Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
balwan

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: balwan » 09 paź 2018, 5:51

Outsider pisze:
08 paź 2018, 23:21
Tom Dumoulin zwołuje na jutro konferencję prasową. Plotki mówią o przejściu do CCC (rowery Giant - dotychczasowy sponsor ekipy Sunweb został sponsorem CCC), ale jest też wersja o dopingu ... Tak czy siak kilka nerwowych godzin oczekiwania.
Piotr Wadecki zaprzeczył by ta konferencja miała jakikolwiek związek z CCC.
Ale rzeczywiście może byc cos na rzeczy. Ale zobaczymy.
Ale jest jedno które mi się nie klei , poprzednych latach gdy były transfery Wadecki i Parfjanowicz nie utrzymywali tego w tajemniczy. Tu nagle miała by być taka bomba i obaj Panowie siedzą cicho a jeden nawet zaprzecza ?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 09 paź 2018, 7:33

balwan pisze:
09 paź 2018, 5:51
Outsider pisze:
Tom Dumoulin zwołuje na jutro konferencję prasową. Plotki mówią o przejściu do CCC (rowery Giant - dotychczasowy sponsor ekipy Sunweb został sponsorem CCC), ale jest też wersja o dopingu ... Tak czy siak kilka nerwowych godzin oczekiwania.
Ale jest jedno które mi się nie klei , poprzednych latach gdy były transfery Wadecki i Parfjanowicz nie utrzymywali tego w tajemniczy. Tu nagle miała by być taka bomba i obaj Panowie siedzą cicho a jeden nawet zaprzecza ?
No jest tez opcja, ze kolarz albo jego agent nie zgodzil sie na podanie tej informacji do wiadomosci mediow przed konferencja.

balwan

Post autor: balwan » 09 paź 2018, 9:10

Krolowa Sniegu pisze:
09 paź 2018, 7:33
balwan pisze:
09 paź 2018, 5:51
Outsider pisze:
No jest tez opcja, ze kolarz albo jego agent nie zgodzil sie na podanie tej informacji do wiadomosci mediow przed konferencja.
Tylko mimo wszystko Wadecki by nie zaprzeczał w tedy (ja osobiście nie widziałem tego tweetu), ale zobaczymy, na pewno w CCC by najgorzej nie miał. Kalendarz by był układany pod niego i Grega. Obaj raczej wolą inne wyścigi. Do tego w tedy skład ekipy by wyglądał tak ze połowa pomaga GVA druga połowa Holendrowi a do tego sprinterzy kilka swoich wyścigach. Jeden taki transfer by diametralne poprawił całokształt ekipy. A i uważam ze pomocników gorszych od tych co miał w Sunwebie by nie miał - pomijam fakt ze jego główny pomocnik własne przeszedł do CCC.

balwan

Post autor: balwan » 11 paź 2018, 14:26

Dziś wiadomo już wieciej szczegółów na temat CCC:
- ekipa główną siedzibą w Polkowicach
-druga siedzibą w Belgii
_ nowe autobusy, auta i cała infrastruktura obejmuje także ekipę kontynentalną
- Ochowicza ważny ale wydaje się że najważniejszy Miłek
- jeszcze 5 nowych kolarzy na pewno zasili CCC tym dwóch Polaków z dotychczasowego CCC
- ekipa kontynentalna ma także zatrudnić zagranicznych kolarzy - bardzo zdolnych juniorów ( nazwisk brak na te chwile )
- ekipa kontynentalna ma skupić się głównie na wyścigach zagranicznych ale i na ważnych w Polsce wystąpi.
- trwają już rozmowy kolarzami na 2020 rok,
- na przyszły sezon już raczej nie będzie wielkiego nazwiska ( ale ponoć jeszcze z jednym znanym kolarzem trwają rozmowy )
- do CCC zgłosił się manager Quintany ale CCC Go nie chciało
- z Henao byli bardzo blisko podpisania kontraktu ale Emiraty w ostatniej chwili finansowo przebili
-Celem Miłka jest zbudowanie ekipy w WT na bazie najlepszych Polskich kolarzy - marzy mu się Majka i Kwiatkowski

A więc chyba wszystko co można było się spodziewać pozytywnego po informacji z Lipca się stało. Ekipa zarejestrowania w Polsce z piatką Polaków w tym czterech z CCC i co najważniejsze zostaje ekipa kontynentalna.

