Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mtk

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: mtk » 26 mar 2020, 20:05

Ja podczas igrzysk w Rio miałem dwa telewizory, jeden obok drugiego i laptop. Na największym TV starty Polaków, na pozostałych reszta. Teraz planowałem to samo, z lepszym skutkiem (jednak w itvp czasem rwało transmisję, player mam nadzieję będzie lepszy, zresztą przepustowość łącz też idzie do przodu) przy okazji Tokio. Ja mam coś takiego, że na igrzyskach interesuje mnie każda walka zapaśnicza, każda w judo, każdy wyścig kajakowy, każdy mecz piłki wodnej, każdy mecz siatkówki plażowej, każdy...... wszystko chciałbym obejrzeć i igrzyska powinny trwać co najmniej miesiąc, a i to byłoby za mało.
Aha - żeby było na temat, każdy kolarski wyścig też bym chciał obejrzeć. A szczególnie bmx, bardzo widowiskowy sport.

Awatar użytkownika
Dominik_Toruń

Post autor: Dominik_Toruń » 26 mar 2020, 20:48

mtk pisze:
26 mar 2020, 20:05
Ja mam coś takiego, że na igrzyskach interesuje mnie każda walka zapaśnicza, każda w judo, każdy wyścig kajakowy, każdy mecz piłki wodnej, każdy mecz siatkówki plażowej, każdy...... wszystko chciałbym obejrzeć i igrzyska powinny trwać co najmniej miesiąc, a i to byłoby za mało.
Aha - żeby było na temat, każdy kolarski wyścig też bym chciał obejrzeć. A szczególnie bmx, bardzo widowiskowy sport.
Mam podobnie, też eksperymentowałem z trzema źródłami (laptop, tablet, smartfon), ale łapałem się na tym, że oglądając trzy, to nie wiem co się dzieje na pierwszym, drugim i trzecim.

mtk

Post autor: mtk » 26 mar 2020, 21:41

Fakt, to łatwe nie jest ;)
Dlatego jednak tradycyjny odbiornik telewizyjny sprawdza się tu lepiej. Szczególnie z dużym ekranem. Jednak łapanie czegoś kątem oka lepiej wychodzi na 55 calach niż na smartfonie.

maruda

Post autor: maruda » 27 mar 2020, 21:22

Sypytkowski jest pesymistą, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość polskiego kolarstwa. – Przewiduję czarny scenariusz. Nasze ekipy kolarskie jeszcze się nie rozpadają, ale mam sygnały, że wielu sponsorów jest załamanych obecną sytuacją. Wszyscy będą walczyć o utrzymanie swoich firm, a pierwsze cięcia niestety mogą dotknąć sponsorowanych przez nich drużyn sportowych – ocenił.

(PAP)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 28 mar 2020, 15:32

maruda pisze:
27 mar 2020, 21:22
Sypytkowski jest pesymistą, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość polskiego kolarstwa. – Przewiduję czarny scenariusz. Nasze ekipy kolarskie jeszcze się nie rozpadają, ale mam sygnały, że wielu sponsorów jest załamanych obecną sytuacją. Wszyscy będą walczyć o utrzymanie swoich firm, a pierwsze cięcia niestety mogą dotknąć sponsorowanych przez nich drużyn sportowych – ocenił.

(PAP)
Tak trochę w temacie, Kross,producent rowerów, zwalnia 25 procent pracowników, nie wiem czy pochopnie czy nie, nie znam ksiąg
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

mrpotato

Post autor: mrpotato » 02 kwie 2020, 12:32

taka sytuacja, oby nie rypło

balwan

Post autor: balwan » 02 kwie 2020, 17:31

Podobno w ciągu kilku tygodni ma być oficjalna decyzja.
Całkowitym pesymistą nie jestem. UCI jak nic nie zrobi to nie tylko CCC się wycofa ale 80 % ekip zostanie bez sponsorów. Więc tu pokładam nadzieję że UCI znajdzie rozwiązanie na to.
Zresztą Miłek w tej samej rozmowie też mówił że czeka na ruch UCI.

Inna sprawa że już w Grudniu były głosy że Miłek nie jest zadowolony z sponsorowania ekipy w WT.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 03 kwie 2020, 8:21

wczoraj była video rozmowa z Wadeckim, jest ciężko ale liczy że nie beznadziejnie
do odsłuchania na naszosie.pl

a w niedziele wirtualna Flandria na dystansie finałowych 32 km wyścigu własciwego, udział wezmie 13 mocnych kolarzy

