Szermierka

Igrzyska XXXII olimpiady. Kwalifikacje ogólnie i podział na dyscypliny
barnaba

Re: Szermierka

Post autor: barnaba » 11 wrz 2019, 17:31

Tak po ludzku- gdyby wylano na Was kubeł pomyj, poszlibyście wylewającemu na rękę? :)

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 17:33

barnaba pisze:
11 wrz 2019, 17:31
Tak po ludzku- gdyby wylano na Was kubeł pomyj, poszlibyście wylewającemu na rękę?
Wiadomo, że raczej nie. Ale raz pytanie ile było w tym prawdy, a PKOL mógł podjąć inną decyzję niż obrażany związek. Zresztą ona i tak chyba może startować jako zawodniczka niezrzeszona?
Sprawdź, kto został kajakowym mistrzem naszego forum :)

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 wrz 2019, 17:42

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 17:33
Zresztą ona i tak chyba może startować jako zawodniczka niezrzeszona?
Na jakich niby zasadach? Takie starty mają miejsce jak jakiś związek jest zawieszony, ale dany zawodnik ma prawo startować (LA, strzelectwo, łucznictwo...).

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 17:49

runfixe pisze:
11 wrz 2019, 17:42
Na jakich niby zasadach? Takie starty mają miejsce jak jakiś związek jest zawieszony, ale dany zawodnik ma prawo startować (LA, strzelectwo, łucznictwo...).
Nie wiem, dlatego pytam, bo trafiłam na takie info na FB, że za zgodą MKOL-u będzie miała taką możliwość.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 wrz 2019, 18:15

Jak ktoś jest polskim olimpijczykiem, żołnierzem wojska polskiego, bierze udział co roku w konkursach z polszczyzny, bierze udział w balach sportowców i ogólnie jest osobą bardzo szanowaną w środowisku i zaraz potym jak w 2018 roku bierze ślub, w styczniu 2019 bierze drugie obywatelstwo i się nieelegancko wypina na Polskę i związek, to dla mnie żaden problem jak PKOL jej nie ułatwia sprawy.

Sportowcy to nie są normalni ludzie jak my, sama przecież chciałaś im jeszcze tydzień temu wszczepiać czipy...

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 18:25

runfixe pisze:
11 wrz 2019, 18:15
Sportowcy to nie są normalni ludzie jak my, sama przecież chciałaś im jeszcze tydzień temu wszczepiać czipy...
A co ma jedno do drugiego?

Awatar użytkownika
barania głowa

Post autor: barania głowa » 11 wrz 2019, 18:29

runfixe pisze:
Jak ktoś jest polskim olimpijczykiem, żołnierzem wojska polskiego, bierze udział co roku w konkursach z polszczyzny, bierze udział w balach sportowców i ogólnie jest osobą bardzo szanowaną w środowisku i zaraz potym jak w 2018 roku bierze ślub, w styczniu 2019 bierze drugie obywatelstwo i się nieelegancko wypina na Polskę i związek, to dla mnie żaden problem jak PKOL jej nie ułatwia sprawy.

Obywatelstwo drugie miała od roku 2014 po wcześniejszym mężu. Z stąd wzięły się jej problemy.

Ale meritum - bardzo dobra decyzja. Dodatkowo zawsze w takich sytuacjach powinnyśmy blokować sportowca do końca wszelkimi możliwymi metodami, tak żeby inni nawet nie spróbowali podobnie pomyśleć.
A ubolewanie nad zawodniczką, karencja w sporcie jest czymś normalnym. Jak wytrwa, będzie miała swoje szanse w Paryżu. Swoją drogą, sposób rozegrania przez nią sprawy, wylewanie pomyj w mediach na ludzi którzy mogą zaważyć na jej karierze i mają do tego prawo jest prawdziwym wyczynem, nie świadczącym za dobrze o jej inteligencji.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 wrz 2019, 18:29

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 18:25
runfixe pisze:
A co ma jedno do drugiego?
Że normalny człowiek jak się przeprowadza, to może kontynuować swój zawód w innym kraju.
Sportowcy jako, że są bardzo medialni i reprezentują kraj, nie mają tej dowolności. Nie mogą się obudzić w czwartek z pomysłem by reprezentować USA, wyjechać tam i już w poniedziałek startować jako Amerykanin.

