Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
italianista

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: italianista » 01 kwie 2018, 18:47

mrpotato pisze:
01 kwie 2018, 18:29
generalissimus1 pisze:
01 kwie 2018, 18:20
mrpotato pisze:
01 kwie 2018, 18:13

zeszły sezon to był rok 2017
2016 to inna bajka zupełnie bo odstawał wtedy i w tryptyku ardenskim

a ja sie martwie
bo Tirreno to bylo cos z niczego, a Algarve to już miał sobie odpuszczać bo mu te przedwczesne harce bruzdzily w dalszej części sezonu
żeby ogolic cos z tryptyku to trzeba mieć pod nogą jak miał Kwiato w 2017 gdzie bawiil się na Strade jak z dziecmi a Milano to chyba każdy pamięta...a teraz poki co to na Strade szarpal w 2/3 wysigu a w Milano na Cipressie zakonczyl swoja obecność...teraz tez strzelil za wcześnie imho
pozostaje mieć nadzieje ze wie co robi i będzie mial więcej argumentow pod nogą niż ma teraz
Przecież Kwiatkowski na Poggio dwa razy atakował, ale Sagan od razu do niego dojeżdżał.
jak widac ataki do zapomnienia ;)
atak to był Nibalego, moc plus tajming i determinacja=oznaka formy i realnej gotowosci do wygrywania
jak zrobi Kwiato cos takiego w ardenach to obiecuje zapamietac i dam wiare w jego bardzo dobrą forme
Po co Kwiatkowski ma atakować? On będzie czekał na samą końcówkę, żeby wykorzystać przyspieszenie. Tylko na AGR trzeba odczepić sprinterów, ale to zrobią najprawdopodobniej inni jak np. Valverde, który nie będzie miał raczej innego wyboru, bo na kresce jest już słabszy od reszty.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 01 kwie 2018, 18:56

italianista pisze:
01 kwie 2018, 18:41
mrpotato pisze:
01 kwie 2018, 18:13
a ja sie martwie
bo Tirreno to bylo cos z niczego, a Algarve to już miał sobie odpuszczać bo mu te przedwczesne harce bruzdzily w dalszej części sezonu
żeby ogolic cos z tryptyku to trzeba mieć pod nogą jak miał Kwiato w 2017 gdzie bawiil się na Strade jak z dziecmi a Milano to chyba każdy pamięta...a teraz poki co to na Strade szarpal w 2/3 wysigu a w Milano na Cipressie zakonczyl swoja obecność...teraz tez strzelil za wcześnie imho
pozostaje mieć nadzieje ze wie co robi i będzie mial więcej argumentow pod nogą niż ma teraz
Na Strade Bianche Kwiatkowski w tym roku ewidentnie nie chciał współpracować z Valverde i chciał wykorzystać Sagana, który nie był wtedy w formie. Cała grupa faworytów odpuściła słabszych kolarzy i potem nie było już czego zbierać, a zachowanie Moscona i Puccio było mniej niż żenujące, bo zostawili lidera z tyłu, a dyrektor Sky przynajmniej jednego z nich powinien był odesłać do tyłu do grupy Kwiatkowskiego.

ma noge to odjezdza jak w 2017 i koniec
nie ma optymalnej nogi to pozostaje gubienie się w jakichs niepotrzebnych domysłach jak wyzej

to jest kolarz wielki i raczej fakt bycia w dychu czy aktywność na ostatnim zjeździe do mety
nie jest to co go zadowala i nas tez nie powinno,right?
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 08 kwie 2018, 17:18

Będący zdaniem wielu forumowiczów bez formy :P Peter Sagan wygrywa (pierwszy raz w karierze) wyścig Paryż-Roubaix.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 kwie 2018, 17:28

maruda pisze:
08 kwie 2018, 17:18
Będący zdaniem wielu forumowiczów bez formy :P Peter Sagan wygrywa (pierwszy raz w karierze) wyścig Paryż-Roubaix.
Rzeźnie Pietrek zrobil

wielu forumowiczów? raczej jeden z tego co pamiętam,tyle ze piszący za dziesieciu

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 09 kwie 2018, 9:45

Wczoraj na Paris-Roubaix z powodu nagłego zatrzymania krążenia zmarł Michael Goolaerts, młody 23-letni kolarz.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 kwie 2018, 12:35

runfixe pisze:
09 kwie 2018, 9:45
Wczoraj na Paris-Roubaix z powodu nagłego zatrzymania krążenia zmarł Michael Goolaerts, młody 23-letni kolarz.
szkoda chłopaka
z niezdrowej ciekawosci - są podane jakies statystyki smiertelnosci na tym wyscigu?
nie wydaje mi sie zeby odbiegały od sredniej

dd100

Post autor: dd100 » 09 kwie 2018, 16:16

Tylko, że jego śmierć najprawdopodobniej nie była spowodowana kraksą, tylko kraksa była spowodowana zatrzymaniem akcji serca.

