Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
dd100

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: dd100 » 21 sie 2018, 18:06

a Bernas 6 na klasyku w Belgii.

SzG

Post autor: SzG » 22 sie 2018, 16:14

italianista pisze:
21 lip 2018, 23:03
@Królowa Śniegu

Wnioskując z tego co napisałaś wygląda na to, że uważasz, że Kwiatkowski dostanie rolę lidera na klasyfikację generalną w tegorocznej Vuelcie albo w przyszłorocznych Giro/Vuelcie. Po pierwsze wątpliwe jest to, żeby Kwiatkowski wzorem Gilberta wystartował kiedyś udanie w Giro, wątpliwy jest też sam start w tym wyścigu ze względu na to, że Kwiatkowski początek wiosny ma dobry a potem następuje systematyczne opadanie, brak formy, narzekanie na zmęczenie. Po drugie Vuelta jest wyjątkowo trudnym do skontrolowania wyścigiem, gdzie z reguły ci którzy startują w Tour de France pełnią tylko role statystów. Po trzecie Sky zatrudniło Kwiatkowskiego, żeby pracował na Brytyjczyków i to oni wygrywali. Później go puszczą i jeszcze pewnie zrobią mu rogi, ale na razie cieszą się, że dał się nabrać na przedłużenie kontraktu do 2020.
:lol: :lol: :lol:

italianista

Post autor: italianista » 22 sie 2018, 21:22

Skoro dyrektor sportowy Sky mówi, że na Vuelcie liderami są Kwiatkowski i de la Cruz to tak chyba będzie. Ja zwróciłbym uwagę na znakomitą obsadę tegorocznej edycji. Pojadą m.in.: Miguel Angel Lopez, Porte, bracia Yates, Nibali, Pinot, Quintana, Valverde, Uran, Aru i D. Martin. A z kolarzy, którzy nie będą walczyć w klasyfikacji generalnej m.in.: Sagan, Viviani i Trentin. To będzie tak naprawdę pierwszy sprawdzian Kwiatkowskiego w karierze. Dopiero w tym wyścigu zobaczymy, czy i na ile uda się mu zniwelować dystans na podjazdach jazdą na innych odcinkach jak np. zjazdy. A dodatkowo obsada sprawia, że jego zwycięstwa będą miały ogromną wartość. To, że Kwiatkowski wygra minimum 2-3 etapy jest pewne. Obecność Kwiatkowskiego powoduje jednocześnie, że maleją szanse Majki na zwycięstwo etapowe i może się okazać, że w całym sezonie Majka nie odniesie żadnej wygranej.

Jasińska druga w klasyku w Holandii z licznymi śćiankami. Udało jej się uciec z van Vleuten, która wygrała. Ten sezon Jasińska ma naprawdę dobry. Nawet powiedziałbym, że lepszy od Niewiadomej biorąc pod uwagę potencjał i rozwojowość obu zawodniczek.

EDIT: Rozpoczęły się też prognozy przedwyścigowe. Brytyjska kolarka Emma Pooley uważa, że cały wyścig wygra Kwiatkowski.

Patrząc na profile etapów, to tylko 19. i 20. są etapami naprawdę ciężkimi. To może być znakomity wyścig. Np. zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, górskiej albo 7 zwycięstw etapowych.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 sie 2018, 22:29

w holenderskim wyscigu o dość długiej nazwie walke na finiszu stoczyły Annemiek van Vleuten oraz niejaka Małgorzata Jasińska, drugie miejsce Polki to dobra rzecz

ps.sorry za dubelek, kolege mam wygaszonego i to stąd
trudno mowic o licznych sciankach gdy sa to rzeczy mniejsze niż 6 procent i pareset metrow, takie "scianki" to ja robie z usmiechem na ustach a co dopiero prosy obojga płci

co do Kwiato we Vuelcie to podziwiam za stachanowski ciąg ale czy on nie strzeli spektakularnie gdzies po drodze?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 sie 2018, 23:08

