Szermierka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
Awatar użytkownika
Col_Frost

Re: Szermierka

Post autor: Col_Frost » 11 wrz 2019, 19:54

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 19:42
Przeczytaj proszę uważnie. Raz, że pisałam, że pewnie coś było. A dwa, że przynajmniej coś było z jej perspektywy i powiedziała prawdę w swoim mniemaniu. Jakiś powód musiała mieć. Czy słuszny to już nie mnie oceniać.
Innymi słowy nawet jeśli racji nie ma, to racja jest po jej stronie?
Krolowa Sniegu pisze:
A gdzie napisałam, że winny jest związek? Uważam jedynie, że mimo tego powinni pokazać klasę.
Krolowa Sniegu pisze:
O zarzutach Sochy względem związku. Nawet mimo nich, gdyby PKOL miał prawdziwą klasę, to by jej tą zgodę dał.
Jeśli uważasz, że związek zachował się haniebnie, to raczej łatwo wywnioskować kto według Ciebie jest winnym całego zajścia ;-) Nie za bardzo rozumiem co takiego "klasowego" jest w pójściu na rękę człowiekowi, który (wg stanowiska związku) bezpodstawnie go oczernia i szkaluje jego dobre imię, i to na arenie międzynarodowej. Mało kto ma na tyle klasy żeby w sytuacji gdy na niego plują, udawać że deszcz pada (chyba że ma dobry płaszcz przeciwdeszczowy).
Krolowa Sniegu pisze:
No czyli jest pokazem zwykłej złośliwości? Ciekawe jak oni to uzasadnią, bo takie decyzje według mnie jeśli nie mają sensownego uzasadnienia powinien badać MKOL.
Ależ oczywiście, że tak, choć oni pewnie nazwaliby to (nieoficjalnie ma się rozumieć) rewanżem. Zauważ, że przed pamiętnym wywiadem Sochy wszystko było dogadane i oczekiwano tylko decyzji PKOl-u (a trudno wyobrazić sobie w takiej sytuacji by miała być odmowna). Gdyby nie emocje już-nie-naszej szablistki, sprawa dawno byłaby zamknięta.
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 19:57

Krolowa Sniegu pisze:
A gdzie napisałam, że winny jest związek? Uważam jedynie, że mimo tego powinni pokazać klasę.
Krolowa Sniegu pisze:
O zarzutach Sochy względem związku. Nawet mimo nich, gdyby PKOL miał prawdziwą klasę, to by jej tą zgodę dał.
Klasa... a co to znaczy? Że mamy pokornie nadstawiać drugi policzek, gdy nam plują w pierwszy? Owszem, są to nauki Chrystusa, może tak być powinno. Ale obudź się - nie żyjemy w świecie, gdzie króluje miłosierdzie. To interes Związku i PKOl - nie materialny, ale honorowy (przynajmniej z ich punktu widzenia - jeśli sąd orzeknie na korzyść Sochy, że jednak miała rację - a na razie pozew ze strony PZSzerm skierowuje podejrzenie, że raczej tak nie jest - zgodzę się z tym, że dzisiejsza decyzja PKOl była zła).
Krolowa Sniegu pisze:
No czyli jest pokazem zwykłej złośliwości? Ciekawe jak oni to uzasadnią, bo takie decyzje według mnie jeśli nie mają sensownego uzasadnienia powinien badać MKOL.
Czy to jest złośliwość? Nie (patrz moje zdanie wyżej).
Karta Olimpijska, przepis wykonawczy 41.2. - zgodę na skrócenie 3-letniej karencji wydaje Komitet Wykonawczy MKOl rozpatrując każdą sprawę indywidualnie, ale jej warunkiem jest umowa pomiędzy krajowym KOl (PKOl) oraz IF danego sportu (FIE).
Krolowa Sniegu pisze:
Mów za siebie. Ja szanuję jej wybór i mi na tym nie zależy, żeby reprezentowała akurat Polskę.
I tu też się akurat zgadzam. W ubiegły poniedziałek rozmawiałem z Amro El Gezirym - wieloletnim reprezentantem Egiptu, który ożenił się z amerykańską pięcioboistką, mieszka w USA od lat, przyjął obywatelstwo i z wygody (nawet żartowałem, czy czasem nie po to, żeby z żoną w mikście wystąpić) startuje w barwach USA. Dokładnie ten sam przypadek. Tylko że on nie chodził do egipskich mediów i nie mówił o tym, jak mu źle było, że Egipcjanie go nie wspierali itd. Podjął po cichu decyzję i nie robił z tego medialnej afery. A o tym, ile prawdy jest w słowach Shelton, orzeknie sąd (również patrz wyżej).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 19:59