Akurat w stanach to jest odwrócone do góry nogami niż standardy europejskie, bo wiele łatwiej jak widać ich reprezentować niż pracować jako lekarz, pielęgniarka czy prawnik...

A Pani Stocha chciała to zrobić według takiego swojego kaprysu bez wcześniejszych negocjacji ze związkiem. I kończy się tak jak się kończy.

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 18:33

runfixe pisze:
11 wrz 2019, 18:29
Że normalny człowiek jak się przeprowadza, to może kontynuować swój zawód w innym kraju.
Sportowcy jako, że są bardzo medialni i reprezentują kraj, nie mają tej dowolności. Nie mogą się obudzić w czwartek z pomysłem by reprezentować USA, wyjechać tam i już w poniedziałek startować jako Amerykanin.
Jej zawód to bycie sportowcem i przecież to może robić nadal. Taki Natan wyjechał do USA i dalej uprawiał swój zawód. Nie musi do tego zmieniać obywatelstwa. Mogłaby przecież trenować w USA i dalej być polską zawodniczką i startować w drużynie np. na IO. Kaczor wyjechał do Chin, żeby dalej uprawiać swój zawód.

Awatar użytkownika
runfixe
Administrator

Post autor: runfixe » 11 wrz 2019, 18:44

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 18:33
Nie musi do tego zmieniać obywatelstwa. Mogłaby przecież trenować w USA i dalej być polską zawodniczką i startować w drużynie
Exactly!
I wszyscy byśmy tego chcieli, tylko nie ona...

agd

Post autor: agd » 11 wrz 2019, 18:46

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 17:26
Outsider pisze:
11 wrz 2019, 14:19
Ja chciałem zapytać - jaki okres karencji miała Shelton, zmieniając barwy i czy słusznie dedukuję, że takiego nie było? Dla przypomnienia - Leon miał 2 lata przerwy, podobnie kiedyś Li Qian chcąc występować dla Polski. A np. taka Nadieżda Kostiuczyk (Zięba) nie pojechała na Igrzyska w Atenach, bo Białoruski Komitet Olimpijski również nie zezwolił. Ach ten zły PKOL ...
Nie zły, ale żenujący. Mógł pokazać klasę, a nie coś takiego. Skoro nie ma odgórnej karencji to nie powinni na złość stawać zawodnikowi na drodze. Zwłaszcza, że z tego co pisze Lukash wykorzystano furtkę, że to drugi mąż, bo przy pierwszym nie mogliby tego zrobić.
Karencja chyba jest trzyletnia - jeżeli chodzi o występ na IO - w MŚ, mistrzostwach kontynentalnych czy PŚ Ola może startować, ale od momentu uzyskania zgody na bronienie barw USA do momentu występu na IO w Tokio nie miną jeszcze trzy lata i tu potrzebna jest zgoda PKOL.

Tak przynajmniej było z Nadią Ziębą, która wraz z Kamilą Augustyn wywalczyła kwalifikację do Aten, ale zabrakło jakichś pięciu miesięcy do końca okresu karencji i Białoruś jej nie puściła.
Col_Frost pisze:
11 wrz 2019, 14:26
Raczej trudno się dziwić decyzjom polskiej federacji skoro Socha ich w mediach obsmarowała (chyba nie do końca zgodnie z prawdą, skoro zdecydowano się na drogę sądową), a tylko naiwniak mógł liczyć na to, że PKOl nie stanie po stronie związku.
Akurat o polskich związkach sportowych sam za dobrego zdania nie mam, choć fakt, faktem, forma w jakiej Ola to przedstawiła zostawia wiele do życzenia.
Lukash pisze:
11 wrz 2019, 15:27
Nie ukrywam, że sam nie robiłbym większych problemów, ale nie miejmy pretensji do "państwowych" instytucji, że nie dają na siebie pluć. Pewnie gdyby zawodniczka przeprosiła to byłoby po problemie. Poważniejsze pytanie jest takie czy ona miała realne szanse, żeby na te IO pojechać w obcych barwach, bo mam co do tego wątpliwości.
Ja blokowania nie rozumiem, bo naszych i tak na IO w szabli nie będzie, to po co jej blokować możliwość startu na piątych - może ostatnich, IO?

