Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
dd100

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: dd100 » 15 sie 2018, 22:39

balwan pisze:
15 sie 2018, 18:26
dd100 pisze:
15 sie 2018, 17:10
Niby Wiśniowski też jest z CCC dogadany. Podejrzewam, iż z obecnych "cycków" przejdą też Cieślik, Koch, Sisr, Owsian i być może Banaszek.
Koch i Sisr wątpię, gdyby byli Polakami to być może. Cieślik to myślę że na pewno, Owsian w tym roku też zasłużył. Banaszak młody więc jak Sanok podobno dogadany to i On powinien. Z młodych ten sezon udany ma także Małecki więc fajnie by było gdyby i mu się udało. Po za CCC Rekita i Maciejuk by mogli dostać szansę. Ale niestety chyba aż tylu miejsc dla Polaków nie będzie.
Antunes i Sanok dlatego są już łączeni z nowym zespołem, gdyż mają podpisany kontrakt na 2019 z obecnym zespołem, więc Banaszka sytuacja jest trochę inna. Co do Sisra i Kocha to trudno skreślać trzeciego i czwartego kolarza CCC wg wyników z tego roku. Tym bardziej, iż Wadecki lub Krajewski w jednym z wywiadów mówił, iż jedna trzecia obecnego składu przejdzie do WT. W sumie jest jeszcze Kump, który sezon ma słaby, ale na poziomie WT jest jednak objeżdżony.

Outsider

Post autor: Outsider » 15 sie 2018, 23:16

italianista pisze:
15 sie 2018, 20:48
Banaszek na razie najpewniej będzie rozprowadzał Sajnoka albo kogoś innego i walczył w stylu Battaglina czy Stannarda na trochę trudniejszych etapach, bo na papierze powinien znosić ścianki i krótkie podjazdy lepiej niż Sajnok.
Porównujesz Banaszka do Battaglina? Może jeszcze uważasz, że Banaszek ogoliłby podjazd pod Oropę albo tegoroczny 5 etap Giro? :D Poziom jazdy po pagórkach Stannarda, a przede wszystkim Battaglina jest dużo wyższy. Zobacz sobie na wyniki wyścigu w Norwegii, który szybki Banaszek powinien do 4 etapu włącznie przejechać bez strat, a zagubił się m.in. na etapie, który ogolił Groenewegen, czyli gość uważany za odpadającego jeden z pierwszych na jakiejkolwiek hopce. Banaszek to typowy sprinter i to, że na naszym podwórku zgarnął kiedyś wygraną w Memoriale Łasaka, raczej świadczy o słabości polskiego kolarstwa niż o jego sile. Natomiast kilka dość dobrych wyników w mniej wymagających północnych klasykach Alan miał, tam, podobnie jak i na sprinterskich etapach może być wsparciem, a czasem powalczyć na siebie.

Ten skład CCC w tym momencie to poziom jakiegoś Cofidisu, bo nawet nie FDJ, ale liczę, że jednak poza Gregiem znajdzie się 1-2 nazwiska mogące częściej walczyć o zwycięstwa w największych wyścigach.

italianista

Post autor: italianista » 16 sie 2018, 0:15

Banaszek ma dopiero 20 lat. Kto mówi o tym, że ma już walczyć z najlepszymi? Ta pora nastąpi najwcześniej za jakieś 3 lata. Napisałem, że jeśli dostanie się do WT, to najprawdopodobniej będzie rozprowadzał Sajnoka. Ale Banaszek powinien na tym etapie kariery przetrwać podjazd, którego Sajnok nie jest w stanie. I na takich etapach to on może przejąć rolę sprintera albo rozprowadzać GvA. Na razie skład po ściągnięciu Geschke i brukowców wygląda na taki, że najprawdopodobniej będą chcieli walczyć przede wszystkim w klasykach, a w 3-tygodniówkach zero presji na klasyfikację generalną, gra na sprinterów i szukanie szans w ucieczkach. Rozsądne podejście. Wygląda na to, że Sajnok naprawdę może być w drużynie numerem 1 wśród sprinterów.

Outsider

Post autor: Outsider » 16 sie 2018, 1:04

Jeśli za parę lat to jak najbardziej może się coś z tego wykluć. Na ten moment w przypadku obydwu omawianych panów moim zdaniem istotna jest też kwestia relacji między torem i szosą.
Ja rozumiem, że w CCC nie będzie kogoś walczącego w generalkach GT, ale nawet jeśli chodzi o walkę o etapy to wciąż jest ubogo. Dość powiedzieć, że wszyscy razem dotychczas zakontraktowani, nie licząc Grega, mają na koncie tylko 16 zwycięstw w całej karierze! I niemal wszyscy, podobnie jak Greg są już wiekowo dość zaawansowani. Brakuje mi po prostu kogoś, kto byłby w stanie pełnić rolę drugiego i trzeciego lidera, tak jak w Lotto poza Greipel są Wellens i Benoot, czy raczej jak wskazują rankingi poza Wellensem - Greipel i Benoot. Przyjrzyjmy się zatem rankingom. Na ten moment:

Lotto (14 zespół rankingu World Tour)

12 WELLENS Tim
30 GREIPEL André
32 BENOOT Tiesj
95 VANENDERT Jelle
110 DE BUYST Jasper
115 DEBUSSCHERE Jens
145 LAMBRECHT Bjorg
181 CAMPENAERTS Victor
222 HOFLAND Moreno
262 KEUKELEIRE Jens
268 DE GENDT Thomas
357 MARCZYNSKI Tomasz

