Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Lukash

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Lukash » 16 mar 2018, 21:48

runfixe pisze:
16 mar 2018, 21:14
Wszystko dobrze, ja się zgadzam, tylko kto tu pisał, że Kwiatkowski nie jest liderem Sky? Nie mieszają Ci się podobne wątki na innych forach? Nie rozumiem naprawdę z kim polemizujesz.
Chyba ze mną, ale poza italianistą każdy zrozumiał zwrot "inne rozwiązanie".
italianista pisze:
16 mar 2018, 21:06
Kwiatkowski nie będzie atakował, tylko czekał.
A Gaviria napędzał na czele peleton w Bergen.
Gdyby Sagan był w formie, to potrafiłby wygrywać na finiszu.
6 etapem w Tirreno chyba Ci odpowiedział.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 16 mar 2018, 22:02

runfixe pisze:
16 mar 2018, 21:14
Wszystko dobrze, ja się zgadzam, tylko kto tu pisał, że Kwiatkowski nie jest liderem Sky? Nie mieszają Ci się podobne wątki na innych forach? Nie rozumiem naprawdę z kim polemizujesz.
wygląda na to że ze sobą między innymi ;)
teraz to Sagan i szczytowa forma na Bergen a przed Bergen leciały humoreski w stylu:"Sagan jest bez formy,Sagan nie wygra po raz trzeci Mś, już piszę dlaczego.... "
niestety koledzy z forum nie przesadzają ze smalcem wiec pamiec im nie szwankuje

teraz znowu Sagan bez formy, czyli kolega nie ogląda kolarstwa w tv i nie widział 6 etapu TA gdzie gonił zdrowo rozpedzony peleton, zdołał przejsc na czub i solidnie zafiniszowac...takie numery robią tylko w kolarze w formie

widze nazwisko Stannard sie przewija wiec moze on, tym bardziej ze tez bez formy ;)
jakas logika w tym jest: skoro w zeszłym roku jechali na Vivianiego a Kwiato wygrał to może teraz znowu coś ściemnią i Stannard wystawi koło jako pierwszy
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Lukash

Post autor: Lukash » 16 mar 2018, 22:55

mrpotato pisze:
16 mar 2018, 22:02

widze nazwisko Stannard sie przewija wiec moze on, tym bardziej ze tez bez formy ;)
jakas logika w tym jest: skoro w zeszłym roku jechali na Vivianiego a Kwiato wygrał to może teraz znowu coś ściemnią i Stannard wystawi koło jako pierwszy
Ten zeszłoroczny Viviani w zeszłym roku śmieszył, bo o ile Alaphilippe mógł czekać na Gavirię i kręcić głową przed finiszem, to wymówka Kwiatkowskiego nie robiła wrażenia. Niemniej w tym roku Elia jest dla mnie numerem 2 po Saganie.

W Sky goryle-pomocnicy pięknie mogą chronić od wiatru, ale jak rozpocznie się Poggio to za wiele do powiedzenia nie będą mieli przy pierwszym przyspieszeniu. Jedyny Moscon jest tam poważną opcją i obawiam się, że nie tylko do pomocy. Jeżeli jesteś 5. w Roubaix i 3. na Lombardii i to tej z metą w Como(gdzie jest trudniej i górzyście), to musisz być brany poważnie, szczególnie na domowym wyścigu.

MSR ma jeden plus dla kibica, włączasz go 20 minut przed końcem i masz pewność, że niczego ważnego nie przegapiłeś.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 17 mar 2018, 7:01

Stannard pol zartem pol serio ofc
fakt ze są w Sky lepsi kandydaci na drugie noże
ale jak czytam o beznadziejnej formie Stannarda to myśle że nie należy go skreślać ;)
i nie mow ze tylko 20 minut wygospodarujesz ,zawsze okolicznosci przyrody podratują sytuacje jak bedzie sportowo bez szału
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

dd100

Post autor: dd100 » 17 mar 2018, 8:40

Lukash pisze:
16 mar 2018, 19:14
Faworyt jest jeden, tak jak przed rokiem. I pytanie do Petera czy woli wygrać po ataku na Poggio czy ze sprintu. Pytanie wyjątkowo bezczelne, bo szansa że ktoś ucieknie na solo czy wyjdzie mu z koła na finiszu są pewnie większe, niż zwycięstwo Sagana.

