Tenis ziemny

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
bart4

Re: Tenis ziemny

Post autor: bart4 » 25 mar 2018, 21:25

maruda pisze:
25 mar 2018, 16:17
mrpotato pisze:
25 mar 2018, 16:12
ciekawe ile buki typowaly na zwycięstwo Isi z Halep ??
Halep ma kontuzję, więc nie była to jakaś wielka niespodzianka. Kurs na Polkę to było 3 z ułamkiem. Moim zdaniem Isia zagrała przeciętny mecz prawdę mówiąc. Ale punktów potrzebowała jak powietrza, więc super, że wygrała.
Gwoli ścisłości, Halep jest przez 90% sezonu kontuzjowana, pięta, łokieć, plecy, noga ... No i gdzie ta kontuzja bo ja widziałem szorującą Halep od pierwszej do ostatniej piłki hm.
Przeciętny bo? Grała z kontry? Była skuteczna przy siatce? Ok nie gra obecnie nie wiadomo czego ale był to jeden z jej lepszych meczów w ostatnim czasie.

maruda

Post autor: maruda » 25 mar 2018, 22:07

bart4 pisze:
25 mar 2018, 21:25
maruda pisze:
25 mar 2018, 16:17
mrpotato pisze:
25 mar 2018, 16:12
ciekawe ile buki typowaly na zwycięstwo Isi z Halep ??
Halep ma kontuzję, więc nie była to jakaś wielka niespodzianka. Kurs na Polkę to było 3 z ułamkiem. Moim zdaniem Isia zagrała przeciętny mecz prawdę mówiąc. Ale punktów potrzebowała jak powietrza, więc super, że wygrała.
Gwoli ścisłości, Halep jest przez 90% sezonu kontuzjowana, pięta, łokieć, plecy, noga ... No i gdzie ta kontuzja bo ja widziałem szorującą Halep od pierwszej do ostatniej piłki hm.
Przeciętny bo? Grała z kontry? Była skuteczna przy siatce? Ok nie gra obecnie nie wiadomo czego ale był to jeden z jej lepszych meczów w ostatnim czasie.
Ewidentnie było widać, że Halep nie gra swojego normalnego tenisa - kilkumetrowe błędy przy prostych piłkach to naprawdę nie jest jej gra ;) I kluczowe jest to, że Isia mało jej w robieniu tych błędów pomagała - a Radwańska akurat potrafi (potrafiła?) zmuszać rywalki do błędu. A nie jest tak, że tutaj nie musiała zmuszać Rumunki, bo mecz i tak by się wygrał - bo przebieg spotkania był jednak inny ;)

W tenisie statystyki oczywiście nie opisują dokładnie obrazu meczu, ale Agnieszka miała więcej niewymuszonych błędów niż winnerów (tak, wiem - to ostatnio smutna norma Polki), w ważnych punktach gra Radwańskiej wyglądała słabo (na 6 breakpointów obroniła jednego).

Jak dla mnie Radwańska w meczu z Osaką zagrała lepiej niż wczoraj - ale oczywiście możesz mieć inne zdanie ;)

bart4

Post autor: bart4 » 26 mar 2018, 9:56

W 1 i 3 set Halep grała swoje bez fajerwerków, w 2gim fatalnie.
W ważnych punktach Radwańska akurat o dziwo jak na jej formę właśnie sobie radziła. Chyba inny mecz oglądałeś. Osobiście nie sądziłem że wytrzyma w 3 secie tych kilka długich wymian, strzeli fochem bo przegrała akcję przy siatce z Halep itd.
Ilość niewymuszonych błędów nie opisuje w ogóle meczu, przecież w 1 secie Radwańska nie miała timmingu, była spóźniona do każdej piłki, zagrywała nieczysto - stąd siatki, auty, taśmy

Co z Osaką było lepsze Twoim zdaniem? Bo jednak duża większość osób na tennisforum itd. opisało ten mecz jak katastrofę Radwańskiej.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 26 mar 2018, 9:59

TFa bym nie brał pod uwagę jako źródło ekspertów - bardzo dużo osób ogarniających tenis przestało tam pisać.