CCC (przejmujący schedę po 5 zespole rankingu World Tour)
7 Greg van Avermaet
315 Serge Pauwels
473 Michael Schar
516 Nathan Van Hooydonck
556 Guillaume Van Keirsbulck
597 Simon Geschke
690 Alessandro De Marchi
+ kolarze CCC, z których najwyższą pozycję ma Owsian - 195

Ja wiem, że rankingi nie grają, ale jednak świadczą o sukcesach danego kolarza i wyraźnie widać, że na ten moment brakuje w CCC kogoś, kto nie jest solidnym pomocnikiem albo harcownikiem, któremu raz do roku uda się wywalczyć etap.

italianista

Post autor: italianista » 16 sie 2018, 4:04

Celują w rozwój młodzieży i dobrze. Większość z kolarzy zagranicznych i tak jest kontraktowana na 2 lata. W tym czasie Sajnok czy Banaszek mogą i powinni zrobić solidny postęp. A potem nastąpi pewnie znowu reorganizacja składu. Dla nas patrzących z perspektywy reprezentacyjnej jest to dość istotne.

Jeśli chodzi o tor, to Sajnok wg mnie jest w stanie współdzielić i tor i szosę równie dobrze jak Cavendish czy Viviani. Banaszka raczej czeka rola szosowca, bo na tor jest za słaby, a powinien w przyszłości przejeżdżać z powodzeniem AGR, więcej chyba nie. Rola Banaszka może być ważna dla Kwiatkowskiego w perspektywie Paryża. Organizatorzy najprawdopodobniej poprowadzą trasę z Paryża na obrzeża stolicy w kierunku południowo-zachodnim. Zrobią rundę koło Wersalu. Na 99% wstawią na nią podjazd o długości 2,2 km i 4,4%, który pojawiał się na ostatnich etapach Tour de France. Może jeszcze jakieś inne. Banaszek w tym kontekście może okazać się kluczowym pomocnikiem. Na razie Polacy z tej grupy muszą przede wszystkim trenować. Poziom starań od momentu ogłoszenia fuzji wyraźnie wzrósł.

dd100

Post autor: dd100 » 16 sie 2018, 11:46

Niech Banaszek przejedzie w końcu jakąś górkę, bo jak na razie to na byle hopce odpada od peletonu.

balwan

Post autor: balwan » 16 sie 2018, 16:07

dd100 pisze:
16 sie 2018, 11:46
Niech Banaszek przejedzie w końcu jakąś górkę, bo jak na razie to na byle hopce odpada od peletonu.
Jutro zaczyna się młodzieżowy odpowiednik TDF. I jestem bardzo ciekaw jak spiszą się Banaszek i Sajnok. Jeśli kilka płaskich etapów ale te etapy nie są płaskie jak stół.
Jak dla mnie to ten start będzie takim testem dla tych zawodników. Wcale nie będę zaskoczony jeśli od tego startu będzie zależała przyszłość zawodników w nowym CCC. Szkoda że Małecki nie wystartuje.

dd100

Post autor: dd100 » 16 sie 2018, 18:29

Sajnok już potwierdzony. Niby skład już jest ustalony. Tylko nazwiska będą stopniowo przedstawiać.

balwan

Post autor: balwan » 16 sie 2018, 20:18

Sajnok teraz gdy będzie miał solidny sztab trenerski powinien zrobić progres. Według mnie może być naprawdę szybki, ale większe szanse daje że będzie kolarzem z pokroju Mareczki ( czyli najmniejszy pagórek = odpadnięcie z peletonu . Tak po za tym Kuba jest wiązany w plotkach z CCC) .

balwan

Post autor: balwan » 17 sie 2018, 16:36

Banaszek drugi na 1 etapie we Francji, brawo !

maruda

Post autor: maruda » 18 sie 2018, 18:06

Tomasz Marczyński nie pojedzie Vuelty (choroba).

balwan

Post autor: balwan » 19 sie 2018, 13:09

Niestety Alan Banaszek po wczorajszej kraksie dziś nie dał rady zbyt długo jechać i wycofał się z wyścigu. To ogromna strata z przed drużynówka

balwan

Post autor: balwan » 19 sie 2018, 14:29

Owsian już oficjalne w CCC Ochowicza na przyszły sezon. Według mnie to może być kolarz który będzie niezwykle aktywni.
Na Węgrzech znakomicie spisuje się Małecki. Prawdę mówiąc nie wiem czy by się znalazł inny kolarz w CCC który by zrobił taki progress. Ten sezon udany ma także Plucinski ale myślę że dla niego jednak zabraknie miejsca.

Edit: No i Małecki drugi w generalce na Węgrzech. Zobaczymy gdzie będzie w przyszłym sezonie, po cichu liczę że dla niego znajdzie się miejsce.

balwan

Post autor: balwan » 20 sie 2018, 15:13

Niestety słaby czas Polaków w drużynowce podczas Tour De L,Avenir. Teraz można tylko gdybać ile kosztowała strata Banaszka. Ale nie ukrywam liczyłem że na tym etapie będziemy wysoko( przed wycofaniem Banaszka )

Edit: okazuje się że dziś Polscy też mieli problemy i leżał Tracz i Bogusławski

balwan

Post autor: balwan » 21 sie 2018, 16:38

Szymon Sajnok dziś drugi podczas Tour De L,Avenir . Cały etap uciekał Maciejuk

ODPOWIEDZ