Michał na pewno znajdzie się w gronie contenderów, ale on jest liderem grupy "inne rozwiązanie", oczekiwania wobec Kwiatkowskiego to możemy mieć na sprawiedliwym LBL. San Remo raz w życiu to i tak dla kolarza o charakterystyce Kwiatkowskiego dobry wynik, ale liczę że stać go na zabawę w Cancellarę, czyli rokroczne próby i wysokie miejsca.
Nic dodać, nic ująć. :)

Mam takie małe marzenie - wygranie pięciu monumentów przez Kwiatkowskiego. Jeden już jest i to ten chyba najtrudniejszy dla niego. W tym roku liczę przede wszystkim na LBL i po cicho na Flandrię, na Lombardię to już pewnie sił zabraknie (ale może w przyszłym roku), a później zostanie już tylko P-R. ;)

italianista

Post autor: italianista » 17 mar 2018, 9:52

Na Flandrii Kwiatkowski nie będzie pierwszym liderem. Będzie tam którymś w kolejności. I to będzie rzeczywiście wyścig, w którym będzie "innym rozwiązaniem". Ponieważ są Van Baarle, Moscon, Stannard, Wiśniowski. Kwiatkowski przed Flandrią nie pojedzie w żadnym klasyku z odcinkami brukowanymi, co też jest bardzo wymowne. W MSR Sky daje Kwiatkowskiemu wsparcie, jakiego nie miał jeszcze nigdy jeżdżąc w tej ekipie. I jak dla was on jest innym rozwiązaniem w wyścigu, które może zaistnieć przy takim a takim wariancie w końcówce, to lepiej nie powinniście się tak żywo udzielać w temacie o kolarstwie szosowym.

Stannard jest bez formy, ostatni wynik w czołówce miał bardzo dawno temu. Teraz jeździ już głównie jako pomocnik. Zresztą na MŚ w Bergen też startował w roli pomocnika, a była to trasa bardzo sprzyjająca jego charakterystyce.

Kwiatkowski nie ma interesu, żeby atakować na podjazdach w końcówce, bo nikt z nim nie pojedzie, chyba, że kolarz pokroju Valgrena, który zadowoliłby się miejscem na podium. Wariant "jeden przeciw wszystkim" był już wielokrotnie przerabiany na MSR i tylko nielicznym udawało się wygrywać po samotnej akcji. Najbardziej prawdopodobny wariant to praca zespołu Sky na podjazdach i oderwanie od peletonu jak największej liczby sprinterów, a już na pewno Kittela. Wówczas Kwiatkowski nie byłby bez szans w sprincie na mecie.

dd100

Post autor: dd100 » 17 mar 2018, 10:14

Człowieku Ty jednak naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo nie czytasz co inni piszą i tylko klepiesz te swoje formułki.
"Inne rozwiązanie" to nie znaczy, że Kwiato nie jest liderem SKY!!!!! Przeczytaj tekst Lukasha jeszcze z pięć razy i może w końcu zrozumiesz o czym on napisał !!!

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 17:04

Michał już bez pomocników.

maruda

Post autor: maruda » 17 mar 2018, 17:05

Krolowa Sniegu pisze:
17 mar 2018, 17:04
Ja widzę co najmniej dwóch.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 17:07

maruda pisze:
17 mar 2018, 17:05
Krolowa Sniegu pisze:
Słuchałam tylko panów z Eurosportu bez obrazu :P i twierdzili, że sam musi przechodzić, a Sagan ma pomocników. Jeśli są to dobrze ;)

maruda

Post autor: maruda » 17 mar 2018, 17:08

Krolowa Sniegu pisze:
17 mar 2018, 17:07
maruda pisze:
Krolowa Sniegu pisze:
Słuchałam tylko panów z Eurosportu bez obrazu :P i twierdzili, że sam musi przechodzić, a Sagan ma pomocników. Jeśli są to dobrze ;)
Albo nawet 3...Co nie zmienia faktu, że raczej z tyłu grupy.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 17:10

maruda pisze:
17 mar 2018, 17:08
Krolowa Sniegu pisze:
17 mar 2018, 17:07
maruda pisze:

Albo nawet 3...Co nie zmienia faktu, że raczej z tyłu grupy.
Dzięki :) już oglądam - Michał na razie z tyłu. A wydawało się, że wcześniej chciał mocniejszego tempa.
EDIT: już przechodzi.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 17:19

Nibali idzie na solo.

maruda

Post autor: maruda » 17 mar 2018, 17:20

Spora przewaga Nibalego, Kwiatek w grupie pościgowej - 5 km do mety.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 mar 2018, 17:22

maruda pisze:
17 mar 2018, 17:20
Spora przewaga Nibalego, Kwiatek w grupie pościgowej - 5 km do mety.
Powiedziałabym, że w peletonie. Duża grupa.

ODPOWIEDZ