Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 30 sty 2018, 11:09

zdechlak pisze:
30 sty 2018, 11:03
nie róbmy poematów dygresyjnych, admin prosił przecież

mnie bardziej interesuje Bujak i to czy naprawde nie mogła sie realizowac sportowo w Polsce...
przeciez po udanym sezonie ubiegłym i kilku konkretnych pokazach mocy sprinterskiej wydawała
sie naturalną opcją na liderkę na imprezy mistrzowskie z płaską trasą, tak czy nie?
przeciez na Niewiadomą jechały dziewczyny juz wiele razy i jestem pewien ze nie miałaby nic przeciwko
pojechać na Bujak raz czy drugi, wiec o co tu chodzi konkretnie?
MS w Katarze chyba pokazały ze nie miałaby opcji na liderowanie w polskiej Kadrze.
Katar był nieco wczesniej, zeszły rok wydaje mi sie bardziej interesujacy w ww kontekscie (pisze z głowy, mam nadzieje ze fakty sie zgadzaja)
i czy są gdzie jakies ślady, moze jakies wczesniejsze wywiady z Bujak gdzie wyrazała niezadowolenie
z powodu niemozliwosci samorealizacji w kadrze?
trzeba by chyba pokopać, aczkolwiek nie jest to moja ulubiona czynnosc
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

matti

Post autor: matti » 30 sty 2018, 11:09

pbest chciałbym w to wierzyć

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 30 sty 2018, 11:14

mrpotato pisze:
30 sty 2018, 11:09
zdechlak pisze:
30 sty 2018, 11:03
nie róbmy poematów dygresyjnych, admin prosił przecież

mnie bardziej interesuje Bujak i to czy naprawde nie mogła sie realizowac sportowo w Polsce...
przeciez po udanym sezonie ubiegłym i kilku konkretnych pokazach mocy sprinterskiej wydawała
sie naturalną opcją na liderkę na imprezy mistrzowskie z płaską trasą, tak czy nie?
przeciez na Niewiadomą jechały dziewczyny juz wiele razy i jestem pewien ze nie miałaby nic przeciwko
pojechać na Bujak raz czy drugi, wiec o co tu chodzi konkretnie?
MS w Katarze chyba pokazały ze nie miałaby opcji na liderowanie w polskiej Kadrze.
Katar był nieco wczesniej, zeszły rok wydaje mi sie bardziej interesujacy w ww kontekscie (pisze z głowy, mam nadzieje ze fakty sie zgadzaja)
i czy są gdzie jakies ślady, moze jakies wczesniejsze wywiady z Bujak gdzie wyrazała niezadowolenie
z powodu niemozliwosci samorealizacji w kadrze?
trzeba by chyba pokopać, aczkolwiek nie jest to moja ulubiona czynnosc
Na pewno byla wkurzona, ze nie jedzie na IO w RiO. Mowila, ze pojechaly slabsze od niej dziewczyny.

Kuburgha

Post autor: Kuburgha » 30 sty 2018, 12:26

Czy przepisy w kolarstwie odnośnie zmian barw narodowych są liberalne? Bujak może startować jako Słowenka już dziś? Także na mś i igrzyskach? Wyjaśni ktoś? Jeśli tak, to może niebawem jakąś potęgą stanie się Katar, Bahrajn lub inne Emiraty. W końcu jak jakiemuś szejkowi się spodoba ten sport to czemu nie? Może nawet wygrają klasyfikację medalową igrzysk w kolarstwie jeśli przepisy są liberalne.

zdechlak

Post autor: zdechlak » 30 sty 2018, 12:48

Czy przepisy w kolarstwie odnośnie zmian barw narodowych są liberalne? Bujak może startować jako Słowenka już dziś? Także na mś i igrzyskach? Wyjaśni ktoś? Jeśli tak, to może niebawem jakąś potęgą stanie się Katar, Bahrajn lub inne Emiraty. W końcu jak jakiemuś szejkowi się spodoba ten sport to czemu nie? Może nawet wygrają klasyfikację medalową igrzysk w kolarstwie jeśli przepisy są liberalne.
Różnie to bywa: Oleg Berdos i Serghei Tvetcov zmienili licencję z mołdawskiej na rumuńską i już w pierwszym sezonie reprezentowali Rumunię na MS. Laszlo Bodrogi jak zmienił licencję z węgierskiej na francuską to na MS wystartował po 2 latach ale było to raczej spowodowane słabymi wynikami niż przepisami. Haussler zmienił licencję na australijską w sierpniu 2010 roku w 2011 startował już na MS.
Olena Pavlukhina zmieniając licencję też po roku startowała na MS i IO w sezonie w którym zmieniała licencję nie miała możliwości startu na MS ponieważ jej nowy kraj nie wywalczył na nie miejsca

