Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 kwie 2018, 18:07

italianista pisze:
10 mar 2018, 22:26
I tak z niczego Kwiatkowski będzie walczył o zwycięstwo w generalce i jest tutaj faworytem zważywszy na kończącą wyścig czasówkę o długości 10,5 km. A oglądając fragmenty z etapów to wyglądało tak, że koleś jest gregario na tym wyścigu, bo często prowadzi peleton kilometrami. Rzadko się zdarza taka sytuacja, żeby tak eksploatowany kolarz nagle z niczego wygrał wyścig, a teraz wygra na 100%. To świadczy o tym, w jakiej jest teraz formie. Gdyby nie jego kunktatorstwo i brak chęci współpracy z Valverde, którego się najbardziej obawiał i wiedział, że jest w formie, to Strade Bianche mogło paść jego łupem. Zresztą Kwiatkowski asekuracyjnie powiedział coś w tym stylu, że nie poradził sobie z warunkami pogodowymi. Wyglądało to jednak inaczej - przegrał, bo dwaj kolarze Moscon i Puccio mu nie pomogli, kiedy byli z przodu, a na dodatek on i jego grupa zlekceważyli kolarzy drugiego garnituru. A tak w ogóle Froome nie powinien startować w jakimkolwiek wyścigu.
Italianisto, pisałeś niedawno, że Kwiato jest w wysokiej formie, a teraz słaby jak dupa węża. Wydaje mi się, że trochę zbyt emocjonalnie podchodzisz i wpadasz ze skrajności w skrajność.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 kwie 2018, 19:52

maruda pisze:
22 kwie 2018, 16:52
Jungels zwycięzcą Liège-Bastogne-Liège, dla mnie niespodzianka, chociaż z drugiej strony z tej ekipy każdy jest groźny w klasykach...
dla mnie tez niespodzianka choc przeciez wiedząc ze to niezły góral i czasowiec to powinno mu to ładnie leżeć
ale zawsze w takiej druzynie all stars ma prawo byc niedoszacowany

2 i 3 miejsce to jeszcze wieksze fuksy, nie dzieląc włosa na czworo ze Bardet to nie mr nobody itp
ale to dobrze, nie moze byc za przewidywalnie, tak jak to sie zaczyna u kobiet robic

szkoda Martina, forma wydaje sie nie ta ale z wątroby postanowił dawac i to trzeba cenić

Kwiato pojechał "swoje" niestety, licze ze uderzy gdzies jeszcze w dalszej czesci sezonu ale kampania wiosennych klasyków najmarniejsza od niepamietnych czasów
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 22 kwie 2018, 19:58

mrpotato pisze:
22 kwie 2018, 19:52
maruda pisze:
22 kwie 2018, 16:52
Jungels zwycięzcą Liège-Bastogne-Liège, dla mnie niespodzianka, chociaż z drugiej strony z tej ekipy każdy jest groźny w klasykach...
dla mnie tez niespodzianka choc przeciez wiedząc ze to niezły góral i czasowiec to powinno mu to ładnie leżeć
ale zawsze w takiej druzynie all stars ma prawo byc niedoszacowany

2 i 3 miejsce to jeszcze wieksze fuksy, nie dzieląc włosa na czworo ze Bardet to nie mr nobody itp
ale to dobrze, nie moze byc za przewidywalnie, tak jak to sie zaczyna u kobiet robic

szkoda Martina, forma wydaje sie nie ta ale z wątroby postanowił dawac i to trzeba cenić

Kwiato pojechał "swoje" niestety, licze ze uderzy gdzies jeszcze w dalszej czesci sezonu ale kampania wiosennych klasyków najmarniejsza od niepamietnych czasów
Ograniczenie ilościowe członków danej drużyny powoduje, że pościgi są nieco słabsze i gorzej zorganizowane (wymagają współpracy zawodników z różnych ekip), stąd nieco większy odsetek wyścigów, w których do mety dojeżdża ucieczka - nawet jednoosobowa.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 26 kwie 2018, 12:52

maruda pisze:
22 kwie 2018, 15:45
Kasia Niewiadoma 14. w Liège-Bastogne-Liège, ktoś wie z czego wynikają (stosunkowo) słabe ostatnio wyniki Polki?

z opoznieniem
coach napisał ze noga była swietna, głowa nie zagrała
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
123qwe

Post autor: 123qwe » 02 maja 2018, 12:43

Panowie ostatnio jestem odklejony od sportu, ale czy dobrze widzę że żaden Polak na Giro nie startuje?