italianista pisze:
22 sie 2018, 21:22
Skoro dyrektor sportowy Sky mówi, że na Vuelcie liderami są Kwiatkowski i de la Cruz to tak chyba będzie. Ja zwróciłbym uwagę na znakomitą obsadę tegorocznej edycji. Pojadą m.in.: Miguel Angel Lopez, Porte, bracia Yates, Nibali, Pinot, Quintana, Valverde, Uran, Aru i D. Martin. A z kolarzy, którzy nie będą walczyć w klasyfikacji generalnej m.in.: Sagan, Viviani i Trentin. To będzie tak naprawdę pierwszy sprawdzian Kwiatkowskiego w karierze. Dopiero w tym wyścigu zobaczymy, czy i na ile uda się mu zniwelować dystans na podjazdach jazdą na innych odcinkach jak np. zjazdy. A dodatkowo obsada sprawia, że jego zwycięstwa będą miały ogromną wartość. To, że Kwiatkowski wygra minimum 2-3 etapy jest pewne. Obecność Kwiatkowskiego powoduje jednocześnie, że maleją szanse Majki na zwycięstwo etapowe i może się okazać, że w całym sezonie Majka nie odniesie żadnej wygranej.
Pewna to jest smierc :P
Jeszcze podczas TdF twierdziles, ze jest robolem i polaczkiem oraz skonczy poza WT. Pozniej mial byc Kanibalem, z zakusami na zloto w Paryzu 2024. Tracisz rachube mam wrazenie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 sie 2018, 23:11

mrpotato pisze:
22 sie 2018, 22:29
w holenderskim wyscigu o dość długiej nazwie walke na finiszu stoczyły Annemiek van Vleuten oraz niejaka Małgorzata Jasińska, drugie miejsce Polki to dobra rzecz

trudno mowic o licznych sciankach gdy sa to rzeczy mniejsze niż 6 procent i pareset metrow, takie "scianki" to ja robie z usmiechem na ustach a co dopiero prosy obojga płci

co do Kwiato we Vuelcie to podziwiam za stachanowski ciąg ale czy on nie strzeli spektakularnie gdzies po drodze?
Fajnie z ta Jaskulska :)
Wiesz wygaszony kolega oglosil 2-3 pewne wygrane etapowe Kwiatka. A nawet myslal o zakusach na jego wygrana. Poza tym 4 wygrane etapy na TdP, co sie nie udalo Michalowi sa warte tyle co 12 na TdF.
Buki jakos Kwiatka wygranej w Hiszpanii nie widza, bo kurs mega wysoki na niego :P Nie wiadomo zreszta czy on przejedzie caly wyscig. Ale podobno jedna z Brytyjskich kolarek wierzy w jego wygrana.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 22 sie 2018, 23:21

Krolowa Sniegu pisze:
22 sie 2018, 23:11
mrpotato pisze:

Wiesz wygaszony kolega oglosil 2-3 pewne wygrane etapowe Kwiatka. A nawet myslal o zakusach na jego wygrana. Poza tym 4 wygrane etapy na TdP, co sie nie udalo Michalowi sa warte tyle co 12 na TdF.
Buki jakos Kwiatka wygranej w Hiszpanii nie widza, bo kurs mega wysoki na niego :P Nie wiadomo zreszta czy on przejedzie caly wyscig. Ale podobno jedna z Brytyjskich kolarek wierzy w jego wygrana.
Jasińską ;)
kolege mam wygaszonego ale jak go cytujesz to widze jego duby smalone heh
Emma Pooley to chyba juz kolarska emerytka, teraz komentatorka ale kiedys to była rakieta, w jezdzie pod góre w szczegolnosci

ja zycze zeby te wszystkie bombastyczne prognozy naszego typera sie sprawdziły ale co innego jechac mocno ale selektywnie jako gregario a co innego walczyc 3 tygodnie w generalce i to majac swoje w nogach,to bedzie duzy eksperyment, oby wyszedł z tego na plusie

ps. w stsie na oko z 15 wyżej liczonych a Kwiato na poziomie Masa i Buchmanna...
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 sie 2018, 0:07

mrpotato pisze:
22 sie 2018, 23:21
Krolowa Sniegu pisze:
22 sie 2018, 23:11
mrpotato pisze:

