Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Col_Frost

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Col_Frost » 10 sie 2019, 15:19

Merlin pisze:
10 sie 2019, 15:15
Col_Frost pisze:
10 sie 2019, 15:01
Albo mnie nie zrozumiałeś, albo usilnie szukasz czegoś żeby się przyczepić. Chyba dla każdego kibica kolarstwa jest jasne, że nie wszyscy kolarze walczą o zwycięstwa w poszczególnych klasyfikacjach. Ale w czwartkowej ucieczce z Marczyńskim jechali kolarze, którzy mieli apetyty na różową koszulkę, a jednak dobrowolnie oddawali punkty w ręce Polaka. A przynajmniej jeden taki. Nazywał się Simon Geschke.
Napisałem, że sytuacja z Marczyńskim była nieco inna właśnie dlatego że Geschke też mógł o koszulkę walczyć. Odniosłem się tylko do Twojego wpisu, że trofeum nie wywalczone w normalnej rywalizacji jest mało warte i stwierdziłem, że takie wątpliwości można by mieć w większości wyścigów. Gdybym mógł się spodziewać, że uznasz mój wpis za "usilne czepianie się", to bym się nie odzywał.
Uznałem tak, bo to co opisałeś, było właśnie normalną rywalizacją o koszulkę, z czym czwartkowy etap nie miał nic wspólnego. Skoro jednak osądziłem Cię niesłusznie, przyjmij proszę najszczersze przeprosiny.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Outsider

Post autor: Outsider » 10 sie 2019, 21:57

Z kronikarskiego obowiązku - zaplecze naszej kadry kobiet nie poradziło sobie w wietrznym wyścigu w Holandii. Nikt z 8-osobowego składu nie dał rady finiszować w ok. 30 osobowej czołówce. Najlepsza Dorota Przezak na 36 miejscu z 6 minutami straty.

Kolega Zdechlak napisał na twitterze, że Marta Jaskulska i Nikol Płosaj są wiązane z ekipą CCC-Liv na przyszły rok.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 sie 2019, 23:12

Col_Frost pisze:
10 sie 2019, 15:19
Skoro jednak osądziłem Cię niesłusznie, przyjmij proszę najszczersze przeprosiny.
Już miałem złożyć pozew do sądu, ale niech będzie, przyjmuję przeprosiny.
Przy okazji roztrząsania tych deklaracji przypomniało mi się, że pół wieku temu Felipe Munoz podobno zapowiedział przed startem olimpijskim, że jeśli nie wygra to popełni samobójstwo. Na szczęście wygrał i nie trzeba było sprawdzać, jak czuliby się rywale, którzy ewentualnie by go pokonali.

zdechlak

Post autor: zdechlak » 11 sie 2019, 8:08

Z kronikarskiego obowiązku - zaplecze naszej kadry kobiet nie poradziło sobie w wietrznym wyścigu w Holandii. Nikt z 8-osobowego składu nie dał rady finiszować w ok. 30 osobowej czołówce. Najlepsza Dorota Przezak na 36 miejscu z 6 minutami straty.
To było pewne ze tak się skończy byliśmy jedynym państwem który wystawił mocniejszy skład na wyścig U23 niż na Elity - Holandia mimo nadmiaru zawodniczek w Elicie nie miała problemów by na wyścig Elity wystawić Wiebes (start w Elicie już w zeszłym roku) czy Norwegia wystawiając Andersen (1998). Te dwie zawodniczki jakby startowały zdobyłyby medale na wyścigu U23 bez najmniejszych problemów.

airborell

Post autor: airborell » 11 sie 2019, 8:41

Merlin pisze:
10 sie 2019, 23:12
Przy okazji roztrząsania tych deklaracji przypomniało mi się, że pół wieku temu Felipe Munoz podobno zapowiedział przed startem olimpijskim, że jeśli nie wygra to popełni samobójstwo.
Trochę szukałem w hiszpańskojęzycznym internecie jakiegokolwiek potwierdzenia tego wydarzenia (opisanego przez Tadeusza Olszańskiego) i nie znalazłem. I wcale nie byłbym przekonany że to nie jest podobny wymysł polskiego reportera jak opowieść Kapuścińskiego o wojnie futbolowej.

