Tenis ziemny

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
maruda

Re: Tenis ziemny

Post autor: maruda » 11 sie 2019, 23:04

Nikt tego tu jeszcze nie napisał, ale Chwalińska wygrała w Warszawie też turniej deblowy.
W jutrzejszym rankingu singlowym powinna być 192. - z zawodniczek niepełnoletnich ;) lepsze jedynie 4 Amerykanki i jedna Chinka.

maruda

Post autor: maruda » 12 sie 2019, 0:55

Świątek w pierwszej rundzie w Cincinatti zagra z daleką od swojej topowej formy Caroline Garcią.

balwan

Post autor: balwan » 12 sie 2019, 9:08

Jak nie jestem w błędzie to Maja do dnia swych urodzin może rozegrać tylko 2 turnieje rankingowe ?

maruda

Post autor: maruda » 12 sie 2019, 19:46

Kubot/Melo - Djoković/Tipsarević 6:2, 6:3 :)

maruda

Post autor: maruda » 12 sie 2019, 21:14

Świątek i Garcia przed chwilą zaczęły.

anoda

Post autor: anoda » 12 sie 2019, 21:52

Świątek wygrywał już 5:2,teraz jest 5:5

Od 29 lipca Iga gra już 10 mecz, większość z nich męcząca, niektóre trzysetowe. Ciekawe na ile starczy sił młodej.

Awatar użytkownika
sharkinator

Post autor: sharkinator » 12 sie 2019, 22:45

Iga wygrała i być może da jej to awans do TOP 50 rankingu WTA.

bart4

Post autor: bart4 » 13 sie 2019, 10:40

Ostatnie wygrane Świątek świadczą o tym że poziom jej gry to okolice 40(30?) WTA. Szeroka czołówka jest wyrównana i jest tam pełno nazwisk które "coś" już wygrały, czy też były swego czasu w 10. Każda wygrana z taką rywalką to do końca sezonu profit w postaci kolejnego doświadczenia, pewności siebie na korcie no i punktów do rankingu, szczególnie tego który może pozwolić na grę w Tokio.

anoda

Post autor: anoda » 13 sie 2019, 11:51

Fajnie że w tym pierwszym roku poważnej gry Iga miała okazję zmierzyć się z takimi zawodniczkami jak Karolina Wozniacki, Simona Halep, Naomi Osaka czy też wkrótce zagra z Andżeliką Kerbrer. Mam nadzieję że te doświadczenia plus jescze parę innych ciekawych spotkań-np. z Sereną, przełożą się na lepszy start na IO niż Agnieszki w Rio. Szkoda, że tenisiści podchodzą do Igrzysk z lekkim lekceważeniem, ale to może też szansa naszych tenisistów na zaistnienie. Z drugiej strony wątpię też, że Iga kieruje się jakoś bardzo ideami olimpizmu. Radwańskiej wydawało się, że bardzo zależy na medalu olimpijskim, na godnym reprezentowaniu Polski, jednak zabrakło jej chyba chlłodnej głowy i dobrej formy w odpowiednim momencie.

cobra

Post autor: cobra » 13 sie 2019, 12:00

anoda pisze:
13 sie 2019, 11:51
Z drugiej strony wątpię też, że Iga kieruje się jakoś bardzo ideami olimpizmu.
Iga jest wychowana w idei olimpijskiej - jej tata to olimpijczyk, stąd jej start w młodzieżowych igrzyskach w tamtym roku zamiast skorzystania z dzikiej karty do WTA. Na pytanie o jej cele sportowe zawsze wymienia medal igrzysk. Oczywiście w tenisie szlemy są ważniejsze, ale dla Igi igrzyska są równie ważne.

maruda

Post autor: maruda » 13 sie 2019, 12:02

bart4 pisze:
13 sie 2019, 10:40
no i punktów do rankingu, szczególnie tego który może pozwolić na grę w Tokio.
Myślę, że wszyscy mamy ambicje większe niż olimpijska kwalifikacja Świątek.
Zresztą naprawdę chyba pora przestać się o to martwić (nie Ty jeden piszesz posty w tym duchu), przecież ona jest wyraźnie "nad kreską", tendencja jest wzrostowa, dziewczyna jest młoda i się rozwija - przyjmijmy, że jeśli nie będzie jakiejś katastrofy typu kontuzja to się do Tokio na spokojnie załapie. Scenariusz, w którym Iga za 10 miesięcy będzie nagle kilkadziesiąt miejsc niż jest teraz serio wydaje się Wam taki prawdopodobny?
anoda pisze:
13 sie 2019, 11:51
Radwańskiej wydawało się, że bardzo zależy na medalu olimpijskim
No nie wiem ;) Fakty raczej temu przeczą - większość tenisistów traktuje IO poważnie. Radwańska oczywiście przez większość kariery (bo pod koniec różnie z tym bywało) była zaangażowana w reprezentowanie Polski (patrz regularne występy w Fed Cupie), ale np. sprawę miksta na IO w Londynie traktowała trzeciorzędnie, a to przecież była największa (jedyna znacząca?) szansa na medal olimpijski w jej karierze.

