Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Krolowa Sniegu

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Krolowa Sniegu » 09 sie 2019, 21:53

http://www.sport.pl/kolarstwo/7,64993,2 ... BoxOpCzol8 - niefajne zachowanie Wadeckiego i CCC.
Do 20 sierpnia można typować w Typerze MŚ w Kajakarstwie 2019! Zapraszam :)
PS. Nie ma pokręconych zasad :P

barnaba

Post autor: barnaba » 09 sie 2019, 22:22

Nie do końca się z Tobą zgodzę.
Jeśli zdecydowano się kontynuować wyścig i walczyć o wysokie lokaty, to czemu nie o klasyfikację górską? Ok, Marczyński zadeklarował, że zadedykuje zmarłemu tragicznie koledze koszulkę klasyfikacji górskiej. Ktoś inny zadedykuje koszulkę najaktywniejszego, a jeszcze inny lidera, sprowadzając wyścig do absurdu. Takie ustalenie w peletonie to niezbyt sportowy pomysł.
Co innego, gdyby klasyfikację wygrał rzeczywiście najlepszy, obojętnie czy z Lotto, czy Astany czy CCC i o takiej dedykacji sukcesu zdecydował.

A tak pozostał niesmak. Marczyński czuje się zlekceważony, sukces Geschkego jest sukcesem w najlepszym razie połowicznym i dla sporej części kibiców i kolarzy oznacza brak szacunku dla zmarłego, a ktoś, kto chciał w tej klasyfikacji powalczyć i zrezygnował z tego po deklaracji Marczyńskiego, czuje się frajerem.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2019, 22:44

Zgadzam się z barnabą. Dla mnie niesmaczne było przepuszczanie Marczyńskiego na premiach wczoraj i być może dzisiaj (nie wiem czy na 7. etapie też to miało miejsce). Nie przeczę, pomysł z dedykacją super, ale dlaczego z automatu miałoby mu to dać tą koszulkę? Czy jeśli zawodnik zapowiada przed IO, że złoty medal zadedykuje zmarłemu ojcu/matce/bratu/babci to konkurenci automatycznie mają mu ten medal wcisnąć? Co taki medal, czy taka koszulka jest warta, jeśli nie jest wywalczona w normalnej rywalizacji?
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 09 sie 2019, 22:48

barnaba pisze:
09 sie 2019, 22:22
Jeśli zdecydowano się kontynuować wyścig i walczyć o wysokie lokaty, to czemu nie o klasyfikację górską? Ok, Marczyński zadeklarował, że zadedykuje zmarłemu tragicznie koledze koszulkę klasyfikacji górskiej. Ktoś inny zadedykuje koszulkę najaktywniejszego, a jeszcze inny lidera, sprowadzając wyścig do absurdu. Takie ustalenie w peletonie to niezbyt sportowy pomysł.
Z jednej strony tak, ale jeśli jak twierdzą cały peleton się na to zgodził i inni dyrektorzy sportowi i kolarze zaakceptowali ten pomysł, to jeden klub chyba nie powinien się wyłamywać? Zwłaszcza, że Wadecki twierdził jeszcze podczas transmisji (z tego co pisano), że przypomina Geskche ile punktów ma maksymalnie zdobyć.
barnaba pisze:
09 sie 2019, 22:22
A tak pozostał niesmak. Marczyński czuje się zlekceważony, sukces Geschkego jest sukcesem w najlepszym razie połowicznym i dla sporej części kibiców i kolarzy oznacza brak szacunku dla zmarłego, a ktoś, kto chciał w tej klasyfikacji powalczyć i zrezygnował z tego po deklaracji Marczyńskiego, czuje się frajerem.
Dlatego albo wszyscy powinni się dogadać, albo ktoś powinien otwarcie się wyłamać i wtedy walczymy.
Col_Frost pisze:
09 sie 2019, 22:44
Dla mnie niesmaczne było przepuszczanie Marczyńskiego na premiach wczoraj i być może dzisiaj (nie wiem czy na 7. etapie też to miało miejsce). Nie przeczę, pomysł z dedykacją super, ale dlaczego z automatu miałoby mu to dać tą koszulkę? Czy jeśli zawodnik zapowiada przed IO, że złoty medal zadedykuje zmarłemu ojcu/matce/bratu/babci to konkurenci automatycznie mają mu ten medal wcisnąć? Co taki medal, czy taka koszulka jest warta, jeśli nie jest wywalczona w normalnej rywalizacji?
Tu się zgadzam, chodzi mi o to, że jeśli z tego co piszą było ustalenie, to niefajne jest to, że jedna drużyna się wyłamuje w trakcie. Mogli z góry powiedzieć, że im to nie pasuje.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2019, 22:52