agd

Post autor: agd » 11 wrz 2019, 18:53

barania głowa pisze:
11 wrz 2019, 18:29
Swoją drogą, sposób rozegrania przez nią sprawy, wylewanie pomyj w mediach na ludzi którzy mogą zaważyć na jej karierze i mają do tego prawo jest prawdziwym wyczynem, nie świadczącym za dobrze o jej inteligencji.
Dla mnie to jest meritum sprawy, powinna siedzieć cicho jeszcze jakiś czas i wszystko pewnie zostało by rozwiązane po jej myśli, za wcześnie wyskoczyła z oskarżeniami i teraz jest jak jest.

A blokowania możliwości występu w tej sytuacji absolutnie nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Vojthas

Post autor: Vojthas » 11 wrz 2019, 19:00

Dla mnie to wyglądało tak, jakby Socha chciała znaleźć sobie wymówkę w oczach kibiców, dlaczego "zdradza". Z tym że patrząc na większość opinii tutaj, to właśnie zadziałało przeciwko niej - bo zgadzam się z Królową, że skoro czuje się z tym krajem związana w większy lub mniejszy sposób, to niech sobie startuje, my też takich mamy. Ale jeśli przy odejściu od reprezentacji żołnierz WP robi takie cyrki, to niech się nie spodziewa ciepłych wspomnień.

