Zapasy

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Virtanen

Re: Zapasy

Post autor: Virtanen » 12 kwie 2019, 14:45

Mam pytanie do osób, które dobrze znają się na zapasach.
Co się dzieje z polskimi zapaśniczkami, pamiętam jak jeszcze kilka lat temu uzyskiwały lepsze rezultaty od naszych zapaśników, a teraz to się kompletnie odwróciło i ciężko szukać je w gronie faworytek.
Zna ktoś może przyczynę tego stanu?

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 12 kwie 2019, 15:03

Ołenczyn został odwołany mimo dobrych wyników i medali. Rok temu po bardzo słabych MŚ miał być jego powrót, ale nadal jest Krajewski, mimo że nie ma wyników.

Ale ja w zapasach nie siedzę. Jakby czytał mnie nasz człowiek w zapasach, to zapraszam go włączenia się do dyskusji ;) Może zmienić nick jeśli by wolał ;)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 12 kwie 2019, 18:00

Zasina przegrała, czyli panie bez medalu.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 13 kwie 2019, 16:38

Sahakyan w finale olimpijskiej kategorii 67kg.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Zenon Wall

Post autor: Zenon Wall » 14 kwie 2019, 9:50

Wie ktoś o której mniej więcej finałowa walka?

no name

Post autor: no name » 14 kwie 2019, 10:05

Interesująca konfrontacja z tym Turkiem.
Przypominam, że na ubiegłorocznych MŚ Sahakyan poległ dopiero z Serbem, który potem w finale został zdemolowany przez Surkowa.
A wczoraj Turek tego Surkowa ledwo ledwo ale pokonał...

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 14 kwie 2019, 10:09

o 17.00.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 14 kwie 2019, 19:49

Sahakyan tylko ze strebrem.

Ryszard_1

Post autor: Ryszard_1 » 10 lip 2019, 11:49

Czas moim zdaniem na wstępną ocenę prognoz, dotyczących naszych szans w mojej ulubionej dyscyplinie.Zdaję sobie sprawę, iż momentami mogę mieć emocjonalne p;odejście i trochę zaburzony obiektywizm , gdyż z niektórymi zawodnikami jestem dość mocno związany, więc z góry przepraszam, jeżeli padną dość mocne sformułowania. Ocenę moją rozdzielę na poszczególne style, więc zaczynamy:) :
STYL KLASYCZNY: moim zdaniem o dziwo styl, w którym pomimo wielu zawirowań możemy najbardziej powalczyć o przyzwoity wynik. Największą nadzieją jest oczywiście Sahakyan w kategorii -67 kg.Profesjonalista w każdym calu. mający moim zdaniem najlepszy odwrotny pas na świecie. Pojawią się rzecz jasna pogłoski, że jest to jego jedyna broń, ale ma ją dopracowaną do perfekcji, niby każdy wie o tym, ale większość nie jest w stanie temu zaradzić. Dodatkowo jego rywalizacja z Bernatkiem i Karecińskim podnosi poziom tej kategorii wagowej. Nieźle wygląda sytuacja w kategorii -87kg. Jest dwóch równorzędnych zawodników Kułynycz i Michalik. Ostatnio wyżej stoją akcje Kułynycza , u Michalika największym problemem jest psychika,potrafi jednego dnia wygrać z mistrzem świata i przegrać bez walki z przeciętnym zawodnikiem , typu Japończyk na turnieju w Bułgarii. Kategoria -77kg została zdominowana przez kontuzje niestety, szczególnie szkoda Mateusza Wolnego, który ten sezon ma stracony, podobnie jak Nylypiuk zresztą. Zostaje na ten sezon więc Babayan, ktorego moim zdaniem nie stać na stoczenie kilku walk dziennie na dobrym poziomie, a tylko to gwarantuje awans na Igrzyska. w kategorii -130kg postępy robi Krajewski, ale brakuje mu jeszcze kilogramów i siły fizycznej, by powalczyć o kwalifikację (nota bene jest to syn naszej srerbej medalistki z Moskwy Urszuli Kielan). O pozostałych kategoriach nie będe się rozpisywał, albowiem nie mamy zawodników nawet na europejskim poziomie. Mój typ: z MŚ 1 kwalifikacja (Sahakyan) globalnie: 2-3 zawodników na IO (licze na M. Wolnego w przyszłym roku oraz na kogoś z dwójki Kułynycz/Michalik).
STYL WOLNY: tu niestety szala przechyla się na nasza niekorzyść. Nowe przepisy, polegające na ważeniu się w dniu zawodów "zabijaja" naszą najwiekszą nadzieję, czyli popularnego "Gadzinę". Musi zbijac ok 8 kilogramów do kategorii -65kg, na wystepy w -74kg jest za niski i za słaby fizycznie. Nieraz powtarzałem, że idealną kategorią dla , niego było by - 70kg. Napiszę otwarcie , jego start na MŚ jest dla mnie zagadką. Przechodzimy teraz do kategorii -86kg. Tu moja sympatia jest po stronie Sebastiana Jezierzańskiego, owszem wewnętrzną rywalizację z Baranowskim przegrywa, choć walki są na styk i obaj się swietnie znają, to jednak nowe przepisy moim zdaniem niżej stawiają szanse Baranowskiego , który musi zbijać ok 7-8 kg przed zawodami, zaś Sebastian waży 88kg. Zresztą widać, że Baranowski udane starty notował w nieolimpijskiej kategorii -92kg. Taka dygresja przed Tokio 1964 r. Kasprzyk przegrywał rywalizację z Drogoszem, jednak Papa Stamm postawił na tego pierwszego i wiemy czym sie to skończyło :). Zresztą metody Abdusalmowa polegają na szkole postradzieckiej , co skutkuje "zajechaniem" zawodników na imprezie docelowej. Robert Baran jest za słaby fizycznie na kategorię -125kg, jednak zew względu na małą ilośc zawodników powinien na Igrzyska pojechac. Radoslaw baran w -97kg to już zupełnie inny zawodnik po dyskwalifikacji, więc nie traktuje go wkategorii nawet iluzorycznej szansy. Natomiast na Paryż nadzieją nasza jest moim zdaniem Patryk Ołenczyn, wicemistrz Europy Młodzieżowców i to na wagę -74kg. Mój typ: z MŚ jedna kwalifikacja (życzeniowo "Gadzina"), globalnie 3 zawodników na IO (Baranowski/Jezierzański, Robert Baran).
ZAPASY KOBIET: po wręcz ordynarnym zwolnieniu Krztysztofa Ołenczyna ze stanowiska trenera kadry nie mamy kadry kobiet. Jego "następca" Krajewksi jest totalnym abnegatem, nie mającym pojęcia o tym co robi (wyśmiewany przez wielu Nawrocki jest w porównaniu z tym człowiekiem wirtuozem swego fachu). Jak kontuzji doznała Krawczyk i Zasina, dziewczyny trenujące indywidualnie, spadły ostatnie listki figowe, ukrywające mierność,brak podstaw treningowych i głupote Krajewskiego, Pozostawienie go na stanowisku jest moim zdaniem zbrodnią wobec kobiecych zapasów. Mój typ: z MŚ brak kwalifikacji, z turniejów max 1 osoba (któras z dwójki Zasina/Krawczyk).

