Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
123qwe

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: 123qwe » 30 sty 2018, 6:16

ty tak serio?
to jak ktoś we włoskim banku pracuje to tez powinien obywatelstwo dostac?

zdechlak

Post autor: zdechlak » 30 sty 2018, 7:44

Bujak od dłuższego czasu miała propozycje zmiany pisałem o tym jeszcze na starym forum. Każdy ma swoje marzenia które chciałbym zrealizować i każdy wie ze w Polsce tej możliwości nie miała ze względu na chore zasady panujące w Kadrze Kobiet.

Pawło

Post autor: Pawło » 30 sty 2018, 9:13

Ukassiu pisze:
29 sty 2018, 23:43
Pawło pisze:
29 sty 2018, 22:25
serio się dziwicie, że kobieta mogła mieć dość tej sytuacji?

Sorry, ale ja kompletnie nie rozumiem jak można zmienić kraj który się reprezentuje. To chore. Poza tym na hakiej zasadzie dostała Sloweńskie obywatelstwo?
a wiesz co mogła przejść w "kraju, który reprezentuje"? Nie wiesz, niektóre to przeszły, chciałbyś? Kochałbyś "kraj, który reprezentujesz"?

Polska to słaby kraj, niskie standardy, w sporcie też. Wiemy co się dzieje w kolarstwie, boksie, ręcznej itp - degrengolada. Mnie to nie dziwi, wielu sportowców zmienia barwy by poprawić sobie życie. Mają walczyć dla Mołdawii, która ni im nie daje? Nawet szans na rozwój? W kolarstwie chwilowo jesteśmy Mołdawią;p

Pawło

Post autor: Pawło » 30 sty 2018, 9:15

I jeśli jakaś molestowana gimnastyczka USA zmieniłaby barwy na Chorwację czy cokolwiek - który odważny skrytykuje - no słucham? Gdyby chodziło o Wasze córki też pewnie byście byli tacy twardzi...jasne

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 30 sty 2018, 9:28

Proszę nie schodzić z tematu. Trzymajmy się kolarstwa.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 30 sty 2018, 9:50

Pawło pisze:
30 sty 2018, 9:13
a wiesz co mogła przejść w "kraju, który reprezentuje"? Nie wiesz, niektóre to przeszły, chciałbyś? Kochałbyś "kraj, który reprezentujesz"?
Chłopie, co Ty mówisz? Karać trzeba winnych ludzi, a nie kraj. Żeby trzymać się kolarstwa, jeśli ukradną mi rower a policja nie wykryje sprawcy i rower przepadnie, to mam zmieniać obywatelstwo? Nie odbieram nikomu prawa do starania się o lepsze życie i reprezentowania Słowenii, USA, czy Bahrajnu. Przeciwnie, uważam, że każdy jest kowalem własnego losu i może robić to, co uważa za korzystne dla siebie i rodziny. Tylko niech taka osoba nie opowiada potem, że Polskę ma w sercu. Niech powie: Polska nic mi nie dała i mam ją gdzieś. Tak będzie uczciwiej.

matti

Post autor: matti » 30 sty 2018, 10:26

Pawło; co ty piszesz? Bujak zmieniła obywatelstwo bo w kadrze nie mogła jeździć na siebie... . O reprezentowaniu przez nią Słowenii mówiło się od wielu miesięcy.

Zobaczymy co zrobią inni nasi kolarze
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, 10:41 przez matti, łącznie zmieniany 1 raz.

Pawło

Post autor: Pawło » 30 sty 2018, 10:29

mówię ogólnie o sytuacji w polskim kolarstwie, tam się pewnie złożyło wiele rzeczy, fatalna atmosfera też. Jej wybór. Mnie akurat nie dziwi obecnie. Tu nie chodzi o kradzież, a o reprezentowanie barw, trenerów, całą otoczkę. Rzadko ktoś z Polski zmienia barwy, czasem się zdarzy, nie widzę w tym sensacji ani tematu do rozkminy

bartex

Post autor: bartex » 30 sty 2018, 10:30

matti pisze:
30 sty 2018, 10:26
Zobaczymy co zrobią nasi najlepsi szosowcy bo tu też już ptaszki ćwierkają
Co i kogo masz na mysli?

matti

Post autor: matti » 30 sty 2018, 10:40

bartex; jeżeli sytuacja w kolarstwie się nie unormuje to może być nieciekawie bo wielu kolarzy może podjąć decyzję o zmianie barw. Bujak przeciera szlak... . I tyle w tym momencie napiszę. Resztę czas pokaże.