Najlepszy mecz Radwańskiej od dłuższego czasu, chyba kwestia powrotu do treningów i zwiększenia ilości jednostek treningowych z Wiktorowskim (jakkolwiek fachurą on nie jest). Średnia Radwańska to poziom top20 i tam powinna mierzyć, jak coś nowego chce osiągnąć to do kogoś, kto ją podszkoli (może Urpi).

maruda

Post autor: maruda » 27 mar 2018, 0:46

2:6, 2:6 Radwańskiej z Azarenką, ale gra Polki była lepsza niż wskazuje na to wynik.

Trochę mało punktów zdobyła Isia w wiosennym sezonie na kortach twardych - ale warto zwrócić uwagę, że przegrywała z naprawdę dobrymi zawodniczkami (Doha - Kvitova, która potem wygrała turniej; Dubaj - Kasatkina, która doszła potem do finału; Indian Wells - Osaka, późniejsza zwyciężczyni turnieju; Miami - Azarenka, było nie było jedna z czołowych tenisistek świata).

Na mączce Polka zbyt wielu punktów nie broni ;) Wydaje się, że wciąż są szanse, by skończyć sezon w czołowej "30" rankingu (taki jest uważam realny poziom oczekiwań wobec Agnieszki).

bart4

Post autor: bart4 » 27 mar 2018, 10:25

maruda pisze:
27 mar 2018, 0:46
2:6, 2:6 Radwańskiej z Azarenką, ale gra Polki była lepsza niż wskazuje na to wynik.

Zdecydowanie. Azarenka zagrała bardzo, bardzo dobry mecz. Wchodziła od razu na piłkę, narzucała swoją grę od początku. Radwańska robiła co mogła niby 4 gemy ugrała ale mecz miał sporo wyrównanych gemów, średnio długich wymian.
Powiem tak, jeśli te dwa mecze z Halep i Azarenką nie pomogą jej wejść na trochę lepszy poziom gry to ja nie wiem co by musiało się stać. Bo pierwszego trenera nie zmieni, zaufanie dobre relacje itd. Moim skromnym zdaniem Wiktorowski jej nie ma już nic do zaoferowania w kwestiach tenisowych, motywacyjnych niestety.

maruda

Post autor: maruda » 08 kwie 2018, 15:37

Po niespodziewanej wygranej na wyjeździe ze Słowenią Polscy tenisiści zanotowali (pomimo urazów jednych singlistów z top200 na świecie - Hurkacza i Janowicza) spodziewane zwycięstwo z Zimbabwe.

W meczu o awans do I grupy Pucharu Davisa nasi zagrają z Rumunami.

maruda

Post autor: maruda » 15 kwie 2018, 23:32

16-letnia Iga Świątek wygrywa, po przejściu eliminacji, bez straty seta ITFa (25 000 $) w amerykańskim Pelham.
Bez straty seta, tylko raz rywalka wygrała w secie 4 gemy.

Czas na lepsze turnieje, bo talent gigantyczny :)

pbest

Post autor: pbest » 16 kwie 2018, 11:44

maruda pisze:
15 kwie 2018, 23:32
16-letnia Iga Świątek wygrywa, po przejściu eliminacji, bez straty seta ITFa (25 000 $) w amerykańskim Pelham.

Jeszcze musi trochę w takich turniejach żeby ranking poprawić bo na razie z miejscem w piątej setce ciężko się gdzieś załapać.

Dzięki temu turniejowi i tak już awansuje o ponad 200 pozycji!! z siódmej na początek piątej setki.