Piotrek

Post autor: Piotrek » 10 lip 2019, 12:27

Dzięki za fachową i realną ocenę, warci wiele tacy ludzie :D

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 10 lip 2019, 13:11

Również dzięki za super analizę. Trochę pesymistycznie mimo wszystko w zapasach kobiet. Jak będzie klapa na Mś to może zwolnią trenera skoro to największy problem?
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 10 lip 2019, 13:12

Dobra robota! Czekam na więcej tego typu postów.

Pawło

Post autor: Pawło » 10 lip 2019, 13:16

I to jest pytanie - jak ktoś taki może w tym kraju prowadzić kadrę, powołujący go wiedzą jaki jest, a jednak go powołują, trzymają...jak tu nie zwariować? To jest miś. On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?

Ryszard_1

Post autor: Ryszard_1 » 10 lip 2019, 13:52

Pawło pisze:
10 lip 2019, 13:16
I to jest pytanie - jak ktoś taki może w tym kraju prowadzić kadrę, powołujący go wiedzą jaki jest, a jednak go powołują, trzymają...jak tu nie zwariować? To jest miś. On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Posłuchajcie, żeby nie było nie roszczę sobie prawa do miana osoby wszystkowiedzącej o zapasach, po prostu od jakiegoś czasu siedze w tym środowisku i coś tam wiem oraz wspomagam kilku kadrowiczów i to by było na tyle;) Ad rem jednak, pierwotnie nie o wszystkim chciałem pisać, gdyż mój nick to jednocześnie moje imię, więc podejrzewam dość łatwo mnie zidentyfikować;) Skoro jednak pojawiają się pytania, to czemu otwarcie nie napisać. Pan K. jest trenerem za glosy po prostu, tak za głosy działaczy wielkopolskich, którzy poparli obecnego sternika tego sportu, a K. jest pociotkiem jednego z działaczy. Wiem , że to przykre, ale niestety prawdziwe i obym nie był złym prorokiem, ale nawet totalna klapa na MŚ nie spowoduje zmiany na stanowisku trenera.

Zenon Wall

Post autor: Zenon Wall » 10 lip 2019, 15:12

Andrzej Supron, obecnie największe zło polskich zapasów.

ODPOWIEDZ