Col_Frost pisze:
11 wrz 2019, 19:54
Innymi słowy nawet jeśli racji nie ma, to racja jest po jej stronie?
Nie. Uważam, że jednak jakiś problem musiał być. Czy go wyolbrzymiła, czy przyczyniła się do tego sama zawodniczka to już tego nie wiemy. Jednak takie scysje z powietrza się nie biorą.
Col_Frost pisze:
Jeśli uważasz, że związek zachował się haniebnie, to raczej łatwo wywnioskować kto według Ciebie jest winnym całego zajścia
Nie, uważam, że właśnie pokazem klasy i obaleniem tych zarzutów byłoby danie jej zgody i pokazanie, że oni umów dotrzymują i żaden wywiad tego nie zmieni.
Col_Frost pisze:
Mało kto ma na tyle klasy żeby w sytuacji gdy na niego plują, udawać że deszcz pada (chyba że ma dobry płaszcz przeciwdeszczowy).
Nie, to nie pokazanie, że deszcz pada, ale że są ponad takie zarzuty (ich zdaniem wydumane).
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 20:01

Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 19:57
Klasa... a co to znaczy? Że mamy pokornie nadstawiać drugi policzek, gdy nam plują w pierwszy? Owszem, są to nauki Chrystusa, może tak być powinno. Ale obudź się - nie żyjemy w świecie, gdzie króluje miłosierdzie. To interes Związku i PKOl - nie materialny, ale honorowy (przynajmniej z ich punktu widzenia - jeśli sąd orzeknie na korzyść Sochy, że jednak miała rację - a na razie pozew ze strony PZSzerm skierowuje podejrzenie, że raczej tak nie jest - zgodzę się z tym, że dzisiejsza decyzja PKOl była zła).
Nie, że PKOL powinien pokazać, ze jest ponad takie zarzuty, że są one wydumane, ale skoro się na coś umówił to słowa dotrzyma. I to jest klasa.
Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 19:57
Czy to jest złośliwość? Nie (patrz moje zdanie wyżej).
Karta Olimpijska, przepis wykonawczy 41.2. - zgodę na skrócenie 3-letniej karencji wydaje Komitet Wykonawczy MKOl rozpatrując każdą sprawę indywidualnie, ale jej warunkiem jest umowa pomiędzy krajowym KOl (PKOl) oraz IF danego sportu (FIE).
Według mnie jest to złośliwość. A ten punkt powinno się stosować tylko w naprawdę skrajnych sytuacjach. A dobrym zwyczajem powinno być dogadanie się z zawodnikiem.

barnaba

Post autor: barnaba » 11 wrz 2019, 20:04

Przecież ta awantura trwa już dłuższy czas.
Najpierw Socha obraziła się, że związek szermierczy miał czelność zażądać od swojego amerykańskiego odpowiednika ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika, jak najbardziej dopuszczalnego przepisami międzynarodowymi.
Ponieważ amerykański związek nie bardzo chciał płacić, uznała że najlepszym pomysłem będzie wylanie w mediach kubłów pomyj na polski związek.

Ostatecznie Amerykanie stwierdzili, że jak muszą, to zapłacą. Ale nasi doszli do wniosku, że po medialnych wypowiedziach Sochy, nie muszą już wykazywać dobrej woli.

A po drodze był znaczący spadek formy zawodniczki, która nawet przy najszczerszych chęciach nie może być uznana za młody talent.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 20:06

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 20:01
Nie, że PKOL powinien pokazać, ze jest ponad takie zarzuty, że są one wydumane, ale skoro się na coś umówił to słowa dotrzyma. I to jest klasa.
Ponad zarzuty wobec własnego członka? PKOl się na nic nie umawiał, tylko PZSzerm, a on jest, w swojej opinii, w tej sprawie pokrzywdzonym.
Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 20:01
A dobrym zwyczajem powinno być dogadanie się z zawodnikiem.
I wszyscy byli dogadani, tylko pani Shelton zaczęła robić cyrk medialny (ciekawe dlaczego już po uzyskaniu gwarancji?)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 20:07

Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 20:06
Ponad zarzuty wobec własnego członka? PKOl się na nic nie umawiał, tylko PZSzerm, a on jest, w swojej opinii, w tej sprawie pokrzywdzonym.
Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 20:06
I wszyscy byli dogadani, tylko pani Shelton zaczęła robić cyrk medialny (ciekawe dlaczego już po uzyskaniu gwarancji?)
Skoro się dogadali to powinni dotrzymać słowa, a na zarzuty odpowiedzieć i ewnentualnie bronić się przed sądem.
Pewnie dlatego, że się bała, że się nie dogadają, jeśli w swoim mniemaniu obnaży prawdę o nich.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 20:08

