Tenis ziemny

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Tenis ziemny

Post autor: maruda » 04 wrz 2019, 14:35

mrpotato pisze:
04 wrz 2019, 14:18
maruda pisze:
04 wrz 2019, 13:43
Zwłaszcza, że Federer miał przecież problemy zdrowotne i pewnie gdyby nie to - awansowałby do półfinału
masz realne problemy to kreczujesz inaczej to jest bajkopisarstwo

nic nie poradzę ze mi się Majchrzak podobał w meczu z Bułgarem, skoro nie słysze uwag od kogoś kto oglądał to tym bardziej pozostanę przy tym co widziałem, nie rozpędzałbym się jak Fibak w tekście powyżej ale mysle ze jest w stanie pograc bez konieczności szarpania się w kwalach do GS
Oglądałeś mecz Federera? ;)
Wiesz ile razy w swojej karierze zszedł z kortu kreczując? ;)

Majchrzak z Bułgarem zagrał ok, choć wątpię byś oglądał całe spotkanie :P (dla tych, co nie zarywają nocy: zerwała się transmisja :/ plus taki, że pokazali nam dwie piłki debla Linette/Świątek i sympatyczny wywiad z Polkami).

Majchrzak ma już zapewnioną grę w Szlemie bez kwalifikacji, np. w Australii.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 04 wrz 2019, 14:45

maruda pisze:
04 wrz 2019, 14:35
mrpotato pisze:
04 wrz 2019, 14:18

masz realne problemy to kreczujesz inaczej to jest bajkopisarstwo

nic nie poradzę ze mi się Majchrzak podobał w meczu z Bułgarem, skoro nie słysze uwag od kogoś kto oglądał to tym bardziej pozostanę przy tym co widziałem, nie rozpędzałbym się jak Fibak w tekście powyżej ale mysle ze jest w stanie pograc bez konieczności szarpania się w kwalach do GS

Majchrzak z Bułgarem zagrał ok, choć wątpię byś oglądał całe spotkanie :P (dla tych, co nie zarywają nocy: zerwała się transmisja :/ plus taki, że pokazali nam dwie piłki debla Linette/Świątek i sympatyczny wywiad z Polkami).

oglądam to co nie koliduje mi z pobudką o 6.30
Federer tez człowiek i obowiazuja go ogólne zasady: nie może grac to krecz a jak nie ma krecza to nie szuka tanich usprawiedliwien zdrowotnych
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 04 wrz 2019, 14:58

mrpotato pisze:
04 wrz 2019, 14:45
maruda pisze:
04 wrz 2019, 14:35

oglądam to co nie koliduje mi z pobudką o 6.30
Federer tez człowiek i obowiazuja go ogólne zasady: nie może grac to krecz a jak nie ma krecza to nie szuka tanich usprawiedliwien zdrowotnych
I Federer ładnie się zachował na konferencji "Miałem ból górnej części pleców i szyi. To problem, który pojawił się po południu przed meczem, ale nie chcę o tym rozmawiać. To chwila Grigora, nie mojego ciał".
Ale my możemy wyciągać różne wnioski ;) zwłaszcza jak ktoś nigdy w karierze nie skreczował.

maruda

Post autor: maruda » 05 wrz 2019, 0:20

Szkoda, że Monfils nie ma zdrowia na 7 meczów w jednym turnieju :(
Ten kto obstawił, że Berrettini i Dimitrow będą w półfinale to chyba jest już milionerem :)

maruda

Post autor: maruda » 05 wrz 2019, 11:47

Półfinały:
Miedwiediew-Dimitrow
Nadal-Berrettini

Svitolina-Serena Williams
Andreescu-Bencić

Andreescu trzecią w tym roku nastolatką w półfinale Szlema.
U panów dwóch półfinalistów jest młodszych niż Majchrzak :P

mrpotato

Post autor: mrpotato » 05 wrz 2019, 19:18

maruda pisze:
05 wrz 2019, 11:47
z grubsza trafiłem ale to raczej nie było trudne
mrpotato pisze:
18 mar 2019, 8:07
maruda pisze: ↑17 mar 2019, 11:27 pm
Tymczasem turniej w Indian Wells wygrywa, starsza od Świątek o niespełna rok, Kanadyjka Bianca Andreescu.

niesamowita armata, dużo wygra jak ze zdrowiem nie przegra w miedzyczasie
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2019, 8:32 przez mrpotato, łącznie zmieniany 2 razy.

maruda

Post autor: maruda » 05 wrz 2019, 20:25

Janowicz trenuje (z Hurkaczem), nie wiem jak z serwowaniem - bo Przysiężny dosłownie kilka dni temu mówił, że Janowicz jeszcze serwować nie może (jak widać jednak nie o kasę chodziło, że nie grał w polskich challengerach :P).
Planowany powrót do rozgrywek - w styczniu. Zobaczymy jak będzie ;)

W poniedziałek Linette awansuje na najwyższe w karierze - 45. miejsce w rankingu. Siódma w historii Polka w czołowej "50" rankingu WTA.