Niby jest roczna banicja - ale nie w każdym przypadku stosowana.

dd100

Post autor: dd100 » 30 sty 2018, 21:23

Zmieniając temat. Jutro startuje Volta a la Comunitat Valenciana. Na starcie Kwiatkowski i CCC.
Relacje oczywiście na Eurosporcie.

balwan

Post autor: balwan » 31 sty 2018, 8:18

Jak jesteśmy przy CCC to niestety Cieślik będzie miał długą przerwę w startach. wykryto u niego wadę serca. Wada nie była grożna ale po każdym takim zabiegu chwilę trzeba poczekać aż się powróci do ciężkich treningów

Awatar użytkownika
Wilczek19857

Post autor: Wilczek19857 » 31 sty 2018, 20:08

Maciejuk i Jaskulska w team100

dd100

Post autor: dd100 » 02 lut 2018, 8:15

Co do Bujak (z domu Alickun) to warto wiedzieć (przyznaję, że nie wiedziałem), iż pochodzi ona z Litwy. W wieku 11 lat przyjechała do Polski.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 02 lut 2018, 12:10

dd100 pisze:
02 lut 2018, 8:15
Co do Bujak (z domu Alickun) to warto wiedzieć (przyznaję, że nie wiedziałem), iż pochodzi ona z Litwy. W wieku 11 lat przyjechała do Polski.
Trochę nie związane z kolarstwem, ale wiedzieliście, że Szaranowicz ma pochodzenie czarnogórskie i choć urodził się w Warszawie, to w akcie urodzenia ma wpisane Vladimir Saranović? Ja dowiedziałem się dopiero parę dni temu.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 02 lut 2018, 18:45

Merlin pisze:
02 lut 2018, 12:10
dd100 pisze:
Trochę nie związane z kolarstwem, ale wiedzieliście, że Szaranowicz ma pochodzenie czarnogórskie i choć urodził się w Warszawie, to w akcie urodzenia ma wpisane Vladimir Saranović? Ja dowiedziałem się dopiero parę dni temu.
o Włodku to wiedziałem, kiedys przy okazji transmisji z NBA padło, tak myśle
natomiast o Eugenii to nie wiedziałem, w jakims tam stopniu może to tłumaczyc jej decyzję

anoda

Post autor: anoda » 02 lut 2018, 19:27

mrpotato pisze:
02 lut 2018, 18:45
Merlin pisze:
dd100 pisze:
natomiast o Eugenii to nie wiedziałem, w jakims tam stopniu może to tłumaczyc jej decyzję
Ale co to tłumaczy, bo nie rozumiem? Pochodzenie litewskie, całe życie reprezentuje Polskę, a zmienia obywatelstwo na słoweńskie. Jedynie chyba tylko kasa może tłumaczyć taka decyzję.
Najlepsi w Europie, słabi na Igrzyskach. Święto lekkoatletyki w Berlinie.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 02 lut 2018, 19:46

anoda pisze:
02 lut 2018, 19:27
mrpotato pisze:
Merlin pisze:

Ale co to tłumaczy, bo nie rozumiem? Pochodzenie litewskie, całe życie reprezentuje Polskę, a zmienia obywatelstwo na słoweńskie. Jedynie chyba tylko kasa może tłumaczyć taka decyzję.
kasa, chec bycia liderem, pewnosc wystepu na IO...
a tłumaczy o tyle że skoro nie jest Polką par excellence to łatwiej jej podjąc decyzję jaką podjęła, nie musiały nią przy tym wstrząsać jakieś bogoojczyźniane dylematy
co nie zmienia faktu że mogła nam tego nie robić ;)

maruda

Post autor: maruda » 02 lut 2018, 19:48

mrpotato pisze:
02 lut 2018, 19:46
anoda pisze:
mrpotato pisze:

a tłumaczy o tyle że skoro nie jest Polką par excellence to łatwiej jej podjąc decyzję jaką podjęła, nie musiały nią przy tym wstrząsać jakieś bogoojczyźniane dylematy
Ale ona jest (w sensie narodowości) Litwinką czy jak? Bo fakt, że urodziła się w Wilnie naprawdę nie oznacza, że nie jest Polką...

mrpotato

Post autor: mrpotato » 02 lut 2018, 20:01

maruda pisze:
02 lut 2018, 19:48
mrpotato pisze:
02 lut 2018, 19:46
anoda pisze:

Ale ona jest (w sensie narodowości) Litwinką czy jak? Bo fakt, że urodziła się w Wilnie naprawdę nie oznacza, że nie jest Polką...
nie chce mi sie grzebac i dzielic włsoa na czworo, zmeczenie daje sie we znaki
ale na szybko to raczej Litwinka

ODPOWIEDZ