Jasińską ;)
kolege mam wygaszonego ale jak go cytujesz to widze jego duby smalone heh
Emma Pooley to chyba juz kolarska emerytka, teraz komentatorka ale kiedys to była rakieta, w jezdzie pod góre w szczegolnosci

ja zycze zeby te wszystkie bombastyczne prognozy naszego typera sie sprawdziły ale co innego jechac mocno ale selektywnie jako gregario a co innego walczyc 3 tygodnie w generalce i to majac swoje w nogach,to bedzie duzy eksperyment, oby wyszedł z tego na plusie

ps. w stsie na oko z 15 wyżej liczonych a Kwiato na poziomie Masa i Buchmanna...
Ja w Mkchala wierze od lat, ale nie wiem czy jest w stanie tutaj cos zdzialac.
Majka spadl w typach za Kwiatkowskiego. Jesli nic nie zdziala to sezon na wielki minus niestety. Natomiast ciekawi mnie czy Porte wreszcie przejedzie wyscig i pokaze wielka klase. Bo co roku jest w mediach i wszedzie, a gosc nadal nic wielkiego nie wygral. Z wrodzone sympatii do Australiczykow mam nadzieje, ze jesli nie Polak, co malo realne, to on wygra :)

balwan

Post autor: balwan » 23 sie 2018, 5:43

Kwiatkowski jest w czołówce kolarzy o największej ilości kilometrów w sezonie, więc ja wątpię by coś zdziałał . No może pojedynczy etap, na pewno na prologu powalczy.
Majka raczej nie pojedzie na generalkę

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 23 sie 2018, 10:09

italianista pisze:
Patrząc na profile etapów, to tylko 19. i 20. są etapami naprawdę ciężkimi. To może być znakomity wyścig. Np. zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, górskiej albo 7 zwycięstw etapowych.
Osiem etapów kończy się na premiach kategorii pierwszej lub specjalnej, faktycznie łatwizna. Co do Kwiatkowskiego, to nie rozumiem dlaczego piszesz "albo". Przecież, jeśli Merckx mógł wygrać na TdF-1969 klasyfikację generalną, górską, punktową i właśnie siedem etapów, to chyba tym bardziej nie ma wątpliwości, że Michał dokona tego w tak łatwym wyścigu.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 23 sie 2018, 11:28

Merlin pisze:
23 sie 2018, 10:09
italianista pisze:
Osiem etapów kończy się na premiach kategorii pierwszej lub specjalnej, faktycznie łatwizna. Co do Kwiatkowskiego, to nie rozumiem dlaczego piszesz "albo". Przecież, jeśli Merckx mógł wygrać na TdF-1969 klasyfikację generalną, górską, punktową i właśnie siedem etapów, to chyba tym bardziej nie ma wątpliwości, że Michał dokona tego w tak łatwym wyścigu.
Łatwizna roku :P

balwan

Post autor: balwan » 23 sie 2018, 12:12

Kuba Mareczko i Josef Cerny w nowym CCC.
Te drugie nazwisko to na pewno niespodzianka jeśli przypomnimy sobie w jaki sposób odchodził z CCC (raczej w jaki sposób Wadecki skomentował).

