Tenis ziemny

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
cube

Re: Tenis ziemny

Post autor: cube » 06 maja 2018, 17:06

Iga zatrzymała się w tym turnieju dopiero na półfinale w pojedynku z kolejną zawodniczką z 1 setki rankingu. Mam nadzieję, że dalej się będzie tak rozwijać:) Po tych turniejach powinna być sklasyfikowana w okolicach 330 miejsca rankingu.

Kazulinho

Post autor: Kazulinho » 07 maja 2018, 19:37

Igę już chyba dopadło zmęczenie w tym półfinale po prostu. Ale mamy wielki talent, największy od czasów Radwańskich, Iśka w wieku Igi nie była tak wysoko w seniorach. A i Iga ma lepsze warunki fizyczne

balwan

Post autor: balwan » 07 maja 2018, 22:33

Agnieszka Radwańska w wieku 17 lat była na podobnym miejscu w rankingu WTA co teraz jest Iga.

maruda

Post autor: maruda » 07 maja 2018, 22:53

balwan pisze:
07 maja 2018, 22:33
Agnieszka Radwańska w wieku 17 lat była na podobnym miejscu w rankingu WTA co teraz jest Iga.
Tak, ale niestety trudno przypuszczać, żeby Świątek zakończyła sezon w okolicach 60. pozycji (jak 17-letnia Agnieszka). Choćby dlatego, że nie może liczyć na taki wsparcie dzikimi kartami, jakie miała Isia (i dobrze je wykorzystała).

No ale to różne dekady, różne typy zawodniczek i z pewnością kariery ułożą się inaczej.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 maja 2018, 8:22

wsparcie dziką kartą (na kredyt powiedzmy) to było na J&S i na coś podobnego Swiątek nie moze liczyc niestety
druga dzika była za wygranie juniorskiego Wimbledonu a nie na hasło "Wojtek Fibak" wiec juz pełnoprawnie wywalczone i to trzeba podkreślać zeby nie było niedomówień

tą ścieżką już Swiątek nie pójdzie, pozostaje miec nadzieje ze przekopie sie w miare szybko na turnieje głowne WTA i zyska motywację oraz poczuje wymierny sens tej zabawy inaczej kopiąc sie zbyt długo u dołu piramidy
moze wytracic zdrowie, energie psychiczną i bedzie po talencie

że ma spory to bez dwóch zdan, jak zagra gdzies jakis przyzwoity mecz z top10 to przyłacze sie chetnie do chóru optymistów bo poki co to zadaje sobie pytanie czemu nagle bóstwa tenisowe tak nas pokochały ze postanowiły praktycznie w tym samym czasie dac dwie genialne tenisistki? ;)
"Futbol nauczył mnie tego, że mecz składa się z dwóch połów" - DS

maruda

Post autor: maruda » 08 maja 2018, 10:06

mrpotato pisze:
08 maja 2018, 8:22
wsparcie dziką kartą (na kredyt powiedzmy) to było na J&S i na coś podobnego Swiątek nie moze liczyc niestety
druga dzika była za wygranie juniorskiego Wimbledonu a nie na hasło "Wojtek Fibak" wiec juz pełnoprawnie wywalczone i to trzeba podkreślać zeby nie było niedomówień
Do turnieju w Warszawie (w 2006, tego przełomowego) Agnieszka Radwańska 11 razy korzystała z "dzikiej karty", m.in. w tym samym turnieju rok wcześniej - do el. - odpadła po pierwszym meczu).

Oby Świątek jak najszybciej opuściła ITFy - ale w Polsce nawet dużego turnieju tej rangi nie ma, więc naprawdę jest ciężko...

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 maja 2018, 11:10

maruda pisze:
08 maja 2018, 10:06
mrpotato pisze:
08 maja 2018, 8:22
Do turnieju w Warszawie (w 2006, tego przełomowego) Agnieszka Radwańska 11 razy korzystała z "dzikiej karty", m.in. w tym samym turnieju rok wcześniej - do el. - odpadła po pierwszym meczu).
a pozostałe 10 wędek to itfy? tam to mozna sie na dłuzej "zadomowić"przy braku trampoliny w postaci braku WC
do czegos wiekszego

trzymajac sie wyznaczonego(wiem ze bez sensu ale pobawic sie mozna) porownania obu pań w w skali 1:1 to Iga ma do tyłu bo brak solidnego turnieju w PL i w juniorach nie robi takich strzałow jak AR
pójdzie zatem swoją, dłuższą drogą oby niezbyt wyboistą, skoro piszecie ze zdrowie takie sobie juz teraz

chyba że ktoś ma koncepcje pt Iga w tym roku w WTA i mógłby ją przedstawić, i żeby trzymała sie realizmu ofc

L__

Post autor: L__ » 08 maja 2018, 20:09

Zawsze można też robić porównanie z młodą Ulą i Iga chyba z nią nie wytrzymuje porównań, nawet licząc dzikie karty za nazwisko "Radwańska".