maruda

Post autor: maruda » 02 maja 2018, 15:13

123qwe pisze:
02 maja 2018, 12:43
Panowie ostatnio jestem odklejony od sportu, ale czy dobrze widzę że żaden Polak na Giro nie startuje?
Niestety, to prawda.
Ale ciekawy wyścig się szykuje - bukmacherzy mocno liczą się z Dumoluinem, ja bym jednak obstawiał Froome'a.
Jakby ktoś nie wiedział - początek (czasówka) już w piątek... w Izraelu.

balwan

Post autor: balwan » 03 maja 2018, 15:10

Filip Maciejuk wygrał ( nie ma jeszcze oficjalnych wyników ) Karpacki wyścig Kurierów. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę wiek Filipa i prestiż imprezy.

maruda

Post autor: maruda » 15 maja 2018, 18:44

Majka w formie, 2. na trudnym etapie wyścigu dookoła Kalifornii.
Bernal (moim zdaniem największy talent w światowym kolarstwie) mocniejszy i pewnie nie uda się go urwać, ale kilka niezłych nazwisk za Polakiem... oby tak dalej :)
Transmisje na antenach Eurosportu.

zdechlak

Post autor: zdechlak » 15 maja 2018, 19:15

Bernal (moim zdaniem największy talent w światowym kolarstwie) mocniejszy i pewnie nie uda się go urwać, ale kilka niezłych nazwisk za Polakiem... oby tak dalej :)
Kilka znanych nazwisk pewnie masz na myśli sprinterów, bo górali na tym wyścigu za bardzo to nie ma poza "3" z podium.

maruda

Post autor: maruda » 15 maja 2018, 19:31

zdechlak pisze:
15 maja 2018, 19:15
Kilka znanych nazwisk pewnie masz na myśli sprinterów, bo górali na tym wyścigu za bardzo to nie ma poza "3" z podium.
Trudno uważać za sukces, że Majka wygrywa na górskim etapie z czołowymi sprinterami świata :P
Poza Yatesem (Adamem rzecz jasna, Simon ma chwile chwały na Giro) Rafał wygrał z Duraskiem, Frankiem, Bookwalterem, Boswellem (rok temu obaj byli mocni w tym wyścigu), Tolhoekiem (który wyglądał wczoraj nieźle), van Garderenem... Taki Daniel Felipe Martinez może nazwiska jeszcze nie ma i laikom mało mówi, ale to też kolarz, z którym wygrać w tym roku niełatwo :)

zdechlak

Post autor: zdechlak » 16 maja 2018, 7:30

Rafał wygrał z Duraskiem, Frankiem, Bookwalterem, Boswellem (rok temu obaj byli mocni w tym wyścigu), Tolhoekiem (który wyglądał wczoraj nieźle), van Garderenem... Taki Daniel Felipe Martinez może nazwiska jeszcze nie ma i laikom mało mówi, ale to też kolarz, z którym wygrać w tym roku niełatwo
Jeśli będziemy się już szczycić tym ze Rafał wygrał z Duraskiem, Boswellem czy Bookwalterem to ten Nasz Rafał musi być bardzo słaby.

dd100

Post autor: dd100 » 16 maja 2018, 8:41

Czy to wina Majki, że niewielu klasowych górali wybrało się do Kalifornii?
Niektórym to jak widać od sukcesów naszych kolarzy w ostatnich latach to w czterech literach się poprzewracało.
Jakby nie patrzeć jest to wyścig z WT i Majka jak na razie poradził sobie z dwoma kolarzami, z którymi będzie bił się o top 10 na TdF (Yates i Van Garderen, przegrał za to z Bernalem, który nie wiadomo czy będzie mógł powalczyć o top10 na TdF i to nawet jak wystartuje), do tego z całą grupą amerykańskich zawodników dla których jest to główny cel sezonu, z resztą nie tylko amerykańskich, bo i np. dla takiego Mortona także. O Franku czy Durasku wspomniał już maruda, nie są to może gwiazdy światowego kolarstwa, tylko "drugie noże" w swoich ekipach, ale przypominam, iż Frank potrafił być nie tak dawno 8 w generalce TdF.