P.S. zmienię treść mojego posta wyżej, żeby nie siać paniki (plotki mają to do siebie, że często są tylko bujną wyobraźnią ludzi je powtarzających)

matti

Post autor: matti » 30 sty 2018, 10:53

Przy okazji na profilu E.Bujak 99% komentarzy bardzo pozytywnych (w tym dziennikarza i kolarki).

Wyobraźcie sobie, że dziś odbywa się referendum w sprawie suwerenności Polski. Mamy wybór między Polską suwerenną, a wcieleniem naszego kraju do Niemiec. Jak myślicie która opcja wygrałaby z olbrzymią przewagą?

maruda

Post autor: maruda » 30 sty 2018, 10:58

123qwe pisze:
30 sty 2018, 6:16
ty tak serio?
to jak ktoś we włoskim banku pracuje to tez powinien obywatelstwo dostac?
Jeżeli pracuje we Włoszech - to przecież może dostać obywatelstwo kraju w którym przebywa?
Ile Bujak spędzała czasu w Polsce w ciągu roku? Ona w ostatnich latach nawet w mistrzostwach Polski nie brała udziału z tego co pamiętam.
Zaznaczam, że odpowiadałem na pytanie:jak ona mogła dostać obywatelstwo Słowenii, nie oceniam aspektów moralnych tej decyzji :P

mrpotato

Post autor: mrpotato » 30 sty 2018, 11:01

matti pisze:
30 sty 2018, 10:53
Przy okazji na profilu E.Bujak 99% komentarzy bardzo pozytywnych (w tym dziennikarza i kolarki).

Wyobraźcie sobie, że dziś odbywa się referendum w sprawie suwerenności Polski. Mamy wybór między Polską suwerenną, a wcieleniem naszego kraju do Niemiec. Jak myślicie która opcja wygrałaby z olbrzymią przewagą?
nie róbmy poematów dygresyjnych, admin prosił przecież

mnie bardziej interesuje Bujak i to czy naprawde nie mogła sie realizowac sportowo w Polsce...
przeciez po udanym sezonie ubiegłym i kilku konkretnych pokazach mocy sprinterskiej wydawała
sie naturalną opcją na liderkę na imprezy mistrzowskie z płaską trasą, tak czy nie?
przeciez na Niewiadomą jechały dziewczyny juz wiele razy i jestem pewien ze nie miałaby nic przeciwko
pojechać na Bujak raz czy drugi, wiec o co tu chodzi konkretnie?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

pbest

Post autor: pbest » 30 sty 2018, 11:03

matti pisze:
30 sty 2018, 10:53
Zdecydowanie pierwsza by wygrała. Wiadomo.

zdechlak

Post autor: zdechlak » 30 sty 2018, 11:03

nie róbmy poematów dygresyjnych, admin prosił przecież

mnie bardziej interesuje Bujak i to czy naprawde nie mogła sie realizowac sportowo w Polsce...
przeciez po udanym sezonie ubiegłym i kilku konkretnych pokazach mocy sprinterskiej wydawała
sie naturalną opcją na liderkę na imprezy mistrzowskie z płaską trasą, tak czy nie?
przeciez na Niewiadomą jechały dziewczyny juz wiele razy i jestem pewien ze nie miałaby nic przeciwko
pojechać na Bujak raz czy drugi, wiec o co tu chodzi konkretnie?
MS w Katarze chyba pokazały ze nie miałaby opcji na liderowanie w polskiej Kadrze.

ODPOWIEDZ