W wirtualnym rankingu zawodniczek poniżej 18 lat jest aktualnie dziesiąta.

https://live-tennis.eu/en/wta-ranking-under-18

maruda

Post autor: maruda » 16 kwie 2018, 12:09

pbest pisze:
16 kwie 2018, 11:44
maruda pisze:
15 kwie 2018, 23:32

Jeszcze musi trochę w takich turniejach żeby ranking poprawić bo na razie z miejscem w piątej setce ciężko się gdzieś załapać.

Dzięki temu turniejowi i tak już awansuje o ponad 200 pozycji!! z siódmej na początek piątej setki.

W wirtualnym rankingu zawodniczek poniżej 18 lat jest aktualnie dziesiąta.

https://live-tennis.eu/en/wta-ranking-under-18
Pamiętajmy, że długo nie grała ze względu na kontuzje :)

Koleżanki z innych krajów mogą liczyć na dzikie karty, a u nas nawet dużego ITFa nie ma :/
Agnieszce Radwańskiej bardzo pomogły dzikie karty w pierwszych latach kariery...

cobra

Post autor: cobra » 16 kwie 2018, 18:07

Z naszej perspektywy wazne tez jest ze na pytanie o najwieksze marzenie sportowe wymienia medal olimpijski, pewnie z racji ze jej ojciec to były olimpijczyk. Wg mnie zbuduje ranking na start olimpijski juz w Tokio -
może symboliczny debel z Isia i przekazanie warty jak u naszych skoczków? Miałem okazję widzieć jej kilka meczów i jeśli chodzi o styl gry jak i mowe ciała podczas gry to przeciwienstwo Radwańskiej (a to wg mnie jej 2 glowne ograniczenia mimo jej geniuszu). Wszyscy mówią ze drugiej Radwańskiej nie doczekamy a ja bym był rozczarowany jakby Iga osiągnęła tylko i aż tyle co Aga. Wg mnie ta dziewczyna ma papiery na bycie przyszłą gwiazda tenisa. Wiem, że jest to ryzykowna teza w przypadku 16-letniej dziewczyny w tak konkurencyjnym sporcie, ale ta dziewczyna ma wszystko aby tak się stało. Jedyne co może jej przeszkodzić to zdrowie, a niestety z nim już miała problemy...

maruda

Post autor: maruda » 21 kwie 2018, 15:07

Hurkacz wygrał z Baghdatisem w eliminacjach turnieju ATP w Budapeszcie. Cypryjczyk na mączce jest raczej marnym zawodnikiem, ale to jednak cenny skalp, z uwagi na znane nazwisko :)

Przebudzenie Uli Radwańskiej - po serii kompromitujących wyników wygrała 3 mecze w ITFie w Portugalii (w drabince głównej znalazła się dzięki dzikiej karcie).

maruda

Post autor: maruda » 22 kwie 2018, 14:57

maruda pisze:
21 kwie 2018, 15:07
Hurkacz wygrał z Baghdatisem w eliminacjach turnieju ATP w Budapeszcie. Cypryjczyk na mączce jest raczej marnym zawodnikiem, ale to jednak cenny skalp, z uwagi na znane nazwisko :)

Przebudzenie Uli Radwańskiej - po serii kompromitujących wyników wygrała 3 mecze w ITFie w Portugalii (w drabince głównej znalazła się dzięki dzikiej karcie).
Update: Ula w finale, Hurkacz w turnieju głównym :D

maruda

Post autor: maruda » 30 kwie 2018, 1:28

Łukasz Kubot samodzielnym liderem rankingu deblowego ATP.

maruda

Post autor: maruda » 03 maja 2018, 18:14

Bardzo udana wyprawa Igi Świątek (nie skończyła jeszcze 17 lat!) na silnie obsadzone (m.in. powodu walki o dzikie karty na Roland Garros) ITFy w USA.

Jak na razie Polka ma bilans 20-2, przed chwilą wygrała z notowaną w pierwszej setce rankingu Kolumbijką Duque-Marino (której uległa przed tygodniem).

ODPOWIEDZ