Kolarstwo szosowe

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
mrpotato

Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 16 sty 2017, 22:35

startuje pomału nowy sezon na szosie, trzeba byc otworzyć wątek

linki jakie mi przychodza do głowy to:

http://www.pzkol.pl/
http://www.uci.ch/
http://www.procyclingstats.com/

w kolejnosci: federacja polska, światowa, mega kopalnia statystyk

pytanko mam co do trasy w Tokio bo pamietam ze na śp poprzednim forum były juz zaawansowane wymiany poglądów na ten temat: bedzie płasko, pagórkowato czy jeszcze inaczej? znając ew. profil łatwiej bedzie śledzić
poczynania naszych w tym młodych zdolnych pod kątem 2020
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Kolarstwo szosowe

Post autor: runfixe » 16 sty 2017, 22:59

Wyścig będzie prawdopodobnie w centrum Tokio, więc żadnych prawdziwych górek nie ma co się spodziewać.

dd100

Kolarstwo szosowe

Post autor: dd100 » 19 sty 2017, 0:11

CCC dostało zaproszenie na Giro :). Duże zaskoczenie. Mam nadzieję, iż występ będzie lepszy niż w 2015.

italianista

Kolarstwo szosowe

Post autor: italianista » 22 sty 2017, 12:37

mrpotato pisze:QR_BBPOST startuje pomału nowy sezon na szosie, trzeba byc otworzyć wątek

linki jakie mi przychodza do głowy to:

http://www.pzkol.pl/
http://www.uci.ch/
http://www.procyclingstats.com/

w kolejnosci: federacja polska, światowa, mega kopalnia statystyk

pytanko mam co do trasy w Tokio bo pamietam ze na śp poprzednim forum były juz zaawansowane wymiany poglądów na ten temat: bedzie płasko, pagórkowato czy jeszcze inaczej? znając ew. profil łatwiej bedzie śledzić
poczynania naszych w tym młodych zdolnych pod kątem 2020
W Tokio w klasyku mężczyzn szanse widzę tylko w Kwiatkowskim (obojętnie jaka będzie trasa). Wg tego co organizatorzy zapowiadają, profil będzie płaski. Może będą jakieś wiadukty, ale oznaczonych podjazdów się nie spodziewam. Natomiast trasa zanosi się na trudną technicznie z dużą ilością 90-stopniowych zakrętów. Czyli już wiemy, że Majka nie powalczy, a liderem na 99% będzie Kwiatkowski, chyba że pojawi się ktoś, kto jeździ lepiej od niego, albo (odpukać) przydarzy mu się kontuzja. Kwiatkowski w tym sezonie pojedzie na początku m.in. w klasykach włoskich i belgijsko-holenderskich, potem w Tour de France i na koniec w MŚ. Podkreśla, że chce zacząć sezon spokojnie (w zeszłym zbyt wcześnie przyszła forma i potem odleciała z różnych przyczyn). W czasówce na pewno powalczyć powinien Kwiatkowski (myślę, że będzie w życiowej formie w 2020: optymalny wiek, doświadczenie, wytrenowanie) i może ktoś, kto się pojawi do tego momentu (w Bodnara i Białobłockiego ciężko uwierzyć, będą już wtedy raczej u końca kariery, a do tej pory jak nie osiągnęli pewnego poziomu to już nie osiągną). U kobiet powinna oczywiście powalczyć Niewiadoma. Mit góralki pękł w Rio, a Niewiadoma wygrywała już przecież płaskie wyścigi. No i są w odwodzie młode polskie kolarki. Podsumowując, u mężczyzn wystarczy śledzić poczynania Kwiatkowskiego, u kobiet będzie to większa grupa.
Przy słabej rozgrywającej cierpi cała drużyna, obojętnie jak dobrze by nie grało pozostałych pięć siatkarek.

Przy dobrej rozgrywającej jesteś w stanie zamarkować nawet brak lewego skrzydła z mistrzem olimpijskim na jego terenie.

Krolowa Sniegu

Kolarstwo szosowe

Post autor: Krolowa Sniegu » 22 sty 2017, 14:17

Mit góralki nie pękł, po prostu miała gorszy dzień, przecież dobrze sobie radzi na podjazdach. Jeden wyścig to nie argument. W tym roku trudna trasa MŚ.

mrpotato

Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 22 sty 2017, 16:22

czyli szukamy raczej kogos kto potrafi depnąc na kreskę z grupy/grupki

pytałem raczej pod kątem nowych twarzy, 4 lata to szmat czasu, czas wystarczający zeby sie pojawił i mocno ukształtował ktos kogo dzisiaj jeszcze nie znamy albo znamy słabo

Krolowa Sniegu

Kolarstwo szosowe

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 lut 2017, 0:42

http://naszosie.pl/2017/02/16/volta-ao- ... to-trzeci/
http://naszosie.pl/2017/02/16/wyciekla- ... ego-tokio/ - dobra trasa dla Michała :) oby tylko nie wymyślał, że wygra Tour de France, ale trenował jak przed 2014 rokiem. Podobno wziął na wstrzymanie i ogarną się psychicznie, znów się bawi i co ważne ma cele i ma gdzieś wyścigi na Majorce itd.

mrpotato

Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 17 lut 2017, 8:44

ma gdzieś wyscigi a w ładnym stylu był wczoraj 3-ci na trudnawym etapie Algarve

Krolowa Sniegu

Kolarstwo szosowe

Post autor: Krolowa Sniegu » 17 lut 2017, 11:23

mrpotato pisze:QR_BBPOST ma gdzieś wyscigi a w ładnym stylu był wczoraj 3-ci na trudnawym etapie Algarve
Był trzeci, ale mówił, że różnica jest taka, że się nie spina to raz, a dwa jest trzy kilo cięższy i forma ma przyjść na klasyki.