Outsider

Post autor: Outsider » 11 paź 2018, 23:43

Trzymam kciuki za plan Miłka, bo mi się marzy to samo ;) Prawdziwą wartość tego projektu poznamy w następnym okienku transferowym.
Dodam, że w ekipie kontynentalnej na pewno Szymon Tracz, oraz trójka Paluta, Małecki, Brożyna. Start jest bardzo dobry. Z dużą dawką prawdopodobieństwa też Alan Banaszek, który jeszcze rok temu byłby pewnie "pewniakiem" do WT. Ten sezon jednak słaby, brak progresu.
Jeśli chodzi o tą dwójkę do głównego CCC to według plotek niemal pewny jest Bernas, drugim będzie albo Cieślik albo Gradek. Mam nadzieję, że kto z nich się tam nie znajdzie, to znajdzie jeszcze zainteresowanie jakiejś silnej ekipy zagranicznej. Chyba, że będzie liderem ekipy development.
Reszta Polaków pewnie pożegna się z drużyną i Wibatech to max. Pytanie co z "zagraniczniakami" Kochem i Sisrem, którzy ten sezon mieli niezły. Kump za to się nie spisał. Schlegel natomiast mógłby w sumie otrzymać szansę w kontynentalnym zespole, nieźle pracuje na innych i jest dosyć młody.

maruda

Post autor: maruda » 12 paź 2018, 0:01

Ciekawi mnie to odrzucenie Quintany. Ciekawe czy CCC nie byłoby na niego stać, czy chodzi o wizję zespołu czy jeszcze coś innego.
Kolumbijczyka zawsze trzeba liczyć jako jednego z faworytów do wygranej w wielkim Tourze, jeżeli tylko startuje. 28 lat - jeszcze pewnie sporo ścigania przed nim.
Ja bym co najmniej rozważał takiego lidera, zwłaszcza że ci polscy to tacy mocno niepewni, bo lubią swoje obecne teamy ;)

Outsider

Post autor: Outsider » 12 paź 2018, 0:36

Quintana w 2016 podpisał kontrakt z Movistarem do 2019. CCC pewnie musiałoby przebić finansowo jego obecną płacę i jeszcze zapłacić coś na kształt odstępnego. Nie sądzę, by Quintana był wart więcej niż w momencie podpisywania tego kontraktu. Wręcz przeciwnie - poprzedni sezon taki sobie, obecny wybitnie nieudany. Ponadto kolarz według mnie jeżdżący mało widowiskowo, który chyba miałby problem poradzić sobie bez mocnej drużyny, której w CCC nie ma. Mnie tylko zastanawia co się stało, że chce odejść z Movistaru, a może to agent wychodzi przed szereg? Mimo wszystko w kontekście generalki wielkich tourów chyba wciąż jest nr 1 w swoim zespole.

dd100

Post autor: dd100 » 12 paź 2018, 2:35

Czy Cieślik czy Gradek to możliwe, że okaże się dzisiaj ;), a Bernas raczej pewny kontraktu, myślę (o czym zresztą już pisałem), że Koch i Sisr również.

balwan

Post autor: balwan » 12 paź 2018, 5:02

Jeśli chodzi o dwójkę Polaków z CCC to Cieślik i Bernas. Ew. Banaszek. Gradek niestety jest o poziom niżej . Za Banaszkiem przemawia wiek, i potencjał. Za Grafikiem by mogło przemawiać to że byłby to kolarz który pewnie od kilometra 0 mógłby dyktować tempo na płaskich etapach. Ale niestety w ekipie nie ma sprintera na którego trzebaby było tak pracować
Myślę że Gradek , Kurek i Plucinski mogą szukasz zaangażowania w ekipach prokontynentalnych, ale na pewno nie będzie to łatwe. Więc obstawiam że znajdą się w Polskich ekipach kontynentalnych.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 paź 2018, 21:21

jutro 14.30 ES1, Lombardia czyli ostatni poważny wyścig w sezonie
trasa w nieco trudniejszym wariancie z metą w Como
będzie ciekawie, z Polaków Majka i Pojlan
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

dd100

Post autor: dd100 » 12 paź 2018, 21:55

Poljański na pewno będzie startował?

mrpotato

Post autor: mrpotato » 12 paź 2018, 22:02

dd100 pisze:
12 paź 2018, 21:55
Poljański na pewno będzie startował?
nie wiem, ze startlisty na procyclingstats sciagnalem, czasami błądzą
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 13 paź 2018, 14:30

Szymon Sajnok siódmy na 5. etapie wyścigu dookoła Turcji.

balwan

Post autor: balwan » 13 paź 2018, 16:34

Dziś na zakończenie sezonu w końcu Majka pokazał się z dobrej strony. Wyścigu niestety nie oglądałem ale 7 miejsce po podobno dużej walce oznacza że musiało być dobrze

Kisik94

Post autor: Kisik94 » 13 paź 2018, 17:31

Rafał kilka razy atakował ale jak to ma w swoim zwyczaju, za dużo oglądania, za mało jazdy do przodu. Najlepszą okazję miał chyba w momencie gdy grupka z nim w składzie dojechała do odpadającego od Pinot Nibalego. Wtedy Majka zaatakował i trzeba było jeszcze pociągnąć z 200 m i być może odjechał by od innych, a jedynie Nibali mógłby dojechać na zjazdach i nawet jakby z nim przegrał finisz to byłby na podium. Ewidentnie było dzisiaj widać, że jest forma i noga.

ODPOWIEDZ