardzo dobre wyniki, świadczą o tym chociażby jej występy olimpijskie czy ME i MŚ z 2012r. Cóż miejmy nadzieję, że następczynie się znajdą.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 03 lip 2019, 20:17

agd pisze:
03 lip 2019, 19:27
W sumie już teraz nawet nie pamiętam dlaczego nie załapała się do składu na Pekin.
Może dlatego, że była trzecia na MP (za Włoszczowską i Dawidowicz)? ;-)

maruda

Post autor: maruda » 16 lip 2019, 21:24

Plany Włoszczowskiej:

Jej pierwszym startem od marcowego wyścigu Absa Cape Epic, będą rozgrywane w Mrągowie mistrzostwa Polski (19-21 lipca, red.). W planach mamy również start w mistrzostwach Europy w Brnie oraz w zawodach Pucharu Świata we włoskim Val di Sole. Po tych wyścigach Maja będzie przygotowała się do mistrzostw świata oraz finału Pucharu Świata, oba te wyścigi odbędą się w Ameryce Północnej.

(za TVP Sport)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 18 lip 2019, 22:44

maruda pisze:
16 lip 2019, 21:24
Plany Włoszczowskiej:

Jej pierwszym startem od marcowego wyścigu Absa Cape Epic, będą rozgrywane w Mrągowie mistrzostwa Polski (19-21 lipca, red.). W planach mamy również start w mistrzostwach Europy w Brnie oraz w zawodach Pucharu Świata we włoskim Val di Sole. Po tych wyścigach Maja będzie przygotowała się do mistrzostw świata oraz finału Pucharu Świata, oba te wyścigi odbędą się w Ameryce Północnej.

(za TVP Sport)
Jutro start MP, Maja jest na miejscu wiec wystartuje, przy takim doswiadczeniu i znajomosci organizmu gdyby miala jakies wieksze wątpliwosci dotyczące formy to by chyba odpusciła aczkolwiek paromiesieczny brak startow w zawodach to mimo wszystko cień niepewnosci, po cichu licze ze to bedzie naprawde ciekawy wyscig i na 10 czy tam 11 tytuł z rzędu Maja bedzie musiała solidnie popracowac, choc z drugiej strony krajowe rywalki nie mają jakuejs wybitnej formy, głowna rywalka czyli Solus-Miśkowicz tez niedawno zaczela starty po kontuzji, moze Ola Podgórska skoczy ww do gardeł? ;) Trasa w odroznieniu od mocno kondycyjnej zeszłorocznej jest interwałówką.Ciekawostka ze aktualana prognoza mowi o gwałtownej burzy w niedziele podczas głównych wyścigów. U panów po rezygnacji Konwy z xco żelaznym faworytem jest uwielbiany tu Wawak i chyba tylko jakis pech moglby mu nabruzdzic (troche go ma w tym roku nawiasem mówiąc).Albo ulewa jak sie sprawdzi i zmieni wyscig w małą loterię.

anoda

Post autor: anoda » 20 lip 2019, 23:43

Nawet ulewa nie powinna pokrzyżowac planów Wawakowi. Jutro liczę na złoty medal w wyścigu elity. Ulożyłem nawet krótki wierszyk z tej okazji:

Za rok w Japonii, za dzień w Mrągowie
sukces nadejdzie - nie mieści się w glowie
jak wielki, wspaniały
brak słów jakiej miary
tu złoto-tam runo
zwycięzcy ukłony
ulękne ja przed nim
jak kiedyś dla żony

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 lip 2019, 7:39

anoda pisze:
20 lip 2019, 23:43
Nawet ulewa nie powinna pokrzyżowac planów Wawakowi. Jutro liczę na złoty medal w wyścigu elity. Ulożyłem nawet krótki wierszyk z tej okazji:

Za rok w Japonii, za dzień w Mrągowie
sukces nadejdzie - nie mieści się w glowie
jak wielki, wspaniały
brak słów jakiej miary
tu złoto-tam runo
zwycięzcy ukłony
ulękne ja przed nim
jak kiedyś dla żony
Konwa jednak startuje,teoretycznie forma nie powinna byc szczytowa ale zawsze to konkretny rywal z potencjałem

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 21 lip 2019, 7:58

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 lip 2019, 15:13

Ost koło. Maja jedxie po tytul po ostrej walce z Podgórską

agd

Post autor: agd » 21 lip 2019, 15:22

Ciekawe jak Maja będzie się prezentować na tle świata. Kiedyś MP bardziej oddawały formę najlepszej zawodniczki, ale teraz trochę u nas słabo z wewnętrzną rywalizacją, ale cóż jest jak jest, co omawiane było kilka postów wyżej.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 21 lip 2019, 15:29

Po dluzszej pauzie szału chyba nie bedzie zagranicą

agd

Post autor: agd » 21 lip 2019, 15:34

Zazwyczaj do wielkich imprez była bdb. przygotowana, często medal odbierały jej defekty sprzętu i mimo, że ostatnie zwyciężczynie IO były mniej znane, to liczę, że w Tokio podobnie jak w Pekinie będzie triumf doświadczenia, tylko tym razem z Polką na najwyższym stopniu podium.

ODPOWIEDZ