Krolowa Sniegu pisze:
09 sie 2019, 22:48
Tu się zgadzam, chodzi mi o to, że jeśli z tego co piszą było ustalenie, to niefajne jest to, że jedna drużyna się wyłamuje w trakcie. Mogli z góry powiedzieć, że im to nie pasuje.
Słowo przeciwko słowu. Marczyński twierdzi, że peleton oddał mu koszulkę, a Wadecki, że przepuszczać go mieli tylko w czwartek, a dzisiaj już nie. Nie wiadomo kto mówi prawdę.

SzG

Post autor: SzG » 09 sie 2019, 22:53

Jak ustalili wspólnie,a ktoś wyłamał się to jest to nie w porządku. Inna sprawa, że dawanie za darmo komuś wygranej , żeby zadedykował wygraną jest dla mnie bez sensu.
M. Steiner w Pekinie wywalczył dedykowany medal,co chyba będzie zapamiętane na wiele lat.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 09 sie 2019, 22:55

Col_Frost pisze:
09 sie 2019, 22:52
Krolowa Sniegu pisze:
09 sie 2019, 22:48
Słowo przeciwko słowu. Marczyński twierdzi, że peleton oddał mu koszulkę, a Wadecki, że przepuszczać go mieli tylko w czwartek, a dzisiaj już nie. Nie wiadomo kto mówi prawdę.
W sumie warto zauważyć, że w czwartek, jednym z tych którzy przepuszczali Marczyńskiego był właśnie Geschke, a mógł go spokojnie na dwóch premiach ograć.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 09 sie 2019, 23:01

SzG pisze:
09 sie 2019, 22:53
Jak ustalili wspólnie,a ktoś wyłamał się to jest to nie w porządku. Inna sprawa, że dawanie za darmo komuś wygranej , żeby zadedykował wygraną jest dla mnie bez sensu.
O tym mówię. Szkoda, że takie niesnaski powstają.
Też niefajne jest takie ustawienie wyniku, z drugiej jeśli wszyscy się na coś piszą to nie fajnie się wyłamywać już w trakcie. Pamiętam, że kiedyś były takie historie podczas biegu Wazów. Przykładowo (nie chcę skłamać, który rok to był) Norweg, który kończył karierę uciekał z młodym Szwedem i ten pierwszy zaproponował, żeby zafiniszowali razem to wygrana będzie wspólna. Szwed się zgodził, a później bez słowa zaatakował, kiedy tamten się na finisz nie szykował.

balwan

Post autor: balwan » 10 sie 2019, 0:38

Ja też nie lubię gdy kolarze próbują się dogadać itd. oczywiście takie sytuacje uwielbiają komentatorzy Eurosportu i uznają to za piękną kolarstwa. A dla mnie to zachowanie nie sportowe.
Wczoraj Marczynski się dogadał i na premiach Go nie wyprzedzali. Dziś też dopóki jechał to Geschke przyjeżdżał za nim. Nie można było wymagać by specjalne się zatrzymywał aby koszulki nie zdobyć. W net by doszło do sytuacji że Marczynski by chciał się dogadać aby go puścili po zwycięstwo w całym wyścigu ...

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 10 sie 2019, 2:25

A czym to się różni od codziennego kolarstwa, gdzie koledzy z drużyny pracują na swojego lidera, porzucając własne ambicje? OK, jestem w stanie do pewnego momentu zrozumieć, że jest to sport drużynowy - dokładnie do momentu, kiedy na podium dekorowany jest tylko jeden z tej drużyny. Albo jest to naprawdę sport drużynowy i wtedy wygrywa cała drużyna tego, co wygrywa generalkę, albo jest to sport indywidualny i każdy jedzie na siebie - moglibyśmy się zdziwić, kto jest najlepszym kolarzem na świecie.

balwan

Post autor: balwan » 10 sie 2019, 12:34

Aniołkowski 4, pozytywny wynik

dd100

Post autor: dd100 » 10 sie 2019, 13:28

Aniołkowski powinien wskoczyć do 8 punktującej, jak doliczą mu punkty za etapy na Dookoła Mazowsza (do tej pory na stronie UCI nie ma zaliczonych tych punktów, ma tylko za generalkę).