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 20:07
Pewnie dlatego, że się bała, że się nie dogadają, jeśli w swoim mniemaniu obnaży prawdę o nich.
Czyli cyniczne wyrachowanie i tyle. Dla mnie to kończy temat.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 20:14

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 20:07
Skoro się dogadali to powinni dotrzymać słowa, a na zarzuty odpowiedzieć i ewnentualnie bronić się przed sądem.
Albo jeszcze ostatnie zdanie: nawet Kościół Katolicki uznaje za nieważne małżeństwa, w których jedno z młodych zataiło przed drugim chorobę (np. bezpłodność, co w kontekście planowania rodziny jest dość istotne). Więc jeśli p. Shelton postanowiła grać miłą i zgodną, a potem pokazać prawdziwe oblicze (cały czas zaznaczam, że ewentualne orzeczenie sądu na jej korzyść zmieni nieco moje spojrzenie na tę sprawę), no to ja nie widzę podstaw do wywiązywania się ze słowa.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 20:23

Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 20:08
Czyli cyniczne wyrachowanie i tyle. Dla mnie to kończy temat.
Nie tyle cyniczne, co zrozumiałe.
Niejeden człowiek o swojej krzywdzie jest gotów mówić dopiero po czasie.
Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 20:14
Albo jeszcze ostatnie zdanie: nawet Kościół Katolicki uznaje za nieważne małżeństwa, w których jedno z młodych zataiło przed drugim chorobę (np. bezpłodność, co w kontekście planowania rodziny jest dość istotne).
I co to ma wspólnego? Mało mnie interesuje co ta instytucja ma do powiedzenia na jakikolwiek temat.
Vojthas pisze:
11 wrz 2019, 20:14
Więc jeśli p. Shelton postanowiła grać miłą i zgodną, a potem pokazać prawdziwe oblicze (cały czas zaznaczam, że ewentualne orzeczenie sądu na jej korzyść zmieni nieco moje spojrzenie na tę sprawę), no to ja nie widzę podstaw do wywiązywania się ze słowa.
Dla mnie umowa to rzecz święta, pacta sunt servanda.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 20:36

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 20:23
Dla mnie umowa to rzecz święta, pacta sunt servanda.
Tylko że umowa jest dwustronna (a tu chyba nawet trójstronna, ale to detal). I jeśli ktoś nagle wyskakuje z brudną zagrywką, to według mnie zmienia to zupełnie zasady gry.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 20:36

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 20:23
Niejeden człowiek o swojej krzywdzie jest gotów mówić dopiero po czasie.
Tak, jak już wszystko ma dogadane i ma pełen komfort i świadomość, że nic mu za to nie grozi. To jest właśnie cynizm. A może nawet tchórzostwo?

wilk stepowy

Post autor: wilk stepowy » 12 wrz 2019, 8:32

Jedna taka uwaga co win zawodników i związków. Często jest tak, że zawodnik kreuję się jako ofiara działaczy, czy systemu, siebie przedstawiając jako niewinną. Niestety, ale jest to wysoce nieprawdopodobne, aby w tak toksycznym środowisku można było funkcjonować, samego będąc przy tym nieumoczonym. Jeszcze u progu kariery, w wieku juniora, młodzieżowca, ale nie po kilkunastu latach.

Awatar użytkownika
Ukassiu

Post autor: Ukassiu » 12 wrz 2019, 10:35

Przecież to od razu widać, że wymyśliła wymówkę by ludzie nie krytykowali jej za "zdradę"'.
Któraś z koleżanek się za nią wstawiła? To też o czymś świadczy.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 12 wrz 2019, 11:02

Ukassiu pisze:
12 wrz 2019, 10:35
Przecież to od razu widać, że wymyśliła wymówkę by ludzie nie krytykowali jej za "zdradę"'.
Któraś z koleżanek się za nią wstawiła? To też o czymś świadczy.
Może tak, może nie. Bałagan w PZSzerm nie jest niczym nowym, więc nie ryzykowałbym stwierdzenia, że wszystko sobie wymyśliła, tak samo jak nie twierdzę, że wszystko co powiedziała jest obiektywnie prawdą. Co do koleżanek to raczej trudno żeby miały ją popierać skoro dla nich miejsce w kadrze się znalazło ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

ODPOWIEDZ