Kisik94

Post autor: Kisik94 » 11 sie 2019, 14:25

A w wyścigu elity na ME na 44 km przed metą prowadzi 12-osobowa grupka z Ackermanem, Vivianim i Mezgecem. Mają przewagę 30 sekund nad drugą grupką, w której jadą nasi kolarze.

Kisik94

Post autor: Kisik94 » 11 sie 2019, 15:05

10 km przed metą i jeśli nie zdarzy się żaden upadek czy defekt, to znamy medalistów. Uciekają Ackermann, Viviani i Lampaert.

maruda

Post autor: maruda » 12 sie 2019, 1:31

ME wygrał Viviani, Sajnok 20. (a szkoda, mogło być wyżej).

W tym tygodniu Binck Bank Tour (dla mniej wtajemniczonych - dawne Eneco Tour), jadą Wiśniowski i Gołaś.
Faworytem ponoć Greg Van Avermaet, ale pomimo słabej obsada moja wiara w sukcesy CCC w tym roku jest jak wiecie mniejsza od części forumowiczów :P No ale miło by było wygrać coś w World Tourze.

Poza tym wiele mniejszych wyścigów (także w Polsce!), istotnych dla rankingu olimpijskiego.

balwan

Post autor: balwan » 12 sie 2019, 13:40

Wygląda na to ze CCC zrobi wszystko by Majka i Kwiatkowski jak najszybciej to możliwe zasiliły team. Ja zaryzykuje ze gdyby CCC się zmobilizowało to Kwiatkowskiego może by się udało nawet z Ineos wykupić z kontraktem . Wadecki zapowiada ze głównym celem będzie aby to Polacy odgrywali w ekipie głownie role.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 12 sie 2019, 15:07

balwan pisze:
12 sie 2019, 13:40
Wygląda na to ze CCC zrobi wszystko by Majka i Kwiatkowski jak najszybciej to możliwe zasiliły team. Ja zaryzykuje ze gdyby CCC się zmobilizowało to Kwiatkowskiego może by się udało nawet z Ineos wykupić z kontraktem . Wadecki zapowiada ze głównym celem będzie aby to Polacy odgrywali w ekipie głownie role.
Pytanie pierwsze - czy stać ich na to, bo Ineos na pewno dobrze płaci. Drugie - czy Kwiatkowski chciałby odejść.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

balwan

Post autor: balwan » 12 sie 2019, 17:49

Krolowa Sniegu pisze:
12 sie 2019, 15:07
balwan pisze:
12 sie 2019, 13:40
Pytanie pierwsze - czy stać ich na to, bo Ineos na pewno dobrze płaci. Drugie - czy Kwiatkowski chciałby odejść.
Jeśli następny sezon będzie miał taki jak ten to wątpię by Ineos chciało Go zatrzymać. Myślę że obietnica że na TDF wolna ręką i może robić co mu się podoba brzmiało by kusząco dla Kwiatkowskiego. Po za tym myślę że Miłek Majce i Kwiatkowskiemu byłby w stanie płacić tyle co kolejno Bora i Ineos.

Z trzeciej strony gdy CCC jeździło w niszczych klasach Wadecki w wywiadach gadał głupoty nie mające nic z prawdą.

maruda

Post autor: maruda » 12 sie 2019, 18:22

Łukasz Wiśniowski wiceliderem Binck Bank Tour (dzięki bonifikatom na lotnych premiach).

balwan

Post autor: balwan » 14 sie 2019, 7:27

maruda pisze:
12 sie 2019, 1:31

Poza tym wiele mniejszych wyścigów (także w Polsce!), istotnych dla rankingu olimpijskiego.
Polscy kolarze czyli Paterski, Małecki, Stosz, Aniołkowski i Frańczak nie wystąpią w Polskich wyscigach tylko w komplecie zaprezentują się w Czechach gdzie raczej bez szans na duże punkty.

Adama

Post autor: Adama » 14 sie 2019, 7:29

W sobote memorial Henryka lasaka wygra napewno niezly góral lub wytrzymaly sprinter

maruda

Post autor: maruda » 14 sie 2019, 11:58

Kwiatkowski ma wrócić już na Deutschland Tour (2.HC) :)

ODPOWIEDZ