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 sie 2019, 14:46

Col_Frost pisze:
Zgadzam się z barnabą. Dla mnie niesmaczne było przepuszczanie Marczyńskiego na premiach
Co taki medal, czy taka koszulka jest warta, jeśli nie jest wywalczona w normalnej rywalizacji?
A ja mam takie pytanie: Kiedy ostatnio widziałeś np. na TdF, Giro, czy Vuelcie, że kolarze jadący w ucieczce z liderem klasyfikacji górskiej nie przepuścili go na premii? Oczywiście, nie licząc przypadków, że jechali z nim inni walczący o koszulkę, lub koledzy walczących. Nie odnoszę się tu do przypadku Marczyńskiego, bo to jednak była nieco inna sytuacja, ale oddawanie zwycięstw na premiach jest codzienną praktyką w kolarstwie. Jakoś nie słychać, żeby ktoś kwestionował wartość tak zdobytego trofeum pod względem moralnym, czy sportowym. I, żeby nie było nieporozumień, wcale nie twierdzę, że mi się to podoba.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 10 sie 2019, 15:01

Merlin pisze:
10 sie 2019, 14:46
Col_Frost pisze:
Zgadzam się z barnabą. Dla mnie niesmaczne było przepuszczanie Marczyńskiego na premiach
Co taki medal, czy taka koszulka jest warta, jeśli nie jest wywalczona w normalnej rywalizacji?
A ja mam takie pytanie: Kiedy ostatnio widziałeś np. na TdF, Giro, czy Vuelcie, że kolarze jadący w ucieczce z liderem klasyfikacji górskiej nie przepuścili go na premii? Oczywiście, nie licząc przypadków, że jechali z nim inni walczący o koszulkę, lub koledzy walczących. Nie odnoszę się tu do przypadku Marczyńskiego, bo to jednak była nieco inna sytuacja, ale oddawanie zwycięstw na premiach jest codzienną praktyką w kolarstwie. Jakoś nie słychać, żeby ktoś kwestionował wartość tak zdobytego trofeum pod względem moralnym, czy sportowym. I, żeby nie było nieporozumień, wcale nie twierdzę, że mi się to podoba.
Albo mnie nie zrozumiałeś, albo usilnie szukasz czegoś żeby się przyczepić. Chyba dla każdego kibica kolarstwa jest jasne, że nie wszyscy kolarze walczą o zwycięstwa w poszczególnych klasyfikacjach. Ale w czwartkowej ucieczce z Marczyńskim jechali kolarze, którzy mieli apetyty na różową koszulkę, a jednak dobrowolnie oddawali punkty w ręce Polaka. A przynajmniej jeden taki. Nazywał się Simon Geschke.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 10 sie 2019, 15:15

Col_Frost pisze:
10 sie 2019, 15:01
Albo mnie nie zrozumiałeś, albo usilnie szukasz czegoś żeby się przyczepić. Chyba dla każdego kibica kolarstwa jest jasne, że nie wszyscy kolarze walczą o zwycięstwa w poszczególnych klasyfikacjach. Ale w czwartkowej ucieczce z Marczyńskim jechali kolarze, którzy mieli apetyty na różową koszulkę, a jednak dobrowolnie oddawali punkty w ręce Polaka. A przynajmniej jeden taki. Nazywał się Simon Geschke.
Napisałem, że sytuacja z Marczyńskim była nieco inna właśnie dlatego że Geschke też mógł o koszulkę walczyć. Odniosłem się tylko do Twojego wpisu, że trofeum nie wywalczone w normalnej rywalizacji jest mało warte i stwierdziłem, że takie wątpliwości można by mieć w większości wyścigów. Gdybym mógł się spodziewać, że uznasz mój wpis za "usilne czepianie się", to bym się nie odzywał.

ODPOWIEDZ