mrpotato

Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 17 lut 2017, 12:06

przydałoby sie odpalic jakies rakiety zeby Brailsford nie zaczał sie niecierpliwic

ad Tokio
straszne zmarszczki
to nie tylko Sagan jest w stanie przetrwac ale lepsi od niego sprinterzy z wytrzymałoscia siłową
to oczywiscie luźna dywagacja na dzis a co bedzie za 3,5 roku,who knows?

italianista

Kolarstwo szosowe

Post autor: italianista » 17 lut 2017, 14:28

Sprawdziłem na innej stronie. Trasa dla kolarzy ma liczyć 273 km i ten interwałowy podjazd (bo te dwa podjazdy należy traktować jak jeden ze względu na to, że następują jeden po drugim) będzie do przejechania 16 razy. U kobiet trasa na dzień dzisiejszy liczy 135 km z 7-krotnym podjazdem. Po pętli, która liczy 16 km (a nie 12), wjeżdża się na drogę finiszową, która na oko wg mapy liczy 5-7 km. I tutaj 2 ostre zakręty, grubo ponad 90-stopniowe. Czyli Japończycy stawiają na prostotę. Żadnych bruków i udziwnień. Asfalt pewnie będzie w idealnym stanie, sprzyjający szybkiej jeździe, sprzyjający atakom na twardym przełożeniu, bo te podjazdy są łatwe. Jedynym problemem przy samotnym ataku w końcówce jest fakt, że końcowe wzniesienie znajduje się tuż przed połową pętli. Czyli do mety zostanie przynajmniej 13 km płaskiego, choć ciężko dokładnie określić patrząc na oko. Trasa absolutnie wyklucza z walki o medale górali, a także klasycznych sprinterów. Wg mnie Japończycy utrzymają te 273 km, bo trasa rzeczywiście jest na pierwszy rzut oka mało selektywna. Pętla, która powinna interesować najbardziej, jest techniczna z kilkoma ostrymi zakrętami. Kolarze i kolarki przejadą na niej przez dwa parki, a rywalizacja toczyć się będzie po dwóch stronach rzeki. Wg mnie medale zarezerwowane są dla zawodników, którzy potrafią sami rozstrzygnąć wyścig na własne konto bez pomocy drużyny. Widzę tutaj walkę indywidualności o wyrobionej renomie w jeździe po klasykach niebrukowanych. Kwiatkowski trafił chyba na najlepszą z możliwych tras. Ma chyba najlepsze predyspozycje do jazdy po asfaltowych 2-3-kilometrowych podjazdach, które nie przekraczają 4% średniego nachylenia. Na Harelbeke w zeszłym roku wyglądało to tak, że jak pojawiał się asfaltowy podjazd, od razu odrywał się od rywali, mimo że jechał swoim tempem, nie szarpał, przynajmniej nie było tego widać w telewizji. On po prostu potrafi takie podjazdy przejechać na niskiej kadencji. Na finiszu nie jest bez szans, sprint ma świetny. Myślę, że jest w stanie to ogarnąć będąc w wysokiej formie. Van Avermaet, Gilbert coraz starsi, Wellens bez sprintu, Holendrzy słabi na imprezach mistrzowskich, preferują raczej długi finisz, też bez sprintu, poza tym z czołowych kolarzy mają głównie kolarzy wytrzymałościowych a nie interwałowców. Dan Martin jak spisuje się na imprezach mistrzowskich wszyscy wiemy (totalna olewka, byleby tylko odfajkować start). Na ten moment praktycznie poza Kwiatkowskim, Saganem i Alaphillipem nie ma nazwisk, które, biorąc pod uwagę perspektywę roku 2020, mogłyby ogarnąć ten profil klasyku. Wszyscy z czołówki klasykowców będą wtedy w starszym wieku, a ci nowi, którzy się pojawią, będą zbyt mało doświadczeni. Jestem nawet w stanie sobie wyobrazić, że Kwiatkowski i Sagan już przed wyścigiem się dogadają na odjazd i współpracę. Wiele na to wskazuje: dla obu to mogą być ostatnie igrzyska, na których będą w stanie walczyć o medal. Sagan będzie jechał pewnie bez pomocy. Zrobią tak jak na Harelbeke i na Strade Bianche. Dostali od losu taką trasę, więc czemu mają jej nie wykorzystać?
Przy słabej rozgrywającej cierpi cała drużyna, obojętnie jak dobrze by nie grało pozostałych pięć siatkarek.

Przy dobrej rozgrywającej jesteś w stanie zamarkować nawet brak lewego skrzydła z mistrzem olimpijskim na jego terenie.

mrpotato

Kolarstwo szosowe

Post autor: mrpotato » 17 lut 2017, 15:49

"jeden kupon lotto bez plusa poproszę"
takie mam skojarzenia apropos typów na Tokio
wygłaszanych w dniu dzisiejszym

mgars

Kolarstwo szosowe

Post autor: mgars » 19 lut 2017, 21:51

Kwiatkowski drugi w Volta a Algarve. To dobry prognostyk na dalszą część sezonu. W swoich najlepszych trzech latach 2013-2015 zawsze był w dwójce w tym wyścigu.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Kolarstwo szosowe

Post autor: runfixe » 23 lut 2017, 9:41

Można powiedzieć, że dziś tak naprawdę rusza sezon wiosenny z wyścigiem piątej kategorii UCI World Tour - Abu Dhabi Tour w którym udział bierze Rafał Majka. Nie mogę znaleźć list stalowych więc nie wiem jacy inni Polacy jadą.

ODPOWIEDZ