Awatar użytkownika
Col_Frost

Post autor: Col_Frost » 11 wrz 2019, 19:17

Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 17:26
Nie sądzę, żeby bez powodu o tym mówiła. Raczej nie miała powodu, żeby sobie wymyślać, więc pewnie coś było na rzeczy. Zresztą i tak nawet przy zarzutach PKOL klasy nie pokazał.
Nie no jasne, bo każdy sportowiec jest prawdomówny, nigdy nie przesadza, nie przekłamuje, nie oczernia bez powodu. Tylko działacze to swołocz i powinno się ich potopić w Wiśle ;-) Poważnie. Po pierwsze nie wiemy prawie nic o tej sprawie. Mamy tylko słowo Sochy i oświadczenie związku. Przestań więc z góry zakładać kto ma rację i spróbuj na całą sprawę spojrzeć z neutralnego gruntu, nie ferując wyroków w ciemno. Mało jest w historii zawodników, którzy sportowo przestali się łapać do kadry, więc wszczynali burze medialne wokół siebie, nie pozostawiając suchej nitki na działaczach i sztabie szkoleniowym? Nie twierdzę, że dokładnie tak było w przypadku Sochy, niemniej ewidentnie widać, że do całej sprawy podchodziła bardzo emocjonalnie (czemu trudno się dziwić), a wówczas człowiek ma skłonności do, świadomego lub nie, przeinaczania faktów i wyolbrzymiania spraw. Pewnie Socha miała swoje powody, by w wywiadzie powiedzieć to co powiedziała, być może było to nawet prawdą (faktycznie lub tylko z jej punktu widzenia), ale związek też chyba by nie ryzykował ośmieszenia się przed sądem, nie mając dowodów na poparcie swojego stanowiska, nie sądzisz? Bezpiecznie chyba jest założyć, że prawda leży gdzieś po środku. I o jakich zarzutach (wobec czy ze strony, bo ciężko wywnioskować z Twojej wypowiedzi) PKOl-u mówisz? Bo o żadnych, prócz tych pod ich adresem Twojego autorstwa, nie słyszałem.
Krolowa Sniegu pisze:
11 wrz 2019, 17:33
Wiadomo, że raczej nie. Ale raz pytanie ile było w tym prawdy, a PKOL mógł podjąć inną decyzję niż obrażany związek. Zresztą ona i tak chyba może startować jako zawodniczka niezrzeszona?
Mógł też podjąć taką samą i właśnie tak zrobił. Nie wiem tylko co to za argument w tej dyskusji ;-)
agd pisze:
11 wrz 2019, 18:46
Akurat o polskich związkach sportowych sam za dobrego zdania nie mam, choć fakt, faktem, forma w jakiej Ola to przedstawiła zostawia wiele do życzenia.
Myślę, że nikt z tu obecnych nie ma najlepszego zdania o polskich działaczach. Nie jest to jednak powód, by z góry zakładać, że to na pewno oni coś kręcą, a zawodniczka jest czysta jak łza. Ja zresztą nie staję po stronie związku. Wykazuję tylko pewną przyczynowość zdarzeń, a za taki obrót sprawy winię obie strony po równo. Przynajmniej w świetle tego co o niej wiem, a jest tego, przyznaję, niewiele.
agd pisze:
11 wrz 2019, 18:46
Ja blokowania nie rozumiem, bo naszych i tak na IO w szabli nie będzie, to po co jej blokować możliwość startu na piątych - może ostatnich, IO?
Nie wydaje mi się żeby ta decyzja miała jakiekolwiek sportowe podstawy ;-)
TYPER MŚ W SPORTACH WALKI! POWALCZ O ZWYCIĘSTWO, TYPUJ JUŻ TERAZ!

Krolowa Sniegu

Post autor: Krolowa Sniegu » 11 wrz 2019, 19:42

Col_Frost pisze:
11 wrz 2019, 19:17
Nie no jasne, bo każdy sportowiec jest prawdomówny, nigdy nie przesadza, nie przekłamuje, nie oczernia bez powodu. Tylko działacze to swołocz i powinno się ich potopić w Wiśle Poważnie.
Przeczytaj proszę uważnie. Raz, że pisałam, że pewnie coś było. A dwa, że przynajmniej coś było z jej perspektywy i powiedziała prawdę w swoim mniemaniu. Jakiś powód musiała mieć. Czy słuszny to już nie mnie oceniać.
Col_Frost pisze:
rzestań więc z góry zakładać kto ma rację i spróbuj na całą sprawę spojrzeć z neutralnego gruntu, nie ferując wyroków w ciemno.
A gdzie napisałam, że winny jest związek? Uważam jedynie, że mimo tego powinni pokazać klasę.
Col_Frost pisze:
zpiecznie chyba jest założyć, że prawda leży gdzieś po środku. I o jakich zarzutach (wobec czy ze strony, bo ciężko wywnioskować z Twojej wypowiedzi) PKOl-u mówisz? Bo o żadnych, prócz tych pod ich adresem Twojego autorstwa, nie słyszałem.
O zarzutach Sochy względem związku. Nawet mimo nich, gdyby PKOL miał prawdziwą klasę, to by jej tą zgodę dał.
Col_Frost pisze:
Nie wydaje mi się żeby ta decyzja miała jakiekolwiek sportowe podstawy
No czyli jest pokazem zwykłej złośliwości? Ciekawe jak oni to uzasadnią, bo takie decyzje według mnie jeśli nie mają sensownego uzasadnienia powinien badać MKOL.
runfixe pisze:
11 wrz 2019, 18:44
Exactly!
I wszyscy byśmy tego chcieli, tylko nie ona...
Mów za siebie. Ja szanuję jej wybór i mi na tym nie zależy, żeby reprezentowała akurat Polskę.

ODPOWIEDZ