Chyba kluczowe jest czego oczekujemy, bo jeżeli przebicia Radwańskiej Agnieszki to w to nie wierzę. Jeżeli jednak uważamy, że Top30 WTA to poziom, który nas zadowoli(i który osiągnęła Ula) to jestem bardziej optymistycznie nastawiony.
L__=Lukash

maruda

Post autor: maruda » 08 maja 2018, 20:54

L__ pisze:
08 maja 2018, 20:09
Zawsze można też robić porównanie z młodą Ulą i Iga chyba z nią nie wytrzymuje porównań, nawet licząc dzikie karty za nazwisko "Radwańska".

Chyba kluczowe jest czego oczekujemy, bo jeżeli przebicia Radwańskiej Agnieszki to w to nie wierzę. Jeżeli jednak uważamy, że Top30 WTA to poziom, który nas zadowoli(i który osiągnęła Ula) to jestem bardziej optymistycznie nastawiony.
Ula na koniec sezonu 2007 (miała 17 lat) była 288. I oczywiście korzysta (czas teraźniejszy celowy) z dzikich kart bardziej niż Agnieszka, o Idze nie wspominając.

Zresztą ja dziękuję za takie miejsce w "30" - bez wygranego turnieju rangi WTA, bez 3. rundy Szlema.

Czy Świątek będzie w szczytowym momencie 2. 29. czy 129. tego nie wiem i zależy to od wielu czynników - na pewno zapowiada się dobrze - tylko to zdrowie niepokoi.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 08 maja 2018, 21:46

Przecież 10 lat w obecnym tenisie to dużo. 10 lat temu nacisk na przygotowanie fizyczne był mniejszy, poziom w zapleczu o wiele niższy i łatwiej się było przebić. Nie ma porównania póki co, Świątek ma talent, tak jak Radwańska techniczne braki i ciężko cokolwiek prognozować.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 08 maja 2018, 22:56

w 2006 patrzac na obie sisters skłonny byłem sądzić że Ula zajdzie wyżej niż Isia
ale sie okazało że i zdrowie nie to i mentalność kortowa też lata świetlne za siostrą
choć jak na polskie warunki kariera przecież przyzwoita

a może Swiątek już na Tokio byłaby gotowa, wiek 19 lat
nie jestem mocny w tym systemie kwal do IO ale jakby sie łapnęła
to tam mogłaby Isie najszybciej przegonić, poprzeczka nisko dosc zawieszona przecież ;)
sensacje się zdarzają plus nigdy nie wiadomo jak powazne tenisistki będa ten turniej traktować

bo przegonić Isię poza IO to już tytaniczna robota, wiele składowych musi sie zgrać

ps.dawajcie znac jak bedzie gdzies mozna zobaczyc tą naszą nadzieje, o ludzkiej porze, moze byc net

cobra

Post autor: cobra » 09 maja 2018, 11:40

W tych wszystkich porównaniach rankingowych zapominacie o tym, że Iga miała 7 miesiecy przerwy i to w kluczowym momencie sezonu (czerwiec 17 - styczeń 18). Opuściała wtedy 3 juniorskie szlemy (potencjalna wygrana daje dziką kartę do większsych turniejów), dodatkowo nie zagrala w żadnym ITF przez ten czas, a na pewno by natrzaskała dużo punktów i byłaby pewnie teraz nie 330 a już minimum w drugiej setce.

Oceniając potencjał Igi porównuje ją do Kostyuk z Ukrainy, która robi furorę obecnie w WTA a jest o rok młodsza od Igi. Dziewczyny się spotkały w styczniu 2017 w finale turnieju juniorskiego Grade 1 w Traralgon w Australii przed Australania Open. Iga wygrała 6-3,6-3, po czym Kostyuk wygrywa w następnym tygodniu Australian Open juniorski i dosteje WC w następnym roku, gdzie przechodzi eliminacje i dochodzi do 3 rundy, co jest dla niej trampoliną do WTA. Iga po wygranej w Traralogon w 1 Rundzie AO gra z dziewczyną z Tajwanu i po łatwo wygranym 1 secie doznaje bólu pleców, ma przerwę medyczną i wraca na kort, ale już nie nie istnieje na korcie i tak kończy się jej przygoda z AO w tamtym roku. Później wygrywa 2 turnieje ITF (15 tys, bo ranking nie pozwala jej grać poważniejszych tutniejów) na 3 starty i odnosi kontuzję na turnieju w Warszawie, po czym ma przerwę 7 miesięcy. To pokazuje, że Iga ma nie mniejszy potencjał od Kostyuk, tylko miała mniej szczęścia (a raczej zdrowia) i równie dobrze Iga mogłaby być teraz na miejscu Kostyuk, czyli grać w WTA i dobijac się do pierwszej 100.

