Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Krolowa Sniegu » 26 mar 2020, 14:51

Vojthas pisze:
26 mar 2020, 14:50
"Tak dużych" - to znaczy jak dużych? Do 2 mln przychodu? 5 mln? 100 mln? Pytam, bo nie znam się na tym biznesie i kompletnie nie wiem, jakie kryterium przyjmuje się, żeby zaliczać firmę do "jednej z największych w Polsce", więc tym bardziej nie mam możliwości sprawdzić, ile ich jest.
Tak powszechnie słysząc jedna z największych firm obuwniczych w Polsce - to nasuwają mi się 2 marki.
UWAGA! TYPER MŚ w biathlonie - pierwsze typy do jutra do 14:45!

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 mar 2020, 14:54

Krolowa Sniegu pisze:
26 mar 2020, 14:51
Tak powszechnie słysząc jedna z największych firm obuwniczych w Polsce - to nasuwają mi się 2 marki.
Mi się nasunęły trzy nazwy, a że, jak wspomniałem, nie znam się, więc uznałem, że skoro słyszałem, to są duże. A w komentarzach pod tym tweetem zaczęła się pojawiać czwarta. Jaki więc mam powód, żeby myśleć, że chodzi o tę?

mrpotato

Post autor: mrpotato » 26 mar 2020, 15:03

Vojthas pisze:
26 mar 2020, 14:54
Krolowa Sniegu pisze:
26 mar 2020, 14:51
Mi się nasunęły trzy nazwy, a że, jak wspomniałem, nie znam się, więc uznałem, że skoro słyszałem, to są duże. A w komentarzach pod tym tweetem zaczęła się pojawiać czwarta. Jaki więc mam powód, żeby myśleć, że chodzi o tę?
mówiąc krótko i mysląc sportowo: miejmy nadzieję ze nie chodzi o tą, choć jaka by nie padła to szkoda ludzi
"Do Rzeczy" to jakiś poważny tytuł czy jakas bzdurka? ten dziennikarz od tweeta ma to jako miejsce pracy
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 mar 2020, 15:14

mrpotato pisze:
26 mar 2020, 15:03
"Do Rzeczy" to jakiś poważny tytuł czy jakas bzdurka? ten dziennikarz od tweeta ma to jako miejsce pracy
To zależy, po której stronie barykady politycznej stoisz. Jeśli nie chcesz na forum trzeciej wojny światowej, użyj Google. ;)

mrpotato

Post autor: mrpotato » 26 mar 2020, 15:20

Vojthas pisze:
26 mar 2020, 15:14
mrpotato pisze:
26 mar 2020, 15:03
To zależy, po której stronie barykady politycznej stoisz. Jeśli nie chcesz na forum trzeciej wojny światowej, użyj Google. ;)
dobra, paniał aluzju i rzuce okiem przy okazji
takie czasy ze człowiek nie wie czy wdepnął w fejka czy nie
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
Dominik_Toruń

Post autor: Dominik_Toruń » 26 mar 2020, 15:23

Rozumiem, że skoro przez dwa tygodnie nie sprzedał butów, to już bankrutuje? I już nikt nigdy żadnych butów nie kupi, więc koniec? Można i tak. Niech bankrutuje. Wszystko się uspokoi, to kto inny będzie produkował buty. Wczoraj czytałem, że szef Amazona poprosił o zrzutkę, bo też nie daje rady. Dla wtajemniczonych, chodzi o bodaj najbogatszego gościa na świecie. Pewnie dlatego, że nie rozumiem "wielkiego biznesu", to nie jestem "wielkim biznesmenem"

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 mar 2020, 15:25

Dominik_Toruń pisze:
26 mar 2020, 15:23
Rozumiem, że skoro przez dwa tygodnie nie sprzedał butów, to już bankrutuje? I już nikt nigdy żadnych butów nie kupi, więc koniec? Można i tak. Niech bankrutuje. Wszystko się uspokoi, to kto inny będzie produkował buty. Wczoraj czytałem, że szef Amazona poprosił o zrzutkę, bo też nie daje rady. Dla wtajemniczonych, chodzi o bodaj najbogatszego gościa na świecie. Pewnie dlatego, że nie rozumiem "wielkiego biznesu", to nie jestem "wielkim biznesmenem"
Serio, urodziłeś się wczoraj i nie wiesz, jak działa świat? Albo plotka wypuszczona w celach marketingowych ("nie ważne jak i co, byle się o nas mówiło"), albo panu pracownikowi mediów skończyły się informacje to rzuca spekulacje, asekurując się przed pozwem słowami "nieoficjanie", "jedna z", "rozważa". W dodatku chroni go prawo do nieujawniania informatorów - może go sobie wymyślić i powiedzieć, że nie może podać nazwiska.

Awatar użytkownika
Dominik_Toruń

Post autor: Dominik_Toruń » 26 mar 2020, 15:40

Wszystko wiem. Fajnie, że nie przekonujesz, że dwutygodniowy postój w biznesie zamordował wielką firmę z wieloletnią historią i jest to przecież całkiem normalne, gdyż po pandemii nikt więcej nie włoży butów na nogi.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 mar 2020, 15:49

Dominik_Toruń pisze:
26 mar 2020, 15:40
Fajnie, że nie przekonujesz, że dwutygodniowy postój w biznesie zamordował wielką firmę z wieloletnią historią i jest to przecież całkiem normalne, gdyż po pandemii nikt więcej nie włoży butów na nogi.
Jeżeli by tak było, to ten postój powinien zamordować również małe firmy z krótszą historią - to byłoby dużo bardziej normalne, gdyż po pandemii nie tylko ludzie będą wkładać buty na nogi, ale i będą zakładać spodnie i bluzy, będą kłaść się do łóżek, opierać głowy na poduszkach i przykrywać kołdrami powleczonymi w pościel, a nawet jeść przygotowane w garnkach na kuchenkach posiłki - sztućcami z talerzy, które będą trzymać w kredensach i szufladach.