PS. I fajnie dowiedzieć się, że Van Garderen to nie jest góral (podobnie z resztą jak Frank). :D

zdechlak

Post autor: zdechlak » 16 maja 2018, 9:15

Czy to wina Majki, że niewielu klasowych górali wybrało się do Kalifornii?
Niektórym to jak widać od sukcesów naszych kolarzy w ostatnich latach to w czterech literach się poprzewracało.
Jakby nie patrzeć jest to wyścig z WT i Majka jak na razie poradził sobie z dwoma kolarzami, z którymi będzie bił się o top 10 na TdF (Yates i Van Garderen, przegrał za to z Bernalem, który nie wiadomo czy będzie mógł powalczyć o top10 na TdF i to nawet jak wystartuje), do tego z całą grupą amerykańskich zawodników dla których jest to główny cel sezonu, z resztą nie tylko amerykańskich, bo i np. dla takiego Mortona także. O Franku czy Durasku wspomniał już maruda, nie są to może gwiazdy światowego kolarstwa, tylko "drugie noże" w swoich ekipach, ale przypominam, iż Frank potrafił być nie tak dawno 8 w generalce TdF.

PS. I fajnie dowiedzieć się, że Van Garderen to nie jest góral (podobnie z resztą jak Frank).
Ja wiem ze sztuka czytania ze zrozumieniem jest tu obca. Ale nikt tu nie pisał o sukcesie tylko o pokonanych zawodnikach więc wyścig nie ma tu najmniejszego znaczenia (Mój post był odpowiedzią co do kilku znanych nazwisk). Ja pierwsze słyszę ze Van Garderen będzie się bił o "10" TDF skoro nie pojedzie tam nawet jako lider. Na ten moment to nawet liderowanie Majki w Borze jest zagrożone.

Tu nie chodzi góral czy nie góral, bo według Ciebie tym góralem może być i Rutkiewicz. No i rozumiem również ze jak ktoś pokonał Szmyda z czasów CCC oznaczało to ze pokonał wybitnego górala (choć poziomem był już słaby)

dd100

Post autor: dd100 » 16 maja 2018, 11:43

Napisałeś, iż górali (dla mnie w rozumieniu topowych górali) jest tu trzech, a to jest nieprawda, bo spokojnie do tego grona można zaliczyć jeszcze Van Garderena (dla przypomnienia trzykrotnie w top10 GT), do tego masz jeszcze Franka, którego do top górali może i ciężko zaliczyć, ale który potrafił być i w top10 TdF i na podium choćby TdS.

Co do BMC i liderowania Porte na TdF. Tak Porte będzie ich liderem na TdF, ale nie sądzę, iż przy permanentnym pechu/nieumiejętności jechania trzytygodniowych wyścigów (niepotrzebne skreślić) Australijczyka, aby wszystkie siły rzucili na niego. Raczej będą jechać z Van Garderenem jako opcją rezerwową/na dwa fronty (niepotrzebne skreślić).

PS. A Twoje wstawki o Rutkiewiczu czy Szmicie są żenujące. Wyraźnie napisałem we wcześniejszym poście kogo uważam za górala i padły tam dwa nazwiska poza zawodnikami z podium (Van Garderen i Frank).

zdechlak

Post autor: zdechlak » 16 maja 2018, 12:29

Napisałeś, iż górali (dla mnie w rozumieniu topowych górali) jest tu trzech, a to jest nieprawda, bo spokojnie do tego grona można zaliczyć jeszcze Van Garderena (dla przypomnienia trzykrotnie w top10 GT), do tego masz jeszcze Franka, którego do top górali może i ciężko zaliczyć, ale który potrafił być i w top10 TdF i na podium choćby TdS.
Górali poziomu Majki bo przecież żaden sukces dla kolarza wyprzedzać pod górę słabszych "górali od Siebie". A tych górali poziomu Majki (bądź lepszego) na tym wyścigu jest dwóch, a nawet dodając Van Garderena to trzech.
Co do BMC i liderowania Porte na TdF. Tak Porte będzie ich liderem na TdF, ale nie sądzę, iż przy permanentnym pechu/nieumiejętności jechania trzytygodniowych wyścigów (niepotrzebne skreślić) Australijczyka, aby wszystkie siły rzucili na niego. Raczej będą jechać z Van Garderenem jako opcją rezerwową/na dwa fronty (niepotrzebne skreślić).
Van Garderen ostatni raz na TDF pokazał coś w 2014 i ten zawodnik też ma pecha dość często. BMC jeśli będzie chciała osiągnąć coś więcej niż TOP 10 to musi się zdecydować na jednego lidera. Moim zdaniem tylko Porte stać na podium TDF z tej ekipy. Żeby Amerykanin skończył TDF na podium to musiałyby się tam cuda dziać i musiałby też mieć niesamowite szczęście.

ODPOWIEDZ