Inna sprawa, że wg mnie nie ma się co śpieszyć, celem nie jest wyścig kto w najmłodszym wieku zrobi sukces, który może przeszkodzić w dalszej karierze, a raczej sukces długoterminowy na całą karierę, a Iga ma na to mnóstwo czasu i wierzę, że będzie miała bardziej spektakularne sukcesy od Radwańskiej, bo ma po prostu mniej ograniczeń od Iśki, a talent ogromny.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 maja 2018, 12:38

ewentualny brak zdrowia też może być poważnym ograniczeniem
oraz psychika, która jest niewiadomą dopóki nie zetknie sie z poważnymi rywalkami w grze o powazne $$

i oczywiscie zgoda ze bardzo młody wiek i sukcesy nie muszą spowodowac niewiadomo jakiej kariery
nie kazdy musi byc Hingis, mozna byc Larcher de Brito albo Karatanczewą (2 przykłady z z głowy czyli z niczego)

z drugiej strony nie moze w wieku 20-21 klepac sie nadal po itfach bo to ją dorżnie psychicznie lub tez postawi
pytania o zdobycia zawodu innego niz tenis, chyba ze tatuś jest bogaty ale chyba niekoniecznie

pod tym względem kariera AR moim zdaniem była idealna, odpaliła nie za wczesnie zeby sie nie wypalic przed 20-tką i nie za pozno zeby nie zwątpic w sens poswiecenia zycia tenisowi

zycze Idze tez sukcesów oczywiscie i chyba kazdy życzy ale trzeba tez ostroznie patrzec na sprawe, na tym etapie przynajmniej

cobra,jak tak sledzisz dokładnie to nie omieszkaj cos podlinkowac jak bedzie w tv(necie),byle nie w srodku nocy

cobra

Post autor: cobra » 09 maja 2018, 13:15

Reczywiście się wkręciłem w obserwacje kariery tej dziewczyny. Mam tak czasami, że usłyszę albo zobaczę w akcji młodego sportowca i mam przeczucie, że zrobi wielką karierę i zazwyczaj się sprawdza:)

Zdrowie to na ten moment wg mnie jedyne jej poważne ograniczenie, choć jej team przedstawia jej kontuzję jako plus, że wydarzyła się na początku kariery i będzie w stanie lepiej reagować na kłopoty zdrowotne w przyszłości. Z tego co pamietam to mówili, że było to zaniedbanie z młodzieńczych lat (kontuzja kostki) i ból co jakiś czas się pojawiał i trochę to zlekceważyli. A teraz bardzo rozsądnie podeszli do tematu, nie śpieszyli się z powrotem, ma dobrą opiekę medyczną, więc jest szansa, że nie będzie kontuzjogenna.
Oczywiście w grze też ma lepsze i słabsze elementy, jak każda tenisistka, ale co najważniejsze ma taki styl gry, że to od niej w głównje mierze decyduje, czy wygra mecz (wbrew pozorom nie jest to tylko łupanka kto mocniej i szybciej skończy piłke, ale potrafi zagrać skróta, slajsa, czy kombinacyjnie zagrać przy siatce) a u Radwańskiej jak wiemy więcej zależy od przeciwniczki (żeby była jasność doceniam talent i karierę Radwańskiej, ale wszyscy wiemy, że Radwańska startowała w innej wadze niż Williams/Sharapova/Azarenka i po prostu pewnej przeszkody nie była w stanie przeskoczyć).

Co do psychiki to wg moich obserwacji i wszystkich tenisowych trenerów, którzy mieli do czynienia z Igą to jej najmocniejsza strona. Oczywiście trzeba poczekać i zweryfikować te opinie jak będzie grała o wielkie pieniądze i o wygrane w Wielkim Szliemie, czy udźwignie ten ciężar, ale można być optymistą w tej kwestii.

Igę będzie można oglądać teraz na juniorskim French Open, gdzie jest jedną z 3 głównych faworytek (opróćz Osuigwe z USA i Juva ze Słowenii). Pewnie jej mecze będą na Eurosportplayerze. Na żywo będzie można ją zobaczyć w Warszawie w sierpniu na ITF 25tys. No i śa mecze jej na youtubie - polecam jej mecz z Falconi z ostatniego turnieju w USA.

mrpotato

Post autor: mrpotato » 09 maja 2018, 16:02

cobra pisze:
09 maja 2018, 13:15
Reczywiście się wkręciłem w obserwacje kariery tej dziewczyny. Mam tak czasami, że usłyszę albo zobaczę w akcji młodego sportowca i mam przeczucie, że zrobi wielką karierę i zazwyczaj się sprawdza:)
trzymajac sie tematu tenisa to ja tak mialem w 2006 z Isią ogladajac ją na zywo na J&S Cup
inna sprawa ze chyba kazdy cwiercinteligent będący wówczas w tym miejscu miał prawo odniesc takie wrazenie
czy to po meczu z Zakopalovą a moze przede wszystkim z Demientiewą, mimo porazki

zeby nie było za różowo to Ula w meczu z Venus Williams tez wyglądała niesamowicie obiecująco, dla mnie wówczas moze nawet bardziej niz Agnieszka...

cobra pisze:
09 maja 2018, 13:15
. Na żywo będzie można ją zobaczyć w Warszawie w sierpniu na ITF 25tys. No i śa mecze jej na youtubie - polecam jej mecz z Falconi z ostatniego turnieju w USA.
no to ITF ląduje w kajeciku i jak nie bedzie z czymś kolizji to sie wybieram musowo, dzięki!

ODPOWIEDZ