dd100

Post autor: dd100 » 23 sie 2018, 13:20

W sumie to zespół nie potwierdził jeszcze transferu Mareczko, ale fakt faktem sam zainteresowany już się wygadał ;). To teraz czekamy jeszcze na Wiśniowskiego.
Transfer Cernego faktycznie zaskakujący, ale z drugiej strony to rynek CCC i Cerny po odejściu z "cycków" naprawdę zaczął jeździć przyzwoicie.
W sumie to teraz należałoby spodziewać się kontraktu z jakimś niezłym Niemcem (może Buchmann?, tak życzeniowo ;))

maruda

Post autor: maruda » 24 sie 2018, 1:04

balwan pisze:
23 sie 2018, 5:43
Kwiatkowski jest w czołówce kolarzy o największej ilości kilometrów w sezonie, więc ja wątpię by coś zdziałał . No może pojedynczy etap, na pewno na prologu powalczy.
Kwiatkowski nawet bez tych kilometrów w nogach by tu nie powalczył (mam na myśli generalkę) - to jest dla niego po prostu za trudny wyścig (italianista chyba nie widział profilu...).

Na prologu powinien być w czubie, ale czasówka nie jest AŻ tak krótka, żeby nie wygrał jej jakiś typowy czasowiec (pierwszy, który przychodzi mi do głowy to Rohan Dennis). Niemniej szansa na koszulkę lidera po dwóch dniach jest ;) + pewnie walka o jakieś etapy i o trzymanie się wysoko w generalnej do momentu nieutrzymania się na podjazdach z najlepszymi. Co do Majki to trudno wyrokować - nie bardzo wiemy w jakiej jest formie i jakie plany ma Bora na ten wyścig (w składzie m.in. Sagan).

Dla mniej wtajemniczonych - na tych dwóch nazwiskach (Majka i Kwiatkowski) lista Polaków w Vuelcie się niestety kończy. Faworytami: Porte, Simon Yates, Quintana, Miguel Angel Lopez, Valverde. Nie bardzo wierzę w Aru, Urana, Nibalego, Pinot czy Bardeta. Ciekawi mnie strategia Sky, w składzie nie ma żadnego kolarza, którego należałoby przymierzać do czołowej "10" wyścigu (David de la Cruz to jednak kolarz jedynie solidny) - będą walczyć o etapy/koszulki? Kiedy ostatni raz mieli taki wielki Tour?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 24 sie 2018, 2:28

maruda pisze:
24 sie 2018, 1:04
balwan pisze:
23 sie 2018, 5:43
Kwiatkowski nawet bez tych kilometrów w nogach by tu nie powalczył (mam na myśli generalkę) - to jest dla niego po prostu za trudny wyścig (italianista chyba nie widział profilu...).

Na prologu powinien być w czubie, ale czasówka nie jest AŻ tak krótka, żeby nie wygrał jej jakiś typowy czasowiec (pierwszy, który przychodzi mi do głowy to Rohan Dennis). Niemniej szansa na koszulkę lidera po dwóch dniach jest ;) + pewnie walka o jakieś etapy i o trzymanie się wysoko w generalnej do momentu nieutrzymania się na podjazdach z najlepszymi. Co do Majki to trudno wyrokować - nie bardzo wiemy w jakiej jest formie i jakie plany ma Bora na ten wyścig (w składzie m.in. Sagan).

Dla mniej wtajemniczonych - na tych dwóch nazwiskach (Majka i Kwiatkowski) lista Polaków w Vuelcie się niestety kończy. Faworytami: Porte, Simon Yates, Quintana, Miguel Angel Lopez, Valverde. Nie bardzo wierzę w Aru, Urana, Nibalego, Pinot czy Bardeta. Ciekawi mnie strategia Sky, w składzie nie ma żadnego kolarza, którego należałoby przymierzać do czołowej "10" wyścigu (David de la Cruz to jednak kolarz jedynie solidny) - będą walczyć o etapy/koszulki? Kiedy ostatni raz mieli taki wielki Tour?
Albo zakładają walkę o etapy, których kilka może wpaść i może jakąś koszulkę albo Michał jest aż tak mocny i nas zaskoczy, chociaż trasa wyścigu jest piekielnie trudna.

ODPOWIEDZ