Outsider

Post autor: Outsider » 03 kwie 2020, 11:44

mrpotato pisze:
03 kwie 2020, 8:21
wczoraj była video rozmowa z Wadeckim, jest ciężko ale liczy że nie beznadziejnie
do odsłuchania na naszosie.pl
I dla tych, co nie mają czasu odsłuchać, mówi przede wszystkim o rozmowach z kolarzami dotyczącymi cięć pensji. Znajdujący się w podobnej sytuacji Bahrain, dogadał się z zawodnikami, by teraz wypłacić tylko 30 % wynagrodzeń.
Z tego, co można wyczytać w internecie, ok. 50 % w kolarskim budżecie to wynagrodzenia dla zawodników, 20-25% dla sztabu, a pozostała część to inne koszta działalności. Obniżenie pensji o 70%, nawet zachowując wymóg kolarskiej płacy minimalnej, czyli ok. 36 tys. Euro na rok, pozwoliłoby ten budżet skrócić o co najmniej 40%. Greg van Avermaet już zapowiedział, że jest otwarty, by o takich obniżkach rozmawiać.
Kolarzom też będzie zależeć, by się ścigać i ewentualnie szukać nowej ekipy, stąd myślę, że z obniżkami nie będzie dużych problemów.
Dla mnie jest bardzo prawdopodobne, że ekipa, a przynajmniej ten sponsor się zwinie, a jednocześnie wierzę, że Miłek jako pasjonat, będzie chciał jakoś dociągnąć ten sezon, jednocześnie komunikując zawodnikom, by szukali nowych ekip.

Outsider

Post autor: Outsider » 03 kwie 2020, 18:16

Media donoszą, że doszło do cięć pensji w zespole o 80%. Do tego zwolniono 3/4 personelu - osób samozatrudnionych, z opcją powrotu po kryzysie.

Edit: Jest i oficjalny komunikat zespołu. Nie ma w nim podanej wysokości obniżki, jest natomiast mowa, że jest ona wysoka. Potwierdza się też zwolnienia większości personelu: https://cccteam.eu/news/ccc-team-forced ... -pandemic/

Edit 2: Chyba najbardziej rzeczowy artykuł "z zewnątrz". https://www.przegladsportowy.pl/kolarst ... am/ybtngvq

balwan

Post autor: balwan » 05 kwie 2020, 15:04

Wadecki liczy że UCI zdecyduje że za transmisję TV pieniądze będą trafiały do ekip. W mojej opinii to niemożliwe. UCI powie że to "darmowa" reklama firm.

Z innych źródeł wiem że o ile licencja w WT zagrożona o tyle Miłek raczej nie wycofa się całkowicie z kolarstwa i w najgorszym wypadku wrócimy do stanu przed CCC team czyli z ekipą PCT ( no może CT).
Inne ekipy też są w złej sytuacji ale obiektywne patrząc jednak mało ekip za sponsorów ma firmy opierające zysk na sprzedaży butów. A wiadomo że sklepy CCC w całej Europie pozamykane . A najgorsze to że CCC miało ogromny kryzys jeszcze przed pandemią. Kto wie czy tu pomocą nie wejdzie inna wielka firma z Polski która też od lat pomaga kolarzom i całemu Polskiemu sporcie ( ale tu już tylko moja opinia pewnie mało realna)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 kwie 2020, 16:08

balwan pisze:
05 kwie 2020, 15:04
Wadecki liczy że UCI zdecyduje że za transmisję TV pieniądze będą trafiały do ekip. W mojej opinii to niemożliwe. UCI powie że to "darmowa" reklama firm.

Z innych źródeł wiem że o ile licencja w WT zagrożona o tyle Miłek raczej nie wycofa się całkowicie z kolarstwa i w najgorszym wypadku wrócimy do stanu przed CCC team czyli z ekipą PCT ( no może CT).
Inne ekipy też są w złej sytuacji ale obiektywne patrząc jednak mało ekip za sponsorów ma firmy opierające zysk na sprzedaży butów. A wiadomo że sklepy CCC w całej Europie pozamykane . A najgorsze to że CCC miało ogromny kryzys jeszcze przed pandemią. Kto wie czy tu pomocą nie wejdzie inna wielka firma z Polski która też od lat pomaga kolarzom i całemu Polskiemu sporcie ( ale tu już tylko moja opinia pewnie mało realna)
Buty i resztę z portfolio CCC można przez neta też kupować ale wątpię czy to wiele wniesie

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 kwie 2020, 16:27

GvA zwycięzcą wirtualnej Flandrii, ciekawy eksperyment no i jak się nie ma co się lubi...

mrpotato

Post autor: mrpotato » 06 kwie 2020, 20:28

do 15 maja ma być decyzja ws TdF pomiędzy 25.07 i 16.08
tym samym ważą się losy topowego typera forumowego

balwan

Post autor: balwan » 11 kwie 2020, 9:33

CCC otrzymało od rządu 23 mln złotych na pensje dla pracowników. Jak ludzie z CCC mówią dzięki temu pierwszy miesiąc kryzysu przeżyją. Możliwe że to i będzie mialo wpływ na drużynę kolarską.

ODPOWIEDZ