balwan

Post autor: balwan » 09 kwie 2018, 19:54

No niestety wczoraj oglądałem wyścig cały, i moment gdy widziałem jak Goolaerts leży był straszny. Od razu było widać że to coś poważnego. Pewnie ilość śmiertelnych kraks na tym wyścigu duza nie jest ale kontuzjogennosc stawiam że ogromna.

Ale to że najpierw zasłabł później się wywalił to.potwierdzone info ?( Ja niestety za mało czasu by szukasz takich informacji) widziałem moment jak upadał to ciężko stwierdzić. Przy dużej prędkości wyleciał z zakrętu prosto i się wywalił.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 09 kwie 2018, 21:42

Prawdopodobnie NZK na rowerze, dlatego nie hamował i nie skręcał.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 15 kwie 2018, 8:54

dziś Amstel czyli pierwszy z 3 emocjonujących rozdziałów
Katarzyna liderką ekipy ale czy da radę cos konkretnie ukąsić (czyt. wygrać) w walce z wiadomo kim ?

u panów bardzo ciekawa lista: Człowiek Bez Formy postanowił nawet wystartować do tego
zawodnicy którzy pokazywali mocną noge w tym roku jak Alaphilippe,Valverde oraz tacy którzy
nie pokazywali a maja papiery jak Gilbert, GvA....no i Kwiato...niby celuje w LBL ale karty na stół
wypadałoby rzucić już teraz

do tego np. Wellens i Benot razem oraz paru sprinterów gdy nie pojdzie konkretna akcja wczesniej

italianista

Post autor: italianista » 15 kwie 2018, 11:30

To, że akcja zostanie przeprowadzona na długo przed metą jest pewne na 100%, bo nikt nie będzie chciał ryzykować walki w końcówce ze słabym na podjazdach Słowakiem. Sprinterzy mają dzisiaj przechlapane. Najprawdopodobniej wszystko rozstrzygnie się na podjeździe pod Keutenberg. Tam w zeszłym roku przeskakiwał do czołowej grupy Kwiatkowski. Na 25 km przed metą będzie już po sprawie.

Transmisja wg Steephill już od 12:30 w Rai Sport. Można złapać stream w internecie.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 kwie 2018, 12:21

mrpotato pisze:
15 kwie 2018, 8:54
dziś Amstel czyli pierwszy z 3 emocjonujących rozdziałów
Katarzyna liderką ekipy ale czy da radę cos konkretnie ukąsić (czyt. wygrać) w walce z wiadomo kim ?

u panów bardzo ciekawa lista: Człowiek Bez Formy postanowił nawet wystartować do tego
zawodnicy którzy pokazywali mocną noge w tym roku jak Alaphilippe,Valverde oraz tacy którzy
nie pokazywali a maja papiery jak Gilbert, GvA....no i Kwiato...niby celuje w LBL ale karty na stół
wypadałoby rzucić już teraz

do tego np. Wellens i Benot razem oraz paru sprinterów gdy nie pojdzie konkretna akcja wczesniej
Rok temu cały tryptyk zdominowało u pań Boels Dolmans. Trudno będzie Kasi walczyć na finiszu z nimi nawet z grupy. Solówka byłaby najlepsza :P

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 kwie 2018, 14:18

AGR wygrywa MŚ Blaak przed Brand i Spratt.

italianista

Post autor: italianista » 15 kwie 2018, 14:35

O co poszło z Bujak? Chce jechać na siebie na MŚ/IO?

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 15 kwie 2018, 16:46

italianista pisze:
15 kwie 2018, 11:30
To, że akcja zostanie przeprowadzona na długo przed metą jest pewne na 100%, bo nikt nie będzie chciał ryzykować walki w końcówce ze słabym na podjazdach Słowakiem. Sprinterzy mają dzisiaj przechlapane. Najprawdopodobniej wszystko rozstrzygnie się na podjeździe pod Keutenberg. Tam w zeszłym roku przeskakiwał do czołowej grupy Kwiatkowski. Na 25 km przed metą będzie już po sprawie.

Transmisja wg Steephill już od 12:30 w Rai Sport. Można złapać stream w internecie.
Tymczasem zostało 18 km i nie jest po sprawie :P

ODPOWIEDZ