Awatar użytkownika
Dominik_Toruń

Post autor: Dominik_Toruń » 26 mar 2020, 16:09

Vojthas pisze:
26 mar 2020, 15:49
Dominik_Toruń pisze:
Fajnie, że nie przekonujesz, że dwutygodniowy postój w biznesie zamordował wielką firmę z wieloletnią historią i jest to przecież całkiem normalne, gdyż po pandemii nikt więcej nie włoży butów na nogi.
Jeżeli by tak było, to ten postój powinien zamordować również małe firmy z krótszą historią - to byłoby dużo bardziej normalne, gdyż po pandemii nie tylko ludzie będą wkładać buty na nogi, ale i będą zakładać spodnie i bluzy, będą kłaść się do łóżek, opierać głowy na poduszkach i przykrywać kołdrami powleczonymi w pościel, a nawet jeść przygotowane w garnkach na kuchenkach posiłki - sztućcami z talerzy, które będą trzymać w kredensach i szufladach.
Ja jeszcze mam zamiar po pandemii dobre Igrzyska obejrzeć. I to bynajmniej nie tyle jedne :)

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 mar 2020, 16:25

Dominik_Toruń pisze:
26 mar 2020, 16:09
Vojthas pisze:
26 mar 2020, 15:49

Ja jeszcze mam zamiar po pandemii dobre Igrzyska obejrzeć. I to bynajmniej nie tyle jedne :)
Niektórzy twierdzą, że TV to przeżytek, więc dopytam - na TV z dekoderem którejś z wiodących platform cyfrowych, kablowych, czy jednak dzięki rozbudowanej ofercie internetowej?

Lukash

Post autor: Lukash » 26 mar 2020, 16:38

Vojthas pisze:
26 mar 2020, 14:45
mrpotato pisze:
26 mar 2020, 14:19
??
"Nieoficjalnie", "jednej z", "rozważa"...
Uwierzę, jak zobaczę "oficjalnie", nazwę firmy i potwierdzenie złożenia wniosku.

Zresztą czemu "jedna z" miałaby być akurat "tą"?
Potwierdzenia złożenia wniosku nie zobaczysz na pewno, bo nie działają biura podawcze, pozostaje jedynie potwierdzenie nadania przesyłki. ;)

Lukash

Post autor: Lukash » 26 mar 2020, 16:44

Dominik_Toruń pisze:
Wszystko wiem. Fajnie, że nie przekonujesz, że dwutygodniowy postój w biznesie zamordował wielką firmę z wieloletnią historią i jest to przecież całkiem normalne, gdyż po pandemii nikt więcej nie włoży butów na nogi.
Dwutygodniowy postój powoduje utratę płynności, gdyż najpewniej przychody nie pokrywają stałych kosztów.

Nie oznaczałoby to najpewniej kodeksowego stanu "niewypłacalności", gdyby był to dwutygodniowy przestój. A perspektywa jest niepewna, konsekwencje za niezłożenie takiego wniosku dla członków zarządu poważne (odpowiedzialność subsydiarna), a system sądowy także nie funkcjonuje (z łatwością zdążą wycofać wniosek, gdy wszystko wróci do normy).

Na razie to pewnie gra medialna, ale moim zdaniem można się spodziewać wysypu takich wniosków, bo jest to racjonalne.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 26 mar 2020, 17:02

Lukash pisze:
26 mar 2020, 16:38
Potwierdzenia złożenia wniosku nie zobaczysz na pewno, bo nie działają biura podawcze, pozostaje jedynie potwierdzenie nadania przesyłki.
Nie potrzebuję urzędowego, wystarczy mi oficjalna wypowiedź samego zainteresowanego "Tak, złożyłem wniosek". Oczywiście, "rozmawiamy teoretycznie" (Kloss do prof. Glassa), "jeśli to wszystko prawda" (płk Broch do Brunnera o Klossie - w tym samym odcinku).

Awatar użytkownika
Dominik_Toruń

Post autor: Dominik_Toruń » 26 mar 2020, 19:12

Vojthas pisze:
26 mar 2020, 16:25
Dominik_Toruń pisze:
26 mar 2020, 16:09

Niektórzy twierdzą, że TV to przeżytek, więc dopytam - na TV z dekoderem którejś z wiodących platform cyfrowych, kablowych, czy jednak dzięki rozbudowanej ofercie internetowej?
Igrzyska w Pjongczang oglądałem w całości w Internecie. W 90% na Eurosport Player i tylko skoki w TVP. Igrzyska w Rio oglądałem mniej więcej w 70% w Internecie (równolegle laptop i tablet) i 30% w TV (wszystko w TVP). W Tokio wykupię oczywiście Eurosport Player, choć LA będę chciał w TVP oglądać dla komentatorów. Telewizora raczej jednak włączal nie będę. Tylko internet. Eurosport Player miał w Pjongczang tę wielką zaletę, że pozwalał włączać dane wydarzenie o dowolnej porze. To rozwiązało problem zawodów, które na siebie nachodziły czasowo.

ODPOWIEDZ