maruda

Post autor: maruda » 06 wrz 2019, 0:04

Wojciech Marek z partnerem z Rumunii w półfinale juniorskiego US Open w deblu.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 06 wrz 2019, 8:33

mrpotato pisze:
05 wrz 2019, 19:18
maruda pisze:
05 wrz 2019, 11:47
z grubsza trafiłem ale to raczej nie było trudne
mrpotato pisze:
18 mar 2019, 8:07
maruda pisze: ↑17 mar 2019, 11:27 pm
Tymczasem turniej w Indian Wells wygrywa, starsza od Świątek o niespełna rok, Kanadyjka Bianca Andreescu.

niesamowita armata, dużo wygra jak ze zdrowiem nie przegra w miedzyczasie

i melduje się w finale, gdzie zagra z Sareną czyli będą mocne uderzenia

maruda

Post autor: maruda » 07 wrz 2019, 0:57

Gdyby kogoś dziwił Miedwiediew w finale - warto przypomnieć wyniki 23-letniego Rosjanina w sezonie letnim na kortach twardych:
Waszyngton 500 - przegrany finał z Kyrgiosem, wcześniej bez straty seta
Montreal 1000 - przegrany finał z Nadalem, wcześniej bez straty seta
Cincinatti 1000 - zwycięstwo w turnieju, jedyny przegrany set z Djokovicem w półfinale.

W poniedziałkowym rankingu deblowym Łukasz Kubot utrzyma 4. miejsce, przewaga nad 11. lokatą (dla mniej wtajemniczonych: czołowa "10" rankingu ma bezpośrednią kwalifikację do Tokio, z dowolnym partnerem w czołowej "300" rankingu w singlu bądź deblu) to 1450 punktów (ale rok temu Kubot i Melo mieli świetną Azję - zwycięstwa w Pekinie i Szanghaju).

W rankingu par za 2019 Kubot i Melo na 2. pozycji (efekt zdominowania sezonu przez Kolumbijczyków), ogromne szanse na awans do finałów sezonu.

maruda

Post autor: maruda » 07 wrz 2019, 23:59

A gdyby kogoś dziwił Szlem dla nastoletniej Andreescu :D (brawo za przetrzymanie tego powrotu Williams w drugim secie), to rumuńska Kanadyjka ostatni (dokończony) mecz przegrała... ponad pół roku temu! (w międzyczasie miała przerwę spowodowaną kontuzją, ale i tak jak popatrzeć na tegoroczny bilans - znakomity).

Za to Serena ostatni turniej, jakiejkolwiek rangi wygrała w styczniu 2017.

Aha, ktoś pytał o ranking Majchrzaka - w poniedziałek awansuje na 84. miejsce (Hurkacz będzie 36.).

Fręch i U. Radwańska (!) przeszły pierwszą rundę eliminacji w turniejach WTA w Azji.

maruda

Post autor: maruda » 08 wrz 2019, 14:52

maruda pisze:
07 wrz 2019, 23:59
Fręch i U. Radwańska (!) przeszły pierwszą rundę eliminacji w turniejach WTA w Azji.
Ula odpadła, ale i tak jej jakakolwiek wygrana jest małą sensacją ;) (w poprzednim starcie uległa 762. rakiecie świata), Fręch w finale eliminacji.

W głównych turniejach względnie łatwe rywalki w pierwszych meczach wylosowały Linette i Kawa.

bartex

Post autor: bartex » 08 wrz 2019, 15:08

maruda pisze:
07 wrz 2019, 23:59
A gdyby kogoś dziwił Szlem dla nastoletniej Andreescu :D (brawo za przetrzymanie tego powrotu Williams w drugim secie), to rumuńska Kanadyjka ostatni (dokończony) mecz przegrała... ponad pół roku temu! (w międzyczasie miała przerwę spowodowaną kontuzją, ale i tak jak popatrzeć na tegoroczny bilans - znakomity).

Za to Serena ostatni turniej, jakiejkolwiek rangi wygrała w styczniu 2017.

Aha, ktoś pytał o ranking Majchrzaka - w poniedziałek awansuje na 84. miejsce (Hurkacz będzie 36.).

Jesli dobrze pamietam rok temu Andreescu byla w trzeciej setce rankingu wiec to imponujace. W tym okresie gdy Iga wygrywala zawody itf byly zachwyty nawet pisano(chyba tez tu na forum) ze jako nastolatka zdobedzie szlema tymczasem patrzac na ten sezon Iga zrobila progres jednak porownujac do takiej Andreescu,Anisimova,Vondrousova wyglada to duzo slabiej. Nie jest powiedziane ze Iga nie osiagnie jeszcze jakis sukcesow bo jest u progu kariery jednak radzilbym ostroznie podchodzic do tego ze tylko my mamy jakies talenty tak jak np w kajakarstwie o ktorym pisze krolowa sniegu.

Awatar użytkownika
Merlin

Post autor: Merlin » 08 wrz 2019, 15:53

bartex pisze:
08 wrz 2019, 15:08
Jesli dobrze pamietam rok temu Andreescu byla w trzeciej setce rankingu
W drugiej ;)

maruda

Post autor: maruda » 08 wrz 2019, 15:56

Merlin pisze:
08 wrz 2019, 15:53
bartex pisze:
08 wrz 2019, 15:08
Jesli dobrze pamietam rok temu Andreescu byla w trzeciej setce rankingu
W drugiej ;)
W drugiej to była na koniec sezonu :P
Rok temu faktycznie była w trzeciej setce.

ODPOWIEDZ