cobra

Post autor: cobra » 13 sie 2019, 12:24

maruda pisze:
13 sie 2019, 12:02
Zresztą naprawdę chyba pora przestać się o to martwić (nie Ty jeden piszesz posty w tym duchu), przecież ona jest wyraźnie "nad kreską", tendencja jest wzrostowa, dziewczyna jest młoda i się rozwija - przyjmijmy, że jeśli nie będzie jakiejś katastrofy typu kontuzja to się do Tokio na spokojnie załapie. Scenariusz, w którym Iga za 10 miesięcy będzie nagle kilkadziesiąt miejsc niż jest teraz serio wydaje się Wam taki prawdopodobny?
Jednym z nich byłem ja ;) Napisałem że igrzyska niebezpiecznie się oddalają po Wimbledonie, bo trawa która była pierwszym etapem kwalifikacji była delikatnie mówiąc slaba w wykonaiu Igi, dodając do tego że odejdą jej punkty za 4 Rundę French Open i finał Lugano, to był to pierwszy moment ostrzegawczy. Po dotychczasowych występach w Stanach sytuacja jest opanowana (zdobyła na razie 291 pkt, ok. 800 wystarczy na kwalifikacje), a patrząc na jej grę w ostatnim czasie to chyba trzeba bardziej spodziewać się, że Iga może już w Australian Open być rozstawiona, co też ułatwi zdobywanie dużych punktow do rankingu.

bart4

Post autor: bart4 » 13 sie 2019, 15:03

maruda pisze:

Zresztą naprawdę chyba pora przestać się o to martwić (nie Ty jeden piszesz posty w tym duchu)

Może pisałem, może nie... nie pamiętam ale ja widzą Świątek w ścisłej czołówce rankingu i ona tam dojdzie. Zmartwienie odnośnie Igi mam tylko takie na ile ona poprawi jeszcze kilka detali w grze i jak na przestrzeni kilku sezonów jej ciało zniesie cały wysiłek.
Jeśli mowa o rankingu olimpijskim to zostawiłem ewentualność na jakąś kontuzję, to też element sportu, złamie jutro obojczyk i po zabawie.

maruda

Post autor: maruda » 13 sie 2019, 15:33

bart4 pisze:
13 sie 2019, 15:03
maruda pisze:

Zresztą naprawdę chyba pora przestać się o to martwić (nie Ty jeden piszesz posty w tym duchu)

Może pisałem, może nie... nie pamiętam ale ja widzą Świątek w ścisłej czołówce rankingu i ona tam dojdzie. Zmartwienie odnośnie Igi mam tylko takie na ile ona poprawi jeszcze kilka detali w grze i jak na przestrzeni kilku sezonów jej ciało zniesie cały wysiłek.
Jeśli mowa o rankingu olimpijskim to zostawiłem ewentualność na jakąś kontuzję, to też element sportu, złamie jutro obojczyk i po zabawie.
Jeśli by naprawdę doznała kontuzji, to aktualny ranking daje jej pewną kwalifikację.
Uraz może wykluczyć z Tokio każdego olimpijczyka, więc myślę że nie warto rozważać takich scenariuszy.

Hurkacz z Bautistą-Agutem dziś 4. mecz od 17:00, transmisja w Polsacie Sport.

cube

Post autor: cube » 13 sie 2019, 16:03

maruda pisze:
13 sie 2019, 15:33
bart4 pisze:
13 sie 2019, 15:03

Jeśli by naprawdę doznała kontuzji, to aktualny ranking daje jej pewną kwalifikację.
Uraz może wykluczyć z Tokio każdego olimpijczyka, więc myślę że nie warto rozważać takich scenariuszy.

Hurkacz z Bautistą-Agutem dziś 4. mecz od 17:00, transmisja w Polsacie Sport.
A nie później przypadkiem? Ich mecz z tego co patrzyłem nie jest pierwszym na korcie. Osobiście widziałem prognozowana godzinę okolo 21 ale mogę się mylic

ODPOWIEDZ